Kauno rajone kuriasi naujos pramonės šakos pradininkė

Kauno rajono Kuro kaime biotechnologijų UAB Endobiotech stato sandėlį-mokslo tyrimo centrą ir turi ambiciją sukurti naują perdirbamosios pramonės šaką gaminti funkcionaliuosius ingredientus. Tai turės poveikį ir kitiems ūkio sektoriams.
Į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros infrastruktūrą, gavusi ES finansavimą, UAB Endobiotech investuoja apie 3,7 mln. Eur.
Statomame vieno aukšto pastate įmonė įsirengs laboratoriją su patalpomis ekstrakcijai, sulčių spaudimui, granuliavimui ir pan.
Prieš ketverius metus įkurta Endobiotech, priklausanti Danijos įmonių grupei, specializuojasi kurdama pluoštinių kanapių perdirbimo į vertingas maistines (aliejų, baltymus, maistines skaidulas) bei biologiškai aktyvias (fitokanabinoidus, polifenolinius junginius) medžiagas ir technologijas.
Kadangi išsamiai ištirta tik nedidelė botaninių žaliavų dalis ir dar mažiau botaninių augalų rūšių perdirbama pramoniniu būdu, Endobiotech įžvelgia čia perspektyvią nišą. Biotechnologijų bendrovė siekia sukurti naujus funkcionaliuosius ingredientų produktus ir gamybos technologijas iš botaninių žaliavų bei fitokanabinoidų preparatus iš pluoštinių kanapių lapų ir žydinčių dalių.
Kaip Endobiotech pažymėjo, teikdama paraišką ES finansavimui gauti, įmonė siekia sukurti visiškai naują ir inovatyvią perdirbamosios pramonės šaką Lietuvoje, gaminančią aukštos vertės, pasaulinę paklausą turinčius funkcionaliuosius augalinės kilmės ingredientus.
Šios pramonės šakos atsiradimas Lietuvoje turės reikšmingą įtaką kitiems Lietuvos pramonės bei žemės ūkio sektoriams: Lietuvoje sukūrus funkcionaliuosius ingredientus, maisto pramonės įmonės galės orientuotis į aukštos pridėtinės vertės funkcionalaus maisto gamybą. Farmacijos bendrovės turės galimybę kurti naujus maisto papildus, o ateityje ir medikamentus. Ūkininkai užuot auginę įprastinę žemės ūkio produkciją, turės alternatyvą auginti aukštos pridėtinės vertės botanines žaliavas, rašoma įmonės Lietuvos verslo paramos agentūrai pateiktoje paraiškoje.
Kol kas yra komercializuota labai mažai botaninių žaliavų preparatų, skirtų maisto pramonei.
Į klausimus, kada įmonė pabaigs statybas, kiek darbo vietų bus sukurta ir kokia yra panašių produktų pasiūla rinkoje, Aušra Skaudaitė, Endobiotech vadovė, motyvuodama dideliu užimtumu, Verslo žinioms neatsakė.
Šiuo metu bendrovėje dirba 24 žmonės.
Projektas MTEP infrastruktūros įdiegimas inovatyvioms botaninių žaliavų biorafinavimo technologijoms ir funkcionaliesiems ingredientams iš jų kurti ir įdiegti įgyvendinamas pagal priemonę Smartinvest LT+.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti