G. Pangonis: įvyko gedimas

Popieriaus ir medienos pramonės grupės Grigeo prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis sako, kad nuotekos į Kuršių marias galėjo būti leidžiamos dėl gedimo, o ne dėl tyčinės veiklos.
Kiek aš žinau, tai įvyko gedimas ir užtat buvo užfiksuota. Tai tam tikras vienkartinis, kiek aš žinau, gedimas, LNK Žinioms antradienį sakė G. Pangonis.
Tai jis kalbėjo po to, kai Klaipėdos prokurorai paskelbė pradėję tyrimą dėl taršos uostamiestyje. Įtariama, kad už tai gali būti atsakinga čia veikianti bendrovė Grigeo Klaipėda.
Prokuratūra pirmadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl aplinkos taršos nevalytomis nuotekomis Klaipėdoje. Aplinkos ministerijos duomenimis, už tai atsakinga uostamiestyje veikianti bendrovė Grigeo Klaipėda.
Žiniasklaidoje pasklidus informacijai, kuri nebuvo paskelbta per biržą, Grigeo akcijų kaina smuko apie 10%. Po reakcijos rinkoje biržos operatorė pranešė stabdanti prekybą akcijomis Nasdaq OMX Vilnius akcijų biržoje.
Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, užfiksuotu taršos šaltiniu gali būti akcinė bendrovė Grigeo Klaipėda. Šiuo metu ikiteisminiame tyrime įtarimai dar nėra niekam pareikšti, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Departamentas taip pat pranešė antradienio naktį su teisėsauga atlikęs patikrinimą ir nustatęs, kad įmonės gamybiniame objekte Nemuno gatvėje susidarančios nuotekos išleidžiamos į Kuršių marias beveik be jokio valymo.
Aplinkai padaryta žala gali siekti ne vieną milijoną eurų, teigia departamentas.
Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, bendrovė nedelsdama turi sustabdyti taršą ir atlyginti aplinkai padarytą žalą.
Jei įtarimai pasitvirtina, įmonė nedelsdama privalo sustabdyti nuotekomis nuodyti Kuršių marias ir atlyginti padarytą žalą gamtai. Tai graudus neatsakingo verslo pavyzdys, kai, taupant investicijas aplinkosauginėms priemonėms, ciniškai buvo vykdoma mūsų gamtos tarša, BNS perduotame komentare cituojamas ministras.
Aplinkos apsaugos departamento specialistai įmonei davė nurodymą nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą, taip pat departamentas pranešė atliksiantis neplaninį bendrovės patikrinimą ir tyrimą, kurio metu suskaičiuos aplinkai padarytą žalą pagal išleistą nuotekų kiekį.
Už aplinkos taršą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti