Ledų pristatymas į Kiniją be šaldymo įrangos - misija įmanoma

Publikuota: 2017-05-11

Su AB „Achema“ užaugusi ir nuo šių metų sausio 1 d. savarankišką veiklą pradėjusi „Gaschema“ skaičiuoja sėkmingo pirmojo metų ketvirčio rezultatus. Per tris mėnesius įmonės apyvarta paaugo 9 %, lyginant su 2016 m. I ketvirčiu. Pramoninių dujų bei „AZO“ prekės ženklo chemijos produktų gamybą ir prekybą vystanti „Gaschema“ drąsiai kalba ne tik apie plėtrą, bet ir investicijas į technologijas. Pirmasis įmonės pirkinys – sausojo ledo granuliatorius, gaminantis sausojo ledo blokus, tikimasi, atneš pokyčių logistikos sektoriuje.

nuotrauka::1 left nocrop

„Sausojo ledo blokus sėkmingai išbandėme bendradarbiaujant su viena valgomuosius ledus gaminančia Lietuvos kompanija. Ledai, kurie į Kiniją buvo transportuojami tarp sausojo ledo blokų, puikiai išsilaikė, liko užšaldyti ir neprarado savo skonio savybių bei išvaizdos, kol nukeliavo į reikiamą vietą per 5 dienas. Pirmasis toks projektas Lietuvoje patvirtino, kad technologija išties pasiteisina logistikos srityje. Sausojo ledo, kuris gaminamas iš maistinės angliarūgštės ir kurio temperatūra siekia -78 °C, vėsinamoji galia yra tris kartus didesnė nei įprasto ledo, o jo tirpimo metu nesusidaro vandens. Be to, angliarūgštė yra natūralus produktų konservantas, todėl tai puikus sprendimas transportuoti greitai gendančius produktus,“ – apie sausojo ledo privalumus logistikoje pasakoja „Gaschema“ generalinis direktorius Valdemaras Vareika.

Specialisto teigimu, Vakarų logistikos įmonėse sausasis ledas jau kuris laikas yra vienas patikimiausių būdų transportuoti šaldytus produktus. Tuo tarpu Lietuvoje „Gaschema“ yra vienintelė įmonė, gaminanti sausąjį ledą. „Anksčiau sausojo ledo blokus buvo galima užsisakyti ir atsivežti iš kaimyninių šalių, tačiau ledas garuoja ir tampa svarbi kiekviena valanda. Dabar Lietuvos logistikos įmonėms galime čia pat, vos per kelias valandas pagaminti ir pristatyti sausojo ledo blokus – taip produktą bus galima transportuoti viena ar dviem dienomis ilgiau,“ – sako V. Vareika. Įsigijusi naują įrangą, „Gaschema“ gamybos pajėgumus padidino beveik dvigubai: per parą įmonė gali pagaminti iki 15 tonų sausojo ledo. Produktas naudojamas ne tik transportavimui, produktų šaldymui, bet ir paviršių valymui.

Investuos į inovacijas

Savarankišku verslo vienetu tapusi įmonė ir toliau ketina investuoti į inovacijas bei naujų produktų pasiūlos plėtimą. 2018 metais įmonė planuoja plėsti angliarūgštės gamybą, taip pat pradėti gaminti medicininį deguonį bei kitus dujų produktus.

Lietuvos dujų rinka pakankamai konkurencinga, tačiau „Gaschema“ – Lietuvoje veikianti gamybos bendrovė yra arčiausiai galutinių vartotojų ir kasmet investuoja į pramoninių dujų sektorių. „Šis verslas reikalauja išties daug investicijų, ypač siekiant užtikrinti savo rinkos dalį, ją išsikovoti iš užsienio kompanijų filialų ir užsitikrinti konkurencinį pranašumą bei aukštą paslaugų kokybę. Neseniai investavome į taros parko atnaujinimą ir išplėtimą, tame tarpe ir GOST tipo balionų keitimą į Euro tipo balionus, skystų dujų stočių pas klientus statymą, naujų gamybos pajėgumų įvedimą ir turimų išplėtimą, transporto parko išplėtimą bei atnaujinimą,“ – sako kasmet apie 2 mln. eurų į verslo plėtrą investuojančios „Gaschemos“ vadovas V. Vareika.

Dairosi į užsienio rinkas

2015 spalio mėnesį azotinių trąšų ir kitų chemijos produktų gamintojai „Achemai” pradėjus eksploatuoti naują oro skaidymo bloką, „Gaschema” tapo viena didžiausių pramoninių dujų gamybos ir prekybos lyderių Lietuvoje. Dalį perkamų dujų pradėjusi gaminti pati (deguonį, azotą bei argoną), „Gaschema“ gali užtikrinti greitą pristatymą, operatyvų ir lankstų reagavimą į klientų poreikius bei iškilusias problemas. „Jonavoje gaminame technines dujas, maisto pramonei skirtas dujas, skystus dujų produktus, dujų mišinius, sausąjį ledą bei kitus produktus“, – teigia V. Vareika, pabrėždamas, jog visiems produktams išduodami kokybės dokumentai.

Įmonės vadovas neslepia, jog „Gaschema“ tikisi tapti greičiausiai augančia savo verslo sektoriuose bendrove Baltijos šalyse. „Planuojame plėsti mažmeninį tinklą Baltijos valstybėse bent dvigubai. Latvijoje, kurioje jau yra 4 prekybos taškai, ketiname atidaryti dar 5 naujus prekybos taškus”, – sako V. Vareika, pridurdamas, jog ketinama sutelkti dideles pajėgas į kaimyninės Latvijos rinką. Šiuo metu eksportas jau užima didesnę dalį visų „Gaschema“ pardavimų – daugiau kaip 50 proc.

Su „AdBlue®“ užima 90 % Lietuvos rinkos

Viena sparčiausiai šiuo metu augančių „Gaschema“ veiklos krypčių – tai „AZO“ prekės ženklo produkcija. Anot vadovo, ši verslo sritis ne mažiau perspektyvi nei dujos dėl kasmet augančios paklausos. Didžiausias augimas pastebimas taršą mažinančių sistemų priedų „AdBlue®“ rinkoje – kasmet po 10-15 proc. Priėmus „Euro6“ standartą, „AdBlue®“ tirpalą privalo naudoti beveik visos naujos transporto priemonės dyzeliniais varikliais: tiek žemės ūkio transportas, tiek lengvieji automobiliai, tiek ir komercinės paskirties transportas. „Europoje dyzelinu varomos transporto priemonės yra ypač populiarios. Jau pastebime sujudimą rinkoje, vairuotojai ieško mažo litražo „AdBlue®“ bakelių, kurie paprastai perkami lengvajam transportui. Ūkininkai ir transporto priemonių parkus atsinaujinančios logistikos įmonės taip pat žvalgosi į modernią ir patogią „AdBlue®“ užpylimo įrangą. Šiuo metu mūsų prekiaujamu „AdBlue®“ užimame 90% Lietuvos rinkos“, - pasakoja V. Vareika.

Bendrovė taip pat platina ypač kokybišką švedų gamintojo „Arom-dekor Kemi“ chemiją automobiliams, kurią jau perka ir naudoja dalis sunkiojo autotransporto vairuotojų. „Gaschema“ prekybos vietose bei partnerių elektroninėse parduotuvėse prekiaujama „AZO“ aušinimo skysčiais, stiklų plovikliais, purvo tirpikliais, šampūnais ir kita aukščiausius Europos automobilių chemijos pramonės standartus atitinkančia produkcija.

Apie „Gaschemą“

Kartu su didžiausia Lietuvoje trąšų gamintoja AB „Achema“ augusį ir rinkoje įsitvirtinusį filialą „Gaschema“ šių metų pradžioje nutarta įsteigti savarankišku verslo vienetu. Bendrovės vieninteliu akcininku bei steigėju liko AB „Achema“.

AB „Achemos“ filialas „Gaschema“, įsteigtas 2003 metais. 2004 metais įmonė veiklą pradėjo nuo 1,05 mln. eur metinės apyvartos, 2010 metais jau buvo 7,34 mln., 2016 metų apyvarta - daugiau kaip 18 mln. Eurų. „Gaschema“ taip pat valdo užsienyje veikiančias gamybines bendroves Oy „Gaschema Finland“ ir AB „Gaschema Sweden“, o Latvijoje – prekybinę įmonę SIA „Gaschema“.

nuotrauka::2

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Brangiausių pasaulio kompanijų sąraše vis mažiau klasikinės pramonės atstovų 1

Brangiausių pasaulio kompanijų dešimtuke – aštuonios JAV bendrovės ir dvi – Kinijos. Sąrašo viršuje –...

Pramonė
10:23
Vokietija įvertino pabėgėlių integraciją: geriau negu tikėtasi 11

Nepaisant niūrių prognozių, pabėgėlių integracija Vokietijoje vyksta sparčiau nei buvo prognozuojama: iš...

Pramonė
09:24
Klasteryje gimė prekės ženklas „We are Baltic“ 1

Gruodžio 14 d. paskelbtas naujas priemonės „Verslo klasteris LT“ kvietimas sulaukė didelio dėmesio iš...

Pramonė
08:04
„Reflektoriaus“ investicijas narplioja teismai 1

Dėl kieno kaltės bendrovė prisiėmė nerealius finansinius įsipareigojimus ir kam privalu atlyginti žalą,...

Pramonė
07:29
Eros pabaiga: parodos „CeBIT“ daugiau nebus 1

Į verslo bendruomenę daugiausia orientuota technologijų paroda „CeBIT“ po 33 metų stabdoma. Parodos, kasmet...

Technologijos
2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Svarbiausi 2018 m. įvykiai pramonėje: investicijos, draudimai ir spartėjantis siekis skaitmeninti gamybą Premium

Metų pradžioje paskelbti „Siemens“ vadovų apklausos rezultatai nubrėžė tendenciją visiems šiems metams: kas...

Pramonė
2018.12.31
Plastiko gaminių draudimas: verslininkai Lietuvoje viliasi ilgesnio pereinamojo laikotarpio 1

Europos Sąjungos šalių ir Europos Parlamento atstovai suderino detales dėl vienkartinių plastiko gaminių...

Pramonė
2018.12.30
Traukinyje į Maskvą – verslo klasės vagonas 8

Traukinyje Kaliningradas–Maskva įrengtas verslo klasės vagonas, kuriame yra 6 kupė su sofomis–lovomis,...

Pramonė
2018.12.30
„Aksa“ pardavimus padidino penktadaliu

Gelžbetonio konstrukcijas gaminančios lietuviško kapitalo įmonės „Aksa“ pardavimo pajamos šiemet siekė 24,2...

Pramonė
2018.12.28
Kodėl baltarusiai iš Maskvos nori kompensacijos už naftą Premium

Rytoj, gruodžio 29-ąją, Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas susitiks Maskvoje ir bandys išspręsti...

Energetika
2018.12.28
Startuoja penktas ES priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas 1

Penktadienį paskelbtas priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas teikti paraiškas projektams finansuoti.

Pramonė
2018.12.28
Profesorius R. Rudzkis: krizė – už durų, Lietuva – ir vėl nepasiruošusi Premium 40

Artėjanti ekonominė krizė bus stipresnė nei ta, kuri pasaulį užklupo 2008 m., ir gali trukti kelerius metus,...

Verslo aplinka
2018.12.28
Vokietijos ekonomikai – prastesnės prognozės 4

Miuncheno ekonominių tyrimų institutas IFO pablogino Vokietijos BVP augimo prognozę artimiausiems dvejiems...

Pramonė
2018.12.28
C. Ghosnas lieka kalėjime, o G. Kellis ieško medikų pagalbos

Carlosas Ghosnas, „Renault-Nissan-Mitsubishi“ aljanso vadovas išlieka sulaikytas, o kartu su juo suimtas...

Transportas
2018.12.27
Klaipėda aplinkiniams regionams – ir donorė, ir varžovė  Premium

Patogi miesto geografinė padėtis, išvystyta infrastruktūra ir labiausiai Baltijos jūroje į rytus nutolęs...

Pramonė
2018.12.27
Politikams yra ko pasimokyti iš verslo 8

Skaičiuojant 2018-ųjų derlių, svariais laimėjimais gali drąsiai pasigirti šalies verslininkai, itin skalsius...

Pramonė
2018.12.27
Biotechnologijų „Froceth“: kuriame inovatyvius vaistus itin sunkioms ligoms gydyti Premium

Jaunų lietuvių mokslininkų įkurta biotechnologijų įmonė „Froceth“, gaminanti individualiai pritaikytus...

Technologijos
2018.12.27
Paskutinį kartą eksportuojančia šalimi Lietuva buvo 2013 m. birželį 10

Trijų Baltijos valstybių užsienio prekyba auga, tačiau jos išlieka valstybėmis – importuotojomis. 2018 m. III...

Pramonė
2018.12.26
Lietuvos įmonės gaminiai atguls į anglų lovas 3

Kitų metų pradžioje minkštus baldus ir čiužinius gaminanti UAB „Vilsofa“ ketina pasirašyti kontraktą su...

Pramonė
2018.12.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau