Naujos investicijos į kokybišką atliekų šalinimą

Publikuota: 2019-10-29 07:00

Į Kauno gatves šiemet išriedėjo pirmieji kompaktiniai šiukšliavežiai MTM, pagaminti mūsų kaimynėje Latvijoje. Tai – automobiliai, atitinkantys visus vakarietiškus standartus ir pagal funkcionalumą bei kokybę analogiški anksčiau įgytiems suomiškiems, itališkiems bei švediškiems, tik dėl netolimos gamybinės bazės bei Pabaltijui būdingų žemesnių gamybos kaštų kainuojantys pigiau.

Kaimyninėje šalyje rado vertingą produktą

Apie priežastis, paskatinusias įsigyti kaimynų gaminamą produkciją, mums papasakojo UAB „Techservisas“, tiekiančios šiuos automobilius į Lietuvą, vadovas Ardas Mikulėnas. „MTM prekės ženklas jau užkariavo gimtąją Latviją ir sėkmingai plinta toliau į visą Pabaltijį, ? sakė jis. – Mes esame viena iš šios plėtros krypčių.“

A. Mikulėnas teigė pats lankęsis Salaspilio rajone esančioje gamykloje ir savo akimis įsitikinęs, kad įvežamu į Lietuvą „MTM ing.“ kėbulų, priekabų ir specializuotų automobilių gamyklos produktu – įvairios talpos tvirtų atliekų surinkimo bei pervežimo automobiliais ? galima visiškai pasitikėti. „Gamykla veikia pagal vakarietiškus standartus, be to, yra visai netoli Lietuvos – tai garantuoja operatyvią garantinę bei pogarantinę priežiūrą, profesionaliai atliekamą kvalifikuotų darbuotojų,“ – dalijosi jis savo įspūdžiais. Kita vertus, į Latviją automobilių remontui vežti nebūtina – „Techserviso“ gamybinėje bazėje Kaune yra visa tam reikiama įranga.

Patrauklios gamybos sąlygos

„MTM ing.“ gamykloje atliekų surinkimui ir pervežimui pritaikyti kėbulai montuojami ant papildomai sutvirtintų ir patobulintų pasaulinių gamintojų važiuoklių: „Mercedes Benz“, „IVECO“, „SCANIA“, „MAN“, „ISUZU“, „GAZon Next“, „KAMAZ“ ar „Mitsubishi Fuso“. „Didžiulis šių automobilių privalumas tas, ? pabrėžė A. Mikulėnas, ? kad važiuoklės markę kiekvienas gamyklos užsakovas gali pasirinkti pagal savo poreikius, diktuojamus vietovės specifikos ar jo paties komercinių prioritetų. Bet kuriuo atveju pagamintos produkcijos kokybė ir saugumas atitiks EB Mašinų direktyvos 2006/42/EB reikalavimus”. Šiukšlių surinkimo ir suspaudimo bunkerio konstrukcija papildomai sustiprinta legiruoto plieno briaunomis, o pats bunkeris gaminamas iš trinčiai atsparaus plieno HARDOX 450, užtikrinančio ilgą talpos gyvavimą, įveikiant tokius iššūkius kaip atšiaurios miesto klimato sąlygos, drėgni bei šalti orai ir yrančių atliekų išskiriamos medžiagos. Papildomai jį apsaugo naujausios kartos dažų danga iš 2 komponentų poliuretano emalės.

Galimybė kontroliuoti gamybos procesą ir, esant poreikiui, lanksčiai modifikuoti užsakymo atlikimo eigą – tai dar viena priežastis, kodėl UAB “Techservisas” nusprendė įvežti MTM šiukšliavežius į Lietuvą.

“Arti užsakovo esanti gamybinė bazė, garantuota ir operatyvi techninė priežiūra, galimybė keisti produkto specifikaciją pagal poreikį, be to, labai konkurencinga galutinio produkto kaina, ? išvardijo bendrovės vadovas, ? visa tai lemia mūsų pasiryžimą dalyvauti su šiais automobiliais viešuosiuose pirkimuose visoje Lietuvoje. Ne tik dalyvauti, bet ir laimėti.”

Pritaikyti ir siauresnėms miesto erdvėms

Kompaktiško dydžio šiukšliavežis – tai didžiulis privalumas šiuolaikinėje tankiai gyvenamoje didmiesčio erdvėje ar kotedžų gyvenvietėse, kur atstumai tarp pastatų dažniausiai nėra itin dideli. „MTM ing.“, Ardo Mikulėno teigimu, gamina kelių skirtingų talpų šiukšliavežius, o visuose juose įrengtos išmaniosios atliekų presavimo sistemos padeda ne tik vikriai išmanevruoti net siaurose kiemo erdvėse, bet ir išvežti kur kas daugiau atliekų, nei, atrodytų, gali į juos tilpti.

„Šiukšliavežiuose įrengiamas galingas presavimo mechanizmas, pajėgiantis per vieną ciklą suspausti atitinkamą atliekų kiekį, ? pasakojo UAB „Techservisas“ vadovas. – Tokiam automobiliui prireikia mažiau laiko, kad supresuotų visą bunkerio turinį. Su laiku taupomi ir degalai, ir pačios šiukšliavežės darbo resursas.“

A. Mikulėno nuomone, atliekų suspaudimo greitis sutankinimo kokybės negadina: dėl galingo presavimo sutankinimo santykis išlieka 6:1. Šis dydis reiškia, kad šiukšliavežis, sutankinęs atliekas, gali išvežti šešiskart daugiau nei jų į bunkerį telpa prieš sutankinimą.

Kokybiškesnė paslauga už tą pačią kainą

Paklaustas, ar nepabrangs galutiniam vartotojui atliekų surinkimo ir išvežimo paslauga, padėvėtus miesto parko šiukšliavežius pakeitus naujesniais ir techniškai pažangesniais, A. Mikulėnas neturėjo abejonių. “Ne, ? sakė jis, ? naujesnių automobilių įsigijimo kaštai pakankamai demokratiški ir niekaip nepaplonins paprastų gyventojų piniginės. Tiesą pasakius, jie tiesiog gaus tą pačią paslaugą, tik malonesnių akiai naujų mašinų geriau ir tyliau atliktą.”

O štai komunalinių paslaugų tiekėjams, besidomintiems naujais atliekų surinkimo ir transportavimo automobiliais, bendrovės vadovas prognozavo išties palankias sąlygas. Jo žodžiais, nauji latviški šiukšliavežiai ir jų eksploatacija gali užsakovui kainuoti apie 20 proc. pigiau.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kvitų loterija: per 2 metus laimėjo 4.162 gyventojai

Gyventojai per dvejus metus VMI organizuojamos kvitų loterijos žaidimo sistemoje užregistravo apie 4,9 mln.

Finansai
10:50
„Google“ savininkės pelnas neatitiko lūkesčių: akcijos atpigo 2%

JAV bendrovės „Alphabet“, valdančios interneto paieškos variklį „Google“, pelnas neatitiko lūkesčių, tad...

Rinkos
09:13
Naujos investicijos į kokybišką atliekų šalinimą Verslo tribūna

Į Kauno gatves šiemet išriedėjo pirmieji kompaktiniai šiukšliavežiai MTM, pagaminti mūsų kaimynėje Latvijoje.

Paslaugos
07:00
MTTC traukia pas kaimynus: Varšuvoje atidarė telefonų remonto gamyklą Premium 2

Mobiliųjų telefonų priežiūros ir remonto paslaugas teikianti UAB MTTC įžengė į kaimynę Lenkiją. Kartu su...

Paslaugos
05:45
„Baltneta“ baigė 3 mln. eurų vertės duomenų centro plėtros etapą

Bendrovė „Baltnetos komunikacijos“ oficialiai baigė antrą Liepkalnio duomenų centro plėtros etapą, kuris leis...

Technologijos
2019.10.28
Vilniaus universitetas su „Tilde IT“ už 3,8 mln. Eur kuria naują vertėją Premium 3

Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai kartu su partneriais iš UAB „Tilde IT“ kuria automatinį vertėją,...

Technologijos
2019.10.28
L. Blaževičiūtė: kovoti su „Netflix“ ar „Apple TV+“ galime lokalumu Premium

Nors turinio platformų pasirinkimas auga, televizija taip pat išlaiko žiūrimumo pozicijas, o nepaliaujamai...

Rinkodara
2019.10.28
„Laudamotion“ pradėjo skrydžius tarp Vilniaus ir Vienos

Austrijos pigių skrydžių bendrovė „Laudamotion“ pirmadienį pradėjo vykdyti skrydžius iš Vilniaus į Vieną.

Lietuvių virtuvės meistrai iš Kinijos parsivežė sidabrą

Savaitgalį Kinijoje vykusiame tarptautiniame jaunųjų virtuvės meistrų čempionate „International Young Chefs...

Laisvalaikis
2019.10.28
„NFQ Technologies“ Šiauliuose atidarė naują biurą

Bendrovė „NFQ Technologies“ Šiauliuose atidaro naują biurą. Per artimiausius 2 metus planuojama komandą...

Technologijos
2019.10.28
Degančios padangos primena, kad vis dar galime tapti gamtosaugos lyderiais Europoje

Klimato kaita ir gamtos apsauga – temos, jau ne vienus metus užimančios kertinę poziciją svarbiausiose...

Paslaugos
2019.10.28
„Čili Holdings“ turi naują rinkodaros vadovą

„Čili Holdings“ rinkodaros vadovu prieš kelias dienas dirbti pradėjo Andrius Šilovas. Iki tol bendrovės...

Rinkodara
2019.10.28
Bitkoino kaina: baimę dėl mirtino susikirtimo pakeitė pozityvūs lūkesčiai 1

Bitkoino kaina per pastarąsias dienas kaip reikiant patampė investuotojų nervus.

Rinkos
2019.10.28
Kinai užsienio kelionėms per pusmetį išleido 127,5 mlrd. USD

Kinų turistų išlaidos užsienio kelionėms 2019 m. pirmąjį pusmetį siekė 127,5 mlrd. USD (111,55 mlrd. Eur) –...

Paslaugos
2019.10.27
VGTU mokslininkai sukūrė biofiltrą pramonei, ar komercializuos – dar neaišku

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos apsaugos instituto mokslininkai sukūrė biofiltrą,...

Technologijos
2019.10.27
„Skrendu.lt“ patirtis: kaip dirbti, kai „viskas dega“

Klientai šiandien yra itin reiklūs ir gerai žino savo galimybes bei teises, o turizmo srityje dirbančių...

Prekyba
2019.10.27
Restoranai ir viešbučiai ūkio lėtėjimo kol kas nejunta

Nors viešojoje erdvėje nuolat kalbama apie artėjantį ekonominį sunkmetį, Lietuvos restoranų ir viešbučių...

Paslaugos
2019.10.27
Iš Vilniaus – nauji skrydžiai į Charkovą, Londoną, Vieną, Eilatą

Prasidedant žiemos sezonui, nuo sekmadienio startuoja nauji tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į antrąjį...

Turizmas: Antalija muša rekordus

Turkijos Antalijos provincijos kurortuose nuo š.m. sausio 1 dienos iki spalio 15 dienos ilsėjosi daugiau nei...

Paslaugos
2019.10.26
Nešiojamų muzikos grotuvų istorija: nuo radijo iki išmaniųjų telefonų 2

Prieš 18 metų pasauliui pristatytas pirmasis „iPod“ muzikos grotuvas. Jis, kaip ir keli kiti „Apple“...

Technologijos
2019.10.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau