Vis daugiau registrų duomenų tvarkoma elektroniniu būdu

Registrų centras skelbia, kad jo teikiamų elektroninių paslaugų kiekis šiemet išaugo daugiau kaip pusantro karto.
Šiemet jau buvo užsakyta 360.000 įvairių elektroninių paslaugų, kai 2019 m. jų suteikta apie 230.000, o 2018 m. 190.000, nurodoma RC pranešime.
Dažniausiai klientai ieško informacijos apie jų tvarkomus duomenis įvairiuose registruose ar informacinėse sistemose. Ši paslauga šiemet užsakyta apie 115.000 kartų.
Anot Daivos Karaliūnienės, RC Klientų aptarnavimo direktorės, žmonės domisi kam ir kokiu tikslu tie duomenys buvo teikti.
Išaugo Nekilnojamojo turto registro išrašų elektronine forma užsakymas. Šiais metais tokių išrašų užsakyta apie 65.000 60% daugiau nei 2019 metais.
Juridiniai asmenys šiemet 14.000 kartų elektroniniu būdu registravo pasikeitusius duomenis arba informaciją. Pavyzdžiui įmonės pavadinimo, vadovo ar buveinės adreso pasikeitimą.
Anot D. Karaliūnienės, RC savitarnoje dabar galima užsakyti apie 100 įvairių paslaugų.
Ji žada, kad jau kitais metais bus atnaujinta savitarna, joje bus daugiau paslaugų, o dabar teikiamos bus suskirstytos pagal norimus atlikti veiksmus.
Didžiąją dalį Registrų centro teikiamų paslaugų klientai gali gauti prisijungę prie savitarnos sistemos: čia gali užsisakyti reikalingus išrašus apie įvairiuose registruose (Nekilnojamojo turto, Juridinių asmenų, Gyventojų ir kt.) tvarkomus jų duomenis, pateikti prašymus, suteikti įgaliojimus, pakeisti savo ar savo valdomo ar vadovaujamo juridinio asmens duomenis, galų gale E. sveikatos sistemoje sužinoti savo COVID-19 testo rezultatus, pabrėžia D. Karaliūnienė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti