Veiklos 30-metį švenčianti „Vikonda“ – atsinaujinusi ir ambicinga 

Publikuota: 2020-07-22
UAB Vikonda grupė,  generalinis direktorius Mindaugas Snarskis.
svg svg
UAB Vikonda grupė, generalinis direktorius Mindaugas Snarskis.

Karantino laikotarpį, privertusį stabtelti nemažą dalį verslų, žemės ūkio verslo ir maisto produktų gamybos bei prekybos srityse veikiančios įmonių grupės „Vikonda“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis vadina nelengvu, bet gerai išlaikytu egzaminu. 30 veiklos metų sukaktį įmonių grupė sutinka atsinaujinusi ir turėdama ambicingų planų.

„Šis pavasaris mums buvo rimtas testas, bet jį atlaikėme pakelta galva: nepaisant sudėtingos situacijos, sugebėjome patenkinti išaugusią paklausą konservų fabrike, suvaldyti krentančius pardavimus kitose įmonėse, išlaikyti darbo vietas bei nemažinti atlyginimų“, – kalba vadovas.

„Vikondos“ generalinis direktorius džiaugiasi, kad savo trisdešimtmetį bendrovė pasitinka turėdama ambicijų augti tarptautinėse rinkose ir noro ieškoti naujovių. Viena jų – pavadinimo keitimas: koncernas „Vikonda“ nuo šiol vadinsis „Vikonda grupė“. Atnaujintas pavadinimas dera su įmonių grupės siekiais augti vidaus ir eksporto rinkose.

„Įmonių grupės trisdešimtmetis – labai tinkamas laikas apibrėžti savo identitetą ir nusistatyti ateities tikslus. Nors planuojame ir jau pradėjome nemažai pokyčių vystydami produkciją, atnaujindami prekės ženklus, verslo struktūros prasme buvome, esame ir būsime žemdirbiai bei maisto gamintojai. Tai bus išskirtiniai „Vikonda grupės“ elementai dabar ir ateityje“, – užtikrina M. Snarskis.

Nesutrukdė prastos žemdirbystės sąlygos

Apžvelgdamas 2019 m. verslo rezultatus, M. Snarskis atkreipia dėmesį, kad dėl besikeičiančio klimato 2018 m. visą Lietuvą vargino sausra, o 2019 m. lietaus trūkumas ypač paveikė Kėdainių kraštą, tad žemės ūkio situacija čia buvo gana sudėtinga.

Nepaisant nepalankių orų ir kiek mažesnio, nei planuota, derliaus, visi pagrindiniai „Vikonda grupės“ verslai gerino rezultatus.  Lyginant su 2018 m., pernai „Vikonda grupė“ fiksavo net 25 proc. pardavimų augimą. Pagrindinės maisto gamybos įmonės – „Kėdainių konservų fabrikas“ ir „Dadu“ ledus gaminanti įmonė „Vikeda“ – augo ir pardavimais, ir veiklos pelnu.

„Tokie rezultatai Lietuvos ir eksporto rinkose rodo, kad ilgametę patirtį turinti įmonių grupė geba suvaldyti pakankamai sudėtingas situacijas ir augti net ir esant nepalankioms sąlygoms“, – įsitikinęs vadovas.

Džiugina darbuotojų susitelkimas

Su dar vienu nemenku iššūkiu grupės įmonės susidūrė šių metų pavasarį, į Europą atėjus koronaviruso bangai. Bendrovei teko sutelkti jėgas siekiant maksimaliai pasirūpinti darbuotojų saugumu išlaikant darbo vietas ir nemažinant atlyginimų. Taip pat – parengti planą, kaip įgyvendinti gerokai šoktelėjusius produkcijos užsakymus bei patenkinti rinkos poreikius.

„Maisto produktų saugumo užtikrinimas – kasdienis mūsų darbas, tad net ir esant koronaviruso situacijai, didesnių sunkumų neiškilo. Svarbiausia mums buvo garantuoti visišką darbuotojų saugumą. Nors įmonių eksporto apimtys didėjo – į gamyklų teritorijas vyko didesni transporto srautai nei įprastai – pirmąją bangą atlaikyti pavyko: įmonių grupėje neturėjome nė vieno identifikuoto koronaviruso atvejo“, – pasakoja generalinis direktorius.

„Vikonda“ įmonių grupėje šiuo metu dirba per 630 žmonių, tad apsaugoti didelį skaičių darbuotojų nuo ligos padėjo labai aiškios ir griežtos tvarkos. Darbuotojų kūno temperatūra buvo matuojama ir prie apsaugos vartų, ir prieš pradedant darbą gamybos cechuose, darbuotojai pildė specialius klausimynus – taip pavyko identifikuoti visus rizikos taškus. Daug dėmesio skirta apsauginių priemonių dėvėjimo užtikrinimui, o ten, kur įmanoma, taikyta nuotolinio darbo galimybė. Laimėtas tik pirmas mūšis, bet dar ne kova, todėl, vos atsiradus galimybei, visi grupės darbuotojai buvo apdrausti papildomu sveikatos draudimu nuo koronaviruso.

Labiausiai generalinį direktorių džiugino gamybinių įmonių kolektyvų susitelkimas. „Nebuvo nė vieno darbuotojo, kuris nuspręstų tiesiog neateiti į darbą dėl ligos rizikos ar pan. Net atvirkščiai – reikėjo nuolat priminti, kad sektų savo savijautą, matuotųsi temperatūrą ne tik darbe, bet ir namuose, ir visų pirma rūpintųsi savo saugumu. Mes, lietuviai, esame unikalūs kaip tauta – sudėtingoje situacijoje sugebame susitelkti. Tai buvo vienas iš pavyzdžių, kai susitelkimas buvo aukščiausio lygio“, – tikina M. Snarskis.

Toks darbuotojų nusiteikimas buvo itin svarbus įgyvendinant per karantiną išaugusius gamybinius įsipareigojimus. Su ypač šoktelėjusiu užsakymų poreikiu susidūrė „Kėdainių konservų fabrikas“.

„Dėl išaugusios paklausos Lietuvos rinkoje teko organizuoti papildomas pamainas, buvo nemažai iššūkių žaliavų tiekimo grandinėje, nes kaimyninės šalys jungėsi į konkurencinę kovą. Savikainos augo, o mes nenorėjome ir negalėjome galvoti apie kainų kėlimus sunkiu periodu. Atvirkščiai – prisijungėme prie iniciatyvų karantino metu populiariausių produktų kainas padaryti prieinamesnes“, – sprendimus komentuoja pašnekovas.

Įmonė „Vikeda“ šiuo laikotarpiu susidūrė su kitokiais iššūkiais. Pasak M. Snarskio, Lietuvoje valgomųjų ledų suvartojimas yra labai impulsyvus, tad rečiau parduotuvėse apsilankantys žmonės ledų pirko mažiau. Kita vertus, tuo pačiu laikotarpiu ledų eksportas ženkliai padidėjo – per metus jo apimtys išaugo 20 proc. punktų. Eksporto pokytis padėjo amortizuoti kritusį vartojimą Lietuvos rinkoje.

Naujienos – prekės ženkluose ir produkcijoje

Su naujovėmis 30-metį sutinkanti „Vikonda“ šiuo metu atnaujina didžiausios grupės gamybinės įmonės, „Kėdainių konservų fabriko“, prekės ženklą ir produktų pakuotes. Daugiau nei 250 skirtingų receptų ir 400 skirtingų produktų gaminančioje įmonėje pokyčiai reikalauja laiko, tačiau parduotuvių lentynose jau galima pamatyti atnaujintos išvaizdos produkcijos.

„Kitas „Kėdainių konservų fabriko“ tikslas – iki metų pabaigos įvesti dar daugiau naujų, išskirtinių skonių gaminių. Turime pakankamai ambicingą planą 2020 m. padidinti naujienų skaičių nuo grynųjų pardavimų, lyginant su praėjusiais metais, beveik keturis kartus. Neseniai sukurtas mūsų prekės ženklas „Kitchen Masters“, skirtas Latvijos ir Estijos rinkoms, jau pasiekė prekybos tinklus. Šiose šalyse šiemet planuojame pardavimus padidinti beveik 50 proc.“, – dėsto M. Snarskis.

Naujienas pristato ir „Vikeda“ – atnaujintas „Dadu“ prekinis ženklas ir pagrindinė vaflinių puodelių linija, o populiariausi vanilinis ir karamelinis plombyrai parduotuvėse jau yra ne tik vafliniuose puodeliuose, bet ir ant pagaliuko. Pamažu keičiantis Lietuvos pirkėjų įpročiams, mūsų šalyje, kaip ir Vakarų Europoje bei už Atlanto, ledai tampa planuojamu vartotojų krepšelio pirkiniu. Didžiausioje „Vikedos“ eksporto rinkoje, Vokietijoje, populiarus sprendimas – šešių porcijų ledų pakuotės – pristatytos bei palankiai sutiktos ir Lietuvoje.

„Viena iš „Vikedos“ plėtros perspektyvų yra gamybos plėtimas ir papildomos investicijos esamame fabrike, kita – gamyklų įsigijimai užsienyje. Jau kurį laiką sėkmingai tiekiame savo gaminius užsienio šalims – eksportas sudaro apie 70 proc. mūsų gaminamos produkcijos, – o dabar esame pasirengę tapti ir vietiniu gamintoju kaimyninėse rinkose. Šiuo metu žvalgomės į Baltijos šalis, Lenkiją“, – planus atskleidžia vadovas.

Vysto tvarios žemdirbystės metodus, įgyvendina veiklos pokyčius

Peržvelgdamas žemės ūkio bendrovės „Krekenava“, dirbančios daugiau nei 5500 hektarų žemės, planus, M. Snarskis tikina, kad šioje srityje dar daugiau dėmesio bus skiriama naujausių technologijų, didinančių dirvos derlingumą nekenkiant žemei, paieškai bei tvarios žemdirbystės puoselėjimui. Jau pernai įmonės naudojamų trąšų kiekiai mažėjo beveik 30 proc.

„Žemės ūkio versle ieškome ne tik augimo perspektyvų, bet ir sinergijų su savo gamybinėmis įmonėmis. Pavyzdžiui, šiemet auginsime dalį burokų „Kėdainių konservų fabriko“ reikmėms. Ateityje planuojame užauginti ir daugiau žaliavos savo gamybinėms įmonėms.

Kita grupei priklausanti įmonė – „Kėdainių aruodai“ – keičia veiklos kryptį: priimtas ir įvykdytas sprendimas parduoti bendrovės valdytą Kėdainių elevatorių bei nuo kito sezono nebevykdyti neekologiškų grūdų prekybos tarptautinėse rinkose, tačiau ir toliau vystyti ekologiškų grūdų pirkimą bei prekybą. Komercijos apimtys trauksis, daugiau fokusuosimės į savo ūkių poreikių tenkinimą ir dirbsime su ekologiškais grūdais“, – tikina M. Snarskis.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Ką daryti, norint profilaktiškai ištirti darbuotojus nuo koronaviruso Premium

Darbuotojų saugumą pandemijos kontekste bendrovės linksniuoja kaip esminį savo rūpestį, o privačios...

Pramonė
05:45
Iš „Veolia“ ir „Icor“ Lietuva bandys prisiteisti 240 mln. Eur 1

Energetikos ministerija Vilniaus apygardos teismui pateikė ieškinį „Veolia“ grupės įmonėms, bendrovei „Icor“...

Verslo aplinka
2020.07.23
„Ignitis grupė“ už 2020 m. turėtų išmokėti 85 mln. Eur dividendų

Vienintelė energetikos grupės „Ignitis grupė“ akcininkė Finansų ministerija siūlo už 2020 m. išmokėti 85 mln.

Rinkos
2020.07.23
Lietuva suteikė prieglobstį naftos užteršimu Rusijoje įtariamam verslininkui R. Ružečko 5

Lietuva suteikė prieglobstį naftos užteršimu Rusijoje įtariamam verslininkui, buvusiam „Transneft“ Samaros...

Verslo aplinka
2020.07.23
A. Bartkus: laikas pabaigti persekioti mokslininkus – ką noriu, tą tyrinėju  Premium 17

Algirdas Bartkus, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentas, kartu su...

Prekyba
2020.07.23
Pusmečio pramonės nuosmukis – 4,8% 

Per birželį visos pramonės produkcijos pardavimams paaugus 1,2%, pirmojo pusmečio pramonės nuosmukis sudarė...

Pramonė
2020.07.23
Pasaka: kaip už 66 mln. Eur bedarbius teisininkus vers programuotojais 20

Kadangi pasakos patvirtina, kad iš Pelenės galima virsti princese, Vyriausybė ėmėsi eksperimento –...

Pramonė
2020.07.23
Automobilių pramonės tiekėjai Lietuvoje 2020-uosius „nurašo“ Premium

Nukritus pardavimams, pasaulinė automobilių pramonė kelias dešimtis Lietuvos tiekėjų, gaminančių detales ar...

Pramonė
2020.07.23
Pieno gamintojams pradedama mokėti valstybės pagalba

Trečiadienį pieno gamintojams, nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos ir karantino, pradedama mokėti...

Pramonė
2020.07.22
Pirmas Astravo AE blokas beveik baigtas 6

Šalia Lietuvos statomoje Baltarusijos Astravo atominėje elektrinėje (AE) atlikta 98% pirmojo reaktoriaus...

Verslo aplinka
2020.07.22
„Harju Elekter“ Panevėžyje investuoja 6 mln. Eur, sukurs virš 100 darbo vietų  Premium 3

Estiško kapitalo dažnio keitimų sistemų bei skirstomųjų ir valdymo įrengimų projektuotoja ir gamintoja „Harju...

Pramonė
2020.07.22
„Linas Agro“ prognozė: grūdų supirkimo kainos pasiekė piką 2

Liepos pradžioje Lietuvos ir pasaulio rinkose keletą savaičių iš eilės buvo stebimas grūdų kainų kilimas.

Pramonė
2020.07.22
Alkoholio vartojimo tyrimo išvada: būtina mažinti akcizus 33

Preliminariai rekomenduojama alaus akcizą sumažinti 16%, vyno akcizą reikėtų sumažinti 54%, o stipriojo...

Prekyba
2020.07.22
Veiklos 30-metį švenčianti „Vikonda“ – atsinaujinusi ir ambicinga  Verslo tribūna

Karantino laikotarpį, privertusį stabtelti nemažą dalį verslų, žemės ūkio verslo ir maisto produktų gamybos...

Pramonė
2020.07.22
LVPA pasirašyta „milijardinio euro“ sutartis 

Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) pasirašius 1,2 mln. Eur ES investicijų sutartį su UAB „Integrali...

Pramonė
2020.07.22
Latvijos valstybė perėmė Inčukalnio saugyklos kontrolę

Latvijos valstybinė elektros perdavimo tinklų operatorė „Augstsprieguma tikls“ ir Rusijos dujų milžinė...

Pramonė
2020.07.22
Pramoninkai tikisi, kad Vyriausybė tarsis dėl ES paramos

Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas sako, kad Vyriausybė turėtų...

Pramonė
2020.07.21
„Galio Group“ nesutinka su „Ignitis grupės“ būsimo biuro pasirinkimu 11

Verslininko Nerijaus Numos kontroliuojama nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Galio Group“ teikia...

Statyba ir NT
2020.07.21
„Juodeliai“ skelbia pirmąjį pusmetį buvus rekordiniu  1

Pirmąjį 2020 m. pusmetį medienos perdirbimo įmonė UAB „Juodeliai“ pagamino rekordinį produkcijos kiekį.

Pramonė
2020.07.21
Klaipėdos LEZ kuriasi įmonė, už kurios pečių – 19 gamyklų savininkė Premium 1

Daniško kapitalo laidų ir kabelių rinkinių gamybos UAB „Baltic Comri Technologies“ Klaipėdos LEZ stato...

Pramonė
2020.07.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus