Apsaugos sektoriuje lyderystę pelno nuolatinis rizikų vertinimas ir tobulėjimas

Publikuota: 2020-07-10 06:00
Saugos tarnybos „Argus“ vadovas Romualdas Jonaitis.
svg svg
Saugos tarnybos „Argus“ vadovas Romualdas Jonaitis.

Visam pasauliui taikantis prie naujų gyvenimo sąlygų, diktuojamų pandemijos, į pokyčius vienas pirmųjų reaguoja saugos verslas. 25-erius veiklos metus žyminčios saugos tarnybos „Argus“ vadovas Romualdas Jonaitis tikina, kad gaisrų ir vagysčių pavojų iš sąrašo viršūnės išstumianti pandemijos rizika saugos ekspertus priverčia veikti ypač greitai ir, siekiant apsaugoti visuomenę bei verslus, tenka siūlyti naujus, iki tol mažai dėmesio sulaukusius saugos sprendimus. Kita vertus, džiugina pasikeitęs visuomenės požiūris į apsaugą – pagaliau ji atsidūrė pirmųjų prioritetų sąraše.

Peržvelgdamas 25-erių metų veiklos atkarpą, R. Jonaitis pripažįsta, kad saugos sektoriuje įvyko nemažai kardinalių permainų. „Kai 1995 m. kūrėsi „Argus“ saugos tarnyba, mano filosofija buvo maksimaliai vengti bet kokios fizinės jėgos, brutalumo, o dėmesį sutelkti į geriausių sprendimų paiešką – mokymų, procesų ir psichologinius aspektus, kad nereikėtų naudoti fizinės jėgos ar ginklo. Tačiau, žinoma, kai klientui reikia fizinės pagalbos, ji turi būti nedelsiant suteikta. Kai pradėjome savo veiklą, buvo tik užsimezgęs nepriklausomos Lietuvos privatus verslas. Tuo metu itin aktualios buvo fizinės apsaugos paslaugos – gamyklų teritorijų, valiutų keityklų, ar prekybos vietų.

nuotrauka::1 left

Nuo pat pradžių stebėdami Europos ir pasaulinę praktiką netrukome suprasti, kad kiekvienais metais darbo jėga bus vis labiau vertinama ir brangs, taip augindama ir klientų kaštus, tad buvo akivaizdu, kad ne visi išgalės mokėti už saugos paslaugas. Todėl buvo renkamos alternatyvos: nuo 1996 m. įrengėme savo centrinį stebėjimo pultą, subūrėme kolektyvą, diegiantį apsaugos ir priešgaisrines sistemas, technologinius sprendimus. Nuo tų metų sistemos pradėjo keisti žmonių fizinį buvimą. Tada mūsų klientai išsiskirstė į dvi kategorijas – gamyklos, uostai ir pan., kur fizinis žmonių buvimas iki šiol yra neišvengiamai reikalingas, ir įvairios parduotuvėlės, valiutų keityklos, namai, kotedžai ir butai, kur žmogų gali pakeisti technologijos“, – pasakoja įmonės vadovas.

Pasak R. Jonaičio, iš pradžių kai kuriems verslams tokios technologinės sistemos atrodė per didelė prabanga, tačiau ilgainiui jos suteikė galimybę įmonės klientams gauti geriausią paslaugą už palankiausią kainą.

Saugo ir nuo išmanių prietaisų pavojų, ir nuo ligų

Paklaustas apie naujausias tendencijas, „Argus“ vadovas sako, kad rinka yra linkusi išmanėti ir skaitmenizuotis, lygiai taip pat ir saugos verslas tampa vis labiau technologiškai modernus – atsirado daug išmaniųjų įrenginių, kurie padeda gauti ar valdyti duomenis tam tikrose situacijose. Kita vertus, visi išmanieji daiktai, susiję su internetine erdve, kuriais naudojasi tiek privatūs gyventojai, tiek verslas, natūralu, kelia ir tam tikras kibernetines rizikas. Todėl, anot R. Jonaičio, jau kurį laiką viena naujų saugos specialistų darbo sričių yra kibernetinis saugumas.

Tačiau svarbiausia pastarojo meto naujiena – termoviziniai sprendimai, padedantys kontroliuoti pandeminę situaciją. „Jau esame įgyvendinę tokius sprendimus ne vienoje Lietuvos gamybinėje įmonėje – maisto pramonės, gamybos ir pan., kur yra nemažas žmonių srautas ir itin svarbu užtikrinti ne tik darbuotojų, bet ir produkcijos saugumą. Mūsų diegiamos technologijos matuoja temperatūrinius nuokrypius iki dešimtosios laipsnio dalies, o tai itin pasiteisino esant koronaviruso situacijai. Esame užfiksavę tokių atvejų ir užkardę karščiuojančių žmonių patekimą į saugomus objektus, taip apsaugodami jų kolegas, bendradarbius, klientus, gaminamus produktus“, – pažymi generalinis direktorius.

Pasak R. Jonaičio, net ir pasibaigus COVID-19 pandemijai, bet, pavyzdžiui, siaučiant gripui ar kitoms užkrečiamoms ligoms, jei verslai nuspręstų imtis priemonių siekdami užkardyti karščiuojančių žmonių patekimą į objektus, būtų galima išvengti personalo praradimo dėl ligos ar kitų su darbo veikla susijusių nuostolių. Anot pašnekovo, termovizinių saugos sprendimų naudą verslai pripažįsta jau dabar ir ima aktyviai jais naudotis.

nuotrauka::2 right

Įmonės vadovas džiaugiasi, kad visuomenė karantino laikotarpiu elgėsi ypač atsakingai ir saugos klausimas atsirado prioritetinių klausimų sąraše. „Ir įmonės, ir privatūs gyventojai pandemijos akivaizdoje darkart įsivertino savo prioritetus ir elgėsi labai atsakingai, kreipėsi į profesionalus, siekdami apsaugoti savo verslo ar šeimos turtą. Tai akivaizdžiai pajutome per karantiną“, – pažymi pašnekovas.

Tinkamas saugos planas gelbsti ir nuo milijoninių nuostolių

Daugiau nei dvidešimties metų patirtį saugos versle turintis R. Jonaitis pastebi, kad nors organizacijos ima vis daugiau dėmesio skirti savo apsaugai, ne visuomet žinoma, nuo ko reikėtų pradėti ieškant geriausio sprendimo. Pasak pašnekovo, klaidų galima išvengti kreipiantis į savo srities specialistus. Itin efektyviai išnaudoti klientų investicijas apsaugai padeda „Argus“ veikimo principas – prieš pradedant darbą su nauju klientu ar atsiradus pokyčiams pas esamus klientus, pirmiausia yra atliekama rizikos analizė, auditas bei parenkamas geriausias kompleksinis saugos sprendimas. Jis susideda iš žmogiškųjų resursų, technologinių sprendimų, tam tikrų procedūrų, instrukcijų. Taip sudaromas apsaugos modelis ir numatoma apsaugos politika trumpuoju bei ilguoju laikotarpiu, atsižvelgiant į klientų veiklos pobūdį.

„Turime pavyzdžių, kur tinkamai sudarytas saugos modelis padėjo pelnyti ekonominį efektyvumą nuo dešimčių tūkstančių eurų iki milijono. Saugos sprendimai netgi yra išgelbėję keletą verslų, kurių savininkai, nebežinodami, ką daryti, planavo parduoti savo verslus. Šiandien šie verslai klesti ir savo sektoriuose yra lyderiai, nes laiku gavo kompetentingas konsultacijas, buvo identifikuotos esminės rizikos. Šiandien su šiais klientais esame ilgalaikiai partneriai, bendradarbiaujantys daugiau nei 20 metų“, – patirtimi dalijasi R. Jonaitis.

Esant ekonominiam pakilimui ir sumažėjus išorinėms kriminogeninėms rizikoms, daug dėmesio saugos tarnyba skyrė priešgaisrinių rizikų valdymui, gaisrų analizei, vertinimui, kokią riziką gali sukelti gaisrai lyginant, pvz., su vidaus ar išorinėmis vagystėmis. Nustačius, kad gaisrai yra itin didelį nuostolingumą nešanti rizika, „Argus“ ėmė diegti unikalius šveicarų ir vokiečių mokslininkų kurtus produktus, padedančius aptikti pirminius priešgaisrinius židinius nuo tūkstančio iki dviejų tūkstančių kartų greičiau nei standartinės sistemos. Pasak pašnekovo, tai leidžia valdyti įvairias rizikas ir labai užterštose ar agresyviose aplinkose – sistemos dirba ir esant 25 laipsnių šalčiui, ir net tvyrant ypač dideliam dulkėtumui.

Per ilgus veiklos metus įmonės vadovui įsiminė viena itin ryški sėkmės istorija. „Prieš dvejus metus Kūčių vakarą įdiegėme saugos sistemą viename verslo objekte, o jau Kalėdų rytą sistema atsipirko, nes buvo kilęs realus gaisras, kurį sistema aptiko itin ankstyvoje fazėje – verslas buvo išgelbėtas nuo galimo tikrai didelio gaisro. Buvome įvertinę riziką ir nustatę, kad sistemą itin svarbu įdiegti prieššventiniu laikotarpiu – taip ir padarėme. Turbūt tai yra pati greičiausia investicinė grąža – per 12 val. saugos sistema atsipirko su kaupu“, – prisimena vadovas.

Rinkos lyderiais paverčia nuolatinis aplinkos stebėjimas

Saugos rinkoje lyderiaujančios įmonės vadovas tikina, kad geriausius darbo rezultatus šiame sektoriuje galima pasiekti tik nuolat stebint aplinką – tiek kriminogeninę, tiek ekonominę, tiek geopolitinę. Būtent pagal tai apibrėžiamos labiausiai tikėtinos rizikos ir numatomos priemonės šioms rizikoms suvaldyti.

„Mūsų darbo srityje itin svarbu numatyti žingsnius į priekį. Todėl nuolat mokomės, dalyvaujame pasaulinėse parodose, sekame rinkos tendencijas ir naujienas – tai mums padeda jausti pulsą ir numatyti galimus pavojus. Ypač daug lemia ir mūsų suburti specialistai ir ekspertai – kai kurie iš jų šioje srityje dirba 20 ir daugiau metų, turi aukščiausias, pasaulinio lygio kompetencijas, nuolat dalyvauja mokymuose ir semiasi žinių“, – tvirtina R. Jonaitis.

Apie 1100 darbuotojų vienijančios kompanijos generalinis direktorius sako, kad nors dažniausiai visuomenėje saugos specialistas siejamas su fiziniu darbuotoju, vilkinčiu specialią liemenę ir važinėjančiu žymėtu automobiliu, tokie specialistai yra tik nedidelė įmonėje dirbančių įvairių profilių darbuotojų dalis.  Vieni jų atlieka užduotis centriniame stebėjimo pulte, dirba su aliarmo signalais – vaizdo, elektroninių ir priešgaisrinių sistemų. Kiti – profesionalai, diegiantys ir prižiūrintys technologines sistemas. Dar viena kategorija – itin aukštos kompetencijos ekspertai – auditoriai ar rizikos vertintojai, kurie analizuoja situacijas ir pateikia įžvalgas.

„Savo šūkiu esame įsipareigoję, kad mums svarbiausia – kliento ramybė, tad natūralu, kad svarbiausias mūsų verslo principas yra patikimumas. Ypač saugos versle svarbu tai, ką įsipareigoji, įvykdyti laiku ir aukščiausiu kokybiniu lygmeniu. Dirbame tam, kad užtikrintume savo klientų šeimos ir verslo saugumą, įsigilindami į jų poreikius, parinkdami tinkamiausius produktus. Natūralu, kad patikimumas, lankstumas, nuolatinis tobulėjimas atvedė mus į rinkos lyderių poziciją – toks vertybių paketas lemia tai, kad klientai mus gerbia ir mumis pasitiki. Džiaugiamės turėdami ir tokių klientų, kurie su mumis yra jau nuo pat verslo pradžios – 25-erius metus. Ilgi bendradarbiavimo metai mums yra geriausias įvertinimas“, – teigia R. Jonaitis.

FOTOGALERIJA Argus: (4 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Grill London“ vadovas A. Lavrinavičius išleidžiamas į laisvę

Kauno apygardos teismas penktadienį panaikino šešėline veikla kaltinamam maitinimo įstaigų „Grill London“...

Paslaugos
14:24
Sanatorijos: klientai grįžta, tačiau apie pelnus šiemet kalbos nebėra Premium

Lietuvos sanatorijos ir SPA centrai, pernai gražiai auginę rodiklius, šiemet dorojasi su skaudžiais...

Paslaugos
09:00
Apsaugos sektoriuje lyderystę pelno nuolatinis rizikų vertinimas ir tobulėjimas Verslo tribūna

Visam pasauliui taikantis prie naujų gyvenimo sąlygų, diktuojamų pandemijos, į pokyčius vienas pirmųjų...

Paslaugos
06:00
„Bitės“ 650 mln. Eur pasiskolinimo anatomija: kiek nubyrės į amerikiečių kišenę Premium

Lietuvoje ir Latvijoje veikiančią telekomunikacijų įmonių grupę „Bitė Group“ valdanti įmonė skolinsis...

Rinkos
00:01
EK ataskaita apie nesaugius produktus: budrumas didėja 

2019 m. Europos Komisijos Skubių pranešimų sistemoje gauta 10% daugiau pranešimų apie pavojingus sveikatai...

Prekyba
2020.07.09
Kompiuteris vietoje laboratorijos: „Biomatter Designs“ baltymų kūrimą perduoda DI Premium

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) konkurse „Life-saving innovations: stop COVID-19“...

Technologijos
2020.07.09
Oficialiai pristatė pirmą pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą

Lietuvos bankas paleidžia el. parduotuvę „lbcoin.lb.lt“, kurioje norintieji galės įsigyti pirmąją pasaulyje...

Rinkos
2020.07.09
Elektros kaina po liberalizavimo: augti neturėtų, kristi nėra kur Verslo tribūna 3

Atvėrus elektros tiekimo gyventojams veiklą konkurencijai, kai kurie įstatymo šalininkai išreiškė viltį...

Paslaugos
2020.07.09
Ultravioletine spinduliuote dezinfekuojamais respiratoriais tikisi sudominti ligonines Premium 2

UAB „Uvireso“, kurianti antivirusinę kvėpavimo kaukę, kurioje oras valomas ultravioletiniais spinduliais, jau...

Technologijos
2020.07.09
JAV universitetai prašo teismo stabdyti nurodymą dėl nuotolinių studijų

Harvardo universitetas ir Masačusetso technologijų institutas (MIT) trečiadienį paprašė teismo blokuoti JAV...

Technologijos
2020.07.08
Kelionių organizatoriai stabdo keliones į Bulgariją

Kelionių organizatoriai „Tez Tour“ ir „Novaturas“ stabdo užsakomuosius skrydžius į Bulgariją. Sprendimai...

Paslaugos
2020.07.08
Gastronominio turizmo maršrutus plečia ledų žemėlapis

Šaltibarščių žemėlapį prieš mėnesį paskelbusi Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir...

Laisvalaikis
2020.07.08
Prarastus keleivius suskaičiavę oro uostai regi atsigavimo ženklus

Lietuvos oro uostai skaičiuoja, kad dėl karantino ir sustabdytų skrydžių buvo prarasta apie 1,5 mln.

Koncertų ir sporto rūmų aplinkai tvarkyti – 3,4 mln. Eur 3

Vilniaus centre esančių apleistų ir į kongresų centrą turėsiančių virsti koncertų ir sporto rūmų aplinkinei...

Statyba ir NT
2020.07.08
Mažėja Registrų centro paslaugų įkainiai

Vyriausybės nutarimu patvirtinti mažesni VĮ Registrų centras paslaugų įkainiai – tiek gyventojams, tiek...

Statyba ir NT
2020.07.08
„Google.org” skyrė 440.000 USD paramą programai „Women Go Tech“

Filantropinis „Google“ padalinys „Google.org“ mentorystės programai Lietuvoje „Women Go Tech“ skiria 440.000...

Paslaugos
2020.07.08
Vokietijos keleivių vežėjas „FlixBus“ plečiasi į Baltijos šalis 

Daugiau nei 30-yje šalių veikiantis vežėjas autobusais plečia savo veiklos geografiją, Lietuvoje...

Sakartvelas atidaro oro susisiekimą su Baltijos šalimis

Sakartvelas atidaro oro susisiekimą su Lietuva, Latvija, Estija, Vokietija ir Prancūzija, pranešė Sakartvelo...

Paslaugos
2020.07.08
Iš Briuselio skrieja žaibai 14

Europos Komisijos pradėta pažeidimo procedūra prieš Lietuvą sukėlė dilemą: jei valstybė nesugrąžins pinigų...

Paslaugos
2020.07.08
Kaip pailsėti per atostogas Premium

Vasara tradiciškai – atostogų metas. O psichologai aiškina, kad atostogos – ilgesnis atotrūkis kad ir nuo...

Laisvalaikis
2020.07.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus