Nuo idėjos iki pirmos partijos 4 dienos - Lietuvoje pradėti gaminti itin saugūs respiratoriai

Intersurgical šiandien, kovo 27 d., su Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė sutartį dėl 1 mln. respiratorių gamybos.
Gydytojų ir verslininkų bendradarbiavimas leidžia aprūpinti gydymo įstaigų darbuotojus itin patikimais respiratoriais, kurie išsaugos Lietuvoje daug gyvybių.
Idėja, kuri Arūnui Liubšiui, Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Neonatologijos centro vadovui, kilo pirmadienį, penktadienį virto kūnu, kai buvo pagaminta pirmoji respiratorių partija 8.000 vnt.
Gydytojas pasakoja, kad pasitaręs su verslininku Anatolijumi Faktorovičiumi, vienu iš fondo Gydymo įstaigų paramos fondas steigėjų, susisiekė su Sigitu Žvirbliu, Intersurgical vadovu.
Kilo mintis, kad Intersurgical gaminamas deguonies terapijai skirtas kaukes, truputį jas modifikavus, galima sėkmingai panaudoti kaip respiratorius. Jose naudojamas specialus filtras, kuris sulaiko visas bakterijas ir virusus, praktiškai 99,9%. Pagalvojome, kad jeigu filtrą priderintume prie kaukės, turėtume labai gerą ir patikimą respiratorių, kuris nepalyginimai geresnis už vežamą iš Kinijos. Be to, didžiulis privalumas, kad tai gaminama Lietuvoje, sako A. Liubšys.
nuotrauka::1nocrop
Intersurgical per vieną naktį sukurtus kelis respiratorių variantus testuoti padėjo Gintautas Kėkštas, Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro I-os reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas. Medikai palankiai įvertino naują produktą. Pasirinktas vienas iš variantų, kurį ir pradėjo gaminti Intersurgical. Produktas unikalus tuo, kad prireikus prie respiratoriaus galima prijungti deguonies tiekimą.
Pirmąją respiratorių partiją nupirko Gydymo įstaigų paramos fondas, o penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė sutartį dėl 1 mln. vienetų gamybos.
Respiratorius kainuoja apie 1,5 Eur, kai Lietuva už vieną aukšto patikimumo kinišką respiratorių su pristatymu moka maždaug 8-10 Eur.
A. Liubšys pabrėžia respiratorius ne tik puikiai apsaugo sveiką žmogų, bet ir sergantį, neleisdamas virusui sklisti į aplinką. Kiniški respiratoriai iškvepiant viruso nesulaiko.
Laukiant didelio pacientų srauto, kuris, kaip prognozuojama, piką pasieks po poros savaičių, reikia apsaugoti gydytojus, kad jie galėtų gydyti ligonius.
Valstybė leidžia dešimtis miljonų eurų, kai visiškai čia pat galima pasigaminti kur kas pigiau ir žymiai efektyviau. Ir pažiūrėkit, kaip greitai galima rasti sprendimą Lietuvoje, jeigu būtų protingai organizuojamas darbas. Turiu galvoje ne tik respiratorius, bet ir dezinfekcinio skysčio gamybą ar panašiai, akcentuoja Neonatologijos centro vadovas.
Kaukė sertifikuota, filtras sertifikuotas, bet pats respiratorius nėra sertifikuotas, todėl Intersurgical vadovybė leido šį produktą naudoti, neplatinant jo kitose šalyse.
S. Žvirblis patvirtina, kad šiandien su SAM buvo pasirašyta sutartis pradžiai dėl 1 mln. vienetų respiratorių gamybos. Nepaisant, kad plataus asortimento medicininių kvėpavimo priemonių gamintoja Intersurgical užsakymų sulaukia kelis kartus daugiau negu galėtų pagaminti, bus daroma viskas, kad užsakymas būtų įvykdytas.
Plaučių ventiliavimo įranga, kurią gamina įmonė, pacientui esant kritinės būklės, yra viena svarbiausių gyvybę gelbstinčių priemonių šiuo metu, todėl šalys jų perka dideliais kiekiais, apsirūpina jų atsargomis.
Klausimo pajėgsim ar nepajėgsim nėra. Privalome šį užsakymą įgyvendinti, akcentuoja S. Žvirblis.
Per parą įmonė gali pagaminti apie 10.000 respiratorių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti