Biurą iškeitė į laboratoriją

Publikuota: 2015-08-30
Kotryna Toropovaitė-Lewin, advokaitė, natūralios kosmetikos linijos „El&So“ įkūrėja.
svg svg
Kotryna Toropovaitė-Lewin, advokaitė, natūralios kosmetikos linijos „El&So“ įkūrėja.
 

„Rankų darbo kremų gaminimas – labai įdomus ir sudėtingas procesas. Sakyčiau, kad tai – veikiau menas nei amatas“, – sako Kotryna Toropovaitė-Lewin (36 m.), Londone gyvenanti advokatė, natūralios kosmetikos linijos „El&So“ įkūrėja.

Pasakojimų apie tai, kaip hobis tapo verslu, girdime dažnai. Vis dėlto p. Toropovaitės-Lewin istorija unikali – ilgai krimtusi karčias mokslo šaknis užsienio universitetuose ir apgynusi tarptautinės teisės bakalauro, o paskui ir magistro diplomus, vėliau išlaikiusi advokatūros egzaminus Paryžiuje ir Londone, moteris kurį laiką dirbo pagal specialybę, tačiau prieš pusantrų metų apsisprendė baigti teisininkės karjerą ir atsiduoti mėgstamam laisvalaikio užsiėmimui – gaminti natūralius, rankų darbo kremus.

Užkoduota genuose

„Artimieji sako, kad dėl visko kalti genai, – juokiasi p. Kotryna. – Gana anksti netekau mamos, o mane auginusi močiutė Danutė puikiai išmanė apie natūralius kremus. Ji buvo kilusi iš aristokratų šeimos, gimė Kurklių dvare (Anykščių r.). Kremų gamybos paslapčių ją išmokė teta, mano prosenelės sesuo Elena Budrytė. Baigusi mokslus Zakopanėje (Lenkija), tarpukariu ji virdavo kremus poniutėms. Mokėjo ir visokias kosmetines procedūras atlikti, taip pat – masažuoti.“

Ji pasinaudoja iš močiutės perimtu žinių bagažu apie kremų dedamųjų dalių poveikį, tuo pat metu domisi naujomis gamybos technologijomis ir produktais. „Ieškodama informacijos internete praleidau tūkstančius valandų. Skaitydavau net ir per pietų pertrauką darbe. Grįžusi po darbo virdavau kremus. Šis pomėgis mane tiesiog apsėdo: kartais net naktimis atsibundu, kad patobulinčiau kokią nors formulę“, – pasakoja moteris.

Prekės ženklą p. Toropovaitė-Lewin pavadino dukrelių – identiškų dvynių – Elenos ir Sofijos garbei. Tiesa, kremus pradėjo gaminti dar prieš joms gimstant. „Šis pomėgis atsirado iš nusivylimo pirktine kosmetika. Išbandžiau įvairiausią – ir skirtą profesionalams, ir brangesnę, ir pigesnę. Vis dėlto nė viena netiko, oda atrodė suvytusi, raukšlių vis daugėjo. Po kosmetologės pastabos apie prastą odos būklę ryžausi kremą pasigaminti pati“, – prisimena ji.

Produktai – nepigūs

Pirmieji bandymai nebuvo sėkmingi, mat procesas ne toks ir paprastas, kaip gali atrodyti iš šalies. Pasak jos, atsirinkti tinkamas dedamąsias, jas paskirstyti tinkamomis proporcijomis – tikras menas, nors iš pradžių jai atrodė kitaip.

Abi fazes – aliejinę ir vandeninę – ji pirmiausia pakaitina iki 70 laipsnių atskiruose induose, tik paskui sumaišo. Šiek tiek deda ir ekologiškose kosmetikos priemonėse leidžiamų naudoti konservantų – jie būtini, kad kremuose nesiveistų bakterijos. „Vis dėlto neakcentuoju, kad mano kremai ekologiški, nors ekologiškų produktų naudoju nemažai“, – sako pradedanti verslininkė.

Ji teigia kremų gamyboje naudojanti aukščiausios kokybės emulsiklius, augalinius sviestus (mangų, taukmedžių ir kt.), nerafinuotus aliejus (arganų, papajų, kokosų riešutų, medvilnės, erškėtrožių, spanguolių, alyvuogių, avokadų ir kt.) ir kitas augalinės kilmės medžiagas.

„Dabar turiu 13 ES sertifikuotų produktų (kiekvieno kremo tyrimai truko maždaug po keturis mėnesius), tačiau prekiauju 7. Gaminu trijų rūšių veido kremus, dviejų rūšių paakių kremus, veido odos šveitiklį su bambukų pudra ir kūno sviestą vaikams. Per kartą išverdu maždaug 2 litrus vienos rūšies kremo, bet tai darau tikrai ne kasdien“, – pasakoja kosmetikos gamintoja.

Indelių kremams ji įsigyja vienoje įmonėje Londone, ant jų klijuoja stilingas permatomas etiketes, kurių dizainą kūrė lietuviai.

Kol kas ji savo kremais prekiauja internete, daugiausia užsakymų sulaukia iš Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos. „El&So“ produkcijos galima įsigyti ir viename Vilniaus grožio salonų. Dar savo kremų ji siūlo dviejų Londono moterų klubų, kuriems pati priklauso, narėms. Joms pritaiko ir nuolaidas. Savo produkcija p. Kotryna prekiauja ir įvairiose rankų darbo gaminių mugėse Londone.

Pigiausiai kainuoja vaikiškas kūno sviestas – 20 Eur už 100 ml, brangiausiai – veido kremas prieš odos senėjimą (60 Eur už 60 ml). Buvusi advokatė sutinka, kad produktai gana brangūs. „Bet jie iš tiesų efektingi, nereikia daug tepti, indelio užtenka ilgam laikui“, – tikina pašnekovė.

Apie savo kremus ji sulaukia nemažai gerų atsiliepimų. Ypač malonu jai buvo gauti žinomos prancūzų aktorės Nathalie Roussel asmeninę padėką. „Jai patiko veido kremas su medumi ir pienu. Aktorė rašė, kad grimo nuvarginta oda nuo jo iškart atsigavo ir ėmė spindėti“, – teigia p. Kotryna.

Siuntinys princesei

Kremų gaminimo manija ji sako apsirgusi dirbdama advokato padėjėja vienoje didelėje Londono advokatų kontoroje. Ji specializavosi komercinėje teisėje.

„Labai pavargdavau, nes kasdien tekdavo kalbėti keturiomis kalbomis. Darbe – angliškai ir rusiškai (turėjome daug klientų rusų, tad rusų kalbos mokėjimas gaunant šį darbą buvo didelis pranašumas), namie su vyru kalbame prancūziškai, nors jis – amerikietis. Su Lietuvoje likusiais giminaičiais kalbėdavau lietuviškai. Kremų gaminimas man tiesiog padėdavo užsimiršti – stovėdavau prie puodų ir niekas man nerūpėdavo. Nesakau, kad man nepatiko dirbti advokate. Ne, priešingai, labai patiko. Apskritai neįsivaizduoju savęs nedirbančios. Man patinka iššūkiai, be jų mirčiau. Tačiau pasirinkau kremų gamybą, nes norėjosi kažko gaivaus ir naujo. Ir bent jau kol kas esu tuo patenkinta, nors tapti teisininke kainavo ir labai daug pastangų“, – sako p. Toropovaitė-Lewin.

Iššūkių ji pasakoja nebijojusi nuo vaikystės. Laimėjusi nemažą konkursą 11-oje klasėje pasiryžo važiuoti pagal mainų programą mokytis į Vokietiją, nors vokiškai nemokėjo nė žodžio. Tiesa, gerai mokėjo anglų kalbą – mokėsi prestižinėje Salomėjos Nėries vidurinės mokykloje. „11-tą klasę baigiau Hamburge, gyvenau vokiečių šeimoje. Kalbėti vokiškai išmokau per du mėnesius“, – dėsto pašnekovė.

Vis dėlto po vidurinės nusprendė patraukti ne į Vokietiją, o į Estiją.

Studijuoti tarptautinės teisės specialybę ji pradėjo Tarptautiniame Konkordijos universitete Taline, vėliau ryžosi avantiūrai – persivedė mokytis į Provanso Ekse esančią Ekso Marselio akademiją. Prancūziškai šiek tiek mokėjo, tačiau šių žinių buvo gerokai per mažai teisės studijoms. Pamena, kaip pirmą dieną nuėjusi į paskaitas apsiverkė iš nevilties ir paskambino tėčiui. Tačiau vėliau kalbos problemas įveikė. Gavusi bakalauro diplomą, dar vėliau įgijo magistro laipsnį Paryžiaus Dekarto universitete.

Tačiau to neužtenka norinti gauti darbą Prancūzijoje – moteris nusprendė laikyti advokatūros egzaminą Versalio advokatų mokykloje. Jį išlaikiusi, pašnekovė dirbo advokate Paryžiuje penkerius metus, o į Londoną ją nuvedė pažintis su būsimu vyru.

Į šį miestą ji netrukus grįš po 2 mėnesius trukusių atostogų Lietuvoje. Pašto dėžutėje verslininkė tikisi rasti svarbų laišką. „Prieš išvykdama į Lietuvą išsiunčiau kelis savo gaminius princesei Kate Middleton. Kas žino, gal ji išbandė produktus ir šie jai patiko? Gal ji net parašė padėkos laišką?“ – viliasi p. Kotryna. Jeigu taip ir nenutiks, lietuvė nenusimins – ryžto ir kantrybės siekiant tikslų jai niekada netrūko.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Aukcione – neregėtas kainų kilimas Premium

Lapkričio 21 d. Bono mieste (Prancūzija) vyko žymiausias ir seniausias 161-asis Burgundijos vyno aukcionas...

Laisvalaikis
2021.12.02
Tapytojai L. Šalčiūtei – Liuksemburgo meno prizo trečioji vieta

Lietuvos menininkė Laisvydė Šalčiūtė tapo prestižinio Liuksemburgo meno prizo (Luxemburg Art Prize) finalo...

Laisvalaikis
2021.12.02
J. Šiugždinienė: sportininkai dalyvaus Pekino žiemos olimpiadoje 4

Nepaisant raginimų nevykti į Kiniją, kelialapius iškovoję Lietuvos sportininkai dalyvaus Pekino žiemos...

Laisvalaikis
2021.12.02
WTA stabdo visus teniso turnyrus Kinijoje 12

Moterų teniso asociacijos (WTA) vadovas Steve'as Simonas trečiadienį pareiškė, kad neslūgstant susirūpinimui...

Laisvalaikis
2021.12.02
Apie garso mankštą ir (ne)archeologiją su Demetrio Castellucci

Praėjusią vasarą „Rasų radijas“ pristatė naują kasmėnesinę Vilniuje veikiančios kūrybinės erdvės „SODAS 2123“...

Laisvalaikis
2021.12.01
KTU mokslininkų sukurtas mėsos analogas – geriau, negu tikroji? Premium 6

Bendradarbiaudami Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Helsinkio universiteto mokslininkai sukūrė mėsos...

Laisvalaikis
2021.12.01
LNM atveria Lietuvos totorių rankraštinį lobyną

Lietuvos nacionalinis muziejus (LNM) Totorių metus užbaigia atverdamas istorinį šios bendruomenės religinių...

Laisvalaikis
2021.12.01
Apdovanoti geriausi įgyvendinti mokslo populiarinimo projektai

Lietuvos mokslo akademija apdovanojo geriausius mokslo populiarinimo projektus, tarp jų – kvantinėms...

Laisvalaikis
2021.11.30
Venecijos „Auksinį liūtą“ pelniusi „Saulė ir jūra“ – pagaliau ir Lietuvoje

2019 m. Venecijos meno bienalės „Auksiniu liūtu“ apdovanota ir sėkmingai po pasaulį keliaujanti opera „Saulė...

Laisvalaikis
2021.11.30
„Bėgikė“: paskui Mariją Premium

Praėjusį savaitgalį pasibaigusiame tarptautiniame Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“ režisierius...

Laisvalaikis
2021.11.30
G. Nausėda pakvietė UNESCO vadovę į „Kauno – Europos kultūros sostinės“ atidarymą

Paryžiuje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pakvietė UNESCO generalinę direktorę Audrey...

Laisvalaikis
2021.11.30
Paskelbta 12 pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją 2

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 12-os kūrėjų, pretenduojančių gauti 2021...

Laisvalaikis
2021.11.30
„Merriam-Webster“ 2021 m. žodžiu išrinko žodį „vakcina“

Išplėsdamas visur pasitaikančio žodžio „vakcina“ (angl. vaccine) reikšmės apibrėžimą ir geriau pritaikydamas...

Laisvalaikis
2021.11.29
VŽ bando: mažasis, bet ne kuklusis „Defender 90“ Premium

Trejų durų kėbulai išeina iš mados, tačiau tai nereiškia, kad jie nėra verti dėmesio.

Automobiliai
2021.11.28
„Bėgikė“ – geriausias Baltijos šalių filmas Talino kino festivalyje

Lietuvių režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ šeštadienį išrinktas geriausių Baltijos šalių...

Laisvalaikis
2021.11.28
VŽ lentynoje – naujos knygos

Siautėjant rinkodariniam juodųjų išpardavimų savaitgaliui, galvoje pinasi sakinys „knyga – geriausia dovana“.

Laisvalaikis
2021.11.28
Kodėl verta pirkti jaunųjų menininkų darbus Premium

Geriau vėliau, negu niekada. VŽ į krūvą surinko visus jaunuosius menininkus, kuriuos šį rudenį paskelbė...

Laisvalaikis
2021.11.27
Filmui apie V. Landsbergį – Amsterdamo tarptautinio dokumentinių filmų festivalio prizas 

Ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Loznicos filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ (Nyderlandai,...

Laisvalaikis
2021.11.26
Įtakingoji I. Nooyi – apie stiklines lubas ir kompanijas kaip mažas respublikas Premium

Indrai Nooyi negazuoto vandens, ačiū. Dvylika metų vadovavusi „PepsiCo“ bendrovei, iš pareigų ji pasitraukė...

Laisvalaikis
2021.11.26
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Paskutinį mėnesio savaitgalį – muziejai nemokamai. Verta atkreipti dėmesį, juolab nacionalinėse institucijose...

Laisvalaikis
2021.11.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku