Tradicijų ir technologijų sandrauga užtikrina pranašumą

Reklama publikuota: 2018-12-10
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.
svg svg
12 sėkmingų „ALPI Baltika“ veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas, nes įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius.

Nuo tekstilės pramonės gaminių kurjerio iki pasaulinės įmonės – tai transporto ir logistikos grupės ALPI pasiekimai per 73 veiklos metus. Lietuvoje įsteigta UAB „ALPI Baltika“ pasinaudojo ilgamete grupės patirtimi ir per kiek daugiau nei dešimtmetį sugebėjo sukurti patikimą susisiekimą su Vakarų Europa, Skandinavija, Turkija, NVS ir kitomis pasaulio šalimis.

Pagal kliento poreikius kartu su kitomis ALPI grupės įmonėmis „ALPI Baltika“ gali pasiūlyti priimtiniausius tiekimo grandinės valdymo sprendimus teikdama paslaugas nuo krovinių gabenimo oro, kelių, geležinkelių, jūrų transportu visame pasaulyje iki muitinės tarpininkavimo ir sandėliavimo paslaugų Lietuvoje.

Šiandien ALPI įmonių grupė vienija daugiau kaip 70 bendrovių pasaulyje. Partnerių atstovybės yra įsikūrusios visuose žemynuose, dažnai miestuose šalia pagrindinių pasaulio jūrų ir oro uostų. „ALPI Baltika“ glaudžiai bendradarbiauja su grupės įmonėmis Europoje: Italijoje, Vokietijoje, Beniliukso ir Skandinavijos šalyse, Turkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kt. Vyksta nuolatinis darbas su bendromis įmonėmis JAV, Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje.

Gabendama krovinius įvairiomis transporto rūšimis „ALPI Baltika“ specializuojasi į mažesnių ir dalinių krovinių gabenimą. Dideli rinktinių krovinių srautai vežami iš ALPI grupės įmonių terminalų visoje Europoje, NVS šalyse, Turkijoje. Maršrutai iš Europos šalių į Lietuvą ir iš Lietuvos į Europą yra reguliarūs, teikiamos greito pristatymo paslaugos, todėl produkcija yra visuomet pristatoma laiku – tai labai svarbu „ALPI Baltika“ klientams, kurių labui bendrovė nuolat gerina paslaugų kokybę, kad įgyvendintų klientų poreikius. Aptarnaudama gamintojus ir importuotojus bendrovė atskiras prekių ar žaliavų siuntas pristato rulonais ir paletėmis, o gatavus drabužius gabena specialiomis puspriekabėmis, kurių parką įmonė valdo pati. Tai leidžia personalizuoti aptarnavimą ir įgyvendinti specifinius klientų poreikius. „ALPI Baltika“ kartu su kitomis grupės įmonėmis užima tvirtas pozicijas rinkoje gabendama smulkius ir dalinius krovinius oro bei jūrų transportu iš ir į visas pasaulio šalis. Platus paslaugų spektras, profesionalių, savo darbo sritį išmanančių, darbuotojų siūlomi specializuoti logistikos sprendimai leidžia pasiūlyti klientams aukščiausios kokybės paslaugas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::2 right

Ištakos – Italijoje

ALPI grupės veikla prasidėjo 1945 m. Italijoje, Prato mieste, kai du bičiuliai, ambicingi logistikos vilkai Albo Albini ir Sandro Pitigliani, įsteigė savo pirmąją įmonę ,,Albini & Pitigliani“. Prato miestas tuo laikotarpiu buvo vadinamas tekstilės pramonės Meka Europoje. Sparčiai didėjantis tekstilės gaminių poreikis rinkoje skatino tekstilės gamintojų skaičiaus augimą.

Draugai nutarė koncentruotis būtent į tekstilės pramonę ir šios srities gamintojams pasiūlė kurjerio paslaugas. Verslo ėmėsi pietinėje Italijoje, nutiesdami prekybos kelią iš šiaurės Italijoje esančio Prato miesto į Apulijos ir Kampanijos regionus pietinėje šalies dalyje. Į šiuos regionus veždavo tekstilės ruošinius drabužių gamintojams, o atgal – audinių žaliavas iš pietinių uostų.

Kompanijos augimas paspartėjo 1960-aisiais atsivėrus keliams į Šiaurės Europą. Tuo metu Europa dar buvo nuniokota karo, išsekusi. A. Albini ir S. Pitigliani sukūrė tekstilės kelių jungtis su Vokietija, Didžiąją Britanija, Prancūzija ir Ispanija, taip kompanijos vardas sklido ir atsirado vis daugiau verslo ryšių, skatinusių šalių atsigavimą po sunkaus laikotarpio.

„Albini & Pitigliani“ 1984 m. tapo ALPI – šis pavadinimas kilo sujungus abiejų įkūrėjų pavardžių dvi pirmąsias raides. Tais pačiais metais buvo įsteigta pirmoji ALPI įmonė Amsterdame. Tai tarsi davė startą intensyvesnei plėtrai Europoje ir netgi žingsniui į JAV. Tolesnę plėtrą 2000-ųjų priešaušryje žymėjo bendrų įmonių steigimas Pietų Azijoje, Korėjoje, Taivane ir Kinijoje. Prasidėjo išimtinio atstovavimo sutarčių, garantuojančių globalų klientų krovinių srautų valdymą, era.

Modernizuojasi vardan klientų

ALPI stiprybė – reguliariais maršrutais gabenami daliniai kroviniai ir platus paslaugų spektras. Pasitelkdama pažangius technologinius sprendimus, sukauptą patirtį, sparčiai didėjantį augančių klientų ratą bei profesionalių darbuotojų komandą bendrovė krovinius gabena keliais, geležinkeliais, jūromis ir oru. Siekdamos turėti konkurencinį pranašumą ALPI grupės įmonės ypatingai daug investicijų skiria įrangos modernizavimui ir pažangiems IT sprendimams.

Eimantas Šivickas, „ALPI Baltika“ vadovas, sako, kad sėkmingi 12 bendrovės veiklos metų – ne atsitiktinumas, o koncentruoto darbo ir nuolatinio tobulėjimo rezultatas. Anot jo, įmonė koja kojon žengia su savo klientais ir įgyvendina jų lūkesčius naudodamasi išmaniomis sekimo bei kontrolės sistemomis.

nuotrauka::1 left

„Sparčiai besivystančioje logistikos verslo aplinkoje, siekiant išlinkti konkurencingu ir patikimu partneriu, būtina atsižvelgti į klientų keliamus vis aukštesnius reikalavimus logistikos bendrovėms, – sako E. Šivickas. – Todėl gamintojų ir logistikos bendrovių technologijos turi derėti tarpusavyje, nes funkcionuojanti logistikos sistema, jungianti racionalų gamybos, transportavimo procesų planavimą ir vykdymą, yra neatsiejama darnios, nenutrūkstamos tiekimo grandinės iš gamybos į vartojimo tašką dalis.“

E. Šivickas priduria, kad istorinės aplinkybės lėmė, jog šiuo spartaus technologijų tobulėjimo laikotarpiu inovacijas diegiantis tekstilės pramonės sektorius atlieka reikšmingą vaidmenį visos ALPI grupės veikloje.

„Anot Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos, tekstilės ir aprangos sektorius yra vienas reikšmingiausių pramonės sektorių Lietuvoje. Mūsų šalis yra viena iš labiausiai aprangos ir tekstilės gamyboje besispecializuojančių Europos Sąjungos valstybių. Nors ši pramonė tradiciškai laikoma senąja ekonomika, padėtis po truputį keičiasi – kuriamos naujos medžiagos ir technologiniai procesai, leidžiantys gaminti didelės pridėtinės vertės produktus. Lietuvos tekstilės gamybos įmonės, siekdamos išlaikyti konkurencingumą sparčiai besikeičiančioje pasaulinėje rinkoje, diegia automatizuotus, našius gamybos procesus. Mes savo ruožtu stengiamės nuo jų neatsilikti“, – paaiškina „ALPI Baltika“ direktorius.

Iš kartos į kartą

Kasmet Albini ir Pitigliani šeimos organizuoja susitikimą su grupės nariais Prato mieste. Iš visų žemynų atvykę kolegos susitinka renginyje „ALPI Convention“ ir neformalioje aplinkoje dalijasi patirtimi, mokosi vieni iš kitų, generuoja naujas idėjas ir ateities tikslus.

„Laikai keičiasi, vienas madingas tendencijas keičia kitos, tačiau ALPI šeimos tradicijos – laiko patikrintos ir vertingos, todėl privalu jas perduoti tolesnėms kartoms“, – tvirtina „ALPI Baltika“ direktorius.

E. Šivickas tikina, kad verslo filosofija – pritaikyti šeimos modelio vertybes logistikoje su skambia misija „with C.A.R.E.“ (angl. Commitment, Accountability, Relationship, Expertise, liet. atsidavimas, atsakingumas, tarpusavio santykiai, patirtis) – tradiciškai išlieka pamatine vertybe darbuose.

„Tradicijos vienija ALPI grupę tarsi šeimą ir stiprina ryšius tarp kartų. Bet kokius sunkumus lengviau įveikti, kai šeima tvirta. Aiškios tradicijos bei procesai leidžia kiekvienam nariui – tiek įmonės darbuotojui, tiek klientui – būti supratingu, jausti asmeninę ir bendrą atsakomybę, skleisti idėjas, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir pajusti pasitenkinimą vykdoma veikla“, – paaiškina E. Šivickas.

nuotrauka::3

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 6

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31
Premjerė: Klaipėdos SkGD terminalo nepakanka visoms Baltijos šalims 12

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo nepakanka patenkinti visų Baltijos šalių dujų...

Pramonė
2022.03.31
„Gren“ įsigijo „Energia Verde“ Latvijoje

Baltijos šalyse šilumos energiją gaminanti bendrovė „Gren“ užbaigė įsigijimo sandorį, pagal kurį iš „BaltCap...

Rinkos
2022.03.31
EIB skolina 43 mln. Eur Vilniaus šilumos tinklų modernizavimui

Europos investicijų bankas (EIB) bendrovei Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skolina iki 43 mln. Eur. Bankas ir...

Pramonė
2022.03.31
Vyriausybė balandį planuoja siūlymus dėl vėjo ir saulės parkų sausumoje plėtros 2

Ingrida Šimonytė, ministrė pirmininkė, teigia, jog atsinaujinančių energetikos išteklių plėtra yra vienas...

Pramonė
2022.03.31
G. Nausėda: elektros tinklus nuo Rusijos turime atjungti nelaukiant 2025 m. 1

Lietuva nuo elektros tinklų su Rusija turi atsijungti kuo greičiau, nelaukiant 2025 metų, kai bus baigtas...

Pramonė
2022.03.31
„Gazprom“ įmonių biuruose Vokietijoje atliktos kratos

Europos Sąjungos antimonopolinės tarnybos trečiadienį atliko kratas Rusijos dujų monopolininko „Gazprom“...

Rinkos
2022.03.31
Dėl karo Lietuva neplanuoja mažinti grūdų eksporto

Dėl karo Ukrainoje gresiant dideliam grūdų pasiūlos stygiui pasaulinėse rinkose, Lietuva nemažins grūdų...

Pramonė
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku