Kauno verslo ateitis – inžinerijos pramonė, gyvybės mokslai ir modernėjantys tradiciniai verslai

Reklama publikuota: 2020-12-14
svg svg

Sėkmingi pastarųjų metų investicijų ir verslo plėtros pavyzdžiai leidžia prognozuoti, kad būtent IT, inžinerinės pramonės, gyvybės mokslų sritys artimiausią dešimtmetį turės bene didžiausią įtaką viso Kauno regiono proveržiui. Pasak specialistų, itin svarbi Kaunui išliks ir modernėjanti tradicinė gamybos pramonė. Tiesa, proveržiui būtina ir dar viena sąlyga – savo karjerą į perspektyvius sektorius laiku nukreipę kvalifikuoti specialistai.

Daugelis ankstesniais metais į Kauną atėjusių investuotojų, nepaisant viruso, 2020-aisiais jau skelbia apie plėtros planus bei kuriamas naujas darbo vietas.  Pavyzdžiui, sėkmingai Kauno LEZ įsitvirtinusi automobilių pramonės gigantė „Hella“, gaminanti jutiklius, aktuatorius ir įvairius fotoelektronikos komponentus, rudenį pranešė ketinanti Kaune investuoti kelias dešimtis milijonų eurų ir per artimiausius penkerius metus sukurti 250 naujų darbo vietų. Jungtinės Karalystės dirbtinio intelekto, duomenų mokslo ir optimizavimo sprendimų kūrėja „Satalia“ per artimiausius dvejus metus Kaune taip pat ketina pasamdyti dar 50 darbuotojų ir jau numatė Kauno biurą paversti mokslinių tyrimų ir plėtros projektų centru. O JAV sveikatos priežiūros produktų gamintoja „Hollister Incorporated“ šią vasarą, gerokai anksčiau nei planuota, jau atidarė naują gamybos liniją, leidžiančią įmonei startuoti su antra gamykla, kuri veiks po tuo pačiu stogu.

„Investuotojų rezultatai rodo, kad daugelis jų sėkmingai auga organiškai, pasiekia tuos tikslus, kuriuos nusimatė ateidami į Lietuvą, o dalis jų jau vykdo ir plėtrą. Ir tai ne vien gamybos įmonės, Kauno LEZ įsikūrę verslai, bet taip pat paslaugų bei IT įmonės. Tokie rezultatai – ženklas, rodantis, kad Kaunas geba ne tik patenkinti pirminius investuotojų lūkesčius, bet ir pasiūlyti sąlygas plėtrai“, – pastarųjų metų investuotojų nuotaikas komentuoja Tadas Stankevičius, VšĮ „Kaunas IN“ direktorius.

Aiški kryptis Kaunui

Kaune jau įsikūrę ir sėkmingai veikiantys investuotojai atstovauja tuos verslo segmentus, kurių svarba didėja visame pasaulyje. Tai ir naujausių technologijų, elektronikos bei automobilių pramonė, kuriai Kaune atstovauja „Continental“, jau minėta „Hella“ ir kitos įmonės. Taip pat gyvybės mokslų ir medicinos technologijos, pavyzdžiui, „Hollister“ ar „Aconitum“.  Savo vietą Kaune rado ir IT verslas, paslaugų centrai. O ir aviacijos inžinerijos sektorius, kuris šiuo metu išgyvena labai sunkų laikotarpį, specialistų nuomone, po pandemijos turėtų sparčiai grįžti į augimo vėžes.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Akivaizdu, kad su technologijomis, inžinerija bei inovacijomis susijusios specialybės ateityje Kaune turės didelę paklausą, nepriklausomai nuo to, ar žmogus nori tapti samdomu darbuotoju, ar pats kažką vystyti“, – įsitikinęs T. Stankevičius. Pasak jo, Kaunas šiuo metu turi visus būtinus veiksnius tokiems verslams plėstis, todėl šie verslo segmentai tikrai gali būti vadinami perspektyviausiais Kaune. Ir tai ne tik infrastruktūra,  miesto parama ar tokie projektai, kaip Kauno LEZ ir kuriamas Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkas, bet ir itin gausus talentų kiekis mieste.

Ateičiai reikiamus specialistus parengti gali stiprūs vietos kompetencijų ugdymo centrai – universitetai ir kolegijos.  Pavyzdžiui, Kauno technologijos universitetas, investuojantis į naują prototipavimo laboratorijų centrą „M-LAB“ ir panašius projektus, jau deda tvirtą pagrindą ateities darbuotojams. Sveikatos mokslų universitetas kartu su technologijų kompetencijomis taip pat gali vykdyti sinergiją ir kurti inovatyvius gyvybės mokslų technologijų produktus. O Vytauto Didžiojo Universitetas su stipriu socialinių mokslų padaliniu yra svarbus paslaugų centrų kompetencijų kūrimui.

Dar tenka vaikyti mitus

Pasak T. Stankevičiaus, kalbant apie ateities verslus, nereikėtų pamiršti ir tradicinės pramonės: maisto ir baldų gamybos, logistikos bei statybos verslo.  Būtent šie sektoriai yra suformavę Kauno ekonominį paveikslą ir išlieka itin svarbia Kauno sėkmės dalimi. Priešingai nei susiformavusi nuomonė, tradiciniais laikomi sektoriai šiuo metu remiasi skaitmenizacija, inovacijomis bei naujausiomis technologijomis. Šių sričių didžiosios įmonės atveria naujas darbo sritis, pritraukia aukščiausių kvalifikacijų specialistus, o erdvės čia savo modernumu, švara ir dėmesiu darbuotojams, jau mažai kuo besiskiria nuo biurų.

 „Kaune dar yra daug įvairių mitų. Pavyzdžiui, vis dar nemaža dalis visuomenės mano, jog „Continental“ padalinys Lietuvoje gamina tik padangas, nors čia gaminami aukštos kvalifikacijos reikalaujantys, technologiškai pažangūs elektroniniai įrenginiai. Mažai, kas žino ir tai, jog „Dassault“ darbuotojai kuria produktus, skirtus NASA. Tokiam darbui reikalingus įgūdžius suteikia ne kas kitas, o čia pat mieste esantys kvalifikacijos ugdymo centrai“, – sako T. Stankevičius.

Pasak jo, įvairūs mitai ir tiesiog informacijos stoka yra rimta problema ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai. „Galima sakyti, jog specialybė pasirenkama pagal vakar dienos pavyzdžius, o ne profesijos potencialą ateityje. Neretai jauni žmonės, neturintys pakankamai informacijos, eina jau pramintu taku, renkasi specialybes pagal jų esamą populiarumą ar prestižiškumą visuomenėje, visai pamiršdami, jog pasaulis kinta itin greitai ir jiems pabaigus studijas jau bus sukurtos naujos technologijos ir verslo nišos“, – pažymi T. Stankevičius.

Svarbiausia – informuoti

Į būsimų darbuotojų parengimą įmonės investuoja daug, tiek pristatydamos mokiniams karjeros galimybes, tiek pačios rengdamos specialistus. Daug dėmesio perspektyviausių sričių studijų populiarinimui skiria ir aukštosios mokyklos bei kolegijos. Visos jos sutinka – perspektyviausius verslus ir karjeros galimybes jaunimas turi sužinoti kuo anksčiau, dar prieš priimdamas sprendimus ir pasirinkdamas studijų kryptis. Viena iš naujausių tokių iniciatyvų – „Kaunas IN“ sukurta platforma www.karjerakaune.lt, kurioje pateikiama išsami informacija apie perspektyvius ir tradicinius verslo sektorius, sėkmingiausias įmones ir plačias studijų galimybes Kaune.

Pasak „Kaunas IN“ vadovo, ši platforma skirta tiek jau studijuojantiems ar jauniems darbuotojams, ieškantiems galimybių realizuoti save Kaune, tiek ir moksleiviams, kurie dar tik sprendžia, kurią kryptį pasirinkti, kur studijuoti ir nenusivilti.

„Svarbiausia – laiku papasakoti, kokios yra galimybės. Aiški, faktais paremta informacija leis priimti sėkmingesnius karjeros sprendimus. Tuo pačiu, tai galbūt padės parodyti, kad ir visuomenėje dar gajūs su tam tikrais sektoriais susiję stereotipai jau nebėra teisingi“, –  projekto tikslą mato T. Stankevičius. Pasak jo, išsami informacija moksleiviams  taip parodys, jog karjeros galimybių kelias gali būti kur kas platesnis nei manoma, o šiandien populiarios specialybės nebūtinai yra tos, kurios suteiks jaunam žmogui daugiausia savirealizacijos galimybių.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
LRTK žiniasklaidai prilygino dalį vaizdo tinklaraštininkų 1

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) patvirtino gaires vaizdo tinklaraštininkams (vlogeriams),...

Rinkodara
2022.03.31
Ministerijos viešinimui išleidžia 30% mažiau nei planuoja

Ministerijų numatytos ir išleistos lėšos publikacijoms skiriasi bent 30%, pranešė „Transparency...

Rinkodara
2022.03.31
„Google“ raginama šalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas TV programas 3

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) kreipėsi į „Google“, prašydama pašalinti iš „Google Play...

Rinkodara
2022.03.23
G. Landsbergis: daugiau Rusijoje veikusių žiniasklaidos priemonių svarsto, ar kurtis Lietuvoje

Laisvosios Europos Radijui/Laisvės radijui (RFE/RL) paskelbus apie Vilniuje atidaromą biurą, užsienio reikalų...

Rinkodara
2022.03.18
Rusija blokavo virtinę užsienio tinklalapių, įskaitant estų „Postimees“

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“, paprašius Generalinei prokuratūrai, trečiadienį...

Rinkodara
2022.03.16
Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje 365 dezinformacijos atvejai 2

Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje užfiksuoti 365 dezinformacijos bruožų turėję atvejai. Jų buvo 218...

Rinkodara
2022.03.12
Šiaurės Europos laikraščiai žada skelbti naujienas rusų kalba

Trys didžiausi Šiaurės Europos laikraščiai ketvirtadienį pranešė, kad vers savo naujienas į rusų kalbą,...

Rinkodara
2022.03.10
Dėl propagandos skleidimo apribota prieiga prie rusiškų ir lietuviškų portalų 1

Policija, remdamasi ekspertų išvadomis, dėl karo kurstymo ir propagandos apribojo prieigą prie...

Rinkodara
2022.03.09
Stabdoma TV programos „Mir“ transliacija, blokuojamos 57 interneto svetainės

Dėl dezinformacijos, karo kurstymo ir propagandos stabdomas televizijos programos „Mir“ platinimas bei...

Rinkodara
2022.03.09
Žurnalų leidybos milžinė „Conde Nast“ traukiasi iš Rusijos rinkos

JAV žiniasklaidos grupė „Conde Nast“, leidžianti tokius žurnalus kaip „Vogue“, „Glamour“ ir „Vanity Fair“,...

Rinkodara
2022.03.09
Nors Rusijos propagandos mašina sukasi, tikroji tiesa apie Ukrainą taip pat sklinda

Nuo Rusijos karo pradžios prieš Ukrainą rusų viešoji nuomonė ir nuotaikos pasikeitė, rodo internetinė...

Rinkodara
2022.03.09
Iš Rusijos traukiasi „The New York Times“ redakcija

Leidinys „The New York Times“ antradienį paskelbė, kad jo redakcija traukiasi iš Rusijos dėl naujo teisės...

Rinkodara
2022.03.08
„Netflix“ ir „TikTok“ riboja savo veiklą Rusijoje

Srautinio transliavimo platforma „Netflix“ sekmadienį pranešė, kad stabdo savo paslaugų teikimą Rusijoje, o...

Verslo aplinka
2022.03.07
Vakarų žiniasklaida traukiasi iš Rusijos

Vokietijos visuomeniniai transliuotojai ARD ir ZDF ir Italijos transliuotojas RAI šeštadienį paskelbė...

Rinkodara
2022.03.05
Rusijos kare – dar stipresnė propagandos korta 2

Galima laukti plataus masto netikrų naujienų ir propagandinių žinių sklaidos, kuri bus vykdoma pasitelkus...

Rinkodara
2022.03.04
Kaip kovojant informaciniame kare nepakenkti Ukrainai

Prie informacinio karo iniciatyvos „Tiesos artilerija“ prisijungė 100 rusiškai kalbančių savanorių, kurie...

Laisvalaikis
2022.03.04
Rusijoje – 15 metų kalėjimo už „dezinformaciją“ apie karą Ukrainoje 1

Rusijos parlamentas penktadienį vienbalsiai pritarė teisės akto projektui, numatančiam iki 15 metų kalėjimo...

Rinkodara
2022.03.04
Rusija apribojo prieigą prie BBC, DW, „Meduza“, RFE / RL svetainių

Rusija penktadienį paskelbė apribojusi prieigą prie kelių nepriklausomos žiniasklaidos priemonių interneto...

Rinkodara
2022.03.04
Rusijos liberali televizija „Dožd“ nutraukia transliacijas

Liberalus Rusijos televizijos kanalas „Dožd“ ketvirtadienį pranešė, kad laikinai stabdo darbą, gavęs valdžios...

Rinkodara
2022.03.03
Rusijos propagandos mašina TV – brukama iškreipta realybė Premium 5

Kaip neseniai per užblokuotą „Current Time“ televiziją kalbėjo Leonidas Gozmanas, Rusijos politologas,...

Rinkodara
2022.03.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku