VMG su 140 mln. Eur investicija kuriasi LEZ ir pati kuria pramonės parką
FOTOGALERIJA Vakarų medienos grupė pradėjo medžio drožlių plokščių fabriko statybas (15 nuotr.)
Šiandien Vakarų medienos grupė (VMG) oficialiai pradeda medžio drožlių plokščių fabriko statybas Akmenės LEZ tuo pačiu bendrovė dalyvauja konkurse dėl galimybės tapti Akmenės LEZ operatore bei vysto pramonės ir verslo parko teritoriją Klaipėdos rajone.
VMG iki 2020 m. Akmenėje žada pastatyti naują medžio drožlių plokščių gamybos įmonę, o vėliau ir baldų gamyklą. Skaičiuojama, kad investicijos į plokščių fabriką sieks 140 mln. Eur. Pirmąją plokštę naujoje gamykloje numatoma pagaminti 2020 m. pirmą ketvirtį.
Bendradarbiaudama su VMG, Lietuvos geležinkeliai praneša planuojanti nutiesti naują magistralinio geležinkelio atkarpą nuo AlkiškiaiKarpėnai ruožo iki Akmenės LEZ, taip pat įrengti privažuojamąjį kelią LEZ teritorijoje. Artimiausiu metu numatoma paskelbti rangos konkursą geležinkelio infrastruktūros plėtrai.
Nuo 2019 metų vidurio Lietuvos geležinkeliai taip pat pasiūlys skiedros pervežimo paslaugas. Tam kitąmet numatoma įsigyti naujus skiedrovežius. Tai bus vienas didžiausių bendrovės vagonų parko atnaujinimų per pastaruosius metus. Dalis naujų skiedrovežių, kaip informuoja geležinkelių bendrovė, bus skirta Akmenės rajone statomos gamyklos poreikiams.
Akmenėje ilgalaikės ir tvarios parnterystės pagrindu planuojame įrengti modernią infrastruktūrą ir pasiūlyti šiuolaikišką vagonų parką krovinių pervežimui, pabrėžia Mantas Bartuška, Lietuvos geležinkelių generalinis direktorius, dalyvavęs gamyklos statybų pradžios renginyje.
Vyksta konkursas
Iki rugsėjo, kaip planuojama, bus išrinktas Akmenės LEZ valdytojas, kuriuo, kaip Verslo žinioms yra sakęs Sigitas Paulauskas, VMG Stebėtojų tarybos pirmininkas, pretenduoja tapti ir VMG. Ponas Paulauskas prognozuoja, kad greta plokštyno statysis ir kitos įmonės, visa LEZ teritorija bus išnuomota ir teks išpirkti aplinkinius sklypus iš privačių asmenų.
Akmenės LEZ užima 98,6 ha plotą. Sklypų dydis sudaro nuo 1 iki 60 ha.
Tarptautiniame konkurse dėl LEZ operatoriaus be VMG dalyvauja ir kitos kompanijos. Laimėtojas prisiims įsipareigojimus dėl investicijų į infrastruktūrą dydžio, bendro LEZ užimtumo, sukuriamų darbo vietų skaičiaus, investicijų apimties zonoje ir t. t. Laiku neįgyvendinus įsipareigojimų zonos valdytojui privalu mokėti baudas. Pavyzdžiui, venas iš sutarties punktų numato, kad zonos valdymo bendrovė privalo mokėti 0,05% dydžio delspinigius nuo neatliktų investicijų sumos už kiekvieną uždelstą dieną.
Parkas su aerodromu
Šiuo metu Klaipėdos aerouosto teritorijoje VMG pradeda investuoti į būsimąjį pramonės ir verslo parką.
Vaclovas Dačkauskas, Klaipėdos rajono savivaldybės meras yra minėjęs, jog VMG planuoja parke investuoti apie 90 mln. Eur, sukurti 350 darbo vietų.
Šiuo metu aerouosto teritorijoje esantis švyturys perkeliamas į kitą sklypo dalį, atvedamos dujos, elektra, tiesiami kiti inžineriniai tinklai.
Teritorijoje turėtų išlikti ir su orlaivių aptarnavimu susijusi veikla eksploatuojamas lėktuvų kilimo tūpimo takas su orlaivių navigaciniais įrenginiais. Didžiąją dalį visų skrydžių sudaro An-2 ir Cessna tipo orlaiviai.
Oro uoste šiuo metu yra eksploatuojami du lėktuvų kilimo tūpimo takai pagrindinis ir atsarginis (gruntinis). Numatoma atsisakyti gruntinio tako eksploatacijos, o jo vietoje įrengti pagrindinį 590 m ilgio 42 m pločio lėktuvų taką.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti