VU bendradarbiauja su Izraelio įmone dėstant kibernetinę saugą

Vilniaus universitetas (VU), bendradarbiaudamas su Izraelio kibernetinio saugumo bendrove Check Point, formuoja ir artimiausiu metu pasiūlys naują dėstomą dalyką kibernetinę saugę. Kaip laisvai pasirenkamą dalyką šias paskaitas galės rinktis IT, programų sistemų bei informatikos krypties studentai.
Kibernetinė sauga jau dėstoma Vilniaus universitete, ir jau gana seniai yra ne tik tokiu pavadinimu dalykas studentams, bet ir visa bakalauro studijų programa Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga lietuvių ir anglų kalbomis (yra priimta ir užsieniečių grupė) Kauno fakultete aiškia Kristina Rudžionienė, Vilniaus universiteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto profesorė.
Bet to esą nepakanka, nes kibernetinio saugumo specialistai tapo ypač paklausūs. Ir ši tendencija būdinga ne tik Lietuvai.
Tobulėjančios technologijos stipriai keičia mūsų gyvenimą ir kelia iššūkių mūsų saugumui bei privatumui. Visuomenei reikalingi ne tik technologiniai sprendimai, bet ir asmeninė kibernetinio saugumo higiena. Turime ugdyti specialistus, gebančius mus apsaugoti ir suvaldyti pavojus, kurių atsiranda dėl daiktų interneto skvarbos į kasdienes veiklas, sako Eduardas Kutka, VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos lektorius.
Kibernetinio saugumo specialistai pradedami ruošti VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijai sudarius bendradarbiavimo sutartį su Izraelio kibernetinio saugumo bendrove Check Point Software Technologies. Kompanijos kuriama Check Point SecureAcademy akademinė programa veikia visame pasaulyje. Ji skirta aukštojo mokslo įstaigoms ir dažniausiai integruojama į studijų programas.
Mokymų programa pateikiama anglų kalba, todėl tikimasi, kad tai padės pritraukti užsienio studentų ir palengvins lietuvių absolventų įsitraukimą į tarptautines kompanijas, kurių kuriamų kompetencijų centrų Lietuvoje apstu.
Dalyvaus ir verslas
Check Point šios programos pagrindu nemokamai suteikia mokymų medžiagą universiteto dėstytojams, taip pat visą reikalingą programinę ir techninę įrangą laboratorijoms. Dėstytojams suteikiama galimybė nemokamai pasitikrinti žinias trečių šalių testavimo centruose ir įgyti kibernetinio saugumo administratoriaus sertifikatą.
Pagal Check Point SecureAcademy taisykles ir metodiką studentai visame pasaulyje ruošiami vienodai, esminių skirtumų Lietuvoje nebus. Vienintelė svarbi naujovė, kurią planuojama įgyvendinti, į paskaitas bus kviečiami specialistai iš įvairių įmonių, taip pat Check Point ekspertai, kurie su studentais dalysis gerąja praktika apie realias grėsmes bei organizacijų patiriamus kibernetinius iššūkius.
Pagrindinis programos tikslas, anot Giedriaus Markevičiaus, Check Point atstovo Baltijos šalims, yra paruošti specialistus, kurie ne tik būtų teoriškai susipažinę su kibernetiniu saugumu, bet ir žinotų, kokiais įrankiais suvaldyti grėsmes ir iš karto po studijų baigimo mokėtų spręsti kibernetinius iššūkius ir galėtų darniai integruotis į privatų bei valstybinį sektorius.
Jis priduria, kad per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje pastebima didelė valstybinių organizacijų branda kibernetinio saugumo klausimais.
Pasauliniame kibernetinio saugumo indekse Lietuva pakilo iš 57-os į 4-ą vietą. Ir vis dėlto kibernetinių incidentų mastas didėja, todėl verta ugdyti ne tik specialistus, bet ir organizacijų sąmoningumą skatinti investuoti į žmogiškuosius resursus bei apsaugos sprendimus, sako G. Markevičius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti