Svarbu: iki gruodžio 1 d. – pasirinkti pakuočių atliekų tvarkymo organizaciją

Reklama publikuota: 2019-11-25
Karolis Šiaudkulis, VšĮ „Gamtos ateitis“ direktorius: „Pernai sutvarkėme 99,99% reikalingo sutvarkyti pakuočių atliekų kiekio – šis skaičius gamintojams ir importuotojams svarbiausias.“
svg svg
Karolis Šiaudkulis, VšĮ „Gamtos ateitis“ direktorius: „Pernai sutvarkėme 99,99% reikalingo sutvarkyti pakuočių atliekų kiekio – šis skaičius gamintojams ir importuotojams svarbiausias.“

Kasmet iki gruodžio 1 d. gamintojai ir importuotojai privalo pakuočių atliekų tvarkyme besispecializuojančiai organizacijai pavesti organizuoti jų tvarkymą ateinančiais metais. Nepasirinkusieji bei nevykdantys pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo užduočių nustatyta tvarka privalo mokėti mokestį už aplinkos teršimą, kuris gerokai didesnis, nei patikėjus tvarkyti atliekas.

Vadovaujantis Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymu gamintojai ir importuotojai, pakuočių gamintojai ir pardavėjai yra atsakingi už į rinką išleidžiamų pakuočių ir pakuočių atliekų sutvarkymą. Šias paslaugas gamintojams ir importuotojams teikia licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos. Įmonės, gavusios iš šių organizacijų pakuočių sutvarkymą patvirtinančius dokumentus, turi teisę pasinaudoti mokesčio už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis lengvata ir nuo šio mokesčio atleidžiamos.

Privalu įrodyti

Nuo įpareigojimo mokėti mokestį už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis atleidžiami tik gamintojai ir importuotojai, per ataskaitinį laikotarpį Lietuvos vidaus rinkai tiekiantys ne daugiau kaip 0,5 t pakuočių. Todėl labai svarbu, ypač naujiems rinkos žaidėjams, įsivertinti ir suskaičiuoti, kiek ir kokios rūšies pakuočių į vidaus rinką tiekia, kaip planuoja įgyvendinti jiems numatytas užduotis: patys, individualiai ar patikėdami šias pareigas vykdyti šioje srityje dirbantiems specialistams.

Pakuočių atliekų sutvarkymas įrodomas dokumentais. Jie patvirtina pakuočių atliekų surinkimą iš komunalinių atliekų tvarkymo sistemos ir ją papildančių atliekų surinkimo sistemų, ne komunalinių atliekų sraute susidarančių pakuočių atliekų surinkimą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Pakuočių tvarkymas – gamintojams skaudi tema, galima sakyti, visa atsakomybė užkrauta ant jų pečių, o valstybės paramos, kuri tokiai veiklai būtų privaloma, – nėra. Gelbsti, kad įmonėje turime gerus specialistus, – teigia Algirdas Bagatyrius, UAB „Vilniaus alus“ generalinis direktorius. – Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą pakuočių atliekų tvarkymo organizaciją. Dabartinis mūsų partneris „Gamtos ateitis“ pasirodė pranašesnė už konkurentus: jie randa atsakymus į įvairius – ir probleminius – klausimus, padeda pildyti paraiškas, kurias privalome pateikti iki sausio 15 d., o ir tvarkymo įkainį pasiūlė gerą.“

Anot „Vilniaus alaus“ vadovo, norint, kad kitąmet valstybė pasiektų užsibrėžtų tikslų – ne mažiau kaip 50% komunalinių atliekų sraute esančių popieriaus, kartono, metalų, plastikų ir stiklo atliekų būtų paruošti naudoti pakartotinai ir perdirbti, – ji turi pati svariai prisidėti.

„Jei valdžios atsakingieji paklaustų mūsų – gamintojų ir importuotojų, – kokia reali situacija ir ką dar reikia padaryti, – susiimtų už galvų, kiek dar visko būtina atlikti, kad tikslas būtų pasiektas“, – aiškina A. Bagatyrius.

Sutvarkė 99,99%

Karolis Šiaudkulis, licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos, koordinuojančios Lietuvos gamintojų ir importuotojų prekinių pakuočių atliekų tvarkymą nuo 2016 m., VšĮ „Gamtos ateitis“ direktorius, primena, kad pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos pasirinkimui iki gruodžio 1 d. liko mažiau nei savaitė, tad rekomenduoja suskubti.

„Mūsų organizacijos tikslas – būti patikimu ilgalaikiu partneriu gamintojams ir importuotojams, siekiant įvykdyti nustatytas apmokestinamosios pakuotės atliekų tvarkymo užduotis. Pakuočių atliekų tvarkymą 2017 m. organizavome 25 gamintojams ir importuotojams, o per 3 metus jų skaičių padidinome per 14 kartų – šiandien aptarnaujame daugiau kaip 370 įmonių. Išleistų į rinką pakuočių atliekų kiekiai nuo beveik 3.000 t padidėjo iki daugiau kaip 50.000 t per metus – tai apie 17% rinkos. Šiuo metu aktyviai pasirašomos sutartys 2020-iesiems“, – pasakoja K. Šiaudkulis.

Praėjusiais metais „Gamtos ateitis“ sutvarkė 99,99% reikalingo sutvarkyti kiekio – šis skaičius, gamintojams ir importuotojams renkantis partnerius pakuočių atliekų tvarkymo srityje, – svarbiausias. Konkurencinga kaina ir pakuočių tvarkymo užduočių įvykdymas laiku, savalaikis atsiskaitymas už paslaugas su atliekų tvarkytojais – tai pagrindiniai rodikliai gamintojams ir importuotojams. Tai rodo, kad jie gali pasinaudoti mokesčio už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis lengvata, nereikia mokėti taršos mokesčio už pakuočių atliekas ir visi įpareigojimai sutvarkyti pakuotes bus įgyvendinti.

„Dirbant su klientais svarbiausia taupyti jų laiką ir pinigus, kuriuos jie sumokėtų už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis. Konkurencinga kaina, profesionalios konsultacijos dėl pakuočių apskaitos, kvalifikuoti sprendimai dėl tvarkymo, reguliarūs kasmetiniais mokymai dirbti su GPAI sistema, glaudus bendradarbiavimas su savivaldybėmis ir atliekų surinkėjais, naudotojais, eksportuotojais, siekiant užtikrinti atsakingą pakuočių atliekų sutvarkymą, – tai, ką siūlome nuolatiniams klientams ir galime pasiūlyti naujiems“, – teigia „Gamtos ateities“ vadovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku