Dėl COVID-19 bankrutuos trečdalis Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių

Jeigu nebus sulaukta svarios valstybės pagalbos, Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriuje dėl COVID19 bankrutuos trečdalis įmonių, o darbo neteks ketvirtadalis šioje pramonės srityje dirbančių žmonių, apie 7.000.
Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacijos (LATIA) negalutiniais duomenimis, ši krizė itin paveiks siuvimo sektorių, kuris ypač imlus rankų darbui: metinė sektoriaus apyvarta gali sumažėti 35% nuo dabartinių beveik 950 mln. Eur.
LATIA pritaria ekspertų vertinimui, kad tekstilės ir drabužių eksporto sumažėjimas 2020 m., lyginant su pernai, bus vienas didžiausių tarp šalies apdirbamosios pramonės sektorių, nes su didžiuliais iššūkiais susiduria ir pagrindinės sektoriaus eksporto rinkos Vokietija, Skandinavijos šalys bei Jungtinė Karalystė.
Absoliučios daugumos bendrovių šalies aprangos ir tekstilės sektoriuje pelningumas jau iki veiklos ribojimo dėl karantino sąlygų buvo nedidelis, todėl krizės metu numatomos skaudžios pasekmės šiam sektoriui duris gali užverti trečdalis bendrovių, o darbo netekti ketvirtadalis žmonių, ženkliai susitrauks apyvarta, panešime spaudai cituojamas Kęstutis Daukšys, LATIA prezidentas.
Jo teigimu, daugelis įmonių jau šiuo metu planuoja veiklą du ar tris mėnesius į priekį, nenumatydamos ilgalaikės perspektyvos.
Džiaugiamės, kad vyriausybė surado lankstesnį išmokų darbuotojams prastovos metu kompensacijos modelį. Vis dėlto, kad sektorius funkcionuotų krizės metu, būtina maksimaliai remti darbo vietas bei įmonėms sudaryti galimybę lengvai pasinaudoti pagalba. Kreipėmės į Vyriausybę prašydami suteikti Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus įmonėms ir galimybę atidėti visų rūšių mokestinius įsipareigojimus valstybinėms institucijoms bei užtikrinti sąlygas, kad komerciniai bankai atidėtų paskolų palūkanų ir mokesčių mokėjimus verslo klientams bent 6 mėnesiams, pabrėžia K.Daukšys.
Padėti šio sektoriaus verslui įveikti krizę, anot asociacijos vadovo, ypač svarbu, kadangi virš 80% šios pramonės šakos darbuotojų yra moterys, kurios šiuo sudėtingu metu turi prižiūrėti vaikus, arba yra vyresnio amžiaus ir negali dirbti, o darbas iš namų gamybos įmonėje nėra įmanomas.
Be to, svarbu užtikrinti tiek mažų ir vidutinių, tiek didelių įmonių, susiduriančių su apyvartinių lėšų trūkumu, gyvybingumą, suteikiant joms specialias beprocentes paskolas. Būtina garantuoti ir maksimalų sienų pralaidumą logistikos bendrovėms, užtikrinant efektyvesnį gamybai reikalingų žaliavų ir medžiagų tiekimą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti