Planuojantiems keliones rudenį – 25 turizmo naujienos

Publikuota: 2020-09-21
Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“. „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.
svg svg
Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“. „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.

Šį rudenį planuojantiems atostogas Lietuvoje Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrai siūlo 25 originalias idėjas.

1. Skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“

Prieš šešis dešimtmečius ten, kur dabar plyti Kauno marios, virė įprastas gyvenimas – ten gyvavo 35 kaimai su 721 sodyba.

1960 m. pastačius Kauno hidroelektrinę, slėnyje gyvenę žmonės buvo iškelti, o ten stūksoję kaimai – užlieti.

Iš šių vietovių kilę žmonės save vadina „dugniečiais“ ir lig šiol kartą per metus, rugpjūčio pabaigoje, prisimena nuskendusius namus. Šiemet čia iškilo skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“.

2. Dzūkiška sodyba

Alytaus kraštotyros muziejuje šiemet atidaryta nauja interaktyvi ekspozicija – dzūkiška sodyba. Dviejų galų pirkia, tvartas ir klojimas – etnografinė ekspozicija, dzūkiškai pavadinta „Sodzius Dzūkijon“. Čia rasite dalelę Dzūkijos, kur skamba dzūkiška šnekta, dainos ir pasakos, kur nuramina ir vaikystės prisiminimus žadina kaimo garsai ir vaizdai.

3. Žygis su ožkomis ir avimis

Ranča „Myliu kaimą“, įsikūrusi Kaišiadorių r., organizuoja žygius po mišką su ožkomis ir avimis! Žygis rudenėjančiu, kvepiančiu grybais ir samanomis mišku ir turbūt vienintelė vieta Lietuvoje, kur galite žygiuoti su linksmu keturkojų būriu, patiks ir vaikams, ir gryną pušyno orą vertinantiems suaugusiems.

4. „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas Vilkpėdėje


„Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują pasivaikščiojimų maršrutą Vilniuje – Vilkpėdę. Apie 5 kilometrus besidriekiantis maršrutas leis aplankyti 13 įdomiausių objektų, tarp kurių – ir buvusi našlaičių prieglauda, ir milžiniškas kabantis tiltas, ir net ligoninė, kurioje atlikta pirmoji širdies operacija Lietuvoje.

5. Lietuvos partizanų memorialas Kryžkalnyje


„Na ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome mirtį!“ – kadaise pasakė partizanas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. Rugsėjo 20 d. jam ir dar 20.000 kitų jo likimo brolių, paaukojusių savo gyvybę už laisvę, Kryžkalnyje atidengtas Lietuvos partizanų memorialas.

6. Šilutės sekretai


Pažinti miesto istoriją iš jo šaligatvių? Įmanoma, jei lankotės Šilutėje, kur šiemet vietą surado 20 ypatingų sekretų. Ne, jums nepasigirdo – atgaivinta vaikystės pramoga dabar pasakoja miesto gyventojų kasdienybės istorijas.

7. Hotelis „Baimės namai“


Ekstremalių pojūčių ieškotojams – „Baimės namai“ Alytaus rajone. Už visą parą veikiančio baimės viešbučio sienų laukia siaubo išgyvenimas, skirtas ne silpnų nervų žmonėms. Vaikščiodami ir bandydami ištrūkti iš siaubo namų susitiksite jo gyventojus ir pajusite adrenalino antplūdį.

8. Paroda „Dalelių skilimas“ Energetikos ir technikos muziejuje

nuotrauka::1


Atnaujintame, interaktyviame Energetikos ir technikos muziejuje iki spalio 25 d. veiks paroda „Dalelių skilimas“. Paroda kalba apie Ignalinos, Astravo ir Černobylio atomines elektrines ir jas supančius kultūrinius kontekstus. Užsukę į parodą nepraleiskite progos aplankyti ir atnaujintų pramonės, energetikos ir specialiai vaikams sukurtos interaktyvios ekspozicijų bei pabėgimo kambario „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

9. Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“


Spalio pabaigoje Druskininkuose duris atveria pirmasis penkių žvaigždučių sveikatingumo centras: 79 kambarių viešbutis, SPA centras su  sveikatingumo ir SPA procedūromis, ekskliuzyvios gourmet kultūros ? la carte restoranas ir lauko terasa, konferencijų salė, baseinas ir pirčių kompleksas bei vaikų vidaus ir lauko erdvė. Tiems, kam sunku sudėti bluostą, siūloma miego terapija.

10. Gatvės menas Alytuje


Kai į muziejų nesinori, nes už lango – puikus oras, pasidžiaukite istorijomis, kurias pasakoja gatvės menas. Šią vasarą Alytaus sienos „sužydėjo“ naujais grafičiais.

11. Palapinė medyje

nuotrauka::2


Kalniaus sodyboje, Kretingos r., netoli Kašučių ežero esančiame miško pakraštyje įkurtas neeilinis namelis – palapinė, įtempta tarp medžių. Čia taip pat įrengtas hamakas bei terasa, tad kabėdami kelių metrų aukštyje galėsite mėgautis užburiančiu saulėlydžiu bei pasigrožėti pievoje besiganančiais Fryzų veislės žirgais.

12. Tarpukario odontologijos kabinetas Kėdainiuose


Kėdainių senamiestyje atidaryta pirmoji šalyje privati tarpukario laikotarpio odontologo kabineto ekspozicija. Ji susijusi su keturių vienos šeimos odontologų veikla. Kaip sako jos įkūrėjas, tai paminklas jo šeimai – tokiu būdu jis įamžino savo šeimos istoriją. Ekspozicija nukelia į 1936 metus, nes čekoslovakiška įranga, tuo metu įsigyta už 600 litų (už tiek galima buvo įsigyti avių bandą), su nedideliais pokyčiais išsaugota iki šių dienų.

13. Kauno tvirtovės VI fortas


VI fortas – vienas iš Kauno tvirtovės įtvirtinimų, pastatytas 1889 m. Forto statiniai nuo XIX amžiaus mažai tepasikeitė, nors buvo naudojami ir carinės Rusijos, ir abiejų pasaulinių karų metu. Šie unikalūs įtvirtinimai šiemet atverti lankytojams. Forto teritorijoje šiuo metu veikia Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija.

14. Paukščių namelis medyje

nuotrauka::3


Alytaus rajone netoli Žuvinto rezervato ką tik atidarytas medžiu dar kvepiantis Paukščių namelis medyje. Dviem žmonėms skirtas namukas talpina tik dvigulę lovą, tačiau lauke – nemaža terasa tarp medžių lajų. Šalia, taip pat medžiuose, įrengtas tualetas su praustuvu. Namelio svečiai kviečiami aplankyti Žuvinto biosferos rezervatą, kurio lankytojų centre šiais metais atidaryta nauja ekspozicija, rekonstruotas pažintinis takas ir baigiamas rekonstruoti paukščių stebėjimo bokštelis Žuvinto ežere.

15. Pauliaus Širvio kiemelis Rokiškio bibliotekoje


Kaip pats save vadino – ir aras, ir lietuviškas beržas, ir liūdno likimo poetas – toks tasai Paulius Širvys. Minint 100-ąsias poeto gimimo metines, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kieme rugsėjį atidarytas Pauliaus Širvio kiemelis. Nuo šiol čia vyksta poezijos skaitymai ir kiti renginiai, o tie, kas ieško ramaus kampelio, bibliotekoje gali nusipirkti kavos, pasiimti knygą ir skirti minutę sau, o galbūt ir pasinerti į P. Širvio kūrybą.

16.  Ekskursija „Kėdainių škotai“ arba „Pagal romaną „Dziedas“


Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras šiemet pristatė naują ekskursiją – „Kėdainių škotai“ arba „Pagal romaną „Dziedas“. Pasirodo, škotai šiame mieste įsikūrė dar XVII a., o Kėdainių gyventojai iki šiol puoselėja škotiškos architektūros, gastronomijos ir kultūros tradicijas. Pasaulinės turizmo dienos proga rugsėjo 27 d. ekskursijoje sudalyvauti galėsite nemokamai.

17. Viešbutis „Moxy Kaunas Center“


Žaismingas, šmaikštus ir labai labai instagramiškas. Toks yra rugpjūtį svečiams duris atvėręs naujasis Kauno viešbutis „Moxy Kaunas Center“. Beje, dėl unikalių piešinių viešbučio erdvėse jis taps dar vienu tašku Kauno gatvės meno žemėlapyje – „Sienografo užrašuose“.

18. Druskų pirtis Rokiškio baseino komplekse


Jau spėjusiems pajusti rudenišką šaltį – šilumos pliūpsnis. Rokiškio baseino komplekse atidaryta druskų pirtis. Pirties procedūros valo organizmą, lengvina kvėpavimą ir aprūpina odą mikroelementais.

19. Naujas baseinas Tauragėje


Tauragėje jūsų laukia naujutėlaitis, dažais dar kvepiantis baseinas su vandens čiuožykla ir vaikų erdve, masažiniu baseinu, sūkurinėmis voniomis bei pirčių zona.

20. Žydiški valgiai Krakių bendruomenės svetainėje


600 metų sukaktį kitąmet minėsiančiame Krakių miestelyje (Kėdainių r.) šią vasarą atidaryta Krakių bendruomenės svetainė, siūlanti patyrinėti multikultūrinę krašto virtuvę. Ši maitinimo įstaiga vadovaujasi tvarumo principais: čia dirba vietiniai gyventojai, patiekalams ruošti naudojami sezoniniai vietinių ūkininkų ir gyventojų užauginti vaisai, daržovės, mėsa ir kiti produktai bei gėrybės. Be to, čia galima paragauti net žydų, kurių bendruomenė Kėdainių krašte kadaise buvo itin gausi, valgių: žydiško kugelio, chalos, falafelių.

21. Kaunastiški maršrutai „Skandinaviška popietė“ ir „Žalias miestas“

nuotrauka::4


Ar galite pamanyti, kad Kaune galima rasti mažiausiai 18 skandinaviškų stotelių? Jei keliaujate savarankiškai, maršrutas „Skandinaviška popietė“ – kaip tik jums. O jei net mieste ieškote gamtos oazių ir aktyvių pramogų, rinkitės leidinį „Žalias miestas“.

22. Degustacinė programa „Poniškas volgymas“


Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse šį rudenį pristatė naują degustacinę programą „Poniškas volgymas“, kurios metu paragausite kopūstainio.

23. Naujasis „Kauno akcentas“

Kauno valstybinio lėlių teatro prieigose ant suoliuko prisėdo bronzinė marionetė. Prisėskite šalia ir užfiksuokite akimirką ir, žinoma, užsukite į teatrą, kur gimsta tikra magija.

24. Vandens trasa „Šventosios aukštupiu“

Gražutės regioniniame parke šį rudenį turistams atverta nauja 10,5 km ilgio pėsčiųjų trasa. Kad įveiktumėte šią trasą gali prireikti 4 valandų, o pakeliui ne tik atrasite, bet ir pažinsite Antalieptės marių hidrografinį draustinį bei jo gamtines ir kultūrines vertybes.

25. Meilės labirintas Alytuje


Antram gyvenimui prikeltame Jaunimo parke ši atrakcija pasirodys jau spalio mėnesį. Labirintas lavins erdvinį mąstymą, skatins vaizduotę, o kartu kalbės apie tai, kas žmogui svarbiausia – mylėti ir jaustis mylimu.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
20 eurų darbuotojų ateičiai: ar misija įmanoma? Verslo tribūna 1

Darbuotojų skatinimas papildomu pensijos kaupimu nebūtinai turi būti brangus – ir mažos įmokos kuria vertę.

Vadyba
07:30
Lietuvoje duris atvers pirmoji oficiali „Aston Martin“ atstovybė Verslo tribūna

Sportinių ir sofistikuotų automobilių mylėtojai Lietuvoje sulaukė gerų žinių. Gegužę „Quadrum“ verslo centre...

Paslaugos
06:00
Vasaros atostogų planai: kur krypsta lietuvių norai

Tolimų kelionių šią vasarą dažnas atsisakys: net 53% apklaustųjų teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.

Rinkodara
2021.04.18
Seimas ėmėsi pataisų, kurios ribotų teisėjų papildomą uždarbį iš paskaitų

Seimas šią savaitę ėmėsi pataisų, kurios ribotų teisėjų papildomą darbą skaitant paskaitas.

Verslo aplinka
2021.04.18
Ką skaito VŽ prenumeratoriai: populiariausi savaitės straipsniai

Balandžio trečiąją savaitę „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesį traukė prekybos tinklo „Maxima LT“...

Rinkodara
2021.04.18
Pirmojo šiemet kruizinio laivo Klaipėda tikisi liepą

Pernai į Klaipėdą dėl pandemijos pirmą kartą neatvykus nė vienam kruizų laivui, šiemet tikimasi, kad kruizų...

Paslaugos
2021.04.18
Pirmasis restoranų susitikimas su klientais: pataria, ką prisiminti Premium

Gastronomijos verslo konsultantai restoranams, spendžiantiems pandemijos sukeltus iššūkius, primena pamatines...

Gazelė
2021.04.17
Kurortai traukia skiepų kozirį ir prašo greičiau leisti dirbti

Kurortinės Birštono ir Druskininkų savivaldybės, kuriose atitinkamai paskiepyta jau apie trečdalis ir apie...

Gazelė
2021.04.17
Kūrybiniams verslams žada didesnės paramos galimybę

Vyriausybė patvirtino subsidijų labiausiai nukentėjusioms įmonėms skyrimo tvarką, kuri atveria gerokai...

Laisvalaikis
2021.04.16
Australijos teismas nusprendė, kad „Google“ klaidino vartotojus rinkdama jų duomenis

Australijos teismas, išnagrinėjęs konkurencijos priežiūros tarnybos skundą, penktadienį nusprendė, kad...

Inovacijos
2021.04.16
„Novaturo“ grupės pajamos kovą mažėjo 6% iki 4,1 mln. Eur

Vienos didžiausių kelionių organizatorių Baltijos šalyse „Novaturo“ grupės pajamos kovą siekė 4,1 mln. Eur –...

Paslaugos
2021.04.15
Kelių direkcija dalį paslaugų perkels į elektroninę erdvę

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija dalį teikiamų paslaugų perkels į elektroninę erdvę. Tam kuriamas...

Logistika
2021.04.15
Kaip investicijų grąžą skaičiuoja verslas ir valstybė? Verslo tribūna

Pandeminėje situacijoje verslas susiduria su įvairiais iššūkiais: sutrikdyta veikla, nežinomybe dėl ateities,...

Paslaugos
2021.04.15
Reklamos rinka Baltijos šalyse: po pernykščio nuosmukio mato pozityvių signalų Premium

Pandemijos metais, 2020-aisiais, Baltijos šalių reklamos rinka siekė 259,3 mln. Eur, tai 16% mažiau nei 2019...

Rinkodara
2021.04.15
Žurnalistai galės neatlygintinai gauti duomenis iš valstybės registrų

Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis nuo liepos 1 d. nuspręsta sudaryti sąlygas...

Rinkodara
2021.04.15
„Telia“ ir „Teltonika Networks“ kuria lietuviškus 5G maršrutizatorius 3

„Teltonika Networks“, bendradarbiaudama su „Telia“, kuria pirmuosius lietuviškus 5G produktus – pramoninio...

Inovacijos
2021.04.15
V. Beniušis paskirtas 15min.lt vyriausiuoju redaktoriumi

Naujienų portalo 15min.lt vyriausiuoju redaktoriumi ketvirtadienį paskirtas žurnalistas Vaidotas Beniušis,...

Vadyba
2021.04.15
„Flo Health“ technologijų vadovas: sieksime padvigubinti IT inžinierių skaičių Premium

Baltarusių 2015 m. įkurtas ir Silicio slėnyje (JAV), Londone bei Kipre registruotas startuolis „Flo Health“,...

Inovacijos
2021.04.15
BRC sėkmės formulė – plaukti prieš srovę Verslo tribūna 1

Prieš 25 metus įkurta kaip bankinės grupės įmonė, BRC šiandien jau pati turi dukterinių bendrovių. Ji...

Paslaugos
2021.04.15
Naujasis „Tuvlitos“ vadovas: dėl eilių iš dalies kalti ir patys vairuotojai Premium 15

Domas Sidaravičius, naujasis technines automobilių apžiūras Vilniaus regione atliekančios bendrovės „Tuvlita“...

Logistika
2021.04.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku