Tradicijų ir technologijų sandrauga užtikrina pranašumą

Publikuota: 2018-12-10
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.

Nuo tekstilės pramonės gaminių kurjerio iki pasaulinės įmonės – tai transporto ir logistikos grupės ALPI pasiekimai per 73 veiklos metus. Lietuvoje įsteigta UAB „ALPI Baltika“ pasinaudojo ilgamete grupės patirtimi ir per kiek daugiau nei dešimtmetį sugebėjo sukurti patikimą susisiekimą su Vakarų Europa, Skandinavija, Turkija, NVS ir kitomis pasaulio šalimis.

Pagal kliento poreikius kartu su kitomis ALPI grupės įmonėmis „ALPI Baltika“ gali pasiūlyti priimtiniausius tiekimo grandinės valdymo sprendimus teikdama paslaugas nuo krovinių gabenimo oro, kelių, geležinkelių, jūrų transportu visame pasaulyje iki muitinės tarpininkavimo ir sandėliavimo paslaugų Lietuvoje.

Šiandien ALPI įmonių grupė vienija daugiau kaip 70 bendrovių pasaulyje. Partnerių atstovybės yra įsikūrusios visuose žemynuose, dažnai miestuose šalia pagrindinių pasaulio jūrų ir oro uostų. „ALPI Baltika“ glaudžiai bendradarbiauja su grupės įmonėmis Europoje: Italijoje, Vokietijoje, Beniliukso ir Skandinavijos šalyse, Turkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kt. Vyksta nuolatinis darbas su bendromis įmonėmis JAV, Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje.

Gabendama krovinius įvairiomis transporto rūšimis „ALPI Baltika“ specializuojasi į mažesnių ir dalinių krovinių gabenimą. Dideli rinktinių krovinių srautai vežami iš ALPI grupės įmonių terminalų visoje Europoje, NVS šalyse, Turkijoje. Maršrutai iš Europos šalių į Lietuvą ir iš Lietuvos į Europą yra reguliarūs, teikiamos greito pristatymo paslaugos, todėl produkcija yra visuomet pristatoma laiku – tai labai svarbu „ALPI Baltika“ klientams, kurių labui bendrovė nuolat gerina paslaugų kokybę, kad įgyvendintų klientų poreikius. Aptarnaudama gamintojus ir importuotojus bendrovė atskiras prekių ar žaliavų siuntas pristato rulonais ir paletėmis, o gatavus drabužius gabena specialiomis puspriekabėmis, kurių parką įmonė valdo pati. Tai leidžia personalizuoti aptarnavimą ir įgyvendinti specifinius klientų poreikius. „ALPI Baltika“ kartu su kitomis grupės įmonėmis užima tvirtas pozicijas rinkoje gabendama smulkius ir dalinius krovinius oro bei jūrų transportu iš ir į visas pasaulio šalis. Platus paslaugų spektras, profesionalių, savo darbo sritį išmanančių, darbuotojų siūlomi specializuoti logistikos sprendimai leidžia pasiūlyti klientams aukščiausios kokybės paslaugas.

nuotrauka::2 right

Ištakos – Italijoje

ALPI grupės veikla prasidėjo 1945 m. Italijoje, Prato mieste, kai du bičiuliai, ambicingi logistikos vilkai Albo Albini ir Sandro Pitigliani, įsteigė savo pirmąją įmonę ,,Albini & Pitigliani“. Prato miestas tuo laikotarpiu buvo vadinamas tekstilės pramonės Meka Europoje. Sparčiai didėjantis tekstilės gaminių poreikis rinkoje skatino tekstilės gamintojų skaičiaus augimą.

Draugai nutarė koncentruotis būtent į tekstilės pramonę ir šios srities gamintojams pasiūlė kurjerio paslaugas. Verslo ėmėsi pietinėje Italijoje, nutiesdami prekybos kelią iš šiaurės Italijoje esančio Prato miesto į Apulijos ir Kampanijos regionus pietinėje šalies dalyje. Į šiuos regionus veždavo tekstilės ruošinius drabužių gamintojams, o atgal – audinių žaliavas iš pietinių uostų.

Kompanijos augimas paspartėjo 1960-aisiais atsivėrus keliams į Šiaurės Europą. Tuo metu Europa dar buvo nuniokota karo, išsekusi. A. Albini ir S. Pitigliani sukūrė tekstilės kelių jungtis su Vokietija, Didžiąją Britanija, Prancūzija ir Ispanija, taip kompanijos vardas sklido ir atsirado vis daugiau verslo ryšių, skatinusių šalių atsigavimą po sunkaus laikotarpio.

„Albini & Pitigliani“ 1984 m. tapo ALPI – šis pavadinimas kilo sujungus abiejų įkūrėjų pavardžių dvi pirmąsias raides. Tais pačiais metais buvo įsteigta pirmoji ALPI įmonė Amsterdame. Tai tarsi davė startą intensyvesnei plėtrai Europoje ir netgi žingsniui į JAV. Tolesnę plėtrą 2000-ųjų priešaušryje žymėjo bendrų įmonių steigimas Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje. Prasidėjo išimtinio atstovavimo sutarčių, garantuojančių globalų klientų krovinių srautų valdymą, era.

Modernizuojasi vardan klientų

ALPI stiprybė – reguliariais maršrutais gabenami daliniai kroviniai ir platus paslaugų spektras. Pasitelkdama pažangius technologinius sprendimus, sukauptą patirtį, sparčiai didėjantį augančių klientų ratą bei profesionalių darbuotojų komandą bendrovė krovinius gabena keliais, geležinkeliais, jūromis ir oru. Siekdamos turėti konkurencinį pranašumą ALPI grupės įmonės ypatingai daug investicijų skiria įrangos modernizavimui ir pažangiems IT sprendimams.

Eimantas Šivickas, „ALPI Baltika“ vadovas, sako, kad sėkmingi 12 bendrovės veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas. Anot jo, įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius naudodamasi išmaniomis sekimo bei kontrolės sistemomis.

nuotrauka::1 left

„Sparčiai besivystančioje logistikos verslo aplinkoje, siekiant išlinkti konkurencingu ir patikimu partneriu, būtina atsižvelgti į klientų keliamus vis aukštesnius reikalavimus logistikos bendrovėms, – sako E. Šivickas. – Todėl gamintojų ir logistikos bendrovių technologijos turi derėti tarpusavyje, nes funkcionuojanti logistikos sistema, jungianti racionalų gamybos, transportavimo procesų planavimą ir vykdymą, yra neatsiejama darnios, nenutrūkstamos tiekimo grandinės iš gamybos į vartojimo tašką dalis.“

E. Šivickas priduria, kad istorinės aplinkybės lėmė, jog šiuo spartaus technologijų tobulėjimo laikotarpiu inovacijas diegiantis tekstilės pramonės sektorius atlieka reikšmingą vaidmenį visos ALPI grupės veikloje.

„Anot Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos, tekstilės ir aprangos sektorius yra vienas reikšmingiausių pramonės sektorių Lietuvoje. Mūsų šalis yra viena iš labiausiai aprangos ir tekstilės gamyboje besispecializuojančių Europos Sąjungos valstybių. Nors ši pramonė tradiciškai laikoma senąja ekonomika, padėtis po truputį keičiasi – kuriamos naujos medžiagos ir technologiniai procesai, leidžiantys gaminti didelės pridėtinės vertės produktus. Lietuvos tekstilės gamybos įmonės, siekdamos išlaikyti konkurencingumą sparčiai besikeičiančioje pasaulinėje rinkoje, diegia automatizuotus, našius gamybos procesus. Mes savo ruožtu stengiamės nuo jų neatsilikti“, – paaiškina „ALPI Baltika“ direktorius.

Iš kartos į kartą

Kasmet Albini ir Pitigliani šeimos organizuoja susitikimą su grupės nariais Prato mieste. Iš visų žemynų atvykę kolegos susitinka renginyje „ALPI Convention“ ir neformalioje aplinkoje dalijasi patirtimi, mokosi vieni iš kitų, generuoja naujas idėjas ir ateities tikslus.

„Laikai keičiasi, vienas madingas tendencijas keičia kitos, tačiau ALPI šeimos tradicijos – laiko patikrintos ir vertingos, todėl privalu jas perduoti tolesnėms kartoms“, – tvirtina „ALPI Baltika“ direktorius.

E. Šivickas tikina, kad verslo filosofija – pritaikyti šeimos modelio vertybes logistikoje su skambia misija „with C.A.R.E.“ (angl. Commitment, Accountability, Relationship, Expertise, liet. atsidavimas, atsakingumas, tarpusavio santykiai, patirtis) – tradiciškai išlieka pamatine vertybe darbuose.

„Tradicijos vienija ALPI grupę tarsi šeimą ir stiprina ryšius tarp kartų. Bet kokius sunkumus lengviau įveikti, kai šeima tvirta. Aiškios tradicijos bei procesai leidžia kiekvienam nariui – tiek įmonės darbuotojui, tiek klientui – būti supratingu, jausti asmeninę ir bendrą atsakomybę, skleisti idėjas, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir pajusti pasitenkinimą vykdoma veikla“, – paaiškina E. Šivickas.

nuotrauka::3

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
AB „Grigeo“ perleido gofruotojo kartono gamybą antrinei bendrovei

Atsižvelgdama į augančią AB „Grigeo“ gofruotojo kartono gamybos bei pardavimo apimtį ir siekdama užtikrinti...

Pramonė
10:23
Pagrindinis akcininkas pasididino nuosavybę „Vilniaus balduose“ 4

AB „Invalda privatus kapitalas“ už beveik 0,4 mln. Eur įsigijo kontroliuojamų „Vilniaus baldų“ akcijų, kurias...

Rinkos
10:12
„Gabriel A/S“ įsigijo „Baltijos tekstilę“, kaina – apie 4 mln. Eur Premium

Minkštų baldų gamyklą „FurnMaster“ Marijampolėje turinti Danijos kompanija „Gabriel A/S“ įsigijo Vilkaviškio...

Pramonė
05:45
Brangiausių pasaulio kompanijų sąraše vis mažiau klasikinės pramonės atstovų 3

Brangiausių pasaulio kompanijų dešimtuke – aštuonios JAV bendrovės ir dvi – Kinijos. Sąrašo viršuje –...

Pramonė
2019.01.02
Vokietija įvertino pabėgėlių integraciją: geriau negu tikėtasi 14

Nepaisant niūrių prognozių, pabėgėlių integracija Vokietijoje vyksta sparčiau nei buvo prognozuojama: iš...

Pramonė
2019.01.02
Klasteryje gimė prekės ženklas „We are Baltic“ 1

Gruodžio 14 d. paskelbtas naujas priemonės „Verslo klasteris LT“ kvietimas sulaukė didelio dėmesio iš...

Pramonė
2019.01.02
„Reflektoriaus“ investicijas narplioja teismai 1

Dėl kieno kaltės bendrovė prisiėmė nerealius finansinius įsipareigojimus ir kam privalu atlyginti žalą,...

Pramonė
2019.01.02
Eros pabaiga: parodos „CeBIT“ daugiau nebus 1

Į verslo bendruomenę daugiausia orientuota technologijų paroda „CeBIT“ po 33 metų stabdoma. Parodos, kasmet...

Technologijos
2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium 1

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Svarbiausi 2018 m. įvykiai pramonėje: investicijos, draudimai ir spartėjantis siekis skaitmeninti gamybą Premium

Metų pradžioje paskelbti „Siemens“ vadovų apklausos rezultatai nubrėžė tendenciją visiems šiems metams: kas...

Pramonė
2018.12.31
Plastiko gaminių draudimas: verslininkai Lietuvoje viliasi ilgesnio pereinamojo laikotarpio 1

Europos Sąjungos šalių ir Europos Parlamento atstovai suderino detales dėl vienkartinių plastiko gaminių...

Pramonė
2018.12.30
Traukinyje į Maskvą – verslo klasės vagonas 8

Traukinyje Kaliningradas–Maskva įrengtas verslo klasės vagonas, kuriame yra 6 kupė su sofomis–lovomis,...

Pramonė
2018.12.30
„Aksa“ pardavimus padidino penktadaliu

Gelžbetonio konstrukcijas gaminančios lietuviško kapitalo įmonės „Aksa“ pardavimo pajamos šiemet siekė 24,2...

Pramonė
2018.12.28
Kodėl baltarusiai iš Maskvos nori kompensacijos už naftą Premium

Rytoj, gruodžio 29-ąją, Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas susitiks Maskvoje ir bandys išspręsti...

Energetika
2018.12.28
Startuoja penktas ES priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas 1

Penktadienį paskelbtas priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas teikti paraiškas projektams finansuoti.

Pramonė
2018.12.28
Profesorius R. Rudzkis: krizė – už durų, Lietuva – ir vėl nepasiruošusi Premium 40

Artėjanti ekonominė krizė bus stipresnė nei ta, kuri pasaulį užklupo 2008 m., ir gali trukti kelerius metus,...

Verslo aplinka
2018.12.28
Vokietijos ekonomikai – prastesnės prognozės 4

Miuncheno ekonominių tyrimų institutas IFO pablogino Vokietijos BVP augimo prognozę artimiausiems dvejiems...

Pramonė
2018.12.28
C. Ghosnas lieka kalėjime, o G. Kellis ieško medikų pagalbos

Carlosas Ghosnas, „Renault-Nissan-Mitsubishi“ aljanso vadovas išlieka sulaikytas, o kartu su juo suimtas...

Transportas
2018.12.27
Klaipėda aplinkiniams regionams – ir donorė, ir varžovė  Premium

Patogi miesto geografinė padėtis, išvystyta infrastruktūra ir labiausiai Baltijos jūroje į rytus nutolęs...

Pramonė
2018.12.27
Politikams yra ko pasimokyti iš verslo 8

Skaičiuojant 2018-ųjų derlių, svariais laimėjimais gali drąsiai pasigirti šalies verslininkai, itin skalsius...

Pramonė
2018.12.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau