Nepriklausomas elektros tiekėjas „Ignitis“ rinkoje - ne naujokas

Reklama publikuota: 2020-11-04
svg svg

Elektros rinkos liberalizavimo keliu einanti Lietuva pradeda pirmąjį  rinkos atvėrimo etapą. Jame gyventojai ilgainiui privalės pasirinkti vieną elektros tiekėją, o tą padaryti galima jau nuo šių metų. Viena iš tiekėjų – bendrovė „Ignitis“, iki šiol užtikrinusi visuomeninį tiekimą šalies vartotojams bei siūlanti  nepriklausomo tiekėjo paslaugas.

Šių metų gegužės 7 d. LR Seimui priėmus Elektros energetikos įstatymo pataisas, Lietuva prisijungė prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kuriose visi vartotojai gali pasirinkti elektros energijos tiekėją. Iki šiol šalies gyventojai elektros energiją pirko iš visuomeninio tiekėjo – bendrovės „Ignitis“, o jos kainą nustatydavo Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Konkurencingoje elektros rinkoje valstybė reguliuos tik dalį elektros kainos dedamųjų – šiek tiek daugiau nei pusę. Likęs kainos dydis priklausys nuo tiekėjo, konkurencijos rinkoje ir elektros energijos įsigijimo kainos biržoje.

Elektros energijos rinkos liberalizavimas vyks trimis etapais iki 2023 m., į juos visi vartotojai patenka priklausomai nuo suvartojamos elektros energijos kiekio. Nuo 2021 m. sausio 1 d. visuomeninis tiekėjas paslaugų teikimą sustabdys gyventojams, kurie per metus sunaudoja daugiau nei 5000 kWh elektros energijos, 2022 m. sausio 1 d. – sunaudojantiems 1000-5000 kWh, o nuo 2023 m. – visiems likusiems. Laiku nepasirinkusiems tiekėjo dar pusei metų bus užtikrinamas garantinis tiekimas, tačiau ši paslauga gali kainuoti brangiau: teisės aktai numato, kad garantinio tiekimo atveju elektros energijos, kaip produkto, kainos daliai taikomas 1,25 koeficientas, t.y. pridedama 25 proc. prie biržoje įsigyjamos elektros energijos produkto kainos.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Svarbu pažymėti, kad visi vartotojai, nepriklausomai nuo to, kuriam etapui priklauso, tiekėjus turi teisę rinktis ir dabar: įstatyme numatyti terminai nustato tik datą, iki kurios būtina apsispręsti prieš objektui patenkant į garantinį tiekimą.

Vienas iš trijų planų

Ar galima ir toliau pirkti elektrą iš dabartinio tiekėjo? Taip. Norintieji, kad ir po rinkos liberalizavimo elektrą tiektų „Ignitis“, turėtų pasirašyti su bendrove naują sutartį – jau kaip su nepriklausomu tiekėju. Vykdydamas visuomeninio tiekėjo funkcijas, „Ignitis“ jau pradėjo teikti pasiūlymus vartotojams ir kaip vienas iš nepriklausomų elektros energijos tiekėjų.

Trys naujieji „Ignitis“ elektros energijos planai kurti atsižvelgiant į suvartojamos elektros energijos kiekį bei laiko zonas, kad gyventojai galėtų pasirinkti tą, kuris geriausiai atitinka jų poreikius.

Racionaliems, namų buitiniais prietaisais nemėgstantiems apkrauti žmonėms, per metus suvartojantiems ne daugiau kaip 2400 kWh elektros energijos, palankiausias mažų išlaidų elektros planas „Minimalus“, neturintis mėnesinio paslaugos mokesčio. Intensyviau elektros energiją vartojantiems gyventojams, ypač tiems, kurie namuose įsirengę elektrinį šildymą, geriausia rinktis planą „Optimalus“ – jam taikomas pastovus mėnesinis mokestis, tačiau kaina už suvartotą kilovatvalandę – mažesnė. Tai gali padėti sutaupyti nekeičiant elektros vartojimo įpročių.

Tarp privatiems klientams pristatytų „Ignitis“ planų yra ir toks, kuriame elektros kainos keisis kas mėnesį, priklausomai nuo elektros energijos kainos biržoje „Nordpool“. Šis visiškai naujas, šiuolaikiškas planas yra gera žinia mėgstantiems inovacijas ir besidomintiems elektros birža bei jos tendencijomis.

Vartotojui tinkantį planą galima išsirinkti pasinaudojus „Ignitis“ svetainėje pateikiama skaičiuokle, kurioje pateikus savo elektros vartojimo duomenis (eurais arba kilovatvalandėmis), galima palyginti visų trijų planų siūlomas sąlygas ir prognozuojamą mėnesio sąskaitos sumą. Pavyzdžiui, šiuo metu apie 40 Eur per mėnesį elektros energijai išleidžiantys vartotojai mažiausią sąskaitą, tikėtina, gautų pasirinkę planą su tiesiogiai nuo biržos priklausančiomis elektros kainomis. Visgi nereikėtų pamiršti, kad pasirinkus šį variantą, už elektros energiją mokami įkainiai gali kisti kas mėnesį.

Yra aktualių naujovių

Kaip nepriklausomas elektros tiekėjas, „Ignitis“ privatiems klientams pasiūlė ir  aktualių naujovių. Pavyzdžiui, vartotojai galės fiksuoti elektros kainą 12 arba 24 mėnesiams. Planus su fiksuota kaina pasirinkusiems klientams pasirinktą laiko tarpą  viena iš elektros kainos sudedamųjų dalių – tiekimo kaina – nesikeis.

 „Kainos fiksavimas patrauklus tuo, kad leidžia apsisaugoti nuo elektros kainų pokyčių rinkoje ir lengviau planuoti savo išlaidas“, – komentuoja Andrius Kavaliauskas, bendrovės Privačių klientų padalinio vadovas.

nuotrauka::1 left

Nauja galimybė rinktis „Dinamišką“ planą, kuris apskritai neturi apibrėžto kainos dydžio – elektros energijos kaina keisis kas mėnesį ir priklausys nuo biržoje susiklosčiusios situacijos.

Klientams, kurie pasirašys sutartį su „Ignitis“ iki šių metų gruodžio 10 d. bendrovė visus metus tieks žaliąją energiją be jokio papildomo mokesčio. A. Kavaliausko teigimu, taip siekiama auginti iš atsinaujinančių išteklių gaminamos žaliosios energijos populiarumą Lietuvoje.

Pasirinkimo kriterijai

Atverdama rinką laisvai konkurencijai, valstybė suteikia galimybę rinktis geriausias sąlygas ar tinkamiausias vartotojui paslaugas siūlantį elektros energijos tiekėją. Tikėtina, kad įvairių tiekėjų pasiūlymuose figūruos skirtingos elektros energijos kainos. Tačiau A. Kavaliauskas prognozuoja, kad kaina nebus vienintelis faktorius, kuriuo tiekėjai vilios klientus. Anot jo, ne mažiau svarbiu veiksniu taps ir siūlomi elektros planai ar papildomos paslaugos bei naudos. Be to, artimiausiais metais elektros tiekimo rinkoje išvysime daugiau įvairesnių, skirtingoms vartotojų grupėms skirtų pasiūlymų ir paslaugų paketų.

„Vis svarbesnė darosi ir aukšta klientų aptarnavimo kokybė bei galimybė vienoje vietoje gauti profesionalius atsakymus į kylančius klausimus dėl įvairių su energetika susijusių paslaugų. Ši sritis kasdien tampa sumanesnė ir jau apima ne tik elektros ar dujų tiekimą, bet ir sparčiai populiarėjančią saulės energetiką, inovatyvius, gamtai draugiškesnius šildymo sprendimus. Itin aktualūs šiandien yra e-mobilumo sprendimai, kurių bene ryškiausias pavyzdys – elektromobilių įkrovimo infrastruktūra. Taigi žmonėms rūpi ir galimybė gauti greitą ir profesionalią konsultaciją šiais klausimais“, – įsitikinęs A. Kavaliauskas.

Suprasdami, kad atsakymus į rūpimus klausimus žmonės nori gauti čia ir dabar, „Ignitis“ aptarnaudami klientus didžiausią dėmesį skiria efektyvumui, greičiui bei lankstumui. Bendrovė turi išvystytą klientų aptarnavimo tinklą visoje šalyje, o drauge siūlo naudotis ir savitarnos sistema e.ignitis.  Vartotojai svetainę itin pamėgo, nes joje paprastai ir greitai galima atsiskaityti ne tik už „Ignitis“,  bet ir kitas komunalines paslaugas.

Pašnekovo teigimu, kaina yra svarbus elektros tiekėjo pasirinkimo kriterijus, tačiau tikrai nereikėtų remtis vien ja. Vartotojams jis rekomenduoja įvertinti ne tik tiekėjo siūlomus įkainius, bet ir bendrovės patikimumą, darbo su klientais patirtį, lankstumą, atsižvelgti į įvairias siūlomas papildomas naudas. Anot A. Kavaliausko, pasirinkimo laisvė neabejotinai atveria naujas galimybes pirmiausia patiems žmonėms, kurie ir bus didžiausi atviros rinkos laimėtojai. 

„Ilgametė darbo Lietuvoje patirtis, geras kliento poreikių išmanymas mums leidžia siūlyti vartotojams aktualiausius, lanksčiausius sprendimus. Tuo keliu siekiame eiti ir ateityje. „Ignitis“ ir toliau teiks priimtinos kainos ir kokybės pasiūlymus bei kurs klientų poreikius atitinkančius planus su palankiomis sąlygomis“, – sako bendrovės  atstovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
LRTK žiniasklaidai prilygino dalį vaizdo tinklaraštininkų 1

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) patvirtino gaires vaizdo tinklaraštininkams (vlogeriams),...

Rinkodara
2022.03.31
Ministerijos viešinimui išleidžia 30% mažiau nei planuoja

Ministerijų numatytos ir išleistos lėšos publikacijoms skiriasi bent 30%, pranešė „Transparency...

Rinkodara
2022.03.31
„Google“ raginama šalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas TV programas 3

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) kreipėsi į „Google“, prašydama pašalinti iš „Google Play...

Rinkodara
2022.03.23
G. Landsbergis: daugiau Rusijoje veikusių žiniasklaidos priemonių svarsto, ar kurtis Lietuvoje

Laisvosios Europos Radijui/Laisvės radijui (RFE/RL) paskelbus apie Vilniuje atidaromą biurą, užsienio reikalų...

Rinkodara
2022.03.18
Rusija blokavo virtinę užsienio tinklalapių, įskaitant estų „Postimees“

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“, paprašius Generalinei prokuratūrai, trečiadienį...

Rinkodara
2022.03.16
Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje 365 dezinformacijos atvejai 2

Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje užfiksuoti 365 dezinformacijos bruožų turėję atvejai. Jų buvo 218...

Rinkodara
2022.03.12
Šiaurės Europos laikraščiai žada skelbti naujienas rusų kalba

Trys didžiausi Šiaurės Europos laikraščiai ketvirtadienį pranešė, kad vers savo naujienas į rusų kalbą,...

Rinkodara
2022.03.10
Dėl propagandos skleidimo apribota prieiga prie rusiškų ir lietuviškų portalų 1

Policija, remdamasi ekspertų išvadomis, dėl karo kurstymo ir propagandos apribojo prieigą prie...

Rinkodara
2022.03.09
Stabdoma TV programos „Mir“ transliacija, blokuojamos 57 interneto svetainės

Dėl dezinformacijos, karo kurstymo ir propagandos stabdomas televizijos programos „Mir“ platinimas bei...

Rinkodara
2022.03.09
Žurnalų leidybos milžinė „Conde Nast“ traukiasi iš Rusijos rinkos

JAV žiniasklaidos grupė „Conde Nast“, leidžianti tokius žurnalus kaip „Vogue“, „Glamour“ ir „Vanity Fair“,...

Rinkodara
2022.03.09
Nors Rusijos propagandos mašina sukasi, tikroji tiesa apie Ukrainą taip pat sklinda

Nuo Rusijos karo pradžios prieš Ukrainą rusų viešoji nuomonė ir nuotaikos pasikeitė, rodo internetinė...

Rinkodara
2022.03.09
Iš Rusijos traukiasi „The New York Times“ redakcija

Leidinys „The New York Times“ antradienį paskelbė, kad jo redakcija traukiasi iš Rusijos dėl naujo teisės...

Rinkodara
2022.03.08
„Netflix“ ir „TikTok“ riboja savo veiklą Rusijoje

Srautinio transliavimo platforma „Netflix“ sekmadienį pranešė, kad stabdo savo paslaugų teikimą Rusijoje, o...

Verslo aplinka
2022.03.07
Vakarų žiniasklaida traukiasi iš Rusijos

Vokietijos visuomeniniai transliuotojai ARD ir ZDF ir Italijos transliuotojas RAI šeštadienį paskelbė...

Rinkodara
2022.03.05
Rusijos kare – dar stipresnė propagandos korta 2

Galima laukti plataus masto netikrų naujienų ir propagandinių žinių sklaidos, kuri bus vykdoma pasitelkus...

Rinkodara
2022.03.04
Kaip kovojant informaciniame kare nepakenkti Ukrainai

Prie informacinio karo iniciatyvos „Tiesos artilerija“ prisijungė 100 rusiškai kalbančių savanorių, kurie...

Laisvalaikis
2022.03.04
Rusijoje – 15 metų kalėjimo už „dezinformaciją“ apie karą Ukrainoje 1

Rusijos parlamentas penktadienį vienbalsiai pritarė teisės akto projektui, numatančiam iki 15 metų kalėjimo...

Rinkodara
2022.03.04
Rusija apribojo prieigą prie BBC, DW, „Meduza“, RFE / RL svetainių

Rusija penktadienį paskelbė apribojusi prieigą prie kelių nepriklausomos žiniasklaidos priemonių interneto...

Rinkodara
2022.03.04
Rusijos liberali televizija „Dožd“ nutraukia transliacijas

Liberalus Rusijos televizijos kanalas „Dožd“ ketvirtadienį pranešė, kad laikinai stabdo darbą, gavęs valdžios...

Rinkodara
2022.03.03
Rusijos propagandos mašina TV – brukama iškreipta realybė Premium 5

Kaip neseniai per užblokuotą „Current Time“ televiziją kalbėjo Leonidas Gozmanas, Rusijos politologas,...

Rinkodara
2022.03.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku