Tradicijų ir technologijų sandrauga užtikrina pranašumą

Publikuota: 2018-12-10
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.

Nuo tekstilės pramonės gaminių kurjerio iki pasaulinės įmonės – tai transporto ir logistikos grupės ALPI pasiekimai per 73 veiklos metus. Lietuvoje įsteigta UAB „ALPI Baltika“ pasinaudojo ilgamete grupės patirtimi ir per kiek daugiau nei dešimtmetį sugebėjo sukurti patikimą susisiekimą su Vakarų Europa, Skandinavija, Turkija, NVS ir kitomis pasaulio šalimis.

Pagal kliento poreikius kartu su kitomis ALPI grupės įmonėmis „ALPI Baltika“ gali pasiūlyti priimtiniausius tiekimo grandinės valdymo sprendimus teikdama paslaugas nuo krovinių gabenimo oro, kelių, geležinkelių, jūrų transportu visame pasaulyje iki muitinės tarpininkavimo ir sandėliavimo paslaugų Lietuvoje.

Šiandien ALPI įmonių grupė vienija daugiau kaip 70 bendrovių pasaulyje. Partnerių atstovybės yra įsikūrusios visuose žemynuose, dažnai miestuose šalia pagrindinių pasaulio jūrų ir oro uostų. „ALPI Baltika“ glaudžiai bendradarbiauja su grupės įmonėmis Europoje: Italijoje, Vokietijoje, Beniliukso ir Skandinavijos šalyse, Turkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kt. Vyksta nuolatinis darbas su bendromis įmonėmis JAV, Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje.

Gabendama krovinius įvairiomis transporto rūšimis „ALPI Baltika“ specializuojasi į mažesnių ir dalinių krovinių gabenimą. Dideli rinktinių krovinių srautai vežami iš ALPI grupės įmonių terminalų visoje Europoje, NVS šalyse, Turkijoje. Maršrutai iš Europos šalių į Lietuvą ir iš Lietuvos į Europą yra reguliarūs, teikiamos greito pristatymo paslaugos, todėl produkcija yra visuomet pristatoma laiku – tai labai svarbu „ALPI Baltika“ klientams, kurių labui bendrovė nuolat gerina paslaugų kokybę, kad įgyvendintų klientų poreikius. Aptarnaudama gamintojus ir importuotojus bendrovė atskiras prekių ar žaliavų siuntas pristato rulonais ir paletėmis, o gatavus drabužius gabena specialiomis puspriekabėmis, kurių parką įmonė valdo pati. Tai leidžia personalizuoti aptarnavimą ir įgyvendinti specifinius klientų poreikius. „ALPI Baltika“ kartu su kitomis grupės įmonėmis užima tvirtas pozicijas rinkoje gabendama smulkius ir dalinius krovinius oro bei jūrų transportu iš ir į visas pasaulio šalis. Platus paslaugų spektras, profesionalių, savo darbo sritį išmanančių, darbuotojų siūlomi specializuoti logistikos sprendimai leidžia pasiūlyti klientams aukščiausios kokybės paslaugas.

nuotrauka::2 right

Ištakos – Italijoje

ALPI grupės veikla prasidėjo 1945 m. Italijoje, Prato mieste, kai du bičiuliai, ambicingi logistikos vilkai Albo Albini ir Sandro Pitigliani, įsteigė savo pirmąją įmonę ,,Albini & Pitigliani“. Prato miestas tuo laikotarpiu buvo vadinamas tekstilės pramonės Meka Europoje. Sparčiai didėjantis tekstilės gaminių poreikis rinkoje skatino tekstilės gamintojų skaičiaus augimą.

Draugai nutarė koncentruotis būtent į tekstilės pramonę ir šios srities gamintojams pasiūlė kurjerio paslaugas. Verslo ėmėsi pietinėje Italijoje, nutiesdami prekybos kelią iš šiaurės Italijoje esančio Prato miesto į Apulijos ir Kampanijos regionus pietinėje šalies dalyje. Į šiuos regionus veždavo tekstilės ruošinius drabužių gamintojams, o atgal – audinių žaliavas iš pietinių uostų.

Kompanijos augimas paspartėjo 1960-aisiais atsivėrus keliams į Šiaurės Europą. Tuo metu Europa dar buvo nuniokota karo, išsekusi. A. Albini ir S. Pitigliani sukūrė tekstilės kelių jungtis su Vokietija, Didžiąją Britanija, Prancūzija ir Ispanija, taip kompanijos vardas sklido ir atsirado vis daugiau verslo ryšių, skatinusių šalių atsigavimą po sunkaus laikotarpio.

„Albini & Pitigliani“ 1984 m. tapo ALPI – šis pavadinimas kilo sujungus abiejų įkūrėjų pavardžių dvi pirmąsias raides. Tais pačiais metais buvo įsteigta pirmoji ALPI įmonė Amsterdame. Tai tarsi davė startą intensyvesnei plėtrai Europoje ir netgi žingsniui į JAV. Tolesnę plėtrą 2000-ųjų priešaušryje žymėjo bendrų įmonių steigimas Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje. Prasidėjo išimtinio atstovavimo sutarčių, garantuojančių globalų klientų krovinių srautų valdymą, era.

Modernizuojasi vardan klientų

ALPI stiprybė – reguliariais maršrutais gabenami daliniai kroviniai ir platus paslaugų spektras. Pasitelkdama pažangius technologinius sprendimus, sukauptą patirtį, sparčiai didėjantį augančių klientų ratą bei profesionalių darbuotojų komandą bendrovė krovinius gabena keliais, geležinkeliais, jūromis ir oru. Siekdamos turėti konkurencinį pranašumą ALPI grupės įmonės ypatingai daug investicijų skiria įrangos modernizavimui ir pažangiems IT sprendimams.

Eimantas Šivickas, „ALPI Baltika“ vadovas, sako, kad sėkmingi 12 bendrovės veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas. Anot jo, įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius naudodamasi išmaniomis sekimo bei kontrolės sistemomis.

nuotrauka::1 left

„Sparčiai besivystančioje logistikos verslo aplinkoje, siekiant išlinkti konkurencingu ir patikimu partneriu, būtina atsižvelgti į klientų keliamus vis aukštesnius reikalavimus logistikos bendrovėms, – sako E. Šivickas. – Todėl gamintojų ir logistikos bendrovių technologijos turi derėti tarpusavyje, nes funkcionuojanti logistikos sistema, jungianti racionalų gamybos, transportavimo procesų planavimą ir vykdymą, yra neatsiejama darnios, nenutrūkstamos tiekimo grandinės iš gamybos į vartojimo tašką dalis.“

E. Šivickas priduria, kad istorinės aplinkybės lėmė, jog šiuo spartaus technologijų tobulėjimo laikotarpiu inovacijas diegiantis tekstilės pramonės sektorius atlieka reikšmingą vaidmenį visos ALPI grupės veikloje.

„Anot Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos, tekstilės ir aprangos sektorius yra vienas reikšmingiausių pramonės sektorių Lietuvoje. Mūsų šalis yra viena iš labiausiai aprangos ir tekstilės gamyboje besispecializuojančių Europos Sąjungos valstybių. Nors ši pramonė tradiciškai laikoma senąja ekonomika, padėtis po truputį keičiasi – kuriamos naujos medžiagos ir technologiniai procesai, leidžiantys gaminti didelės pridėtinės vertės produktus. Lietuvos tekstilės gamybos įmonės, siekdamos išlaikyti konkurencingumą sparčiai besikeičiančioje pasaulinėje rinkoje, diegia automatizuotus, našius gamybos procesus. Mes savo ruožtu stengiamės nuo jų neatsilikti“, – paaiškina „ALPI Baltika“ direktorius.

Iš kartos į kartą

Kasmet Albini ir Pitigliani šeimos organizuoja susitikimą su grupės nariais Prato mieste. Iš visų žemynų atvykę kolegos susitinka renginyje „ALPI Convention“ ir neformalioje aplinkoje dalijasi patirtimi, mokosi vieni iš kitų, generuoja naujas idėjas ir ateities tikslus.

„Laikai keičiasi, vienas madingas tendencijas keičia kitos, tačiau ALPI šeimos tradicijos – laiko patikrintos ir vertingos, todėl privalu jas perduoti tolesnėms kartoms“, – tvirtina „ALPI Baltika“ direktorius.

E. Šivickas tikina, kad verslo filosofija – pritaikyti šeimos modelio vertybes logistikoje su skambia misija „with C.A.R.E.“ (angl. Commitment, Accountability, Relationship, Expertise, liet. atsidavimas, atsakingumas, tarpusavio santykiai, patirtis) – tradiciškai išlieka pamatine vertybe darbuose.

„Tradicijos vienija ALPI grupę tarsi šeimą ir stiprina ryšius tarp kartų. Bet kokius sunkumus lengviau įveikti, kai šeima tvirta. Aiškios tradicijos bei procesai leidžia kiekvienam nariui – tiek įmonės darbuotojui, tiek klientui – būti supratingu, jausti asmeninę ir bendrą atsakomybę, skleisti idėjas, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir pajusti pasitenkinimą vykdoma veikla“, – paaiškina E. Šivickas.

nuotrauka::3

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Sulaikytas sankcijų pažeidimu įtariamas Irano naftos tanklaivis

Gibraltare ketvirtadienį sulaikytas Irano naftos tanklaivis įtariant, kad jis, pažeisdamas ES sankcijas,...

Pramonė
2019.07.04
„Klaipėdos naftos“ akcininkai vėl balsuos dėl SkGD terminalo 3

AB „Klaipėdos nafta“ liepos 18 d. šaukia pakartotinį bendrovės neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą. Jame...

Pramonė
2019.07.04
„PKN Orlen“ Briuseliui pateikė prašymą susijungti su „Lotos“

Lenkijos naftos gavybos ir perdirbimo bendrovė „PKN Orlen“ oficialiai pateikė prašymą Europos Komisijai...

Pramonė
2019.07.04
Švedijos teismas patvirtino arbitražo sprendimą Lietuvos ir „Gazprom“ ginče 3

Švedijos teismas patvirtino Lietuvai nepalankų 2016 metų Stokholmo arbitražo sprendimą valstybės ir Rusijos...

Pramonė
2019.07.04
K. Mažeika: CO2 laidojimas žemėje keltų grėsmę vandens ištekliams 4

Seimui svarstant, ar leisti žemės gelmėse laidoti pagrindines klimato kaitą sukeliančias dujas – daugiausia...

Pramonė
2019.07.04
Teismas: „Trakų energija“ Prienams turi grąžinti 0,4 mln. Eur

Virginijaus Striogos ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) valdoma „E energijos“ grupės įmonė...

Pramonė
2019.07.04
IT grėsmės verslui: kaip jų išvengti Verslo tribūna 1

Jungtinės Karalystės gamintojus vienijančios organizacijos „Make UK“ tyrimai atskleidė, kad net 48% gamybos...

Paslaugos
2019.07.04
„Akmenės cemento“ nuostoliai augo dvigubai 9

Ne vienerius metus nuostolingai dirbanti vienintelė Lietuvoje cemento gamybos bendrovė „Akmenės cementas“...

Pramonė
2019.07.04
„Espersen Lietuva“ pernai didino pajamas ir dirbo pelningai 1

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen...

Pramonė
2019.07.04
„Caverion Lietuva“: kad išsaugotum stabilumą, turi būti pokyčių lyderis Verslo tribūna

„Caverion Lietuva“ veiklos kelias tęsiasi jau 25 metus. Bendrovė šiandien yra lyderė ne tik Lietuvos...

Ateities statyba
2019.07.04
Duoną ir pyragus keps Saulė Verslo tribūna

Lietuvos maisto pramonės įmonės įgyvendina įvairius technologinius ir vartojimo įpročių keitimo sprendimus,...

Paslaugos
2019.07.03
Dėl sausros šalyje skelbiama ekstremali situacija

Vyriausybė pritarė sprendimui dėl sausros visoje šalyje skelbti ekstremalią situaciją.

Pramonė
2019.07.03
Išrinkta nauja „Ekoagros“ vadovė 1

Viešosios įstaigos „Ekoagros“, atsakingos už ekologinės gamybos ir nacionalinės kokybės produktų...

Pramonė
2019.07.03
Dėl sausros ketinama skelbti ekstremalią padėtį visoje Lietuvoje 1

Vyriausybė trečiadienį ketina paskelbti valstybės lygio ekstremalią padėtį dėl sausros padarinių žemės ūkiui.

Pramonė
2019.07.03
„Achemos“ šūvis sau į koją valstybei tapo pagaliu į ratus Premium 13

Siekis reorganizuoti „Klaipėdos naftą“ (KN) ir sumažinti SkGD terminalo mokestinę naštą supriešino dvi...

Pramonė
2019.07.03
Pradedama rekonstrukcija, sujungsianti Kauno LEZ su magistrale Kaunas-Zarasai 3

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradedama rekonstrukcija, sujungsianti jos teritoriją su...

Pramonė
2019.07.03
Komitetas spręs dėl anglies dioksido saugojimo žemės gelmėse 4

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas trečiadienį dar kartą diskutuos, ar Lietuvoje visiškai uždrausti anglies...

Pramonė
2019.07.03
„Fazer Lietuva“: ambicingi energijos taupymo planai atsipirko su kaupu Verslo tribūna 2

Bendrovės „Fazer Lietuva“, valdančios kepyklą „Gardėsis“, pavyzdys gali įkvėpti ir kitus verslus imtis drąsių...

Verslo aplinka
2019.07.03
Biojėgainių vystymo klasteris kuria pasaulines inovacijas Verslo tribūna

Biojėgainių vystymo klasteris užima reikšmingą vietą kuriant mokslo ir verslo vertės grandines. Jo sukurtos...

Pramonė
2019.07.03
ES ir „Mercosur“ prekybos susitarimas džiugina ne visus Premium

Po 20 metų derybų Europos Sąjunga (ES) sutarė dėl vieno didžiausių pasaulyje regioninių prekybos susitarimų...

Pramonė
2019.07.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau