„Vilnius Coding School“ persikvalifikavimo procesą tirs su VU mokslininkais

Reklama publikuota: 2020-11-04
svg svg

Suaugusiųjų programavimo mokykla „Vilnius Coding School“ neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universitetu, kuria pradeda mokslinį tyrimą. Tyrimu bus aiškinamasi, kas lemia sėkmingą specialybę keičiančio žmogaus įsidarbinimą IT srityje. Šiuo žingsniu įmonė siekiama stiprinti savo „Karjeros keitimo centro“ veiklą ir tapti dar geresniu persikvalifikuoti pasiryžusių žmonių partneriu.

Julija Rimšelė, „Vilnius Coding School“ įkūrėja, teigia, kad bendradarbiavimas su mokslo institucijomis įmonei, kaip ir bet kuriam kitam verslui, leidžia pagrįsti darbo metodus mokslinėmis išvadomis ir taip atveria kur kas daugiau galimybių suteikti dar kokybiškesnes paslaugas bei nuveikti reikšmingesnius darbus.

Pastebėjo, kad techninių įgūdžių neužtenka

Programavimo mokymus organizuojančioje įmonėje kartu veikia ir „Karjeros keitimo centras“, konsultuojantis žmones kvalifikacijos keitimo klausimais bei padedantis sėkmingai siekti įsidarbinimo IT srityje. Augantis tokios paslaugos poreikis visuomenėje ir pačios įmonės noras nuolat siekti vis aukštesnių tikslų bei kurti didesnę pridėtinę vertę klientams, neseniai pastūmėjo ieškoti bendradarbiavimo galimybių su mokslo institucijomis.

„Mūsų tikslas – būti šalia, kai žmonės ieško atsakymų į klausimą, kaip teisingai žengti pirmuosius persikvalifikavimo žingsnius. Siekiant to, tampa ypač svarbu teikti kuo kokybiškesnes, profesionalesnes konsultacijas, dalintis moksliškai pagrįstais patarimais bei įžvalgomis ir taip padėti žmonėms keičiant profesiją į IT ar ieškant pirmosios darbovietės“, – pabrėžė J. Rimšelė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Karjeros keitimo centro“ vadovės Simos Kučinskaitės teigimu, siekiant padėti specialybę keičiantiems žmonės sėkmingai įsidarbinti, buvo pastebėta, kad vien tik techninių žinių nepakanka – įmonės tikrina ir atsižvelgia ne tik į jas.

„Pavyzdžiui, būna atvejų, kai į darbo pokalbį ateina keli tą pačią mokyklą, kursą ir net tokiais pat balais baigę pretendentai, tačiau darbą gauna tik vienas jų. Tad norime išsiaiškinti, kokios yra netiesioginės, „nematomos“ savybės, nulemiančios vieno iš kelių kandidatų sėkmę, ir tai, kas veikia efektyviausiai, įrodyti bei patvirtinti mokslinio tyrimo metu“, – teigė S. Kučinskaitė.

nuotrauka::1 right

Užsibrėžė nustatyti svarbiausias savybes

Siekiant moksliškai išgryninti, kokios asmeninės žmogaus savybės yra svarbios atrankose jam persikvalifikuojant į IT, „Vilnius Coding School“ ir Vilniaus universitetas (VU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Pasak tyrimą įgyvendinančios Dalios Bagdžiūnienės, VU Filosofijos fakulteto, Psichologijos instituto docentės, mokslų daktarės, ši iniciatyva – puikus mokslo ir verslo bendradarbiavimo, leidžiančio problemas spręsti pasitelkiant mokslininkų sukauptą patirtį bei žinias, pavyzdys.

Šiuo metu jau vyksta parengiamieji tyrimo darbai, po kurių seks organizacijų, įdarbinančių IT srities specialistus, apklausa. „Dauguma klausimų bus atviri, tai padės gauti išsamesnius, platesnius atsakymus apie tai, kokios asmeninės kandidatų savybės yra svarbios, siekiant persikvalifikuoti į  IT sritį “, – pasakojo  D. Bagdžiūnienė.

Preliminariai planuojama apklausti apie penkiasdešimt skirtingas organizacijas atstovaujančių atrankų specialistų. Pasak J. Rimšelės, įmonės, kurios dar nebendradarbiauja su „Vilnius Coding School“, tačiau norėtų prisidėti prie tyrimo jame dalyvaudamos, taip pat laukiamos.

Gautus tyrimo rezultatus bendrovė planuoja ne tik pasitelkti kasdieniame „Karjeros keitimo centro“ darbe, bet ir jais pasidalinti su visuomene. Tikimasi, kad tai padės pirmojo darbo IT srityje ieškantiems žmonėms geriau atliepti rinkos ir darbdavių poreikius, tvirčiau pasirengti atrankoms.

„Šiandien mes žinome, kad reikalingos techninės žinios, reikalingas kultūrinis atitikimas, tačiau tikime, kad egzistuoja ir kitos, mažiau akivaizdžios, bet svarbios priežastys bei asmeninės žmogaus savybės, kurios nulemia kandidato sėkmingą įsidarbinimą. Siekiame išsiaiškinti, kokios tos savybės, ir išvadomis būtinai pasidalinsime su visuomene“, – pastebėjo S. Kučinskaitė.

„Karjeros keitimo centras“ jau dirba ir su kitų IT mokyklų alumnais

J. Rimšelės žodžiais, „Karjeros keitimo centras“ – strateginis mokyklos padalinys. Būtent nuo čia prasideda žmogaus kelias į persikvalifikavimą, kai pirmiausia siekiama išsiaiškinti jo poreikius bei lūkesčius ir tik tuomet pereiti prie reikiamų mokymų.

Kadangi šalyje trūksta organizacijų, galinčių kokybiškai pakonsultuoti žmones karjeros keitimo klausimais, „Vilnius Coding School“ karjeros centre kasdien apsilanko nemažas skaičius žmonių. Tarp jų – nebūtinai savo ateities veiklą susieti su IT sritimi planuojantys asmenys. Tuo tarpu iš mokyklos studentų kvalifikacijos keitimo klausimais į centro darbuotojus kreipiasi daugiau nei 50 proc. studentų.

„Didžioji visuomenės dalis nelabai žino, kaip ieškoti darbo, t. y. kokios priemonės egzistuoja, kaip reikėtų save pristatyti, kaip tai padaryti teisingai būtent IT srityje. Kadangi mes bendradarbiaujame su įvairiomis IT įmonėmis, jų žmogiškųjų išteklių skyriais, puikiai išmanome įdarbinimo procesus, žinome, ko tokios bendrovės tikisi iš naujų darbuotojų. Remiantis šia patirtimi, stengiamės paruošti žmones, kad įgiję naują specialybę ir ieškodami pirmojo darbo jaustųsi tvirčiau“, – sakė S. Kučinskaitė.

Daugiau nei prieš metus tai paskatino bendrovę prie savo veiklos prijungti įvairius psichologus, psichoterapeutus ar karjeros konsultantus.

Siekia keisti požiūrį į suaugusiųjų persikvalifikavimą

Įmonės atstovų teigimu, pastaruoju metu didesnės dalies žmonių persikvalifikavimą paskatino ir karantinas, atskleidęs ne vienos darbo vietos rizikas. „Po karantino pastebėjome, kad į mūsų mokyklą ateina vis daugiau iš užsienio grįžtančių tautiečių, planuojančių likti Lietuvoje ir norinčių čia įsitvirtinti. Tai pasiekti jie bando keisdami specialybę ir įgydami naujų įgūdžių“, – kalbėjo S. Kučinskaitė.

„Vilnius Coding School“ duomenimis, vidutinis laikotarpis, per kurį naujai į IT persikvalifikavusiam, bet vėliau vietoje nestovinčiam ir nuolat tobulėjančiam asmeniui pavyksta susirasti pirmąją praktiką ar darbą – 3–6 mėnesiai. Atlikus tyrimą ir gavus rezultatus, įmonė tikisi šį laikotarpį sutrumpinti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
„Eltos“ direktore paskirta D. Juozaitytė, vyr. redaktoriumi – V. Bruveris 1

Naujienų agentūros „Elta“ direktore paskirta Daiva Juozaitytė, pastaruosius aštuonerius metus dirbusi „Delfi“...

Vadyba
2022.07.01
M. Skuodis: leidinių pristatymo kainas reikia didinti, kartu keisti žiniasklaidos rėmimo modelį

Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos...

Rinkodara
2022.06.23
Pernai Lietuvoje kas aštunta žiniasklaidos priemonė buvo valdoma politikų 2

68 politikai, valstybės tarnautojai bei jų sutuoktiniai pernai Lietuvoje valdė 129 arba kas aštuntą...

Rinkodara
2022.06.23
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą turėtų pakeisti naujas Medijų rėmimo fondas

Kultūros ministerijos siūlomas steigti Medijų rėmimo fondas galės skirti paramą ne tik leidiniams, bet ir...

Rinkodara
2022.06.20
Lietuvos pašto viražai: kartais augančios pristatymo kainos – šantažas leidėjams Premium

Lietuvos paštas (LP) antrus metus iš eilės kelia leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose. Pernai...

Rinkodara
2022.06.20
„Google“ Rusijos padalinys pateikė teismui bankroto pareiškimą 1

JAV technologijų milžinės „Google“ antrinė įmonė Rusijoje Maskvoje arbitražo teismui pateikė bankroto...

Inovacijos
2022.06.17
Architektai darbų turi metams į priekį, bet ramybės nėra Premium

Architektų biurai užsakymų gauna tiek, kad nors vežimu vežk, o ir į vežimą ne visada telpa. Vis dėlto...

Statyba ir NT
2022.06.16
Tautinių bendrijų žiniasklaidai stiprinti skirta 500.000 Eur

Lietuvos informacinei erdvei ir tautinių bendrijų žiniasklaidai stiprinti skirta 500.000 Eur, trečiadienį...

Rinkodara
2022.06.15
Į LRT tarybą Seimas siūlo D. Jastramskį, R. Gudauską, L. Matjošaitytę ir J. Pabrėžą

Seimo Kultūros komitetas trečiadienį pritarė keturių naujų LRT tarybos narių kandidatūroms.

Rinkodara
2022.06.15
D. Radzevičius: žiniasklaida nemoka daryti verslo Premium 5

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius VŽ podkaste negaili kritikos žiniasklaidos...

Rinkodara
2022.06.15
„Disney+“ įžengė į Lietuvą 10

„Walt Disney Company“ priklausantis transliuotojas „Disney+“ pradeda transliacijas Lietuvoje. Standartinė...

Rinkodara
2022.06.14
Nepriklausoma Rusijos televizija „Dožd“ transliuos iš Rygos

Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) pirmadienį nutarė suteikti licenciją...

Rinkodara
2022.06.06
„Bitės“ pelnas dvigubėjo, bet „Mezon“ kol kas nuostolingas Premium

UAB „Bitė Lietuva“ vertina, kad, nepaisant tebesitęsiančios pandemijos, pavyko pasiekti gerų rezultatų –...

Inovacijos
2022.06.03
Planeta Vilnius ieško Ryšių su žiniasklaida specialisto (-ės)! Verslo tribūna

Jei puikiai supranti žiniasklaidos pasaulį, žinai, kodėl žurnalistams svarbu atsakymus gauti greitai ir...

Rinkodara
2022.06.02
„Delfi“ perka Lietuvos naujienų agentūrą „Elta“

UAB „Delfi“, kurios 100% akcijų priklauso estų žiniasklaidos bendrovei „Ekspress Grupp“, perka naujienų...

Rinkodara
2022.05.31
Rusai prarado prieigą prie „Netflix“

„Netflix“ abonentai Rusijoje prarado prieigą prie srautinės televizijos, Vakarų bendrovei pasitraukus iš...

Verslo aplinka
2022.05.30
Geriausios reputacijos influenceriai „YouTube“ tinkle Premium 4

Visuomenės vertinimu, geriausią reputaciją socialiniame tinkle „YouTube“ turinčių nuomonės formuotojų...

Rinkodara
2022.05.29
„Lietuvos ryto“ grupės finansai: metus lydėjo ir nuostoliai, ir dividendai Premium

Žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ valdomų bendrovių konsoliduotos pajamos 2021 m. simboliškai sumenko, o...

Rinkodara
2022.05.24
Teismas neleido stabdyti prieigos prie „Russia Today“ portalų

Teismas gegužę neleido Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai stabdyti prieigos prie Rusijos valstybinės...

Rinkodara
2022.05.23
„YouTube“ ištrynė daugiau kaip 70.000 Kremliaus pasakojimų apie karą 6

„YouTube“ pašalino daugiau kaip 70.000 vaizdo įrašų ir 9.000 kanalų, susijusių su Rusijos karu Ukrainoje, nes...

Inovacijos
2022.05.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku