JK sukūrė pramonės strategiją: nori tapti gamtos mokslų lopšiu

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė pirmadienį pristatė naują pramonės strategiją, ji numato didesnį valstybės vaidmenį sektoriuose, kuriuose yra didžiausias poreikis didinti našumą. Ši strategija JK, šeštosios pagal dydį pasaulio ekonomikos, pasirengimo Brexit dalis.
Apie tokį planą Theresa May, JK premjerė, užsiminė dar šiemet sausį. Ji žadėjo pasirūpinti šaliai svarbiais verslo sektoriais, kurie buvo vyriausybių primiršti nuo pat premjerės Margaret Thatcher vadovavimo devintajame dešimtmetyje, rašo Reuters. Dabartinės JK vyriausybės dėmesio centre gamtos mokslai, statybos, dirbtinis intelektas ir automobilių pramonė.
Vyriausybės pažadams svorio suteikė taip pat pirmadienį paskelbti dviejų didelių farmacijos kompanijų planai investuoti į mokslinius tyrimus JK daugiau nei 1 mlrd. GBP (1,12 mlrd. Eur), skelbė Financial Times. Šiuos planus atskleidė Vokietijoje pagrindinę būstinę turinti Qiagen ir MSD, Šiaurės Amerikoje žinoma pavadinimu Merck .
MSD Londone steigs tyrimų institutą, kuriame bus kuriami nauji vaistai. Kompanija žada steigti 150 naujų darbo vietų, o dar 800 etatų perkelti iš kitų šalies vietų į Londoną.
Qiagen, ketinanti steigti genų inžinerijos ir diagnostikos institutą, turi potencialą sukurti apie 800 darbo vietų.
Anksčiau kita farmacijos milžinė Astrazeneca nurodė ketinanti pagrindinę savo būstinę įkurdinti Kembridže, o Novo Nordisk ketina steigti diabeto tyrimų centrą Oksforde.
Gregas Clarkas, JK verslo reikalų ministras, pristatydamas naująją pramonės strategiją, teigė, kad Britanijoje įkurti vieni geriausių pasaulyje universitetų ir mokslinių tyrimų institutų, be to, šalyje veikia pasaulio rinkoje pirmaujančios kompanijos, dirbančios finansinių paslaugų, gamtos mokslų ir kūrybinių industrijų srityse.
Bet kuri rimta strategija turėtų padėti įveikti silpnybes, kurios neleidžia mums panaudoti potencialo, ir pabrėžti stiprybes. Pramonės strategijoje tai ir daroma, Reuters citavo p. Clarką. Jo teigimu, JK pramonės našumas nėra pakankamai aukštas, tai apsunkina šalies plėtros galimybes. Ministras tikino, kad naujoji strategija leis sustiprinti infrastruktūrą ir pagerinti verslo aplinką.
Sumažino prognozes
Praėjusią savaitę JK biudžeto tarnyba smarkiai nurėžė šalies ekonomikos augimo prognozes, iš dalies tai lėmė prognozuojamas nepakankamas produktyvumas. Šių metų BVP augimo prognozė sumažinta iki 1,5%, palyginti su 2% projekcija, skelbta kovo mėnesį. 2018 m. ekonomika turėtų augti 1,4% (kovo mėn. prognozė 1,6%). Biudžeto tarnyba prognozuoja, kad BVP augimas 2020 m. sulėtės iki 1,3%, o 2021 m. kiek paspartės, iki 1,5%.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) taip pat prognozuoja, kad šiemet britų ekonomika augs 1,5% lėčiau, nei išsivysčiusių šalių ekonomikai žadamas vidutiniškai 2% augimas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti