Ūkio ministras: „Sicor Biotech“ nieko neprašė, tai aš jų prašiau

Vakar biologinės farmacijos įmonėje Sicor Biotech/TEVA apsilankęs Virginijus Sinkevičius, ūkio ministras, sako iš įmonės vadovų neišgirdęs jokių prašymų, tačiau pats prašęs jų informuoti apie biurokratines kliūtis, nepagrįstą administracinę naštą ar nereikalingą reguliavimą.
Pasak ministro, tarptautiniame gyvybės mokslų forume Life Sciences Baltics Janis Meikšans, Sicor Biotech/TEVA vadovas, pakvietė apsilankyti įmonėje.
Ūkio ministerija yra parengusi Lietuvos gyvybės mokslų strategines gaires, iki metų pabaigos bus parengtas priemonių planas ir į tai įtraukiamas ir verslas apsilankymo metu tai aptarėme, teigia p. Sinkevičius.
Ministras patikino žinantis Sicor Biotech akcininkei Teva kilusius sunkumus, susijusius tiek su Actavis Generics įsigijimo sandoriu, tiek su vykdomojo direktoriaus atsistatydinimu.
Dabar padėtis stabilizavosi, gamyklai tikrai grėsmių nėra, tvirtina ministras.
Kol kas gamyklos plėtra neplanuojama, tačiau įmonė įsisavina naujų preparatų gamybą.
Susitikime, anot ministro, buvo kalbėta ir apie tai, kaip į Lietuvą pritraukti stambių farmacijos rinkos žaidėjų iš užsienio, o tam būtina, kad Lietuvos ambasadoriais užsienyje taptų čia jau veikiančios įmonės, tokios, kaip Sicor Biotech/Teva. Todėl ministerija siekia palaikyti nuolatinį ryšį, kad žinotų, kaip pagerinti verslo aplinką.
Sicor Biotech yra viena stambiausių ir viena pelningiausių vaistų gamintojų Lietuvoje, todėl jos rezultatai veikia viso sektoriaus rezultatus.
Pavyzdžiui, vaistų ir farmacijos preparatų pramonėje pirmąjį ketvirtį darbo užmokestis susitraukė 14,1%, arba beveik 230 Eur: nuo 1.627 iki 1.397 Eur. Statistikos departamentas nurodo, kad tam galėjo turėti įtakos sumažėję premijos ir kitos išmokos.
Darbo našumas vaistų pramonės ir farmacinių preparatų gamybos įmonėse taip pat drastiškai krito: jei 2015 m. vienas šios pramonės dirbantysis sukūrė pridėtinės vertės už 926.000 Eur per metus, tai 2017 m. 8 kartus mažiau už 113.800 Eur.
Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, vaistų gamintojų pajamos smuko 14% iki 85 mln. Eur, bendrasis pelnas sumažėjo 37% iki 40 mln. Eur.
Sustiprinusi biudžeto vykdymo kontrolę, su mažesnėmis išlaidomis Sicor Biotech užsibrėžusi pagaminti tą patį produktų kiekį, kaip ankstesniais metais.
Restruktūrizavimo plane yra numatytos ir investicijos į naujus produktus bei ateities infrastruktūrą į tai, kas ateityje kurs vertę. Sicor Biotech per pastaruosius 23 metus tam, kad pasiruoštų naujų produktų gamybai, investavo maždaug 14 mln. Eur.
Naujų produktų gamybą ketinama pradėti šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje. Į įmonę buvo numatyta perkelti trijų vaistų gamybos technologijas.
Teva yra paskelbusi, kad verslo atnaujinimas užtruks dvejus metus ir jau 2020-aisiais turėtų įvykti šuolis į viršų. Iki tol Teva žada rinkoje pristatyti naujus vaistus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti