Biurą iškeitė į laboratoriją

Publikuota: 2015-08-30
Kotryna Toropovaitė-Lewin, advokaitė, natūralios kosmetikos linijos „El&So“ įkūrėja.
Kotryna Toropovaitė-Lewin, advokaitė, natūralios kosmetikos linijos „El&So“ įkūrėja.
 

„Rankų darbo kremų gaminimas – labai įdomus ir sudėtingas procesas. Sakyčiau, kad tai – veikiau menas nei amatas“, – sako Kotryna Toropovaitė-Lewin (36 m.), Londone gyvenanti advokatė, natūralios kosmetikos linijos „El&So“ įkūrėja.

Pasakojimų apie tai, kaip hobis tapo verslu, girdime dažnai. Vis dėlto p. Toropovaitės-Lewin istorija unikali – ilgai krimtusi karčias mokslo šaknis užsienio universitetuose ir apgynusi tarptautinės teisės bakalauro, o paskui ir magistro diplomus, vėliau išlaikiusi advokatūros egzaminus Paryžiuje ir Londone, moteris kurį laiką dirbo pagal specialybę, tačiau prieš pusantrų metų apsisprendė baigti teisininkės karjerą ir atsiduoti mėgstamam laisvalaikio užsiėmimui – gaminti natūralius, rankų darbo kremus.

Užkoduota genuose

„Artimieji sako, kad dėl visko kalti genai, – juokiasi p. Kotryna. – Gana anksti netekau mamos, o mane auginusi močiutė Danutė puikiai išmanė apie natūralius kremus. Ji buvo kilusi iš aristokratų šeimos, gimė Kurklių dvare (Anykščių r.). Kremų gamybos paslapčių ją išmokė teta, mano prosenelės sesuo Elena Budrytė. Baigusi mokslus Zakopanėje (Lenkija), tarpukariu ji virdavo kremus poniutėms. Mokėjo ir visokias kosmetines procedūras atlikti, taip pat – masažuoti.“

Ji pasinaudoja iš močiutės perimtu žinių bagažu apie kremų dedamųjų dalių poveikį, tuo pat metu domisi naujomis gamybos technologijomis ir produktais. „Ieškodama informacijos internete praleidau tūkstančius valandų. Skaitydavau net ir per pietų pertrauką darbe. Grįžusi po darbo virdavau kremus. Šis pomėgis mane tiesiog apsėdo: kartais net naktimis atsibundu, kad patobulinčiau kokią nors formulę“, – pasakoja moteris.

Prekės ženklą p. Toropovaitė-Lewin pavadino dukrelių – identiškų dvynių – Elenos ir Sofijos garbei. Tiesa, kremus pradėjo gaminti dar prieš joms gimstant. „Šis pomėgis atsirado iš nusivylimo pirktine kosmetika. Išbandžiau įvairiausią – ir skirtą profesionalams, ir brangesnę, ir pigesnę. Vis dėlto nė viena netiko, oda atrodė suvytusi, raukšlių vis daugėjo. Po kosmetologės pastabos apie prastą odos būklę ryžausi kremą pasigaminti pati“, – prisimena ji.

Produktai – nepigūs

Pirmieji bandymai nebuvo sėkmingi, mat procesas ne toks ir paprastas, kaip gali atrodyti iš šalies. Pasak jos, atsirinkti tinkamas dedamąsias, jas paskirstyti tinkamomis proporcijomis – tikras menas, nors iš pradžių jai atrodė kitaip.

Abi fazes – aliejinę ir vandeninę – ji pirmiausia pakaitina iki 70 laipsnių atskiruose induose, tik paskui sumaišo. Šiek tiek deda ir ekologiškose kosmetikos priemonėse leidžiamų naudoti konservantų – jie būtini, kad kremuose nesiveistų bakterijos. „Vis dėlto neakcentuoju, kad mano kremai ekologiški, nors ekologiškų produktų naudoju nemažai“, – sako pradedanti verslininkė.

Ji teigia kremų gamyboje naudojanti aukščiausios kokybės emulsiklius, augalinius sviestus (mangų, taukmedžių ir kt.), nerafinuotus aliejus (arganų, papajų, kokosų riešutų, medvilnės, erškėtrožių, spanguolių, alyvuogių, avokadų ir kt.) ir kitas augalinės kilmės medžiagas.

„Dabar turiu 13 ES sertifikuotų produktų (kiekvieno kremo tyrimai truko maždaug po keturis mėnesius), tačiau prekiauju 7. Gaminu trijų rūšių veido kremus, dviejų rūšių paakių kremus, veido odos šveitiklį su bambukų pudra ir kūno sviestą vaikams. Per kartą išverdu maždaug 2 litrus vienos rūšies kremo, bet tai darau tikrai ne kasdien“, – pasakoja kosmetikos gamintoja.

Indelių kremams ji įsigyja vienoje įmonėje Londone, ant jų klijuoja stilingas permatomas etiketes, kurių dizainą kūrė lietuviai.

Kol kas ji savo kremais prekiauja internete, daugiausia užsakymų sulaukia iš Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos. „El&So“ produkcijos galima įsigyti ir viename Vilniaus grožio salonų. Dar savo kremų ji siūlo dviejų Londono moterų klubų, kuriems pati priklauso, narėms. Joms pritaiko ir nuolaidas. Savo produkcija p. Kotryna prekiauja ir įvairiose rankų darbo gaminių mugėse Londone.

Pigiausiai kainuoja vaikiškas kūno sviestas – 20 Eur už 100 ml, brangiausiai – veido kremas prieš odos senėjimą (60 Eur už 60 ml). Buvusi advokatė sutinka, kad produktai gana brangūs. „Bet jie iš tiesų efektingi, nereikia daug tepti, indelio užtenka ilgam laikui“, – tikina pašnekovė.

Apie savo kremus ji sulaukia nemažai gerų atsiliepimų. Ypač malonu jai buvo gauti žinomos prancūzų aktorės Nathalie Roussel asmeninę padėką. „Jai patiko veido kremas su medumi ir pienu. Aktorė rašė, kad grimo nuvarginta oda nuo jo iškart atsigavo ir ėmė spindėti“, – teigia p. Kotryna.

Siuntinys princesei

Kremų gaminimo manija ji sako apsirgusi dirbdama advokato padėjėja vienoje didelėje Londono advokatų kontoroje. Ji specializavosi komercinėje teisėje.

„Labai pavargdavau, nes kasdien tekdavo kalbėti keturiomis kalbomis. Darbe – angliškai ir rusiškai (turėjome daug klientų rusų, tad rusų kalbos mokėjimas gaunant šį darbą buvo didelis pranašumas), namie su vyru kalbame prancūziškai, nors jis – amerikietis. Su Lietuvoje likusiais giminaičiais kalbėdavau lietuviškai. Kremų gaminimas man tiesiog padėdavo užsimiršti – stovėdavau prie puodų ir niekas man nerūpėdavo. Nesakau, kad man nepatiko dirbti advokate. Ne, priešingai, labai patiko. Apskritai neįsivaizduoju savęs nedirbančios. Man patinka iššūkiai, be jų mirčiau. Tačiau pasirinkau kremų gamybą, nes norėjosi kažko gaivaus ir naujo. Ir bent jau kol kas esu tuo patenkinta, nors tapti teisininke kainavo ir labai daug pastangų“, – sako p. Toropovaitė-Lewin.

Iššūkių ji pasakoja nebijojusi nuo vaikystės. Laimėjusi nemažą konkursą 11-oje klasėje pasiryžo važiuoti pagal mainų programą mokytis į Vokietiją, nors vokiškai nemokėjo nė žodžio. Tiesa, gerai mokėjo anglų kalbą – mokėsi prestižinėje Salomėjos Nėries vidurinės mokykloje. „11-tą klasę baigiau Hamburge, gyvenau vokiečių šeimoje. Kalbėti vokiškai išmokau per du mėnesius“, – dėsto pašnekovė.

Vis dėlto po vidurinės nusprendė patraukti ne į Vokietiją, o į Estiją.

Studijuoti tarptautinės teisės specialybę ji pradėjo Tarptautiniame Konkordijos universitete Taline, vėliau ryžosi avantiūrai – persivedė mokytis į Provanso Ekse esančią Ekso Marselio akademiją. Prancūziškai šiek tiek mokėjo, tačiau šių žinių buvo gerokai per mažai teisės studijoms. Pamena, kaip pirmą dieną nuėjusi į paskaitas apsiverkė iš nevilties ir paskambino tėčiui. Tačiau vėliau kalbos problemas įveikė. Gavusi bakalauro diplomą, dar vėliau įgijo magistro laipsnį Paryžiaus Dekarto universitete.

Tačiau to neužtenka norinti gauti darbą Prancūzijoje – moteris nusprendė laikyti advokatūros egzaminą Versalio advokatų mokykloje. Jį išlaikiusi, pašnekovė dirbo advokate Paryžiuje penkerius metus, o į Londoną ją nuvedė pažintis su būsimu vyru.

Į šį miestą ji netrukus grįš po 2 mėnesius trukusių atostogų Lietuvoje. Pašto dėžutėje verslininkė tikisi rasti svarbų laišką. „Prieš išvykdama į Lietuvą išsiunčiau kelis savo gaminius princesei Kate Middleton. Kas žino, gal ji išbandė produktus ir šie jai patiko? Gal ji net parašė padėkos laišką?“ – viliasi p. Kotryna. Jeigu taip ir nenutiks, lietuvė nenusimins – ryžto ir kantrybės siekiant tikslų jai niekada netrūko.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Virtuvės šefas L. Čeprackas atidarė naują restoraną

Restauruoti dar nebaigtas multifinkcinis kompleksas „Bokšto skveras“, kurį Vilniaus senamiestyje plėtoja...

Laisvalaikis
2020.02.17
Paroda M. K. Čiurlionio dailės muziejuje: unikalios daiktų istorijos Premium

Šiuo tekstu jokiu būdu nesiekiama įtikinti apsilankyti naujoje Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus...

Laisvalaikis
2020.02.16
Bordo vynai investuotojus domins ir 2020-aisiais Premium

Pastarasis dešimtmetis Bordo vyno prekybai nebuvo lengvas ir jo dalis aukcionų ir antrinės vyno prekybos...

Laisvalaikis
2020.02.16
Vilniaus knygų mugė vėl lenkia pati save

Vasario 20–23 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksianti 21-oji Vilniaus knygų mugė naują savo...

Laisvalaikis
2020.02.16
Prezidento rūmai Kaune: 175 metai istorijos Premium

„Mėgstam pabambėti, kad valstybinės šventės niūrios, prasideda bažnyčioje, baigiasi kapinėse. Bet tokia mūsų...

Laisvalaikis
2020.02.16
Suskaičiavo, kur automobilio nuoma kainuoja pigiausiai 4

Jungtinėje Karalystėje veikianti prekybos naudotais automobiliais svetainė „Choosemycar“ suskaičiavo, kiek...

Laisvalaikis
2020.02.16
Nuo šiol dirbsiu geriau: produktyvumo taisyklės Premium

Mąstydami kaip ekonomistai, galėtume nudirbti dvigubai daugiau sugaišdami perpus mažiau laiko, tvirtina Uri...

Laisvalaikis
2020.02.15
Vasario 16-ąją muziejai kviečia lankytis nemokamai

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvos muziejai bei jų padaliniai kviečia juose lankytis...

Laisvalaikis
2020.02.15
Kino kritikai išrinko 15 „Kino pavasario“ filmų

25-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2020 kovo 19–balandžio 2 d.16-oje...

Laisvalaikis
2020.02.15
VŽ rekomenduoja: šventiniai savaitgalio renginiai

Visas šis savaitgalis švytės trispalvėmis, laužais, šviesomis. Smagių švenčių!

Laisvalaikis
2020.02.14
Investuotojas A. Strumskis: perkame sprendimus, ne idėjas Premium

„Kaip ir su visomis naujovėmis, taip ir su startuoliais – jie masina, tai įdomu, neišbandyta. Bet negali...

Laisvalaikis
2020.02.14
Nauji J. Bezoso pirkiniai: dvaras už 165 mln. USD ir šiek tiek žemės 1

Turtingiausias pasaulio žmogus Jeffas Bezosas, internetinės prekybos platformos „Amazon“ įkūrėjas ir vadovas,...

Laisvalaikis
2020.02.13
Įteiktos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos 1

Lietuvos Respublikos prezidentūroje įteiktos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos. Tiesa, ne...

Laisvalaikis
2020.02.13
Paskelbta Metų vertėjo krėslo laureatė

Artėjant Vilniaus knygų mugei, Lietuvos PEN centras ir Kultūros ministerija tradiciškai paskelbė Metų vertėjo...

Laisvalaikis
2020.02.13
MO nominuotas dar vienam tarptautiniam apdovanojimui

Vilniuje veikiantis MO muziejus sulaukė dar vieno tarptautinio įvertinimo – jis nominuotas Geriausių kultūros...

Laisvalaikis
2020.02.12
Knygoje – signataro J. Smilgevičiaus portretas

Vasario 12 d. Vilniuje, Signatarų namuose, Lietuvos nacionalinis muziejus pristatys dr. Valdo Selenio knygą...

Laisvalaikis
2020.02.11
Kaip nesinešti darbo namo Premium 2

Sakoma, susirask mylimą darbą ir nereikės dirbti. Bet nuo darbo vis tiek reikia ilsėtis, o nuo mylimo – ypač,...

Laisvalaikis
2020.02.10
Mokslininkų lenktynės: koronaviruso vakcina bus po metų Premium

Daktaras Housas ar koks kitas genialus televizijos mokslininkas per tiek laiko, kiek siaučia koronavirusas,...

Laisvalaikis
2020.02.10
Naujos knygos VŽ lentynoje

Naujų knygų lentynoje šiuosyk yra ir romanų, ir biografinių leidinių, leidžiančių kitaip (ar išvis pirmą...

Laisvalaikis
2020.02.09
Istorija: Hitlerio mirties sunkvežimiai Premium

Antrojo pasaulinio karo pradžioje nacistinė Vokietija sukūrė specialius sunkvežimius, kuriuose per kelias...

Laisvalaikis
2020.02.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau