Ledų pristatymas į Kiniją be šaldymo įrangos - misija įmanoma

Publikuota: 2017-05-11

Su AB „Achema“ užaugusi ir nuo šių metų sausio 1 d. savarankišką veiklą pradėjusi „Gaschema“ skaičiuoja sėkmingo pirmojo metų ketvirčio rezultatus. Per tris mėnesius įmonės apyvarta paaugo 9 %, lyginant su 2016 m. I ketvirčiu. Pramoninių dujų bei „AZO“ prekės ženklo chemijos produktų gamybą ir prekybą vystanti „Gaschema“ drąsiai kalba ne tik apie plėtrą, bet ir investicijas į technologijas. Pirmasis įmonės pirkinys – sausojo ledo granuliatorius, gaminantis sausojo ledo blokus, tikimasi, atneš pokyčių logistikos sektoriuje.

nuotrauka::1 left nocrop

„Sausojo ledo blokus sėkmingai išbandėme bendradarbiaujant su viena valgomuosius ledus gaminančia Lietuvos kompanija. Ledai, kurie į Kiniją buvo transportuojami tarp sausojo ledo blokų, puikiai išsilaikė, liko užšaldyti ir neprarado savo skonio savybių bei išvaizdos, kol nukeliavo į reikiamą vietą per 5 dienas. Pirmasis toks projektas Lietuvoje patvirtino, kad technologija išties pasiteisina logistikos srityje. Sausojo ledo, kuris gaminamas iš maistinės angliarūgštės ir kurio temperatūra siekia -78 °C, vėsinamoji galia yra tris kartus didesnė nei įprasto ledo, o jo tirpimo metu nesusidaro vandens. Be to, angliarūgštė yra natūralus produktų konservantas, todėl tai puikus sprendimas transportuoti greitai gendančius produktus,“ – apie sausojo ledo privalumus logistikoje pasakoja „Gaschema“ generalinis direktorius Valdemaras Vareika.

Specialisto teigimu, Vakarų logistikos įmonėse sausasis ledas jau kuris laikas yra vienas patikimiausių būdų transportuoti šaldytus produktus. Tuo tarpu Lietuvoje „Gaschema“ yra vienintelė įmonė, gaminanti sausąjį ledą. „Anksčiau sausojo ledo blokus buvo galima užsisakyti ir atsivežti iš kaimyninių šalių, tačiau ledas garuoja ir tampa svarbi kiekviena valanda. Dabar Lietuvos logistikos įmonėms galime čia pat, vos per kelias valandas pagaminti ir pristatyti sausojo ledo blokus – taip produktą bus galima transportuoti viena ar dviem dienomis ilgiau,“ – sako V. Vareika. Įsigijusi naują įrangą, „Gaschema“ gamybos pajėgumus padidino beveik dvigubai: per parą įmonė gali pagaminti iki 15 tonų sausojo ledo. Produktas naudojamas ne tik transportavimui, produktų šaldymui, bet ir paviršių valymui.

Investuos į inovacijas

Savarankišku verslo vienetu tapusi įmonė ir toliau ketina investuoti į inovacijas bei naujų produktų pasiūlos plėtimą. 2018 metais įmonė planuoja plėsti angliarūgštės gamybą, taip pat pradėti gaminti medicininį deguonį bei kitus dujų produktus.

Lietuvos dujų rinka pakankamai konkurencinga, tačiau „Gaschema“ – Lietuvoje veikianti gamybos bendrovė yra arčiausiai galutinių vartotojų ir kasmet investuoja į pramoninių dujų sektorių. „Šis verslas reikalauja išties daug investicijų, ypač siekiant užtikrinti savo rinkos dalį, ją išsikovoti iš užsienio kompanijų filialų ir užsitikrinti konkurencinį pranašumą bei aukštą paslaugų kokybę. Neseniai investavome į taros parko atnaujinimą ir išplėtimą, tame tarpe ir GOST tipo balionų keitimą į Euro tipo balionus, skystų dujų stočių pas klientus statymą, naujų gamybos pajėgumų įvedimą ir turimų išplėtimą, transporto parko išplėtimą bei atnaujinimą,“ – sako kasmet apie 2 mln. eurų į verslo plėtrą investuojančios „Gaschemos“ vadovas V. Vareika.

Dairosi į užsienio rinkas

2015 spalio mėnesį azotinių trąšų ir kitų chemijos produktų gamintojai „Achemai” pradėjus eksploatuoti naują oro skaidymo bloką, „Gaschema” tapo viena didžiausių pramoninių dujų gamybos ir prekybos lyderių Lietuvoje. Dalį perkamų dujų pradėjusi gaminti pati (deguonį, azotą bei argoną), „Gaschema“ gali užtikrinti greitą pristatymą, operatyvų ir lankstų reagavimą į klientų poreikius bei iškilusias problemas. „Jonavoje gaminame technines dujas, maisto pramonei skirtas dujas, skystus dujų produktus, dujų mišinius, sausąjį ledą bei kitus produktus“, – teigia V. Vareika, pabrėždamas, jog visiems produktams išduodami kokybės dokumentai.

Įmonės vadovas neslepia, jog „Gaschema“ tikisi tapti greičiausiai augančia savo verslo sektoriuose bendrove Baltijos šalyse. „Planuojame plėsti mažmeninį tinklą Baltijos valstybėse bent dvigubai. Latvijoje, kurioje jau yra 4 prekybos taškai, ketiname atidaryti dar 5 naujus prekybos taškus”, – sako V. Vareika, pridurdamas, jog ketinama sutelkti dideles pajėgas į kaimyninės Latvijos rinką. Šiuo metu eksportas jau užima didesnę dalį visų „Gaschema“ pardavimų – daugiau kaip 50 proc.

Su „AdBlue®“ užima 90 % Lietuvos rinkos

Viena sparčiausiai šiuo metu augančių „Gaschema“ veiklos krypčių – tai „AZO“ prekės ženklo produkcija. Anot vadovo, ši verslo sritis ne mažiau perspektyvi nei dujos dėl kasmet augančios paklausos. Didžiausias augimas pastebimas taršą mažinančių sistemų priedų „AdBlue®“ rinkoje – kasmet po 10-15 proc. Priėmus „Euro6“ standartą, „AdBlue®“ tirpalą privalo naudoti beveik visos naujos transporto priemonės dyzeliniais varikliais: tiek žemės ūkio transportas, tiek lengvieji automobiliai, tiek ir komercinės paskirties transportas. „Europoje dyzelinu varomos transporto priemonės yra ypač populiarios. Jau pastebime sujudimą rinkoje, vairuotojai ieško mažo litražo „AdBlue®“ bakelių, kurie paprastai perkami lengvajam transportui. Ūkininkai ir transporto priemonių parkus atsinaujinančios logistikos įmonės taip pat žvalgosi į modernią ir patogią „AdBlue®“ užpylimo įrangą. Šiuo metu mūsų prekiaujamu „AdBlue®“ užimame 90% Lietuvos rinkos“, - pasakoja V. Vareika.

Bendrovė taip pat platina ypač kokybišką švedų gamintojo „Arom-dekor Kemi“ chemiją automobiliams, kurią jau perka ir naudoja dalis sunkiojo autotransporto vairuotojų. „Gaschema“ prekybos vietose bei partnerių elektroninėse parduotuvėse prekiaujama „AZO“ aušinimo skysčiais, stiklų plovikliais, purvo tirpikliais, šampūnais ir kita aukščiausius Europos automobilių chemijos pramonės standartus atitinkančia produkcija.

Apie „Gaschemą“

Kartu su didžiausia Lietuvoje trąšų gamintoja AB „Achema“ augusį ir rinkoje įsitvirtinusį filialą „Gaschema“ šių metų pradžioje nutarta įsteigti savarankišku verslo vienetu. Bendrovės vieninteliu akcininku bei steigėju liko AB „Achema“.

AB „Achemos“ filialas „Gaschema“, įsteigtas 2003 metais. 2004 metais įmonė veiklą pradėjo nuo 1,05 mln. eur metinės apyvartos, 2010 metais jau buvo 7,34 mln., 2016 metų apyvarta - daugiau kaip 18 mln. Eurų. „Gaschema“ taip pat valdo užsienyje veikiančias gamybines bendroves Oy „Gaschema Finland“ ir AB „Gaschema Sweden“, o Latvijoje – prekybinę įmonę SIA „Gaschema“.

nuotrauka::2

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
A. Lukašenka su D. Medvedevu susitarė dėl naftos tiekimo be sutarčių

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka su Rusijos ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu ir...

Pramonė
2019.12.31
„Ignitis“ susitarė su „Gazprom“ dėl dujų 2020 metais

„Ignitis grupės“ valdoma elektros ir dujų tiekimo bendrovė „Ignitis“ susitarė su Rusijos dujų koncernu...

Pramonė
2019.12.31
Teismas sustabdė ESO delistingavimą ir akcijų išpirkimą

Teismas, atsižvelgdamas į smulkiųjų akcininkų skundą, pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė AB...

Rinkos
2019.12.31
Prezidento patarėjas: „Achemos“ klausimas nebuvo pakankamai išdiskutuotas

Keičiant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymo modelį, nebuvo atsižvelgta į...

Pramonė
2019.12.31
„Amber Grid“ baigė dujotiekio rekonstrukciją Latvijos pasienyje

Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ užbaigė dujotiekio Vilnius-Panevėžys-Ryga atkarpų,...

Pramonė
2019.12.31
Didžiausia Švedijos jėgainė uždarė vieną iš keturių branduolinių reaktorių 1

Didžiausia Švedijos jėgainė pirmadienį po daugiau nei 40 metų eksploatavimo uždarė vieną iš keturių...

Pramonė
2019.12.31
Artėjant teismui Japonijoje, buvęs „Nissan“ vadovas C. Ghosnas netikėtai išvyko iš šalies 

Japonijoje laukęs teismo dėl kaltinimų finansiniais pažeidimais, Carlosas Ghosnas netikėtai išvyko į Libaną.

Automobiliai
2019.12.31
Ukraina ir Rusija sudėjo taškus dėl dujų tranzito

Rusija ir Ukraina gruodžio 31 d. Vienoje pasirašė 5 metų dujų tranzito kontraktą. Apie tai pranešė „Gazprom“...

Verslo aplinka
2019.12.31
Sėkmės įkaitė: užkariavusi vaizdo jutiklių rinką, „Sony“ nebespėja jų gaminti Premium

Antrus metus iš eilės „Sony“ žiemos švenčių proga savo fabrikų neuždaro. Vis dėlto net 24 valandų per parą...

Pramonė
2019.12.31
Ukrainos vyriausybė ir „Gazprom“ pasirašė taikos susitarimą dėl 7,4 mlrd. USD baudos 2

Ukrainos vyriausybė ir Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ pirmadienį pasirašė taikos susitarimą, kuriuo...

Pramonė
2019.12.30
JK ūkininkams dėl „Brexit“ bus išmokėta 3,8 mlrd. Eur

Sajidas Javidas, Jungtinės Karalsytės (JK) iždo kancleris, pranešė, kad šalies vyriausybė ūkininkams, dėl...

Pramonė
2019.12.30
Atidaryta pirmoji robotų įdarbinimo agentūra

Ne viena pramonės bendrovė susiduria su darbuotojų trūkumu. Neretai juos pakeisti bandoma automatizuotais...

Pramonė
2019.12.30
VERT patvirtino 38,55% mažesnę gamtinių dujų saugumo dedamąją

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) nustatė 38,55% mažesnę gamtinių dujų saugumo dedamąją nuo...

Pramonė
2019.12.30
Vyriausybė pritarė miškų kirtimų ribojimui saugomose teritorijose

Vyriausybė pirmadienį pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui riboti miškų kirtimus saugomose teritorijose.

Verslo aplinka
2019.12.30
Vilniaus kogeneracinė jėgainė pasirašė 4,2 mln. Eur sutartį su „Vakarų krova“

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) sudarė trejų metų trukmės sutartį dėl energijos iš atliekų gamybos metu...

Pramonė
2019.12.30
Pramonei kol kas pavyksta neįklimpti į pelkę Premium

Vidutiniai rodikliai pramonėje yra teigiami, konstatuoja statistikai ir analitikai. Tačiau, kaip rodo...

Verslo klasė
2019.12.30
Vyriausybė skatins vietinę elektros gamybą

Lietuvoje planuojant didinti vietinę elektros gamybą, Vyriausybė pirmadienį pritarė siūlymui rengti...

Pramonė
2019.12.30
Sunkiai prognozuojama verslo aplinka ir nuolatiniai pokyčiai – verslo ateities kasdienybė

Greitis ir pokyčiai yra šiandienio gyvenimo palydovas. Pasaulis dabar yra nuolatinių virsmų zonoje. Tokių...

Verslo aplinka
2019.12.30
Pagal „Dizainas LT“ smulkieji gali gauti subsidiją ir pavyzdžių gamybai

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pretenduoti į iki 30.000 Eur vertės finansavimą gaminių ir...

Gazelė
2019.12.30
„Vilniaus baldai“ dividendų nemokės

AB „Vilniaus baldai“, praėjusiais finansiniais metais uždirbusi 4,165 mln. Eur audituoto grynojo pelno,...

Pramonė
2019.12.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau