Aukštaitijos įdomybės: bičių terapija ir džiaugsmai Paukščių kaime

Ruduo puikus metas trumputėms kelionėms po Lietuvą. Šįkart VŽ domėjosi, ką naujo keliauninkai gali pamatyti ir nuveikti Aukštaitijos nacionaliniame parke.
Stripeikiuose seniausiame Aukštaitijos nacionalinio parko kaime įsikūręs Senovinės bitininkystės muziejus. Tai vieta, kur galima ne tik sužinoti beveik viską apie bitininkystę ir bites, bet ir atsikvėpti nuo miesto šurmulio ir įtampos.
Ištroškusiems ramybės, atsipalaidavimo, šviesių minčių muziejaus specialistai siūlo išbandyti jų sukurtą Bičių produktų kvapų relaksacinę programą Kvapų palėpė.
Programa vyksta autentiškoje senovinėje patalpoje ant namo aukšto, kur sukabinti 8 hamakai ir puokštės džiovintų žolelių.
Besisūpuojant hamakuose, prietemoje klausant bičių dūzgesio įrašo ir kvėpuojant bičių produktų vaško, pikio, žiedadulkių, medaus kvapais, harmonizuojasi mintys, nurimsta, atsipalaiduoja skubos išvargintas kūnas, tikina Danutė Indrašienė, muziejaus gidė.
embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/92?placement=
Hamakas gali išlaikyti iki 200 kg svorį, tad į jį šeimos nariams ar artimiems žmonėms D. Indrašienė pataria lipti ir po du ar net po tris. Tvirtina esą tai puiki šeimyninė terapija, ypač šiais laikais, kai daugelis skubame, lekiame pametę artimus ryšius su šeima, o kartais ir patys save.
Kvapai nuteikia maloniam ramiam sustojimui čia ir dabar. Jei šios terapijos metu sugebėsite sustoti šią akimirką, atsiduoti tam, kaip jūsų organizmą veikia kvapas, sūpavimasis, bitelių dūzgimas, garantuoju jūs tikrai grįšite namo pailsėję, žada gidė.
Ir sako tiesą išbandėme, bitelių kvapų terapija išties labai ramina ir puikiai nuteikia, o kainuoja simboliškai 3 Eur asmeniui už iki 40 minučių trunkančią procedūrą.
Pristatė naują ekspoziciją
D. Indrašienė pabrėžia, kad kvapų terapija ir visa aplinka atspindi esminę Bitininkystės muziejaus sumanytojo Broniaus Kazlo idėją, kad čia patekus reikia ne tik kalbėti apie bites ir jas eksponuoti, bet ir tai, kad įžengęs pro muziejaus vartus žmogus sustotų ir būdamas čia atrastų save iš naujo.
Mat muziejus įsikūręs unikalios gamtos apsupty 4 ha teritorijoje Tauragnos upelio pakrantėje.
Muziejaus teritorijoje 5 pastatai su turiniu apie bites, visi jie kalba apie biteles skirtinga kalba kvapais, garsais, skaitymu ir pojūčiais skonio ir uoslės, pasakoja gidė.
Čia pat muziejuje gyvena 13 bičių šeimų. Beje, ar žinojote, kad viename avilyje telpa 1 motinėlė, iki 1.000 tranų ir net iki 100.000 bičių darbininkių?
Stripeikiuose galima rasti ir tris avilius, kuriuos mūsų prezidentui Valdui Adamkui kažkada padovanojo Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, savo akimis išvysti pasaulinę naujovę srautinį avilį, iš kurio medus bėga tiesiai į jūsų puodelį it iš krano ir t. t.
Be to, muziejus lankytojams siūlomo 9 edukacines programas nuo medaus išsukimo iki žvakių liejimo ar bičių produktų degustacijos.
Apsilankę šiame muziejuje naujo ras ir tie, kas Stripeikiuose jau yra buvę, mat tik ką rugsėjo vidury muziejus lankytojams pristatė naują ekspoziciją.
O baigdama pasakojimą apie muziejų D. Indrašienė duoda naudingą patarimą: Perki medų neklausyk, ką suokia bitininkas, o žiūrėk, kur stovi jo bitės, kad matytum, iš kokio žiedyno jos parneša nektaro. Ką siūlo žolė, tą atneš bitė į avilį, taigi reikia žinoti augalų savybes.
Muziejus lankytojus priima iki lapkričio, bilieto kaina 12 Eur.
Šeimų poilsis Paukščių kaime
Tiems, kas po Aukštaitiją keliauja su vaikais ar patys nori trumpam sugrįžti į vaikystę, į maršrutą verta įtraukti ir kitą vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke įsikūrusį objektą Ignalinos rajone Cijonų kaime esančių sodybą Paukščių kaimas.
Svetingi sodybos šeimininkai Laima ir Rimas Rakauskai ne tik turi didelį įvairių paukščių ūkį, bet ir yra parengę edukacinę programą mažiesiems Paukščių kaime.
Jei trokšti laimės, Laimės paukštė gyvena Cijonuose, atvažiuok ir surask ją, kviečia Paukščių kaimo šeimininkai.
Apsilankę sodyboje susipažinsite su Paukščių kaimo sparnuočiais stručiais, vištomis, povais, putpelėmis ir t. t., sužinosite apie paukščius viską, pavyzdžiui, kuriuo galu buku ar smailu višta deda kiaušinį, kodėl skiriasi vištos kiaušinio lukšto spalva ir ar ji priklauso, tarkim, nuo gaidžio nuotaikos, ir daug kitų netikėtų ir naudingų dalykų.
embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/88?placement=
Laima mums atskleidė ir kaip pasigaminti sietyną iš kiaušinių.
O jos vyras Rimas pavaišino milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių pirato akimi, arba kitaip, piratakiu.
Kas privalgo piratakių, gražiai šoka net sirtakį, pokštauja Rimas.
Be to, sodyboje galima išmokti rašyti žąsies plunksna ir pabūti čia pat Cijonuose susuktame didžiuliame laimės paukštės lizde.
Išties nuotaikinga Paukščių kaimo edukacija vaikų grupei kainuoja apie 100 Eur. Pavieniai lankytojai tiesiog apžiūrėti šį ūkį ir jame gyvenančius paukščius bei gyvūnus gali už 12 Eur.
L. Rakauskienė pasakoja, kad mažuosius svečius Paukščių kaimas priima beveik 10 mėnesių per metus. Kalėdoms rengiama Kalėdų prakartėlė, Velykų laikotarpiu vyksta velykinė edukacija.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti