Automatizuoti procesai taupo sekundes ir didina saugumą

Publikuota: 2019-11-04

Pradėdamas pokalbį vienos iš didžiausių Lietuvos saugos tarnybų UAB „Ekskomisarų biuras“ generalinis direktorius Arvidas Januška pajuokavo, kad pagal vieną kriterijų jų niekas niekada neaplenks – tai pirmoji ir ilgiausiai veikianti saugos tarnyba šalyje, įkurta prieš 25-erius metus.

Kokius iššūkius saugos verslui teko įveikti jaunoje valstybėje?

Nuo pat pirmų veiklos dienų siekėme geriausiai suprasti klientų poreikius ir pasiūlyti jiems tinkamiausius saugos sprendimus, atsižvelgdami į konkrečiam objektui gresiančias grėsmes. Kas prisimena Lietuvą prieš 25 m., žino, kad 1994 m. siautėjo reketas, sprogdinimai, padegimai. Verslininkai, kuriems pirmiausiai ir buvo skirtos mūsų paslaugos, iki tol turėjo dvi galimybes: arba mokėti duoklę banditams, arba kreiptis į policiją. Teisėsaugos institucijos ne visuomet galėjo pagelbėti operatyviai. Tais metais įsikūrus „Ekskomisarų biurui“ atsirado dar viena galimybė jaunam verslui apsiginti nuo reketo, nuo siautėjančių gaujų. Verslo saugos padalinio branduolį tuomet sudarė buvę kriminalinės policijos pareigūnai, savo tarnybos metu sukaupę didelę patirtį.

Akivaizdu, kad kompetencijos, kurios buvo reikalingos veiklos pradžioje ir šiandien – skiriasi. Biure pradėjau dirbti 1996 m. Fizinės saugos skyriaus vadovu, tuomet tarp svarbiausių kriterijų buvo kasdienis fizinis,  kovinis pasirengimas, o taip pat ginklų panaudojimo įgūdžių tobulinimas, nes per 90% darbuotojų dirbo nešiodamiesi šaunamąjį ginklą. Todėl darbuotojų atranka buvo ypač griežta, vidutiniškai iš 10 pretendentų įdarbindavome 1. Šiandien šios kompetencijos reikalingos jau palyginti nedideliam darbuotojų skaičiui, daugiausiai dirbantiems greito reagavimo ekipažuose ir kai kuriuose fizine sauga saugomuose objektuose. Dabar žymiai labiau reikia šiuolaikines technologijas išmanančių ir jas galinčių pritaikyti specialistų. Nors kruopštumas, atidumas, pastabumas – visuomet reikalingi apsaugos darbuotojams.

Didžiausias pokytis mūsų versle įvyko apie 1999 m., kai supratome  elektroninės saugos perspektyvą ir ją ėmėme plėtoti. Šiandien galiu pasakyti, kad šios veiklos reikėjo imtis keletu metų anksčiau ir tą daryti intensyviau.

Akcentuojate, kad saugos verslui didelės įtakos turi modernėjančios technologijos. Ar galite palyginti elektroninę saugą prieš 20 m. ir dabar?

Principai išlikę tie patys, bet priemonės ir galimybės – skiriasi iš esmės. Ypač didelis lūžis įvyko prieš keletą metų, kai atsirado galimybė internetu perduoti didelius duomenų kiekius realiu laiku. Jei anksčiau objekte įrengta vaizdo stebėjimo sistema fiksuojamą vaizdą galima buvo stebėti tik čia pat esančiuose monitoriuose, tai dabar vaizdas iš bet kurio objekto realiu laiku perduodamas į bet kurią pasaulio vietą. Aš jau nedetalizuoju dirbtinio intelekto ir vaizdo analitikos, pvz., veidų atpažinimo, teikiamų galimybių. Nuo nuolatinio vaizdo stebėjimo jau pereiname tik prie galimų užfiksuotų incidentų analizavimo ir tinkamo reagavimo į juos.

nuotrauka::1 left

Technologijos suteikia beribes galimybes ir jas vis labiau išnaudosime, fizinę saugą, kur įmanoma, keis mažiau nuolat brangstančiai darbo jėgai imlūs saugos sprendimai. Jau šiandien pasitelkę naujausias technologijas klientams siūlome didesnės vertės sprendimus, pvz., lengvai įsidiegiamas apsaugos sistemas patalpose, greitesnį reagavimą ir automatizuotą klientų informavimą.

Kokie tai sprendimai ir kuo jie naudingi klientams?

Pasitelkę šiuolaikines technologijas vieni pirmųjų iš saugos tarnybų automatizavome greitojo reagavimo ekipažų valdymą. Anksčiau, gavus signalizacijos suveikimą, pulto operatorius monitoriuje vertindavo, kur yra  objektas ir artimiausias ekipažas, o po to jį išsiųsdavo. Tai užtrukdavo iki 30 sekundžių ir ne visuomet buvo parenkamas tinkamiausias ekipažas, pvz., arčiausiai esantis objektą galėjo pasiekti vėliau, nei esantis kiek tolėliau, bet galintis išvengti eismo kamščių. Dabar, suveikus signalizacijai, sistema pati realiu laiku išanalizuoja įvairiausias aplinkybes ir per 1–2 sekundes tinkamiausiam ekipažui nusiunčia visą informaciją: kokiame objekte suveikė signalizacija, kurioje objekto vietoje, kokie davikliai, pvz., dūmų ar stiklo dūžio, o taip pat parenka ir nurodo maršrutą, kaip greičiausiai pasiekti objektą. Tokia sistema – naujovė ne tik Lietuvoje.

 nuotrauka::2 right

Dar daugiau patogumų ir funkcionalumų klientai gavo spalio pabaigoje sukūrus naują mobiliąją programėlę. Dabar jie nuotoliniu būdu realiu laiku gali ne tik stebėti savo įmonę, parduotuvę ar būstą, gauti pranešimus, pvz., apie suveikusią signalizaciją, dingusią elektrą, per programėlę gali atšaukti ekipažą klaidingai suveikus signalizacijai, ją valdyti, pvz., išjungti atėjus namų tvarkytojai arba pačiai tvarkytojai suteikti įgaliojimus išjungti ir įjungti signalizaciją, o taip pat programėlėje pasirinkus tinkamą laiką išsikviesti inžinierių, pvz., sutrikus apsaugos sistemai, apmokėti sąskaitas. Viena iš aktualiausių programėlės funkcijų – SOS mygtuku operatyviai išsikviesti apsaugos ekipažą. Anksčiau tam reikėjo įsirengti papildomą įrangą, turėti atskirą pultelį.

Jei veiklos pradžioje būtume užsiminę, kad apsaugos paslaugomis prekiausime internetu – būtume sukėlę daug juoko. O šiandien mūsų pasiūlytas „Būk ramus“ sprendimas – internetu susikomplektuoti, užsisakyti ir pačiam ar su mūsų pagalba įsidiegti būsto ar kitų patalpų belaidę apsaugos sistemą – ypač populiarėja. Ją galima įsigyti ar išsinuomoti ir keliems mėnesiams, ir neribotam laikui, o įsidiegti pačiam paprasta. Manau, patikimi, lengvai ir greitai įdiegiami saugos sprendimai vis labiau populiarės.

Beje, vasarą nepriklausoma Šveicarijos organizacija „Icertias“ (International Certification Association) atliko Lietuvos privačių prekės ženklų tyrimą „Best Buy Award 2019–2020 m.“, siekdama atskleisti vartotojų patirtį ir suvokimą apie produktus ir paslaugas, kuriuos vartotojai laiko suteikiančiais geriausią kainos ir kokybės santykį. Lietuvos gyventojai, pasikliaudami savo patirtimi ir nuomone, nurodė, kad „Ekskomisarų biuro“ teikiamos apsaugos ir signalizacijos sistemų paslaugos yra Nr. 1 pagal kainos ir kokybės santykį šalyje. Tai dar kartą įrodo, kad pasitelkę naujausias technologijas galime sukurti ir pasiūlyti daugelio lūkesčius atitinkančias paslaugas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Mergermarket“ savininkas seka „Bloomberg“ įkūrėjo keliu

Italijos verslininko ir buvusio obligacijų prekybininko Andrea Pignataro įkurta įmonė „Ion Group“ pamažu...

Rinkos
19:53
Vynas metus bus brandinamas kosmose

12 butelių puikaus prancūziško bordo metus bus brandinami Tarptautinėje kosmoso stotyje (International Space...

Laisvalaikis
13:33
„Telecentro“ 9 mėnesių pajamos didėjo, pelnas ir pelningumas mažėjo

Neaudituotais duomenimis, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras („Telecentras“) šiemet 9 mėnesius dirbo...

Paslaugos
11:39
Vilniaus eismo reguliavimas: nuo elektros kaštų mažinimo iki atvirų duomenų politikos Verslo tribūna 2

Šviesoforų reguliavimas ir eismo valdymas sostinėje automatizuotas jau nuo 2008 m. Praėjus dešimtmečiui...

Paslaugos
06:00
Komercijos atašė Vokietijoje: verslo reikalai prasideda ir baigiasi gyvai Premium

Vokietija didelė rinka, tad galimybių, ką joje gali nuveikti lietuviai, irgi yra daug. Vienas pavyzdžių – IRT...

Gazelė
2019.11.04
„Google“ keičia paieškos algoritmą - sistema pajėgs suprasti ne tik žodžius, bet ir kontekstą 1

JAV milžinė nutarė patobulinti savo paieškos sistemą, pridėdama naują kalbos analizės būdą. Kompanija šiuo...

Technologijos
2019.11.04
Robotai paslaugų centruose – ir naudinga, ir gera reklama Premium

Agentūra „Investuok Lietuvoje“ ruošia saldainį paslaugų centrams – procesų automatizavimo strategiją. Ja...

Paslaugos
2019.11.04
„HumansApp“ keičia pavadinimą į „Qoorio“ 4

Žinių dalijimosi programėlė „HumansApp“ tampa „Qoorio“. Šiemet pritraukę 540.000 Eur investiciją produkto...

Paslaugos
2019.11.04
Automatizuoti procesai taupo sekundes ir didina saugumą Verslo tribūna

Pradėdamas pokalbį vienos iš didžiausių Lietuvos saugos tarnybų UAB „Ekskomisarų biuras“ generalinis...

Paslaugos
2019.11.04
„Bauwerk Boen“ skaitmeninimo planas: užtruks 2–3 metus Premium

Parketo ir medinių grindų gamybos „Bauwerk Boen“, kuri priklauso Norvegijos ir Šveicarijos parketo gamybos...

Pramonė
2019.11.04
Dėl naujų telefonų mirštantiems „Apple“ rengiasi siūlyti „iPhone“ prenumeratą

Daugiau ketvirtinių pajamų nei tikėjosi analitikai gavusi technologijų milžinė „Apple“ rengiasi naujam pajamų...

„Sweco Lietuva“ vadovas: pirataujantys projektuotojai mus pjauna 6

Statinių projektavimui keliantis į skaitmeninę erdvę, nelegalią programinę įrangą naudojančios bendrovės ar...

Statyba ir NT
2019.11.02
„Disney“ ir „Apple“ žengia į vaizdo transliavimo rinką, turinio karai prasideda Premium

Lapkritį veiklą pradeda galingi „Netflix“ konkurentai – „Apple TV+“, „Disney+“ ir „HBO Max“ vaizdo turinio...

Paslaugos
2019.11.02
Žiniasklaidos registro sukūrimo terminas atidedamas

Užtrukus nuostatų derinimui ir viešųjų pirkimų procedūroms, informacinė sistema apie žiniasklaidos veiklą bus...

Rinkodara
2019.11.02
Paskelbti pakuotės dizaino „NAPA Baltic 2019“ finalininkai

Kasmetiniuose Baltijos ir Šiaurės šalių pakuotės dizaino renginiui „NAPA Baltic“ šiemet pateiktas 121 darbas,...

Rinkodara
2019.11.02
Vandenilio gamyba vilioja rizikos kapitalą Premium 1

Pasaulyje bręstant vandenilio bumui, įvairios šalys tam aktyviai ruošiasi. Pasirodo vis daugiau pranešimų...

Technologijos
2019.11.01
„Google“ už 2,1 mlrd. USD įsigijo „Fitbit“

JAV technologijų gigantė „Google“ įsigijo išmaniųjų apyrankių gamintoją „Fitbit“ už 2,1 mlrd. USD. Taip...

Technologijos
2019.11.01
Mirė žinomas advokatas, buvęs Seimo narys Vytautas Zabiela 

Eidamas 89-uosius metus mirė žinomas advokatas, buvęs Seimo narys Vytautas Zabiela.

Verslo aplinka
2019.11.01
Prieš uostus nukreiptos kibernetinės atakos kainuotų daugiau nei gamtos stichijos

Vienos kibernetinės atakos Azijos uostuose nuostoliai galėtų sudaryti daugiau kaip 110 mlrd. USD – tik...

„Fortinet” įsigijo kibernetinio saugumo startuolį „enSilo“

JAV kibernetinio saugumo kompanija „Fortinet", kurios sprendimai bei įranga (fizinės ugniasienės ir kt.) gana...

Technologijos
2019.10.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau