Kova su plastiku naftos paklausą paveiks labiau, nei manoma

Naftos sektorius nuvertina pakitusį vartotojų požiūrį: kova su plastiko atliekomis naftos paklausą sumažins labiau nei buvo manoma anksčiau.
Kavinės ir restoranai atsisako plastikinių šiaudelių, parduotuvės vienkartinių maišelių, o daugelyje šalių priimami įstatymai, kuriais ribojamas vienkartinės pakuotės naudojimas įvairiose srityse. Anksčiau ar vėliau šie pokyčiai turės įtakos ir naftos kompanijoms, rašo The Financial Times.
Dabar daugiau nei pusę paklausos pasaulinei naftos pramonei užtikrina transporto sektorius. Chemijos pramonei tenka apie 15% visos naftos paklausos. Tarptautinė energetikos agentūra yra išsakiusi prognozę, kad pastaroji dalis iki 2040 m. išaugs iki 50%. Tai reiškia, kad chemijos pramonė taps vienu didžiausių naftos vartotoju ir šis poreikis augs, kai kituose segmentuose mažės.
Tačiau kiti ekspertai tokią prognozę laiko klaidinga per ateinančius du dešimtmečius plastiko ir plastiko gaminių paklausa nebeaugs taip sparčiai, kaip pastarąjį dešimtmetį, kuomet augimas viršijo pasaulio ekonomikos augimą.
Tarptautinė energetikos agentūra ir kitos kompanijos numatė, kad plastmasių vartojimas stabiliai didės vidutiniškai po 3% kasmet per 20172040 m. Tačiau tam besivystančios vartojimo rinkos turi išlaikyti šiandieninį modelį.
Be to, turi pasiteisinti lūkesčiai ir dėl nematomo plastiko skaitmeninės infrastruktūros komponentų, išmaniųjų telefonų ir kitų elektroninių įrenginių, kurie turėtų tapti nauju plastiko poreikio šaltiniu.
Vis tik, šiuo metu 45% viso pasaulyje pagaminama plastiko panaudojama pakuotei gaminti ir tik 7% jo tenka elektroniniams įrenginiams.
Tad sumažėjus plastikinių maišelių ir kitų plastiko rūšių naudojimui, bendro vartojimo augimas per artimiausius du dešimtmečius gali dukart sulėtėti, o tai sumenkins naftos paklausos perspektyvas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti