Planuojantiems keliones rudenį – 25 turizmo naujienos

Publikuota: 2020-09-21
Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“. „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.
svg svg
Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“. „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.

Šį rudenį planuojantiems atostogas Lietuvoje Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrai siūlo 25 originalias idėjas.

1. Skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“

Prieš šešis dešimtmečius ten, kur dabar plyti Kauno marios, virė įprastas gyvenimas – ten gyvavo 35 kaimai su 721 sodyba.

1960 m. pastačius Kauno hidroelektrinę, slėnyje gyvenę žmonės buvo iškelti, o ten stūksoję kaimai – užlieti.

Iš šių vietovių kilę žmonės save vadina „dugniečiais“ ir lig šiol kartą per metus, rugpjūčio pabaigoje, prisimena nuskendusius namus. Šiemet čia iškilo skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“.

2. Dzūkiška sodyba

Alytaus kraštotyros muziejuje šiemet atidaryta nauja interaktyvi ekspozicija – dzūkiška sodyba. Dviejų galų pirkia, tvartas ir klojimas – etnografinė ekspozicija, dzūkiškai pavadinta „Sodzius Dzūkijon“. Čia rasite dalelę Dzūkijos, kur skamba dzūkiška šnekta, dainos ir pasakos, kur nuramina ir vaikystės prisiminimus žadina kaimo garsai ir vaizdai.

3. Žygis su ožkomis ir avimis

Ranča „Myliu kaimą“, įsikūrusi Kaišiadorių r., organizuoja žygius po mišką su ožkomis ir avimis! Žygis rudenėjančiu, kvepiančiu grybais ir samanomis mišku ir turbūt vienintelė vieta Lietuvoje, kur galite žygiuoti su linksmu keturkojų būriu, patiks ir vaikams, ir gryną pušyno orą vertinantiems suaugusiems.

4. „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas Vilkpėdėje


„Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują pasivaikščiojimų maršrutą Vilniuje – Vilkpėdę. Apie 5 kilometrus besidriekiantis maršrutas leis aplankyti 13 įdomiausių objektų, tarp kurių – ir buvusi našlaičių prieglauda, ir milžiniškas kabantis tiltas, ir net ligoninė, kurioje atlikta pirmoji širdies operacija Lietuvoje.

5. Lietuvos partizanų memorialas Kryžkalnyje


„Na ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome mirtį!“ – kadaise pasakė partizanas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. Rugsėjo 20 d. jam ir dar 20.000 kitų jo likimo brolių, paaukojusių savo gyvybę už laisvę, Kryžkalnyje atidengtas Lietuvos partizanų memorialas.

6. Šilutės sekretai


Pažinti miesto istoriją iš jo šaligatvių? Įmanoma, jei lankotės Šilutėje, kur šiemet vietą surado 20 ypatingų sekretų. Ne, jums nepasigirdo – atgaivinta vaikystės pramoga dabar pasakoja miesto gyventojų kasdienybės istorijas.

7. Hotelis „Baimės namai“


Ekstremalių pojūčių ieškotojams – „Baimės namai“ Alytaus rajone. Už visą parą veikiančio baimės viešbučio sienų laukia siaubo išgyvenimas, skirtas ne silpnų nervų žmonėms. Vaikščiodami ir bandydami ištrūkti iš siaubo namų susitiksite jo gyventojus ir pajusite adrenalino antplūdį.

8. Paroda „Dalelių skilimas“ Energetikos ir technikos muziejuje

nuotrauka::1


Atnaujintame, interaktyviame Energetikos ir technikos muziejuje iki spalio 25 d. veiks paroda „Dalelių skilimas“. Paroda kalba apie Ignalinos, Astravo ir Černobylio atomines elektrines ir jas supančius kultūrinius kontekstus. Užsukę į parodą nepraleiskite progos aplankyti ir atnaujintų pramonės, energetikos ir specialiai vaikams sukurtos interaktyvios ekspozicijų bei pabėgimo kambario „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

9. Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“


Spalio pabaigoje Druskininkuose duris atveria pirmasis penkių žvaigždučių sveikatingumo centras: 79 kambarių viešbutis, SPA centras su  sveikatingumo ir SPA procedūromis, ekskliuzyvios gourmet kultūros ? la carte restoranas ir lauko terasa, konferencijų salė, baseinas ir pirčių kompleksas bei vaikų vidaus ir lauko erdvė. Tiems, kam sunku sudėti bluostą, siūloma miego terapija.

10. Gatvės menas Alytuje


Kai į muziejų nesinori, nes už lango – puikus oras, pasidžiaukite istorijomis, kurias pasakoja gatvės menas. Šią vasarą Alytaus sienos „sužydėjo“ naujais grafičiais.

11. Palapinė medyje

nuotrauka::2


Kalniaus sodyboje, Kretingos r., netoli Kašučių ežero esančiame miško pakraštyje įkurtas neeilinis namelis – palapinė, įtempta tarp medžių. Čia taip pat įrengtas hamakas bei terasa, tad kabėdami kelių metrų aukštyje galėsite mėgautis užburiančiu saulėlydžiu bei pasigrožėti pievoje besiganančiais Fryzų veislės žirgais.

12. Tarpukario odontologijos kabinetas Kėdainiuose


Kėdainių senamiestyje atidaryta pirmoji šalyje privati tarpukario laikotarpio odontologo kabineto ekspozicija. Ji susijusi su keturių vienos šeimos odontologų veikla. Kaip sako jos įkūrėjas, tai paminklas jo šeimai – tokiu būdu jis įamžino savo šeimos istoriją. Ekspozicija nukelia į 1936 metus, nes čekoslovakiška įranga, tuo metu įsigyta už 600 litų (už tiek galima buvo įsigyti avių bandą), su nedideliais pokyčiais išsaugota iki šių dienų.

13. Kauno tvirtovės VI fortas


VI fortas – vienas iš Kauno tvirtovės įtvirtinimų, pastatytas 1889 m. Forto statiniai nuo XIX amžiaus mažai tepasikeitė, nors buvo naudojami ir carinės Rusijos, ir abiejų pasaulinių karų metu. Šie unikalūs įtvirtinimai šiemet atverti lankytojams. Forto teritorijoje šiuo metu veikia Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija.

14. Paukščių namelis medyje

nuotrauka::3


Alytaus rajone netoli Žuvinto rezervato ką tik atidarytas medžiu dar kvepiantis Paukščių namelis medyje. Dviem žmonėms skirtas namukas talpina tik dvigulę lovą, tačiau lauke – nemaža terasa tarp medžių lajų. Šalia, taip pat medžiuose, įrengtas tualetas su praustuvu. Namelio svečiai kviečiami aplankyti Žuvinto biosferos rezervatą, kurio lankytojų centre šiais metais atidaryta nauja ekspozicija, rekonstruotas pažintinis takas ir baigiamas rekonstruoti paukščių stebėjimo bokštelis Žuvinto ežere.

15. Pauliaus Širvio kiemelis Rokiškio bibliotekoje


Kaip pats save vadino – ir aras, ir lietuviškas beržas, ir liūdno likimo poetas – toks tasai Paulius Širvys. Minint 100-ąsias poeto gimimo metines, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kieme rugsėjį atidarytas Pauliaus Širvio kiemelis. Nuo šiol čia vyksta poezijos skaitymai ir kiti renginiai, o tie, kas ieško ramaus kampelio, bibliotekoje gali nusipirkti kavos, pasiimti knygą ir skirti minutę sau, o galbūt ir pasinerti į P. Širvio kūrybą.

16.  Ekskursija „Kėdainių škotai“ arba „Pagal romaną „Dziedas“


Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras šiemet pristatė naują ekskursiją – „Kėdainių škotai“ arba „Pagal romaną „Dziedas“. Pasirodo, škotai šiame mieste įsikūrė dar XVII a., o Kėdainių gyventojai iki šiol puoselėja škotiškos architektūros, gastronomijos ir kultūros tradicijas. Pasaulinės turizmo dienos proga rugsėjo 27 d. ekskursijoje sudalyvauti galėsite nemokamai.

17. Viešbutis „Moxy Kaunas Center“


Žaismingas, šmaikštus ir labai labai instagramiškas. Toks yra rugpjūtį svečiams duris atvėręs naujasis Kauno viešbutis „Moxy Kaunas Center“. Beje, dėl unikalių piešinių viešbučio erdvėse jis taps dar vienu tašku Kauno gatvės meno žemėlapyje – „Sienografo užrašuose“.

18. Druskų pirtis Rokiškio baseino komplekse


Jau spėjusiems pajusti rudenišką šaltį – šilumos pliūpsnis. Rokiškio baseino komplekse atidaryta druskų pirtis. Pirties procedūros valo organizmą, lengvina kvėpavimą ir aprūpina odą mikroelementais.

19. Naujas baseinas Tauragėje


Tauragėje jūsų laukia naujutėlaitis, dažais dar kvepiantis baseinas su vandens čiuožykla ir vaikų erdve, masažiniu baseinu, sūkurinėmis voniomis bei pirčių zona.

20. Žydiški valgiai Krakių bendruomenės svetainėje


600 metų sukaktį kitąmet minėsiančiame Krakių miestelyje (Kėdainių r.) šią vasarą atidaryta Krakių bendruomenės svetainė, siūlanti patyrinėti multikultūrinę krašto virtuvę. Ši maitinimo įstaiga vadovaujasi tvarumo principais: čia dirba vietiniai gyventojai, patiekalams ruošti naudojami sezoniniai vietinių ūkininkų ir gyventojų užauginti vaisai, daržovės, mėsa ir kiti produktai bei gėrybės. Be to, čia galima paragauti net žydų, kurių bendruomenė Kėdainių krašte kadaise buvo itin gausi, valgių: žydiško kugelio, chalos, falafelių.

21. Kaunastiški maršrutai „Skandinaviška popietė“ ir „Žalias miestas“

nuotrauka::4


Ar galite pamanyti, kad Kaune galima rasti mažiausiai 18 skandinaviškų stotelių? Jei keliaujate savarankiškai, maršrutas „Skandinaviška popietė“ – kaip tik jums. O jei net mieste ieškote gamtos oazių ir aktyvių pramogų, rinkitės leidinį „Žalias miestas“.

22. Degustacinė programa „Poniškas volgymas“


Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse šį rudenį pristatė naują degustacinę programą „Poniškas volgymas“, kurios metu paragausite kopūstainio.

23. Naujasis „Kauno akcentas“

Kauno valstybinio lėlių teatro prieigose ant suoliuko prisėdo bronzinė marionetė. Prisėskite šalia ir užfiksuokite akimirką ir, žinoma, užsukite į teatrą, kur gimsta tikra magija.

24. Vandens trasa „Šventosios aukštupiu“

Gražutės regioniniame parke šį rudenį turistams atverta nauja 10,5 km ilgio pėsčiųjų trasa. Kad įveiktumėte šią trasą gali prireikti 4 valandų, o pakeliui ne tik atrasite, bet ir pažinsite Antalieptės marių hidrografinį draustinį bei jo gamtines ir kultūrines vertybes.

25. Meilės labirintas Alytuje


Antram gyvenimui prikeltame Jaunimo parke ši atrakcija pasirodys jau spalio mėnesį. Labirintas lavins erdvinį mąstymą, skatins vaizduotę, o kartu kalbės apie tai, kas žmogui svarbiausia – mylėti ir jaustis mylimu.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Eurovaistinė“ ištyrė privatumo vaistinėse poreikį Verslo tribūna

Neseniai atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad šiuo metu 62 proc. Lietuvos...

Paslaugos
2020.10.23
Sporto klubai atsilaikė, bet pritraukti naujų klientų darosi vis sunkiau Premium 1

Lietuvos sporto klubai dėl karantino prarado 2020 m. pavasario sezoną, ir tai turės reikšmingos neigiamos...

Paslaugos
2020.10.23
Švedija operatoriams uždraudė naudoti „Huawei“ ir ZTE 5G įrangą 1

Švedijos telekomunikacijų priežiūros tarnyba uždraudė operatoriams, pareiškusiems norą dalyvauti būsimame 5G...

Technologijos
2020.10.23
Nauji ribojimai: kol stebi situaciją, ar reikia pagalbos, įmonės gali griūti Premium 4

Verslas ne tik aiškinasi pirmadienį įsigaliosiančių ribojimų detales, bet ir kelia klausimus dėl valstybės...

Gazelė
2020.10.23
Biudžeto planavimo programėlės: kuo naudingos ir kiek kainuoja Premium 1

Sudaryti savaitinį, mėnesinį ar net metinį asmeninį ar šeimos biudžetą darosi ne tik išmintinga, bet ir...

Mano pinigai
2020.10.23
„Geros dovanos“ parduotuvėse įspūdį kuria milžiniški LED ekranai Verslo tribūna 1

Įspūdžio dovanų platinimo bendrovė „Gera dovana“ sparčiai atnaujina fizinių parduotuvių dizainą ir krypsta į...

Paslaugos
2020.10.22
T. Okmanas: į priekį mus veda alkis Premium 1

Tomas Okmanas, programavimo UAB „360 IT“ direktorius ir vienas iš „Tesonet“ įkūrėjų, kalbėdamas apie vadovų...

Technologijos
2020.10.22
Verslas ruošiasi klientų registracijai: IT sprendimą būtų galima sukurti per porą dienų Premium 3

Pirmadienį įsigaliosiant ribojimams maitinimo sektoriui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikia šiek...

Gazelė
2020.10.22
„Huawei“ pristatė „Mate 40“ seriją, klausimai dėl lustų lieka neatsakyti 1

Kinijos milžinė „Huawei“ ketvirtadienio popietę pristatė „Mate 40“ serijos telefonus ir keletą atnaujintų...

Technologijos
2020.10.22
„Telia“ Kaune atidarė saloną tik verslo klientams 3

Kaune ketvirtadienį pradėjo veikti pirmas „Telia“ klientų aptarnavimo centras, skirtas tik smulkioms ir...

Paslaugos
2020.10.22
Komunikacijos arkliukas Seimo rinkimuose: dėlioja pliusus ir minusus Premium 1

Po pirmojo turo ryškiausią šuolį vertinant matomumą žiniasklaidoje skaičiuoja Laisvės partijos atstovai, rodo...

Rinkodara
2020.10.22
„Apple“, „Samsung“ ir kiti didieji gamintojai iki Kalėdų žada naujų įrenginių Premium

Koronaviruso pandemija išbalansavo technologijų sektorių ir pakoregavo didžiųjų kompiuterinės technikos ir...

Technologijos
2020.10.22
„Bambalynė“ besišaipiusiems įrodė, kaip užkurti verslą, bet virusas atnešė katastrofą Premium 2

Jeigu galima padaryti kitoniškai, kodėl to nepadarius, – tokiu požiūriu vadovaujasi UAB „Bambalynė“ įkūrėjai.

Gazelė
2020.10.21
Vilniaus naktinis aljansas dėl naujų ribojimų svarsto kreiptis į teismą 3

Vyriausybei trečiadienį nutarus restoranų, barų ir naktinių klubų darbą nuo kitos savaitės apriboti iki...

Paslaugos
2020.10.21
Planuoja ieškoti laikino Lukiškių kalėjimo operatoriaus Premium 2

Kol planuojama, kaip įveiklinti uždarytą Lukiškių kalėjimą sostinės centre, VĮ Turto bankas ketina ieškoti...

Statyba ir NT
2020.10.21
Baruose, restoranuose, klubuose bus privaloma registruotis 3

Laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose, restoranuose, kavinėse, baruose, naktiniuose...

Paslaugos
2020.10.21
Lietuva sieks Vilniaus televizijos bokšte įkurti ES kibernetinio saugumo centrą 6

Lietuva sieks Televizijos bokšte Vilniuje įkurti Europos Sąjungos (ES) kibernetinio saugumo centrą.

Technologijos
2020.10.21
Besidominčius inovacijomis kviečia dalyvauti konkurse   

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ketvirtą kartą skelbia idėjų atrankos konkursą „Ieškomas...

Gazelė
2020.10.21
Vyriausybė nori virtualios nacionalinės oro bendrovės už 35 mln. Eur Premium 11

Vadinamąją virtualią oro bendrovę besirengianti steigti Vyriausybė suplanavo, kad tam reikės daugiau kaip 35...

Naudoti saulės energiją neturint savo elektrinės jau gali ir verslas Verslo tribūna 1

Viena populiariausių atsinaujinančių išteklių energijos rūšių – saulės energija – darosi dar patrauklesnė.

Paslaugos
2020.10.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus