Planuojantiems keliones rudenį – 25 turizmo naujienos

Publikuota: 2020-09-21
Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“. „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.
svg svg
Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“. „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.

Šį rudenį planuojantiems atostogas Lietuvoje Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrai siūlo 25 originalias idėjas.

1. Skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“

Prieš šešis dešimtmečius ten, kur dabar plyti Kauno marios, virė įprastas gyvenimas – ten gyvavo 35 kaimai su 721 sodyba.

1960 m. pastačius Kauno hidroelektrinę, slėnyje gyvenę žmonės buvo iškelti, o ten stūksoję kaimai – užlieti.

Iš šių vietovių kilę žmonės save vadina „dugniečiais“ ir lig šiol kartą per metus, rugpjūčio pabaigoje, prisimena nuskendusius namus. Šiemet čia iškilo skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“.

2. Dzūkiška sodyba

Alytaus kraštotyros muziejuje šiemet atidaryta nauja interaktyvi ekspozicija – dzūkiška sodyba. Dviejų galų pirkia, tvartas ir klojimas – etnografinė ekspozicija, dzūkiškai pavadinta „Sodzius Dzūkijon“. Čia rasite dalelę Dzūkijos, kur skamba dzūkiška šnekta, dainos ir pasakos, kur nuramina ir vaikystės prisiminimus žadina kaimo garsai ir vaizdai.

3. Žygis su ožkomis ir avimis

Ranča „Myliu kaimą“, įsikūrusi Kaišiadorių r., organizuoja žygius po mišką su ožkomis ir avimis! Žygis rudenėjančiu, kvepiančiu grybais ir samanomis mišku ir turbūt vienintelė vieta Lietuvoje, kur galite žygiuoti su linksmu keturkojų būriu, patiks ir vaikams, ir gryną pušyno orą vertinantiems suaugusiems.

4. „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas Vilkpėdėje


„Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują pasivaikščiojimų maršrutą Vilniuje – Vilkpėdę. Apie 5 kilometrus besidriekiantis maršrutas leis aplankyti 13 įdomiausių objektų, tarp kurių – ir buvusi našlaičių prieglauda, ir milžiniškas kabantis tiltas, ir net ligoninė, kurioje atlikta pirmoji širdies operacija Lietuvoje.

5. Lietuvos partizanų memorialas Kryžkalnyje


„Na ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome mirtį!“ – kadaise pasakė partizanas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. Rugsėjo 20 d. jam ir dar 20.000 kitų jo likimo brolių, paaukojusių savo gyvybę už laisvę, Kryžkalnyje atidengtas Lietuvos partizanų memorialas.

6. Šilutės sekretai


Pažinti miesto istoriją iš jo šaligatvių? Įmanoma, jei lankotės Šilutėje, kur šiemet vietą surado 20 ypatingų sekretų. Ne, jums nepasigirdo – atgaivinta vaikystės pramoga dabar pasakoja miesto gyventojų kasdienybės istorijas.

7. Hotelis „Baimės namai“


Ekstremalių pojūčių ieškotojams – „Baimės namai“ Alytaus rajone. Už visą parą veikiančio baimės viešbučio sienų laukia siaubo išgyvenimas, skirtas ne silpnų nervų žmonėms. Vaikščiodami ir bandydami ištrūkti iš siaubo namų susitiksite jo gyventojus ir pajusite adrenalino antplūdį.

8. Paroda „Dalelių skilimas“ Energetikos ir technikos muziejuje

nuotrauka::1


Atnaujintame, interaktyviame Energetikos ir technikos muziejuje iki spalio 25 d. veiks paroda „Dalelių skilimas“. Paroda kalba apie Ignalinos, Astravo ir Černobylio atomines elektrines ir jas supančius kultūrinius kontekstus. Užsukę į parodą nepraleiskite progos aplankyti ir atnaujintų pramonės, energetikos ir specialiai vaikams sukurtos interaktyvios ekspozicijų bei pabėgimo kambario „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

9. Pirmasis miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“


Spalio pabaigoje Druskininkuose duris atveria pirmasis penkių žvaigždučių sveikatingumo centras: 79 kambarių viešbutis, SPA centras su  sveikatingumo ir SPA procedūromis, ekskliuzyvios gourmet kultūros ? la carte restoranas ir lauko terasa, konferencijų salė, baseinas ir pirčių kompleksas bei vaikų vidaus ir lauko erdvė. Tiems, kam sunku sudėti bluostą, siūloma miego terapija.

10. Gatvės menas Alytuje


Kai į muziejų nesinori, nes už lango – puikus oras, pasidžiaukite istorijomis, kurias pasakoja gatvės menas. Šią vasarą Alytaus sienos „sužydėjo“ naujais grafičiais.

11. Palapinė medyje

nuotrauka::2


Kalniaus sodyboje, Kretingos r., netoli Kašučių ežero esančiame miško pakraštyje įkurtas neeilinis namelis – palapinė, įtempta tarp medžių. Čia taip pat įrengtas hamakas bei terasa, tad kabėdami kelių metrų aukštyje galėsite mėgautis užburiančiu saulėlydžiu bei pasigrožėti pievoje besiganančiais Fryzų veislės žirgais.

12. Tarpukario odontologijos kabinetas Kėdainiuose


Kėdainių senamiestyje atidaryta pirmoji šalyje privati tarpukario laikotarpio odontologo kabineto ekspozicija. Ji susijusi su keturių vienos šeimos odontologų veikla. Kaip sako jos įkūrėjas, tai paminklas jo šeimai – tokiu būdu jis įamžino savo šeimos istoriją. Ekspozicija nukelia į 1936 metus, nes čekoslovakiška įranga, tuo metu įsigyta už 600 litų (už tiek galima buvo įsigyti avių bandą), su nedideliais pokyčiais išsaugota iki šių dienų.

13. Kauno tvirtovės VI fortas


VI fortas – vienas iš Kauno tvirtovės įtvirtinimų, pastatytas 1889 m. Forto statiniai nuo XIX amžiaus mažai tepasikeitė, nors buvo naudojami ir carinės Rusijos, ir abiejų pasaulinių karų metu. Šie unikalūs įtvirtinimai šiemet atverti lankytojams. Forto teritorijoje šiuo metu veikia Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija.

14. Paukščių namelis medyje

nuotrauka::3


Alytaus rajone netoli Žuvinto rezervato ką tik atidarytas medžiu dar kvepiantis Paukščių namelis medyje. Dviem žmonėms skirtas namukas talpina tik dvigulę lovą, tačiau lauke – nemaža terasa tarp medžių lajų. Šalia, taip pat medžiuose, įrengtas tualetas su praustuvu. Namelio svečiai kviečiami aplankyti Žuvinto biosferos rezervatą, kurio lankytojų centre šiais metais atidaryta nauja ekspozicija, rekonstruotas pažintinis takas ir baigiamas rekonstruoti paukščių stebėjimo bokštelis Žuvinto ežere.

15. Pauliaus Širvio kiemelis Rokiškio bibliotekoje


Kaip pats save vadino – ir aras, ir lietuviškas beržas, ir liūdno likimo poetas – toks tasai Paulius Širvys. Minint 100-ąsias poeto gimimo metines, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kieme rugsėjį atidarytas Pauliaus Širvio kiemelis. Nuo šiol čia vyksta poezijos skaitymai ir kiti renginiai, o tie, kas ieško ramaus kampelio, bibliotekoje gali nusipirkti kavos, pasiimti knygą ir skirti minutę sau, o galbūt ir pasinerti į P. Širvio kūrybą.

16.  Ekskursija „Kėdainių škotai“ arba „Pagal romaną „Dziedas“


Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras šiemet pristatė naują ekskursiją – „Kėdainių škotai“ arba „Pagal romaną „Dziedas“. Pasirodo, škotai šiame mieste įsikūrė dar XVII a., o Kėdainių gyventojai iki šiol puoselėja škotiškos architektūros, gastronomijos ir kultūros tradicijas. Pasaulinės turizmo dienos proga rugsėjo 27 d. ekskursijoje sudalyvauti galėsite nemokamai.

17. Viešbutis „Moxy Kaunas Center“


Žaismingas, šmaikštus ir labai labai instagramiškas. Toks yra rugpjūtį svečiams duris atvėręs naujasis Kauno viešbutis „Moxy Kaunas Center“. Beje, dėl unikalių piešinių viešbučio erdvėse jis taps dar vienu tašku Kauno gatvės meno žemėlapyje – „Sienografo užrašuose“.

18. Druskų pirtis Rokiškio baseino komplekse


Jau spėjusiems pajusti rudenišką šaltį – šilumos pliūpsnis. Rokiškio baseino komplekse atidaryta druskų pirtis. Pirties procedūros valo organizmą, lengvina kvėpavimą ir aprūpina odą mikroelementais.

19. Naujas baseinas Tauragėje


Tauragėje jūsų laukia naujutėlaitis, dažais dar kvepiantis baseinas su vandens čiuožykla ir vaikų erdve, masažiniu baseinu, sūkurinėmis voniomis bei pirčių zona.

20. Žydiški valgiai Krakių bendruomenės svetainėje


600 metų sukaktį kitąmet minėsiančiame Krakių miestelyje (Kėdainių r.) šią vasarą atidaryta Krakių bendruomenės svetainė, siūlanti patyrinėti multikultūrinę krašto virtuvę. Ši maitinimo įstaiga vadovaujasi tvarumo principais: čia dirba vietiniai gyventojai, patiekalams ruošti naudojami sezoniniai vietinių ūkininkų ir gyventojų užauginti vaisai, daržovės, mėsa ir kiti produktai bei gėrybės. Be to, čia galima paragauti net žydų, kurių bendruomenė Kėdainių krašte kadaise buvo itin gausi, valgių: žydiško kugelio, chalos, falafelių.

21. Kaunastiški maršrutai „Skandinaviška popietė“ ir „Žalias miestas“

nuotrauka::4


Ar galite pamanyti, kad Kaune galima rasti mažiausiai 18 skandinaviškų stotelių? Jei keliaujate savarankiškai, maršrutas „Skandinaviška popietė“ – kaip tik jums. O jei net mieste ieškote gamtos oazių ir aktyvių pramogų, rinkitės leidinį „Žalias miestas“.

22. Degustacinė programa „Poniškas volgymas“


Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse šį rudenį pristatė naują degustacinę programą „Poniškas volgymas“, kurios metu paragausite kopūstainio.

23. Naujasis „Kauno akcentas“

Kauno valstybinio lėlių teatro prieigose ant suoliuko prisėdo bronzinė marionetė. Prisėskite šalia ir užfiksuokite akimirką ir, žinoma, užsukite į teatrą, kur gimsta tikra magija.

24. Vandens trasa „Šventosios aukštupiu“

Gražutės regioniniame parke šį rudenį turistams atverta nauja 10,5 km ilgio pėsčiųjų trasa. Kad įveiktumėte šią trasą gali prireikti 4 valandų, o pakeliui ne tik atrasite, bet ir pažinsite Antalieptės marių hidrografinį draustinį bei jo gamtines ir kultūrines vertybes.

25. Meilės labirintas Alytuje


Antram gyvenimui prikeltame Jaunimo parke ši atrakcija pasirodys jau spalio mėnesį. Labirintas lavins erdvinį mąstymą, skatins vaizduotę, o kartu kalbės apie tai, kas žmogui svarbiausia – mylėti ir jaustis mylimu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Paslaugos“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Adform Lithuania“ finansų viceprezidentas: motyvacija, kurią po pandemijos įvertino 85% darbuotojų Verslo tribūna

Ar kaupimas pensijai III pakopoje, kai darbuotojui vos 31 m., gali tapti darbdavio motyvacine priemone? Net...

Vadyba
05:00
„PayPal“ neleis atsiskaityti už autorių teises internete pažeidžiantį turinį 4

Atsiskaitymų platforma „PayPal“ panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai paskelbtą turinį, kurį Lietuvos...

Paslaugos
2021.09.19
Lietuvoje brangsta kava 3

Siaučiančios stichijos Brazilijoje, logistikos problemos ir energetika skrudinimui brangina kavą – Lietuvos...

Paslaugos
2021.09.19
„Kesko Senukai“ pristato lojalumo programą SMART NET – galios visame įmonės prekybos tinkle, suteiks dar daugiau naudų Verslo tribūna 1

Parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“, siekdamas stiprinti daugiakanalės prekybos pozicijas, žengia dar vieną...

Prekyba
2021.09.19
Dalis kavinių galimybių pasą tikrina prie staliuko, SAM tokią tvarką draudžia 1

Einant į pabaigą pirmajai savaitei su platesniu galimybių paso taikymu, dalis maitinimo įstaigų pasakoja...

Verslo aplinka
2021.09.18
„Venipak“ pradeda skrydžius tarp Rygos ir Honkongo Premium

Lietuviško kapitalo siuntų tarnyba „Venipak“ šeštadienį pradeda naują projektą – reguliarius tiesioginius...

Logistika
2021.09.17
Picerijų milžinės „Domino‘s Pizza“ planas – lyderės sostas Lietuvoje Premium 16

Pirmąją piceriją Vilniuje franšizės pagrindu atidaręs tarptautinis JAV picerijų tinklas „Domino‘s Pizza“...

Paslaugos
2021.09.16
„Hesburger“ Druskininkuose stato restoraną už 1,3 mln. Eur 11

Greitojo maisto restoranų tinklas „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį...

Paslaugos
2021.09.16
Sužinojo, kad mokesčius grąžinti turės per metus: mirk, nemirk, bet grąžink Premium 3

Valstybės pagalbos dėl COVID-19 gavęs verslas atidėjo mokesčius ir finansų srautus planavo ir taip, kad...

Gazelė
2021.09.16
Už „Tilto“ viešbutį Vilniuje pasiūlyta 2,25 mln. Eur

Už Vilniaus centre, šalia Katedros, esantį bendrovės „A.C. Property partners“ valdomą „Tilto“ viešbutį...

Paslaugos
2021.09.15
Skaitmeninio gyvenimo kokybės indekse – dar vienas Lietuvos šuolis

Lietuva 2021 metais padarė kol kas didžiausią šuolį bendrovės „SurfShark“ trečius metus sudaromame...

Inovacijos
2021.09.14
TV3 Grupės „PayTV Baltics“ rinkodarai vadovaus I. Talaikienė

„TV3 Grupės“ „PayTV Baltics“ rinkodaros direktore tapo Ieva Talaikienė, iki tol vadovavusi „Bitė Lietuva“...

Rinkodara
2021.09.14
„People Fitness“ sporto klubai stabdo veiklą Lietuvoje Premium

Lietuvoje nebeliko sporto klubų „People Fitness“. Pasak klubus valdančios UAB „People Fitness LT“ atstovo,...

Paslaugos
2021.09.13
Žiniasklaidos bendrovės: rokiruotės, mokamas turinys ir pelningiausi vaikiški žurnalai Premium 3

Žiniasklaidos bendrovėms pandemijos metai nebuvo lengvi: vos kelioms TOP 20-uke pavyko išauginti pajamas,...

Rinkodara
2021.09.13
Kibernetinių nusikaltimų daugėja – įmonių sauga nekinta? Verslo tribūna

Pandemijos nulemtos nuotolinio darbo tendencijos iškėlė naujus kibernetinio saugumo iššūkius – per metus...

Inovacijos
2021.09.13
Verslas su nerimu pasitinka įsigaliojančius reikalavimus dėl galimybių paso 13

Pirmadienį Lietuvoje įsigaliojant naujiems ribojimams neturintiems galimybių paso žmonėms, restoranų atstovas...

Paslaugos
2021.09.13
Dvigubos subsidijos nepadėjo: 111 įmonių nebeliko per 1.700 darbuotojų Premium

Per 100 socialinių įmonių pandemijos metais susitraukė daugiau kaip 1.700 žmonių. Valstybės parama joms...

Gazelė
2021.09.13
„Novameta“ taiko į „Michelin“ lygį, virtuvės salos kaina – iki 200.000 Eur  Premium 3

Benjamino Žemaičio kontroliuojama Kauno įrangos profesionalioms virtuvėms gamintoja „Novameta“ su partneriais...

Pramonė
2021.09.13
Lietuvių šįmet sukurta automobilių dalijimosi platforma auga ir plečia veiklą Verslo tribūna 1

Automobilių dalijimosi platforma, kurioje savo mašiną nesunkiai gali „įdarbinti“ tiek verslas, tiek fiziniai...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku