Baltarusius įspėja dėl batų

Baltarusija puoselėja planus steigti vieningą holdingo bendrovę Belvest ir didinti avalynės gamybos apimtį. Tačiau ekspertai įspėja: po metų pusantrų Rusijos rinka baltarusiškai avalynei užsidarys ir gaminių nebus kur dėti.
Valstybinis koncernas Bellegprom neslepia siekio, sukūrus holdingą, investuoti į naujus gamybos pajėgumus. Nors, pasak agentūros Belta, augant avalynės importui, vietos gamintojai jau šiuo metu mažiau gamina, o neparduotos produkcijos kiekis auga.
Gamyklų sandėliuose šiuo metu sukaupta virš 3,5 mln. porų batų tai 5 kartus daugiau nei vidutiniškai pagaminama Baltarusijoje per mėnesį. Vien per praėjusius metus avalynės gamyba šalyje susitraukė 4%.
Tuo tarpu Rusijoje nauji avalynės fabrikai jau kyla. Vien pastaruoju metu Rusijos žurnalas Ekspert pranešė apie 3 stambias investicijas. Pavyzdžiui, mažmeninės prekybos tinklo Zeden fabriko pajėgumas sieks 1 mln. vyriškų batų porų per metus, su galimybe plėstis.
Tiesa, Rusijos gamintojai toli gražu nepatenkina vietos rinkos poreikio, bet baltarusiai, kaip nurodo portalas belmarket.by, neturėtų puoselėti tuščių vilčių. Rusijai įstojus į PPO, importo muitai avalynei sumažėjo nuo 20% iki 5-3%, tad importui barjerų beveik nebeliko. O kur dar kontrabanda, kuri, įvairių šaltinių vertinimu, sudaro apie 150 mln. porų per metus.
Konkuruoti baltarusiškai avalynei ir su Rusiją užplūdusia kiniška produkcija, ir su pagaminta vietoje, kurios savikaina dėl pigesnių energetinių sąnaudų yra mažesnė sudėtinga.
Kad išsilaikytų rusiškų parduotuvių lentynose, baltarusiai priversti karpyti kainas: per 9 mėnesius 2017 m. Rusijai parduotos avalynės kainos sumažėjo 10,5%.
Realizuoti visko, ką pagamina, Baltarusijos avalynės gamintojai savo šalyje negali rinka maža, perkamoji galia žema, todėl neatsveria praradimų Rusijoje.
Ekspertų teigimu, bandymai akcentuoti, kad baltarusiška avalynė iš natūralios odos, Rusijai didėlės reikšmės neturi, didelei daliai pirkėjų šiuo metu aktualiausia kaina.
Tad avalynės sektoriaus plėtros galimybės turi būti dešimt kartų pamatuotos.
Lietuvoje veikia dvi avalynės gamybos įmonės Šiaulių UAB Sabalin, pusę produkcijos eksportuojanti su nuosavu prekės ženklu, ir Kauno UAB Lituanica, pastaruoju metu turinti nemažai finansinių problemų. Guminius batus Vilniuje gamina UAB Paliūtis, yra keletas smulkesnių šlepečių bei basučių gamintojų.
Statistikos departamento duomenimis, per 2017 m. mūsų šalyje pagaminta 1,2 mln. porų įvairios avalynės.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti