Jūsų drabužis gali būti pasiūtas Latvijos kalėjime

Latvijoje kas penktas nuteistasis turi darbą, jiems siūloma užimti įvairias pareigas galima dirbti siuvykloje, kalėjimo parduotuvėje ar kirpykloje, išnešioti skalbinius arba įgyti paklausią profesiją.
Kaip rašo portalas lsm.lv, per 20162017 metus kalėjime profesijos išmoko apie 600 nuteistųjų. Šiemet, panaudojat ES investicijas, planuojama parengti daugiau resocializacijos priemonių.
Erdviame ir gerai apšviestame belangiame ceche siuvami specialūs rūbai, karinės uniformos ir kiti karinės ekipuotės elementai. Beje, ne tik Latvijos kariuomenei apranga eksportuojama į 15 šalių, įskaitant Baltijos valstybes, Skandinaviją, Vokietiją ir baigiant labiau egzotiškomis rinkomis, tokiomis, kaip Meksika ar JAE, pasakoja žurnalistai.
Latvijos kalėjimų siuvykloms užsakymus teikia ir Lietuvos aprangos įmonės.
Pavyzdžiui, Braso kalėjime, kuris yra Rygoje, galvojama, kaip atrinkti būsimus mokinius aptariama galimybė tam pasitelkti užimtumo tarnybose dirbančius konsultantus, kad šie nuteistiesiems padėtų pasirinkti, kuri iš siūlomų profesijų jiems labiau tinka.
Šiuo metu Braso kalėjime galima mokytis siuvėjo ir apdailos darbų specialybių. O jau nuo rugsėjo bus pradėti rengti elektromonteriai. Siuvėjų specialybės, kuri šiuo metu yra labai paklausi, mokosi 22 nuteistieji.
Nuteistieji Braso kalėjime uždirba skirtingai, kai kam išeina po 200 Eur, kai kam po 100 Eur per mėnesį, vieni dirba visą darbo dieną, kiti užimti ne visą.
Skirtumas tarp dirbančių laisvėje ir kalėjime tas, jog šiame minimalus darbo užmokestis dvigubai mažesnis. Tai aiškinama tuo, jog kalėjime svarbu ne užsidirbti, bet išsaugoti darbo įgūdžius.
Uždarbį kaliniai gali panaudoti įvairiai kaupti jį vadinamame Išlaisvinimo fonde arba padengti nuostolius pagal civilinius ieškinius.
Lietuvoje šiuo metu yra beveik 6.200 nuteistųjų, iš kurių dirba apie 3035%. Maždaug 120 nuteistųjų dirba už įkalinimo įstaigų sienų. Juos įmonės dažniausiai pasitelkia sezoniniams darbams statybose ar nuimant derlių. Iki 450 nuteistųjų dirba VĮ Mūsų amatai, kurios veikla įvairių baldų gamyba, metalo gaminiai, siuvimo gaminiai, skalbimo paslaugos. Dar apie 900 nuteistųjų dirba įkalinimo įstaigose įvairius ūkio darbus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti