„Chanel“ mados namai gamins rožinį vyną

Gaminti vyną ar bent turėti nuosavą vynuogyną yra madinga: žiniasklaidoje vis sušmėžuoja pranešimų apie kokios nors glamūrinės garsenybės ar aktoriaus įsigytą vynuogyną. Mados pasaulis irgi tvirtinasi vyne: vynuogynus perka tai vieni, tai kiti mados namai, o treti toliau plečia savo valdas.
Prie pastarųjų priskirtini Chanel mados namai, kurių kontrolinį akcijų paketą valdo prancūzai broliai Alainas ir Gerardas Wertheimeriai, kurių bendras turtas vertinamas 30,8 mlrd. USD ir kurie yra tarp 10-ies turtingiausių Prancūzijos žmonių.
Britų vyno leidinys Decanter skelbia, jog Chanel įsigijo Prancūzijos Rivjeroje, Porkerolio (Porquerolles) saloje esantį Domaine de LIle vyno ūkį. Anot prancūzų leidinio Terre de Vins, sandorio kaina neskelbiama.
Ūkyje ir toliau bus gaminamas rožinis vynas. Veiklą naujajame dvare prižiūrės Nicolas Audebertas, Chanel priklausančių garsių Bordo vyno ūkių Chateaux Canon ir Rauzan-Segla valdytojas.
Anot Decanter, Chanel mados namų atvykimas į Porkerolio salą yra dar vienas ženklas, rodantis augantį Provanso stiliaus rožinio vyno populiarumą.
70% Domaine de LIle ūkio produkcijos sudaro rožiniai vynai iš Grenache ir Mourvedre, taip pat Cinsault, Syrah ir Tibouren vynuogių veislių.
Namai gamina ir baltuosius vynus iš Rolle veislės, žinomos Vermentino vardu ir baltuosius iš Syrah ir Grenache.
Šeimos sala
Ūkį, kuriam dabar priklauso 34 ha vynuogynų, 1911 m. įkūrė verslininkas ir keliautojas belgas Francois-Joseph Fournier. Grįžęs iš Meksikos už lėšas, gautas iš kalnakasybos, kaip vestuvių dovaną būsimai žmonai jis nupirko visą Porkerolio salą. Užsodinęs 200 ha vynuogynais, Fournier pradėjo gaminti vyną, kuris vienas pirmųjų gavo Cotes de Provence klasifikaciją.
Ilgainiui Prancūzijos vyriausybė supirko didžiąją salos dalį, tačiau Fournier palikuonys tęsė protėvio verslą. 1987 m., išsinuomavę iš valstybės žemės, jie išplėtė vyno gamybą. Šeima, kurios galva dabar yra Fournier anūkas Sebastienas Le Ber, pasiliko sau 10% ūkio.
Dabar broliai Wertheimeriai valdo tris vyno ūkius Prancūzijoje ir vieną Kalifornijoje, Napos slėnyje, kur 2015 m. jie įsigijo St Supery. Šiame ūkyje toliau gaminami tarptautiniuose konkursuose puikiai įvertinti Cabernet Sauvignon ir Sauvignon Blanc vynai.
Nei pirmi, nei paskutiniai
Be abejo, Chanel nei pirmi, nei paskutiniai mados namai, perkantys vyno ūkius. Vyno versle dalyvauja LVMH konglomeratas, Ferragamo, Bvlgari, Cavalli, Cartier, Diesel ir kiti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti