„Philip Morris“ ir „Altria“ atšaukia jungtuves

Apie susijungimą ir naujos tabako milžinės kūrimą kalbėjusios Philip Morris bei Altria nusprendė, kad vis dėlto bendrovėms ne pakeliui.
Kaip rašo CNN, įmonės nedetalizuoja, dėl ko nuspręsta baigti derybas dėl susijungimo.
Andre Calanzopoulos, Philip Morris vadovas, kalbėjo, kad bendrovės vis tiek dirbs kartu įvedant į JAV rinką kaitinamo tabako produktą IQOS, tuo tarpu Howardo Willardo pripažino tikėjęs, kad naujos kompanijos sukūrimas turėjo daug potencialo padidinti bendrovių pajamas ir sumažinti kaštus.
Po sprendimo Philip Morris akcijų vertė biržoje šoktelėjo 6%, Altrios nukrito 1%.
VŽ jau rašė, kad bendrovių planas susijungti vertintas dviprasmiškai. Iš vienos pusės, susijungus kompanijoms, naujas tabako pramonės gigantas būtų vertas apie 200 mlrd. USD ir gerokai lenktų artimiausią konkurentą British American Tobacco, dabar vertinamą 120 mlrd. USD. Įmonės galėtų sutaupyti dalindamosios kaštus bei bendradarbiauti kuriant alterantyvius produktus, į kuriuos abi investuoja.
Iš kitos pusės, Philip Morris akcininkus galėjo atbaidyti 29 mlrd. USD siekianti Altrios skola, likusi bendrovei investavus į Juul ir marihuanos pramonės bendrovę Cronos.Taip pat nežinomybė dėl alternatyvių tabako gaminių teisinio reglamentavimo JAV, kur savo veiklą vykdo Altria.
Nors bendrovės gaminamos elektroninės cigaretės Juul šiandien dominuoja JAV rinkoje, produkto ateitis tampa vis labiau miglota. Šalies senatas bei Maisto ir vaistų administracija pradėjo tyrimą dėl bendrovės reklamos įvedant produktą į rinką teigiama, kad tabako bendrovė savo rinkodarą buvo nutaikiusi į paauglius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti