VŽ paaiškina: kodėl priemonė „Inomokymai“ sulaukė 1 paraiškos

Praėjusią savaitę paaiškėjo nerimą keliantis faktas apie ES investicijas darbuotojų kvalifikacijai užsienio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centruose bei inovatyviose užsienio įmonėse kelti skirta priemonė Inomokymai sulaukė vos 1 paraiškos. Nors ne viena priemonė tiek pernai, tiek užpernai yra sulaukusi mažiau paraiškų nei prognozuota, tokio menko susidomėjimo ES finansavimu dar nėra buvę.
Artūras Jakubavičius VšĮ Lietuvos inovacijų centras (LIC) projektų vadovas, sako, jog tokio rezultato buvo galima tikėtis, kadangi Ūkio ministerija į pateiktas pastabas neatsižvelgė.
Jis primena, kad beveik prieš metus Lietuvos Inovacijų centras kartu su partneriais Žinių ekonomikos forumu, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos lazerių asociacijos, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos Linpra bei Technologijų ir inovacijų paramos verslui asociacija pateikė jungtinius pasiūlymus ir pastabas dėl šios priemonės Ūkio ministerijai.
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl susidomėjimas priemonę buvo toks menkas yra ta, kad priemonės Inomokymai projektų atrankos procedūra buvo pakeista iš tęstinės į konkursinę, aiškina p. Jakubavičius.
Anot jo, tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai smulkmena. Nors pakeitimas turi vieną pliusą lengvesnį administravimą, tačiau visiškai neatspinti verslo poreikių.
Pagal tęstinę procedūrą galima pateikti paraiškas ir gauti investicijas tada, kada jų labiausiai reikia, maždaug su 1 mėnesio pavėliavimu. Konkurso atveju procedūros užsitęsia kelis kartus ilgiau.
Be to, tęstinė procedūra su minimaliais administraciniais kaštais leidžia įgyventi mažos apimties projektus, kad mokytis būtų galima siųsti po kelis darbuotojus, trumpesniam laikui, o patį projektą galima įgyvendinti per ilgesnį terminą, pavyzdžiui, per metus ar du.
Dar vienas reikalavimas, kuris buvo nepatrauklus verslui, p. Jakubavičiaus nuomone buvo tas, jog konkurse daugiau balų nuspręsta skirti projektams, kurių deklaruotų trejų pastarųjų finansinių metų vidutinės išlaidos MTEP buvo didesnės. Vadinasi, konkurencinį pranašumą įgyja subjektai, kurie daugiau, matuojant eurais, investavo į MTEP. O tai sudarė galimai nelygias konkurencines sąlygas pareiškėjams.
Jis viliasi, kad Ūkio ministerija išgirs argumentuotą socialinių partnerių nuomonę.
2016 m. spalio 11 dieną paskelbtam ir gruodžio 23 dieną pasibaigusiam kvietimui Inomokymai buvo numatytas 482.700 Eur finansavimas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti