Reitingams auginti politikai pasitelkė kanapę

Politikai, užsimoję nuo 2019 m. įteisinti gydymą medicininių kanapių preparatais, kol kas demonizuoja net maisto papildus su pluoštine kanape.
Pretekstas kalbėti apie kanapes gana aiškus taip galima kilstelėti partijos reitingus ir pritraukti jaunų žmonių balsus rinkimuose toks būdas jau pasiteisino Kanadoje. Justinas Trudeau dar 2013 m., kai buvo išrinktas Liberalų partijos vadovu, išsyk prakalbo apie rekreacinių kanapių dekriminalizavimą. Žolės legalizavimas buvo vienas iš svarbiausių pažadų per 2015 m. rinkimus, kai prieš tai dvi konservatorių kadencijos tokių pažadų neįvykdė. Ir rinkimai buvo laimėti.
Dabar, pagal kanapių legalizavimo planą, Kanadoje suaugusieji savo reikmėms galės užsiauginti keturis kanapių augalus ir viešoje vietoje turėti iki 30 gramų kanapių.
Kanapės medicininiams tikslams Kanadoje yra legalios.
Lietuvoje kanapė pramogai yra baubas. Bet gal populiarumui užteks medicininių kanapių?
Seime įregistruotomis Farmacijos bei Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymų pataisomis siūloma leisti naudoti tokius vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra kanapių, jeigu jų saugumas ir veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais, o preparatas registruotas.
Įstatymų pataisas, užbėgdami pirmiems apie tai prakalbusiems konservatoriams už akių, Seime įregistravo Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras, Ramūnas Karbauskis, Seimo valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas ir Agnė Širinskienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė.
Beje, p. Širinskienė kardinaliai nuomonę apie medicinines kanapes pakeitė per pora dienų. Anksčiau ji buvo įsitikinusi, kad klinikinių tyrimų, įrodančių medicininių kanapių poveikį gydymui, nėra.
Tačiau valstiečių ir žaliųjų siūlymas atrodo gan keistai, kai šalyje uždrausta įregistruoti maisto papildus su pluoštinių kanapių veikliąja medžiaga.
Evaldas Gustas, dabar jau buvęs ūkio ministerijos vadovas, tuomet pavadavęs sveikatos apsaugos ministrą Jurą Poželą, bene priešpaskutinę darbo dieną pasirašė įsakymą, kuriuo pluoštinę kanapę įtraukė į draudžiamų augalų sąrašą, iš kurių negalima gaminti maisto papildų. Tad maisto papildus su pluoštine kanape buvo uždrausta registruoti Lietuvoje.
Kas ministrui atnešė dokumentą pasirašyti ir nepaaiškino ginčytinų dalykų? Ar tam įtakos galėjo turėti tradicinės farmacijos pramonės spaudimas lengvai neįleisti į rinką naujų, galbūt, efektyvesnių preparatų su kanabinoidais? Ar kelią užkirto primityvus mąstymas nieko nekeisti, nes taip saugiau dabar sudėtinga atsakyti.
Verslininkai, kuriantys produktus su pluoštinėmis kanapėmis nežino, ko laukti ar, kad save vadinantys profesionalais nauji politikos atstovai liausis demonizuoti pluoštinę kanapę. Ar vis tik, verslą steigti užsienyje, kol Lietuvoje užaugs nauja politikų karta.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti