Naudoti saulės energiją neturint savo elektrinės jau gali ir verslas

Publikuota: 2020-10-21
„Ignitis gamybos“ saulės parkas Obeniuose.
svg svg
„Ignitis gamybos“ saulės parkas Obeniuose.

Viena populiariausių atsinaujinančių išteklių energijos rūšių – saulės energija – darosi dar patrauklesnė. Tapti nutolusios saulės elektrinės, įrengtos saulės parke, dalininkais nuo šių metų rugsėjo gali ne tik gyventojai, bet ir verslas. Daugėja ir paramos priemonių, skirtų norintiems naudotis saulės energija – nuo 2020 m. spalio 1 d. juridiniai asmenys kviečiami teikti paraiškas paramai gauti ir įsirengiant saulės elektrines ar jas įsigyjant iš saulės parkų.

Nuo 2019 m. spalio mėn. Lietuvoje įstatymu įtvirtintas naujas mažosios žaliosios energetikos modelis leidžia gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Kitaip tariant, norintiems naudotis iš atsinaujinančių išteklių gaminama elektra nebėra būtinybės įsirengti nuosavą saulės jėgainę – galima naudotis nutolusia saulės elektrine.

Pirmoji tokią galimybę šalyje praėjusiais metais pasiūlė sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“. Jos sukurtoje  platformoje „Ignitis saulės parkai“ galima išsinuomoti arba įsigyti dalį nutolusios saulės elektrinės ir taip tapti nepriklausomais energijos gamintojais.

nuotrauka::1 right

„Nuo šių metų rugsėjo įsigyti saulės parko dalį jau gali ir verslo klientai. Nutolusios elektrinės ypač aktualios toms įmonėmis, kurios neturi savo žemės sklypo ar stogo, ar jis nėra tinkamas nuosavos elektrinės įrengimui. Taip pat jos pasižymi įsigijimo ir įsirengimo procesų paprastumu, nes viskas užsakoma internetu, naudojantis platforma www.saulesparkai.lt, o pilną techninį įgyvendinimą atlieka pasirinktas saulės parko vystytojas. Be to, iki metų pabaigos visi juridiniai asmenys gali teikti paraiškas finansinei paramai gauti pagal naują Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) priemonę ir taip dar labiau sumažinti savo investicijas į saulės energiją“, – komentuoja Indrė Baltušienė, „Ignitis saulės parkų“ produkto vadovė.

Kaip tai veikia

Nusprendus naudotis nutolusios saulės elektrinės energija, vartotojui nereikia rūpintis nei leidimais saulės elektrinei įrengti, nei plotu, kuriame galima konstruoti saulės modulius, nei ieškoti įrangos tiekėjų ar organizuoti įrengimo darbų – saulės parko elektrinės dalininku galima tapti tiesiog prisėdus prie kompiuterio. O naudojimosi ja privalumai – kaip ir turint savo jėgainę: nutolusi saulės elektrinė perduos tiek pat elektros, kiek generuotų nuosava elektrinė. Naudotis energija, generuojama nutolusioje saulės elektrinėje, bus galima net 25 metus – tiek laiko šio tipo elektrinė veikia efektyviausiai. Tiesa, nuomoti saulės parko dalį gali tik fiziniai asmenys, verslo klientams ši paslauga kol kas netaikoma, pabrėžia I. Baltušienė.

Kokia saulės elektrinės galia rekomenduojama konkrečiai įmonei galima sužinoti pasinaudojus patogia platformoje „Ignitis saulės parkai“ esančia skaičiuokle. Joje pateikę suvartojamos elektros energijos kiekį bei šiuo metu mokamą kainą už elektros energiją, gaminančiu vartotoju ketinančios tapti įmonės atstovai sužinos ne tik optimalią jiems tinkančios saulės elektrinės galią, bet ir apytikslę sumą, kuri būtų sutaupyta elektrinės naudojimo laikotarpiu.

„Ignitis“ ekspertė rekomenduoja atkreipti dėmesį į elektros kiekį, kuris gali būti reikalingas ne tik dabar, bet ir ateityje. „Šiuo metu įstatymai leidžia prijungti saulės elektrinės dalį tik iš vieno gamybos taško, t.y. įmonei prireikus galingesnės elektrinės, įsigyti papildomų kilovatų bus galima tik iš to paties parko, iš skirtingų parkų bus sudėtinga“, – sako I. Baltušienė.

Žinodama, kokio galingumo elektrinės reikia, bendrovė gali rinktis, kurio saulės parko generuojamą elektrą naudoti. Visi galimi įvairių vystytojų siūlomi pasirinkimai išvardyti toje pačioje platformoje www.saulesparkai.lt. Nusprendus, kuris saulės parkas įmonei patraukliausias, rezervuojama jame esančios elektrinės dalis. Rezervacijai atlikti reikalingi įmonės atstovavimą patvirtinantys dokumentai ir 300 eurų rezervacijos mokestis, kuris bus įskaičiuotas į įsigyjamos saulės elektrinės kainą. Pilną kainą teks sumokėti jau tada, kai saulės parkas bus pastatytas ir vystytojas gaus gamybos leidimą – apie tai įmonė bus informuota elektroniniu laišku. Visą procesą – nuo elektrinės įsigijimo, dokumentų, reikalingų paramos agentūrai, perdavimo iki baigiamųjų elektrinės prijungimo formalumų– koordinuoja pati platforma. Joje pateikiama ir sutartis, su kuria susipažinti ir pasirašyti verslo atstovas gali jau pirminiame registracijos etape.

Subsidija – iki trečdalio projekto sumos

Saulės energija yra viena iš prieinamiausių atsinaujinančios energijos išteklių rūšių, tad nenuostabu, kad didžioji dauguma paraiškų pagal atsinaujinančių išteklių naudojimą skatinančias priemones teikiama būtent saulės elektrinėms įrengti. Saulės elektrinė tinka bet kuriai įmonei – nuosava, jei įmonė turi nekilnojamąjį turtą su tinkamu stogu arba laisvą žemės sklypą, arba nutolusi saulės elektrinė – įmonėms, kurios stogo ar laisvo ploto neturi.

Ilgą laiką veikusią Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruojamą priemonę, kuria buvo teikiama parama pramonės įmonėms, diegiančioms saulės elektrines, šįmet papildė nauja Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) priemonė. Pagal ją į finansinę paramą gali pretenduoti visi juridiniai asmenys, nepriklausomai nuo savo veiklos, įsikūrę visuomeninės, gamybinės paskirties pastatuose ar kitos paskirties inžineriniuose statiniuose ir ketinantys iškastinio kuro naudojimą pakeisti saulės energiją, įsirengdami arba nuosavą saulės elektrinę, arba įsigydami saulės parko dalį. Tokios finansavimo galimybės Lietuvos verslas dar neturėjo.

„APVA paramą norinčios gauti įmonės turi užpildyti paraišką ir pateikti  reikalingus dokumentus – įmonės valdymo organo sprendimą dėl projekto įgyvendinimo, finansavimo šaltinius pagrindžiančius dokumentus bei galimybių studiją, kurią gali parengti www.saulesparkai.lt specialistai. Verta paminėti, kad subsidijos dydis siekia iki 30 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, o tai išties reikšmingai pagreitina investicijos atsipirkimą“, – tikina I. Baltušienė.

Bendra paramai skirta suma pagal APVA priemonę siekia 10 mln. eurų. Paraiškos finansinei paramai priimamos iki šių metų gruodžio pabaigos.  

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Bambalynė“ besišaipiusiems įrodė, kaip užkurti verslą, bet virusas atnešė katastrofą Premium 1

Jeigu galima padaryti kitoniškai, kodėl to nepadarius, – tokiu požiūriu vadovaujasi UAB „Bambalynė“ įkūrėjai.

Gazelė
2020.10.21
Vilniaus naktinis aljansas dėl naujų ribojimų svarsto kreiptis į teismą 3

Vyriausybei trečiadienį nutarus restoranų, barų ir naktinių klubų darbą nuo kitos savaitės apriboti iki...

Paslaugos
2020.10.21
Planuoja ieškoti laikino Lukiškių kalėjimo operatoriaus Premium 2

Kol planuojama, kaip įveiklinti uždarytą Lukiškių kalėjimą sostinės centre, VĮ Turto bankas ketina ieškoti...

Statyba ir NT
2020.10.21
Baruose, restoranuose, klubuose bus privaloma registruotis 2

Laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose, restoranuose, kavinėse, baruose, naktiniuose...

Paslaugos
2020.10.21
Lietuva sieks Vilniaus televizijos bokšte įkurti ES kibernetinio saugumo centrą 5

Lietuva sieks Televizijos bokšte Vilniuje įkurti Europos Sąjungos (ES) kibernetinio saugumo centrą.

Technologijos
2020.10.21
Besidominčius inovacijomis kviečia dalyvauti konkurse   

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ketvirtą kartą skelbia idėjų atrankos konkursą „Ieškomas...

Gazelė
2020.10.21
Vyriausybė nori virtualios nacionalinės oro bendrovės už 35 mln. Eur Premium 5

Vadinamąją virtualią oro bendrovę besirengianti steigti Vyriausybė suplanavo, kad tam reikės daugiau kaip 35...

Naudoti saulės energiją neturint savo elektrinės jau gali ir verslas Verslo tribūna 1

Viena populiariausių atsinaujinančių išteklių energijos rūšių – saulės energija – darosi dar patrauklesnė.

Paslaugos
2020.10.21
„Swedbank“ leido klientams naudoti biometriką ir interneto banke

„Swedbank“ pasiūlė galimybę klientams jungiantis prie interneto banko savo tapatybę patvirtinti naudojant...

Technologijos
2020.10.21
NASA zondui pavyko „bakstelėti“ asteroidą Benu, kad paimtų grunto mėginių

Kosmose penkerius metus skriejęs NASA kibernetinis zondas „Osiris-Rex“ antradienį trumpam prisilietė prie...

Technologijos
2020.10.21
„Telios“ pajamos ir EBITDA trečiąjį ketvirtį – rekordiniai 1

Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Telia“ pajamos trečiąjį šių metų ketvirtį, kaip ir tą patį ketvirtį...

Technologijos
2020.10.21
Dėl COVID-19 Rygoje jau uždaryta 20 viešbučių, neramus ruduo ir Vilniuje Premium

Dėl COVID-19 sukeltos krizės Rygoje uždaryta daugiau nei 20 viešbučių. Kai kurie jų nebeatnaujino darbo po...

Paslaugos
2020.10.21
„OnePlus“ vadovas pasitraukė iš kompanijos

Carlas Pei, vienas iš Kinijos technologijų kompanijos „OnePlus“ įkūrėjų ir jos generalinis direktorius paliko...

Technologijos
2020.10.20
JAV iškelta byla „Google“ gali tapti „amžiaus antimonopoline byla“ 2

JAV Teisingumo departamentas antradienį pateikė ieškinį „Google“, kaltindamas interneto paieškos, reklamos...

Technologijos
2020.10.20
Lietuvių „Dekbera“ tieks įrangą Suomijos Raudonojo Kryžiaus misijoms Afrikoje 

Informacinių technologijų bendrovė „Dekbera“ laimėjo Suomijos Raudonojo Kryžiaus skelbtą tarptautinį konkursą...

Paslaugos
2020.10.20
Lietuvoje kuriasi Turkijos kelionių agentūra

Lietuvoje kuriasi Turkijos kelionių agentūra „OTI Holding“, Rytų Europoje valdanti agentūras „Coral Travel“.

Paslaugos
2020.10.20
Pokalbis su futurologu: kokie politikai turi teisę vairuoti šalį į ateitį Premium 3

Gerdas Leonhardas, futuristas, humanistas, rašytojas ir laidų kūrėjas, nagrinėjantis žmonijos ir technologijų...

Technologijos
2020.10.20
„Tele2“ ketvirčio rezultatai: ryšio paslaugų poreikį augino nuotolinis darbas

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ trečiojo ketvirčio rezultatai – geresni nei pernai tuo pat metu.

Paslaugos
2020.10.20
Parama medikams padidino ir viešbučių užimtumą, ir jų atskirtį – asociacija

200 Eur dotacija medikų poilsiui padidino kurortų viešbučių užimtumą, tačiau tuo pat metu padidėjo atskirtis...

Paslaugos
2020.10.20
Pandeminiai verslo galvosūkiai: ko atsikratyti, ką pritaikyti, kaip bendrauti Premium

Pandemijai šluojant įprastas vadybos normas ir tradicijas, naujoje verslo realybėje laimės tos įmonės, kurios...

Vadyba
2020.10.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus