Restoranai ir viešbučiai ūkio lėtėjimo kol kas nejunta

Nors viešojoje erdvėje nuolat kalbama apie artėjantį ekonominį sunkmetį, Lietuvos restoranų ir viešbučių sektoriaus lyderiai tvirtina kol kas nematantys jokių signalų, kurie rodytų, kad ūkio padangė niaukiasi.
Nepaisant vis garsesnių kalbų apie artėjančia krizę, mūsų sektoriuje lėtėjimo nejaučiame, VŽ teigė Gintaras Rutkauskas, apie pusšimtį maitinimo įstaigų Lietuvoje valdančios Delano vykdomasis direktorius.
Pasak jo, šiandien sunku vertinti, ar sunkmetis bus, visgi Delano jau yra gerai išmokusi praėjusios krizės pamokas, todėl konservatyviai valdo lėšas, stengiasi neprisiimti nepasvertų įsipareigojimų.
Kol kas lėtėjimo ženklų nemato ir Gediminas Balnis, Amber Food direktorius ir valdybos pirmininkas. Paklaustas, kaip galimam sunkmečiui rengiasi Amber Food, mini, jog įmonė konservatyviai vertina plėtrą.
nuotrauka::1left
Viešbučių rodikliai nerimo nekelia
Kalboms apie atsėlinusį ūkio nuosmukį pagrindo šiandien nemato ir viešbučių valdytojai.
Massimo Supino, viešbučio Radisson Blu Hotel Lietuva direktorius, mini, kad svetingumo verslas esant ekonominiam nuosmukiui nukenčia pirmas iš visų sektorių ir paskutinis atsigauna.
Tačiau kol kas nenumatome neigiamų tendencijų vietinėje svetingumo rinkoje, viešbučių paklausos skaičiai pastaruosius porą metų yra panašūs. Žinia, mes mieliau liktume prie optimistinio ekonominio scenarijaus, bet jei kiltų turbulencijų, mes elgsimės atitinkamai, komentuoja M. Supino.
Artūras Vainora, tris viešbučius Vilniuje valdančios bendrovės Centrum vadovas, teigia, kad 2019 m. apgyvendinimo sektoriui yra padidėjusios konkurencijos metas, mat Vilniuje atsidarė apie 800 naujų viešbučių kambarių, dėl ko pirmą pusmetį buvo fiksuotas lengvas kainų bei užimtumo kritimas, ypač 4* segmente, kuris dabar jau stabilizuojasi.
Tačiau šių pokyčių su galimu ūkio lėtėjimu jis nesieja.
Šiandien bent aš nematau jokių ūkio lėtėjimo ženklų. Tai, kas dabar vyksta Vilniaus viešbučių rinkoje, yra sukelta tiesiog staigiai padidėjusios viešbučių pasiūlos, kuri ilgainiui turėtų susibalansuoti. Visgi mes kaip ir visuomet labai atsakingai vertiname savo finansines galimybes, todėl kiekvienas projektas yra pasveriamas, įvertiname, ar jį galėsime įgyvendinti ir įvykdyti savo įsipareigojimus bankams, pasakoja Centrum vadovas.
nuotrauka::2right
Ką rodo statistika
Statistikos duomenimis, apgyvendinimo ir maitinimo įmonių pajamos šiemet pirmą pusmetį buvo apie porą procentų mažesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tačiau jei maitintojų pajamos smuko apie 4,6%, tai apgyvendintojai fiksavo 4,5% siekusį augimą.
Tuo tarpu VŽ kalbintos restoranų ir viešbučių verslo lyderės mini, kad šių metų pajamos turėtų būti didesnės nei 2018 m.
Plačiau apie tai, kaip šiemet sekasi apgyvendinimo ir maitinimo lyderėms, skaitykite VŽ premium.
[infogram id="f1bfd1d5-2351-4f45-8b57-591d8a050cd0" prefix="Kus" format="interactive" title="Maitinimo ir apgyvendinimo pajamos 2017-2019 m."]
[infogram id="0fe1c271-de63-4d1a-95d6-660a5f8a9e72" prefix="FEC" format="interactive" title="Apgyvendinimo ir maitinimo pelnai 2017-2019 m."]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti