Tradicijų ir technologijų sandrauga užtikrina pranašumą

Publikuota: 2018-12-10
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.

Nuo tekstilės pramonės gaminių kurjerio iki pasaulinės įmonės – tai transporto ir logistikos grupės ALPI pasiekimai per 73 veiklos metus. Lietuvoje įsteigta UAB „ALPI Baltika“ pasinaudojo ilgamete grupės patirtimi ir per kiek daugiau nei dešimtmetį sugebėjo sukurti patikimą susisiekimą su Vakarų Europa, Skandinavija, Turkija, NVS ir kitomis pasaulio šalimis.

Pagal kliento poreikius kartu su kitomis ALPI grupės įmonėmis „ALPI Baltika“ gali pasiūlyti priimtiniausius tiekimo grandinės valdymo sprendimus teikdama paslaugas nuo krovinių gabenimo oro, kelių, geležinkelių, jūrų transportu visame pasaulyje iki muitinės tarpininkavimo ir sandėliavimo paslaugų Lietuvoje.

Šiandien ALPI įmonių grupė vienija daugiau kaip 70 bendrovių pasaulyje. Partnerių atstovybės yra įsikūrusios visuose žemynuose, dažnai miestuose šalia pagrindinių pasaulio jūrų ir oro uostų. „ALPI Baltika“ glaudžiai bendradarbiauja su grupės įmonėmis Europoje: Italijoje, Vokietijoje, Beniliukso ir Skandinavijos šalyse, Turkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kt. Vyksta nuolatinis darbas su bendromis įmonėmis JAV, Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje.

Gabendama krovinius įvairiomis transporto rūšimis „ALPI Baltika“ specializuojasi į mažesnių ir dalinių krovinių gabenimą. Dideli rinktinių krovinių srautai vežami iš ALPI grupės įmonių terminalų visoje Europoje, NVS šalyse, Turkijoje. Maršrutai iš Europos šalių į Lietuvą ir iš Lietuvos į Europą yra reguliarūs, teikiamos greito pristatymo paslaugos, todėl produkcija yra visuomet pristatoma laiku – tai labai svarbu „ALPI Baltika“ klientams, kurių labui bendrovė nuolat gerina paslaugų kokybę, kad įgyvendintų klientų poreikius. Aptarnaudama gamintojus ir importuotojus bendrovė atskiras prekių ar žaliavų siuntas pristato rulonais ir paletėmis, o gatavus drabužius gabena specialiomis puspriekabėmis, kurių parką įmonė valdo pati. Tai leidžia personalizuoti aptarnavimą ir įgyvendinti specifinius klientų poreikius. „ALPI Baltika“ kartu su kitomis grupės įmonėmis užima tvirtas pozicijas rinkoje gabendama smulkius ir dalinius krovinius oro bei jūrų transportu iš ir į visas pasaulio šalis. Platus paslaugų spektras, profesionalių, savo darbo sritį išmanančių, darbuotojų siūlomi specializuoti logistikos sprendimai leidžia pasiūlyti klientams aukščiausios kokybės paslaugas.

nuotrauka::2 right

Ištakos – Italijoje

ALPI grupės veikla prasidėjo 1945 m. Italijoje, Prato mieste, kai du bičiuliai, ambicingi logistikos vilkai Albo Albini ir Sandro Pitigliani, įsteigė savo pirmąją įmonę ,,Albini & Pitigliani“. Prato miestas tuo laikotarpiu buvo vadinamas tekstilės pramonės Meka Europoje. Sparčiai didėjantis tekstilės gaminių poreikis rinkoje skatino tekstilės gamintojų skaičiaus augimą.

Draugai nutarė koncentruotis būtent į tekstilės pramonę ir šios srities gamintojams pasiūlė kurjerio paslaugas. Verslo ėmėsi pietinėje Italijoje, nutiesdami prekybos kelią iš šiaurės Italijoje esančio Prato miesto į Apulijos ir Kampanijos regionus pietinėje šalies dalyje. Į šiuos regionus veždavo tekstilės ruošinius drabužių gamintojams, o atgal – audinių žaliavas iš pietinių uostų.

Kompanijos augimas paspartėjo 1960-aisiais atsivėrus keliams į Šiaurės Europą. Tuo metu Europa dar buvo nuniokota karo, išsekusi. A. Albini ir S. Pitigliani sukūrė tekstilės kelių jungtis su Vokietija, Didžiąją Britanija, Prancūzija ir Ispanija, taip kompanijos vardas sklido ir atsirado vis daugiau verslo ryšių, skatinusių šalių atsigavimą po sunkaus laikotarpio.

„Albini & Pitigliani“ 1984 m. tapo ALPI – šis pavadinimas kilo sujungus abiejų įkūrėjų pavardžių dvi pirmąsias raides. Tais pačiais metais buvo įsteigta pirmoji ALPI įmonė Amsterdame. Tai tarsi davė startą intensyvesnei plėtrai Europoje ir netgi žingsniui į JAV. Tolesnę plėtrą 2000-ųjų priešaušryje žymėjo bendrų įmonių steigimas Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje. Prasidėjo išimtinio atstovavimo sutarčių, garantuojančių globalų klientų krovinių srautų valdymą, era.

Modernizuojasi vardan klientų

ALPI stiprybė – reguliariais maršrutais gabenami daliniai kroviniai ir platus paslaugų spektras. Pasitelkdama pažangius technologinius sprendimus, sukauptą patirtį, sparčiai didėjantį augančių klientų ratą bei profesionalių darbuotojų komandą bendrovė krovinius gabena keliais, geležinkeliais, jūromis ir oru. Siekdamos turėti konkurencinį pranašumą ALPI grupės įmonės ypatingai daug investicijų skiria įrangos modernizavimui ir pažangiems IT sprendimams.

Eimantas Šivickas, „ALPI Baltika“ vadovas, sako, kad sėkmingi 12 bendrovės veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas. Anot jo, įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius naudodamasi išmaniomis sekimo bei kontrolės sistemomis.

nuotrauka::1 left

„Sparčiai besivystančioje logistikos verslo aplinkoje, siekiant išlinkti konkurencingu ir patikimu partneriu, būtina atsižvelgti į klientų keliamus vis aukštesnius reikalavimus logistikos bendrovėms, – sako E. Šivickas. – Todėl gamintojų ir logistikos bendrovių technologijos turi derėti tarpusavyje, nes funkcionuojanti logistikos sistema, jungianti racionalų gamybos, transportavimo procesų planavimą ir vykdymą, yra neatsiejama darnios, nenutrūkstamos tiekimo grandinės iš gamybos į vartojimo tašką dalis.“

E. Šivickas priduria, kad istorinės aplinkybės lėmė, jog šiuo spartaus technologijų tobulėjimo laikotarpiu inovacijas diegiantis tekstilės pramonės sektorius atlieka reikšmingą vaidmenį visos ALPI grupės veikloje.

„Anot Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos, tekstilės ir aprangos sektorius yra vienas reikšmingiausių pramonės sektorių Lietuvoje. Mūsų šalis yra viena iš labiausiai aprangos ir tekstilės gamyboje besispecializuojančių Europos Sąjungos valstybių. Nors ši pramonė tradiciškai laikoma senąja ekonomika, padėtis po truputį keičiasi – kuriamos naujos medžiagos ir technologiniai procesai, leidžiantys gaminti didelės pridėtinės vertės produktus. Lietuvos tekstilės gamybos įmonės, siekdamos išlaikyti konkurencingumą sparčiai besikeičiančioje pasaulinėje rinkoje, diegia automatizuotus, našius gamybos procesus. Mes savo ruožtu stengiamės nuo jų neatsilikti“, – paaiškina „ALPI Baltika“ direktorius.

Iš kartos į kartą

Kasmet Albini ir Pitigliani šeimos organizuoja susitikimą su grupės nariais Prato mieste. Iš visų žemynų atvykę kolegos susitinka renginyje „ALPI Convention“ ir neformalioje aplinkoje dalijasi patirtimi, mokosi vieni iš kitų, generuoja naujas idėjas ir ateities tikslus.

„Laikai keičiasi, vienas madingas tendencijas keičia kitos, tačiau ALPI šeimos tradicijos – laiko patikrintos ir vertingos, todėl privalu jas perduoti tolesnėms kartoms“, – tvirtina „ALPI Baltika“ direktorius.

E. Šivickas tikina, kad verslo filosofija – pritaikyti šeimos modelio vertybes logistikoje su skambia misija „with C.A.R.E.“ (angl. Commitment, Accountability, Relationship, Expertise, liet. atsidavimas, atsakingumas, tarpusavio santykiai, patirtis) – tradiciškai išlieka pamatine vertybe darbuose.

„Tradicijos vienija ALPI grupę tarsi šeimą ir stiprina ryšius tarp kartų. Bet kokius sunkumus lengviau įveikti, kai šeima tvirta. Aiškios tradicijos bei procesai leidžia kiekvienam nariui – tiek įmonės darbuotojui, tiek klientui – būti supratingu, jausti asmeninę ir bendrą atsakomybę, skleisti idėjas, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir pajusti pasitenkinimą vykdoma veikla“, – paaiškina E. Šivickas.

nuotrauka::3

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Auga group“ dovana darbuotojams – akcijos 1

Lietuvos ekologiškų produktų gamintoja „Auga group“ savo valdomų įmonių darbuotojams paskirstys 2,55 mln.

Rinkos
10:35
Granulių gamintojai susidūrė su problemomis: stabdo naujos gamyklos statybą  Premium

Granulių gamintojų padėtis Latvijoje sudėtinga. Dėl žaliavų stygiaus stambūs gamintojai neišnaudoja turimų...

Pramonė
09:35
Didžiausias Šiaurės Europos dviračių gamintojas pardavinėti mokosi iš smulkiųjų Premium

Gamintojų kooperacija ar skatinimas tą daryti – įprastas reiškinys, tačiau bendradarbiavimas neįpareigoja...

Gazelė
05:45
ESO Pažangios energijos klubo dirbtuvėse – efektyvumo sprendimai Verslo tribūna

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) įsteigtas Pažangios energijos klubas, bendradarbiaudamas su „Verslo...

Išmani Lietuva
2019.04.17
Tarp patvirtintų žaliųjų subsidijų – ir 1.000 Eur įsigyjantiems mažiau taršų automobilį 24

Vyriausybė trečiadienį patvirtino Nacionalinį oro taršos mažinimo planą, pagal kurį investiciniams gyventojų,...

Finansai
2019.04.17
Kaliningrade svarstoma leisti gintaro gavybą jūroje privatiems asmenims Premium

Antonas Alichanovas, Kaliningrado srities gubernatorius, siūlo įteisinti gintaro gavybą jūroje privatiems...

Pramonė
2019.04.17
ŽŪM dėl žemdirbius klaidinusio fondo kreipėsi į prokuratūrą

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) trečiadienį pranešė, jog kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl M. K. Čiurlionio...

Pramonė
2019.04.17
„Elektrum Lietuva“: pigiausia elektra Baltijos šalyse kovą – Lietuvoje

Šilti orai kovo mėnesį lėmė smukusias elektros kainas Baltijos šalyse – jos susitraukė apie 15%. Lietuvoje...

Pramonė
2019.04.17
Pernai pritrūkęs produkcijos „Volfas Engelman“ investuoja didindamas pajėgumus  6

Pernai su produkcijos trūkumu susidūrusi AB „Volfas Engelman“ didina gamybos pajėgumus – artėjant naujam...

Pramonė
2019.04.17
Neišnaudotos galimybės: pusę kuklaus eksporto į Kiniją sudaro baldai ir mediena Premium 1

Net 62% Kinijos įmonių pernai susidūrė su vėluojančiais atsiskaitymais, rodo „Coface“ atlikta apklausa. Vis...

Verslo aplinka
2019.04.17
Vokietijos verslas agituoja už Europos Sąjungą: ES nepakankamai įvertinta Premium 5

Du trečdaliai Vokietijos verslininkų įsitikinę, kad Europos Sąjungos (ES) teikiamos galimybės nėra pakankamai...

Pramonė
2019.04.17
Galėjo apsiriboti prancūzų darbo pasiūlymu, bet atsiplėšė šios rinkos dalį Premium

UAB „Galanis“ užsakymų turi kur kas daugiau, nei spėja gaminti – gelbsti tai, kad rudenį bei žiemą,...

Gazelė
2019.04.17
„Lietuvos energija“ planuoja valstybei išmokėti 13 mln. Eur dividendų

„Lietuvos energija“ valstybei siūlo už 2018 m. sumokėti 13 mln. Eur dividendų, pranšta per „Nasdaq“...

Pramonė
2019.04.17
Ignalinos AE uždarymo fondas pernai negavo 22% planuotų pajamų

Ignalinos atominės elektrinės uždarymo fondo pajamos 2018 m. buvo beveik 2 mln. eurų, o išlaidos – apie...

Pramonė
2019.04.17
Panaikinus sankcijas, „Rusal“ JAV investuoja 200 mln. USD Premium 2

Rusijos aliuminio milžinė „Rusal“ dėl ryšių su oligarchu Olegu Deripaska didžiąją dalį praėjusių metų...

Pramonė
2019.04.17
„Mars“ korporacijos istorija: kodėl keičiasi didieji prekių ženklai Premium 2

„Mars, Incorporated“, labiausiai pasaulyje žinoma kaip populiariausių šokoladinių batonėlių ir gyvūnų maisto...

Rinkodara
2019.04.17
Medicininių rinkinių gamyklos Jurbarke statybos atidedamos 2

Medicininių rinkinių gamyklos Jurbarke, kurią ruošiasi statyti UAB „Naujos mintys“, teks palaukti. Evaldo...

Pramonė
2019.04.16
LVAT: LEG privalo sumokėti Kainų komisijos skirtą baudą 

Valstybės valdomos energetikos grupės „Lietuvos energija“ bendrovei „Lietuvos energijos gamyba“ (LEG) teisme...

Pramonė
2019.04.16
STT: apyvartinių taršos leidimų prekyboje stinga skaidrumo 

Apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje veikiančių įstaigų veikloje stinga skaidrumo, nustatė...

Pramonė
2019.04.16
Vilnius ir Minskas tariasi, kaip keisis informacija apie galimas atomines avarijas 1

Susitarimą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija apie galimas atomines avarijas su Baltarusija...

Pramonė
2019.04.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau