„Swedbank“ pradeda siūlyti „Apple Pay“ mokėjimus

Swedbank privatiems klientams, turintiems bekontaktes Mastercard korteles, atveria Apple Pay mokėjimus. Iki šiol Swedbank mokėjimais telefonu fizinėse prekybos vietose galėjo naudotis tik Android telefonų savininkai, nes Apple laikosi nuostatos neteikti trečiosioms šalims mokėjimų, atliekamų naudojant NFC ryšį, programavimo sąsajų (API).
Apple Pay pristatya 2014 m. Bet Lietuva yra maža šalis, kuri Apple prioritetų sąraše yra labai žemai. Todėl Lietuvoje kol kas yra vos viena kita įmonė, siūlanti visą Apple Pay sprendimą, įskaitant galimybę mokėti telefonu fizinėse prekybos vietose. Tiesioginę integraciją su šia sistema jau kuris laikas turi Revolut (jos korteles galima susieti su Apple Pay). Paysera tokios galimybės dar laukia.
Swedbank, Verslo žinių duomenimis, dėl integracijos su Apple derasi jau ilgokai. Banko atstovai dar šių metų vasarą, kai Verslo žinoms suteikė galimybę išbandyti naujos programėlės beta versiją, pasakojo, kad Apple sąlygos yra labai griežtos, bet tikino, kad bankas stengiasi susitarti, nes mato didėjantį susidomėjimą įvairiomis mobiliųjų mokėjimų paslaugomis visose keturiose savo namų rinkose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Švedijoje.
Kai tik Apple taikomos sąlygos pasikeis, Swedbank pasiūlys bekontakčių atsiskaitymų telefonu galimybę Apple išmaniuosiuose įrenginiuose, tada sakė banko atstovai.
Mūsų tikslas yra pasiūlyti klientams kuo platesnį skaitmeninių ir mobiliųjų paslaugų pasirinkimą, o Apple Pay buvo ilgai mūsų klientų laukta paslauga. Džiaugiamės galėdami išplėsti mobiliųjų mokėjimų pasiūlą ir gyventojams pristatyti dar vieną saugią ir išmanią alternatyvą, ? komentuoja Jūratė Gumuliauskienė, Swedbank klientų aptarnavimo tarnybos vadovė.
Apie Apple Pay
Išskirtinis Apple sistemos bruožas tas, kad kredito ar debeto kortele atliekant Apple Pay mokėjimą, kortelės numeris nėra išsaugomas nei įrenginyje, kuriuo atliekamas mokėjimas, nei Apple serveriuose. Vietoje to sukuriamas unikalus įrenginio abonemento numeris, kuris yra užšifruojamas ir saugomas mokėtojo įrenginyje. Kiekviena mokėjimo operacija yra autorizuojama naudojant vienkartinį unikalų dinaminį saugos kodą. Naudodamiesi iPhone ir Apple Watch gyventojai gali atsiskaityti Apple Pay mokėjimais fizinėse prekybos vietose ir internete. Kiekvieno atsiskaitymo Apple Pay atveju mokėtojas identifikuojamas pagal veido arba piršto antspaudo parametrus, naudojant Face ID ar Touch ID funkcijas arba suvedus įrenginio kodą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti