„Achemos“ pelnas susitraukė beveik 17 kartų

Azoto trąšų gamintojos AB Achema 2016-ųjų rezultatai nebuvo pažymėti augimu traukėsi tiek pajamos, tiek pelnas.
Remiantis audituotais duomenimis, bendrovė pernai uždirbo 4,4 mln. Eur ikimokestinio pelno 16,7 karto mažiau nei 2015 m. (73,4 mln. Eur) . Pardavimo pajamos sumenko 36% iki 359,3 mln. Eur.
Didžiausią įtaką pardavimų kritimui turėjo du pagrindiniai faktoriai: pernai vykdyta ilgalaikė modernizacija, kurios metu nebuvo gaminama dalis produktų, ir vienas didžiausių per pastarąjį penkmetį trąšų kainų nuosmukis, teigiama pranešime spaudai.
2016-aisiais produkcijos pardavimų apimtys sumažėjo 12%, o tai 310.000 tonų mažiau nei 2015 m.
Tęsinys po grafiku
infogr.am::pramone_achema_veiklos_rezultatai
Nors pajamos ir pelnas sumažėjo, tačiau mums pavyko pasiekti teigiamą galutinį rezultatą. Trąšų rinka pasižymi itin dideliais svyravimais, todėl planuoti ilgalaikių itin optimistiškų pokyčių negalime. Gamyklos veiklai užtikrinti reikalingos nuolatinės sąnaudos, o žaliavų kaina taip pat turi tendencijas augti. Šioje situacijoje itin reikšmingą sąnaudų dalį sudaro valstybės užkrautos prievolės VIAP, SGDT mokėjimai. Išliekame vienais didžiausių mokesčių į biudžetą mokėtojais ir nuo gamyklos rezultatų priklauso daugiau kaip tūkstančio žmonių darbo vietos, sako Ramūnas Miliauskas, Achemos generalinis direktorius.
Pasak bendrovės vadovo, po praėjusiais metais vykdytų ilgalaikių gamyklos modernizavimo ir remonto darbų šiemet bus daromi tik eiliniai remontai ir didelių lėšų investicijoms nenumatyta. Jau pradėti ilgalaikiai investiciniai projektai naujų produktų linijų statyba bus tęsiama ir toliau.
Praėjusių metų pabaigoje pabaigtas statyti lėto tirpimo karbamido įrenginys, atliktos energijos cecho elektros pastočių rekonstrukcijos, atnaujinti abu amoniako cechai. Šiemet, be suplanuotų einamųjų cechų remontų, planuojama tęsti energetiškai efektyvaus formalino agregato statybas ir elektros skirstymo stočių rekonstrukcijos projektinius darbus.
Pagrindinėmis Achemos eksporto kryptimis ir toliau išlieka Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, Vidurio Europos, Skandinavijos šalys. Į jas eksportas 2016 m. sudarė daugiau kaip 60% nuo visos pagamintos produkcijos. Apie 30% buvo realizuota Baltijos šalių rinkoje, o likusi dalis - Šiaurės Amerikos šalyse. Didžioji dalis Achema pardavimų apie 65% yra atliekama per nuosavą distribucijos tinklą.
2015 metų pabaigoje prasidėjusi trąšų kainų kritimo tendencija tęsėsi iki 2016 metų lapkričio. Tačiau manome, kad rinkos kainų dugnas buvo pasiektas 2016 vasarą ir šiais metais tikimės kiek aukštesnio kainų ir pardavimų lygio, nei 2016 metais. Tačiau rinkoje ir toliau bus pakankamai iššūkių į azotinių trąšų rinką jau įžengė JAV trąšų gamintojai su savo naujais gamybiniais pajėgumais, nenuspėjami Kinijos gamintojų veiksmai, konkurenciją didina ir rytų kaimyninių valstybių planai toliau vystyti trąšų sektorių, apie trąšų rinkos tendencijas kalba p. Miliauskas.
2015 m. Achema pagamino 13% daugiau produkcijos nei 2014 m., gavo 6% daugiau pajamų ir uždirbo 55% daugiau pelno.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti