Pramonės 4.0 įgyvendinimas su Advantech

Advantech yra lyderiaujantis prekinis ženklas daiktų interneto (Internet of Things IoT) srityje. Savo asortimente turėdamas daugiau nei 17,000 produktų, Advantech siūlo sprendimus įvairioms pramonės šakoms įskaitant Pramonę 4.0/Išmaniąją gamybą, taip pat transportui, energetikai, sveikatos apsaugai, logistikai, prekybai, apgyvendinimo, lošimų sektoriams, išmaniesiems pastatams ir vaizdo apdorojimui.
Advantech istorija
Įkurta 1983 metais trijų buvusių Hewlett-Packard inžinierių, įmonė pradėjo vystyti pramoninių automatinių testavimo prietaisų gamybą. 1985 metais ji tapo akcine bendrove ir toliau gamino įvairias kompiuterines plokštes testavimams. 1987-aisiais kompanija nusprendė atsitraukti nuo sistemų integravimo ir vienetinių produktų bei pereiti prie savo prekės ženklo produkcijos ir pradėti jais prekiauti. Metų pabaigoje buvo įsteigta pirmoji Advantech atstovybė kitame žemyne, JAV (San Chosė, Kalifornijoje). 1988 m. pabaigoje sėkmingi pardavimai pradėti Europoje ir kitose Azijos šalyse. 1989-aisiais Advantech įsigijo gamyklą Sindiane, Taivanyje ir pradėjo savo pramoninių kompiuterių gamybą.
1990 m. įmonė sukūrė savo pirmąjį pramoninį kompiuterį IPC-600. Jo korpusas buvo toks sėkmingas, kad IPC-610 serijos modeliai vis dar gaminami jo pagrindu. 1992-aisiais buvo išleista ADAM-4000 prietaisų serija, kuri tapo tikru proveržiu nuotolinio valdymo ir duomenų perdavimo sistemose.
1999 m. buvo įvykdytas sėkmingas pirminis viešas akcijų siūlymas (Initial Public Offering IPO). Nuo tada Advantech akcijos kotiruojamos Taivanio biržoje (TPE: 2395). 2001-aisiais buvo baigta Advantech naujojo pastato statyba Taipėjuje, Neihu rajone ir tai vis dar yra Advantech pagrindinė būstinė. 2003 m. buvo įkurta atstovybė Europoje, kompanija AEU (Advantech Europe B.V.), taip pat atidarytas Kunšano gamybos centras Kinijoje. Nuo tada Advantech nuolat yra tarp top 10 prekių ženklų Taivanyje pagal Interbrand tyrimus.
Advantech pasaulyje
Pagrindinė būstinė yra Taipėjuje, Taivanyje, o dar 23 šalyse, įskaitant Kiniją, Japoniją, Pietų Korėją, JAV, Australiją, Rusiją, Turkiją, Meksiką, kai kurias Europos ir Pietryčių Azijos valstybes, yra įsteigtos regioninės atstovybės. Kompanija turi 2 gamyklas, 4 logistikos centrus ir 15 remonto centrų, kurie leidžia patikimai aptarnauti klientus vietoje. Kad ir kur pasaulyje būtų klientas, Advantech gali greitai pasiūlyti individualias konsultacijas ir palaikymą, pažangų techninį aptarnavimą bei greitas remonto paslaugas. Šiuo metu Advantech dirba daugiau nei 8,000 darbuotojų visame pasaulyje.
Jau 10 metų kompanija yra pasaulinė pramoninių kompiuterių gamybos lyderė, savo veiklą plėsdama ir įsigydama kai kurias perspektyvias įmones, tokias kaip: Čekijos telekomunikacijų įrangos gamintojas B + B SmartWorx, lošimų sistemų komponentų gamintojas Innocore Gaming Ltd., bei kitas.
Advantech šiandien
Advantech yra nr. 1 pasaulyje pramoninių kompiuterių srityje užima daugiau nei 30% globalios rinkos. Kompanija nuolat vystosi ir plečiasi, be kita ko, įsigydama ir kitas įmones.
nuotrauka::1 nocrop
Advantech taip pat žinomas kaip lyderiaujantis išmaniųjų automatikos technologijų lyderis ir nuolat yra tarp top 50 automatikos tiekėjų pasaulyje. Produktų pasiūla apima IoT tarpines (Edge) išmaniąsias platformas, pramonines kompiuterines platformas, serverius, išmaniąsias sąsajas HMI (Human Machine Interface) ir monitorius, automatikos valdiklius, IoT tinklų sietuvus, automatikos programinę įrangą, pramoninius įėjimų/išėjimų modulius (Input/Output I/O), išmaniuosius M2M (Machine-To-Machine) ir IoT prijungimo sprendimus bevieliams bei laidiniams tinklams. Specializuodamasi išmaniųjų įrenginių prijungime galinėje tinklo dalyje (Edge) nutolusiose ir sudėtingose aplinkose, įmonės tiekiami sprendimai naudoja Ethernet, nuoseklios sąsajos, bevieles, mobilaus ryšio ir USB technologijas.
Advantech Lietuvoje
Norėdama suteikti dar geresnį aptarnavimą, Advantech 2019 m. pradėjo bendradarbiauti su UAB Elinta, kuri jau nuo 1991 m. dirba pramonės automatizavimo srityje Lietuvoje. 2020 m. Advantech ir Elinta surengė pirmąjį internetinį seminarą Elinta x Advantech: Pramonės 4.0 sprendimai bendradarbiaujant su globaliu pramoninių IoT lyderiu Lietuvos klientams pristatyti Advantech pramoninės automatikos produktus ir sprendimus. Tikime, kad nuo šiol dirbdami su Elinta, galime pasiūlyti geresnį aptarnavimą Lietuvos klientams. Advantech pasaulinė lyderystė savo srityje, Elintos ilgametė patirtis Lietuvos rinkoje, ekspertinės žinios bei nuolatinė inovacijų paieška leidžia pasiekti sinergiją ir pasiūlyti Lietuvos pramonės įmonėms aukščiausio lygio sprendimus.
Pramonės 4.0 įgyvendinimas
Pramonė 4.0 jau yra tapusi šiuolaikinės gamybos sinonimu, tačiau, be jokios abejonės, tai nėra tikslas, tai yra priemonė, kuri turi būti naudojama kartu su visais kitais įmonės ar verslo valdymo būdais: darbuotojų apmokymu, pirkimų optimizavimu, pardavimų plėtra, finansų valdymu ir t. t. Galima sakyti taip, kad Pramonės 4.0 gamybinė įranga įmonei suteiks daug duomenų, o tuos duomenis analizuoti ir apdoroti reikės IT sistemų pagalba kitiems padaliniams (pardavimams, pirkimams, finansams, administracijai ir kt.). Advantech ir Elinta dirba būtent toje (gamybinės automatikos) srityje, kuri teikia duomenis. Bendrai ir išsamiai aptarti Pramonės 4.0 įgyvendinimą negalima, nes kiekviena įmonė turi savo specifiką, todėl šiame straipsnyje norime supažindinti su plačiausio įmanomo tinklo abstrakčia architektūra pavyzdžiu pasitelkdami Advantech įrangą.
IoT sprendimų architektūra
Iš esmės IoT galima pavadinti bet kokį prietaisų tinklą M2M (Machine-to-Machine), tačiau norint suprasti jo sandarą smulkiau, reikia daugiau sąvokų, kurių lietuvių kalboje dar nėra arba jų vartojimas dar visiškai nepaplitęs. Todėl pabandysime naudoti angliškus tarptautinius terminus ir lietuvių kalba paaiškinti, ką jie reiškia.
Periferinė arba I/O pajungimo dalis (Edge Sensing)
Bet kokio įrengimų tinklo labiausiai nutolusioje dalyje paprastai yra prietaisai, į kuriuos jungiami jutikliai, pavaros arba kiti įvesties/išvesties įrenginiai. Lietuvių kalboje nėra nusistovėjusio termino šiai daliai pavadinti. Galima tai vadinti periferine arba I/O pajungimo dalimi, o angliškai naudojama sąvoka Edge Sensing. Dažniausiai šie prietaisai atlieka informacijos perdavimo funkciją ir tai paprastai tai įvairios plokštės, įėjimų/išėjimų moduliai, valdikliai ir kt. įranga:
nuotrauka::2 nocrop
Tarpiniai (Edge) kompiuteriai
Gavus jutiklių ir kitų įvesties įrenginių informaciją iš žemiausio lygmens, ją reikia apdoroti. Žinoma, teoriškai galima būtų ją siųsti tiesiai į serverius, bet tokiu atveju labai juos apkrautume, sistema veiktų lėtai, o serveriams prireiktų labai didelių ryšio resursų (pvz., su kiekvienu belaidžiu prietaisu bendrauti skirtingu dažniu). Taigi, šioje vietoje labai praverčia tarpinis kompiuteris, kuris dalį informacijos apdoroja pats, o dalį perduoda aukštesniam lygmeniui. Tokiu būdu sukuriama iš dalies paskirstyta tinklo architektūra, kai serveris tiesiogiai komunikuoja daugiausiai tik su tarpiniais kompiuteriais.
Šie kompiuteriai yra galingesni ir turi daugiau atminties, nei terminaliniai kompiuteriai, nes be informacijos perdavimo dar atlieka ir dalies jos apdorojimo funkcijas.
nuotrauka::3 nocrop
Ryšio įranga
Kai jau turime periferinėje dalyje iš jutiklių ir įvesties įrenginių surinktą bei dalinai tarpiniuose kompiuteriuose apdorotą informaciją, belieka ją perduoti į serverius. Tam reikalinga ryšio įranga. Nuo periferinėje dalyje esančių I/O įrengimų jie skiriasi tuo, kad ryšio įrengimai nerenka skaitmeninių ar analoginių įėjimų/išėjimų, bet tik perduoda jau surinktus duomenis tam tikru protokolu (iš tarpinių kompiuterių serveriams).
nuotrauka::4 nocrop
Serveriai ir duomenų saugojimo įranga
Tai yra aukščiausias lygmuo šioje architektūroje, taigi, jame esantys įrenginiai jau apdoroja ir saugo visą reikalingą informaciją bei atlieka visos sistemos valdymą. Tai galingiausius apdorojimo resursus (CPU, atmintis) turintys įrenginiai visame tinkle.
nuotrauka::5 nocrop
Daugiau informacijos galite rasti Advantech Baltic States tinklapyje: https://www.advantech.com/campaign/baltic-states.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti