Į gatves su traktoriais išriedėjo protestuojantys ūkininkai

Nuo lapkričio pradžios visuotinę protesto akciją Lietuva, tavo kaimas miršta vykdantys Lietuvos žemdirbiai šiandien sėdo į žemės ūkio techniką ir išriedėjo į gatves. Taip jie siekia atkreipti dėmesį į sektoriaus problemas bei paskatinti pokyčius.
Lapkričio pradžioje ūkininkai pradėjo pirmąjį protesto akcijos etapą Žalieji kryžiai. Jo metu skirtingose Lietuvos vietose laukuose iškilo tūkstančiai žalios spalvos kryžių, transliuojančių žinutę, kad priimami politiniai sprendimai žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis.
Lapkričio 26 d. ūkininkai susirinko į įspėjamąją, bet taikią traktorių akciją. Kaip skelbia Lietuvos ūkininkų sąjunga, akcijoje dalyvauja visi 41 sąjungos rajoniniai skyriai. Jų nariai antradienio rytą sėdo į žemės ūkio techniką ir kolonomis važiavo tiek rajoniniais keliais, tiek didmiesčių gatvėmis.
embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/229?placement=
Sostinėje traktoriai riedėjo Kalvarijų gatve, Konstitucijos prospektu, Geležinio vilko gatve.
Žemdirbiai išplatino ir kreipimąsi į valdžios institucijas ir visuomenę, kuriame reikalaujama nepriimti mokestinių ir kitų sprendimų, didinančių žemdirbių išlaidas iki nebus sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos su kitų ES valstybių narių žemdirbiais pasiektas ES tiesioginių išmokų vidurkis, sustabdyti šmeižikiškos informacijos srautą žiniasklaidos priemonėse, nukreiptą prieš dirbančiuosius žemės ūkyje bei deramos pagarbos Lietuvos kaimui ir žemdirbiams.
Protesto akcijos dalyviai kalba apie sudėtingas derybas ES institucijose dėl teisingo, sąžiningo rėmimo Lietuvos žemės ūkiui bei diskriminaciją konkuruojant bendroje ES rinkoje su nevienodomis ES rėmimo sąlygomis.
Žemės ūkio produktų supirkimo kainos mažėja, tuo pačiu metu didėjant keliamiems reikalavimams, tačiau kartu atveriant ES rinkas žemės ūkio produktų importui iš trečiųjų šalių, kur produkcija gaminama liberalesnėmis sąlygomis, rašome ūkininkų išplatintame pranešime.
Čia taip pat akcentuojama, kad žemdirbiai pirmieji susiduria su klimato kaitos padariniais ir žemės ūkis trejus metus iš eilės patiria nuostolius dėl oro sąlygų kataklizmų. Ūkininkų taip pat netenkina tendencingai formuojamas neigiamas požiūris į dirbančiuosius žemės ūkyje žiniasklaidos priemonėse ir valdžios institucijose bei tai, kad žemdirbys nepelnytai laikomas nuodytoju ir aplinkos teršėju, nors Lietuvoje užauginta produkcija viena švariausių ES.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti