Makaliaus sėkmės istoriją bandys pakartoti Tailande

Publikuota: 2018-05-06
Rimvydas Širvinskas Makalius, UAB „TravelDeals LT“ direktorius. Bendrovės nuotr.
Rimvydas Širvinskas Makalius, UAB „TravelDeals LT“ direktorius. Bendrovės nuotr.

Kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas Makalius kartu su verslo partneriu Dariumi Lebedzinsku steigia turizmo firmą Tailande. Lietuvių tikslai tolimoje šalyje itin ambicingi – portalą „Makalius.co.th“ per 3-4 metus paversti populiariausiu kelionių portalu Tailande ir tapti vienu iš tos šalies turizmo rinkos lyderių.

Konkurentai Lietuvoje susilaiko nuo prognozių, ar lietuviškąją Makaliaus projekto sėkmės istoriją pavyks pakartoti Tailande: kaip žinia, prekių ženklą „Makalius“ valdanti UAB „Traveldeals LT“, kurios bendrasavininkiai yra p. Širvinskas ir p. Lebedzinskas, per keletą metų tapo vienu didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje , o portalas „Makalius.lt“- populiariausiu kelionių portalu mūsų šalyje.

„Po septynerių metų veiklos Lietuvoje nusprendėme išbandyti save ir kitose rinkose. Planavome plėstis į Latviją, tačiau pradėję labiau gilintis panorome didesnės rinkos ir mūsų akys pakrypo į Tailandą“, – VŽ pasakoja Rimvydas Širvinskas, „Traveldeals LT“ direktorius.

Tailande p. Širvinskas ir p. Lebedzinskas ne naujokai – čia jie jau turėjo ryšių, kadangi dvejus metus padedami vietos partnerių organizuoja poilsį lietuviams Tailande.

Verslo plėtra Tailande užsiimantis Darius Lebedzinskas pasakoja, kad pradėti verslą šioje Azijos šalyje paskatino didelių verslo galimybių įžvalgos.

„Tailande – virš 80 mln. gyventojų. Vietinė turizmo rinka auga tris kartus sparčiau nei kyla pasaulinė turizmo rinka, tad mes tuo norime pasinaudoti“, – kalba jis.

nuotrauka::1

Startuos per porą mėnesių

Verslo kūrimo darbai Tailande jau pasistūmėję priekin – veikia kelionių portalas „Makalius.co.th“ , „Facebook“ puslapis „Makalius TH“, suburta pradinė komandą, išsinuomotas biuras Bankoke.

„Mūsų kompanija Tailande vadinsis „Makalius Thailand“. Liko sutvarkyti jos steigimo formalumus, gauti turizmo veiklos licenciją. Įmonė pilnai turėtų startuoti per porą mėnesių. Kompaniją valdysime patys. Dabar esame pasamdę 5 darbuotojus: keturis vietinius bei vieną lietuvį, o metų pabaigoje planuojam turėti 8–10 darbuotojų“, – kalba p. Lebedzinskas.

Be tarpininkų

„Makalius Thailand“ akcininkai bus p. Širvinskas ir p. Lebedzinskas. Tailande jie planuoja vystyti veiklą dviejomis kryptimis. Pirmoji – atvykstamojo turizmo paslaugos: „Makalius Thailand“ gabens į Tailandą turistus iš Lietuvos. Šia veikla lietuvių verslininkai Tailande užsiima jau kuris laikas, tačiau įsteigus savo įmonę tai bus vykdoma kiek kita forma.

„Kelis metus vežėme lietuvius į Tailandą pasinaudodami vietinių tarpininkų paslaugomis. Tačiau sukaupta patirtis ir noras tobulėti paskatino mus dirbti be tarpininkų. Taigi nuo spalio į Tailandą atvykusius lietuvių turistus aptarnaus, tokiais dalykais, kaip turistų priėmimas Tailande, pervežimas, apgyvendinimas, ekskursijos, jau rūpinsis mūsų naujoji Tailando įmonė“, – kalba p. Lebedzinskas.

nuotrauka::2

Tikimasi, kad darbas be tarpininkų įgalins būti lankstesniems, pasiūlyti daugiau ir pigesnių paslaugų bei pramogų keliautojams iš Lietuvos ir ne tik.

„Taip pat norime labiau kontroliuoti paslaugų kokybę, nes dėl didelio turistų skaičiaus šalyje, vietiniai dažnai nepersistengia priimdami užsienio turistus“, – teigia verslininkas.

Praėjusį sezoną (2017 m. spalį – 2018 m. balandį) per „Traveldeals LT“ į Tailandą keliavo 264 keliauninkai iš Lietuvos.

„Susidomėjimo šia kryptimi dar neprasidėjus žiemos kelionių planavimo įkarščiui leidžia šį sezoną tikėtis bent 20% augimo“, – kalba p. Širvinskas.

Makaliaus patarimai – tajų kalba

Antroji Tailando įmonės kryptis bus vietinis bei išvykstamasis turizmas.

„Siūlysime patiems tailandiečiams keliauti tiek savoje šalyje, tiek į užsienį. Kaip ir Lietuvoje, organizuosime savo keliones ir pardavinėsime kitų organizatorių produktus. Patys organizuoti keliones Tailande ketiname pradėti birželio mėnesį“, – pasakoja p. Lebedzinskas.

Būtent į pastarąją kryptį – vietinį turizmą – verslininkai deda daugiausiai vilčių.

Prisivilioti sėkmę jie tikisi Tailando rinkai adaptavę Lietuvoje jau pasiteisinusią Makaliaus projekto koncepciją. Verslininkai prisimena, kad projektas „Makalius.lt“ Lietuvoje gimė iš idėjos. Pradžioje neturėta tikslo kurti kelionių organizatorių – keliautojas Makalius tiesiog dalinosi kelionių patarimais su žmonėmis. Tačiau didelis susidomėjimas ir poreikis pigioms kelionėms paskatino Lietuvoje įkurti kelionių pardavimo, organizavimo verslą.

Makalius, panašiai kaip Lietuvoje, ėmėsi dalinti kelionių patarimus ir Tailando keliautojams. Nors įmonė Tailande dar neįkurta, tailandietiškoje elektroninėje erdvėje nuo 2017 m. gruodžio jau kaupiama ir gausinama Makaliaus fanų bazė.

Pasak p. Lebedzinsko, Tailande padėtis dabar tokia, kokia Lietuvoje buvo prieš 7 metus – daug „tradicinių“ turizmo kompanijų, kurios nėra labai aktyvios internete, daug blogerių, kurie rašo apie keliones, bet jie neužsiima agentų veikla ar kelionių organizavimu. Jie rašo atsiliepimus apie lankytinas vietas, bet nieko nepardavinėja.

„Mes gi darome abu dalykus – ir pardavinėjame, ir rašome įdomų tinklaraštį“, – pasakoja p. Lebedzinskas.

„Gal tai bus labai netikėta daug kam Lietuvoje, bet mes patikėjome, kad panaudodami mūsų sukauptas komunikacijos, rinkodaros, turizmo ir aukštų technologijų žinias bei patirtį, mes galime pasiūlyti tailandiečiams puikų turinį ir gerus turizmo produktus“, – kalba jis.

nuotrauka::3

Lietuvoje tai būtų neįmanoma

Tiesa, Tailande kelionių patarimus dalija ne p. Širvinskas, o du vietiniai tinklaraštininkai – vaikinas ir mergina, kurie jau seniai rašydavo apie keliones bei turi patirties turizme.

„Per 3 mėnesius Tailande „Facebook“ puslapio gerbėjų skaičiumi sugebėjome aplenkti lietuviškąjį Makaliaus puslapį – dabar turime 250.000 sekėjų. Jau dabar geriausius mūsų įrašus pamato per 1 mln. tailandiečių. Taip pat sumušėme visų laikų Makaliaus rekordus, tarkime, vieną įrašą „Facebook“ tinkle pamatė 4,5 mln. žmonių be jokios papildomos reklamos. Lietuvoje tokie rodikliai yra tiesiog neįmanomi“, – pirmaisiais rezultatais džiaugiasi p. Lebedzinskas.

Pasak jo, šie skaičiai rodo, kad Makaliaus koncepcija tailandiečių keliautojams patinka.

„Mūsų tikslas – kad kuo daugiau Tailando gyventojų patirtų keliavimo džiaugsmą pasinaudodami Makaliaus patarimais ir pasiūlymais“, – aiškina VŽ pašnekovai.

Kas antras tailandietis perka kelionę savo šalyje kiekvienais metais, taip pat vis daugiau vietinių gauna ilgesnes atostogas bei vyksta atostogų į užsienį.

Tad ateityje iš tailandietiškojo Makaliaus projekto tikimasi ir geros komercinės grąžos.

„Mums jau yra pavykę parduoti daugiau kaip 100 viešbučio kambario rezervacijų vos iš vieno įrašo Makaliaus Tailando – „Makalius.co.th – puslapyje tajų kalba“, – mini p. Lebedzinska .

Pirmiausiais metais Tailande planuojama gauti 150.000 Eur pajamų.

Visgi kol kas finansiniai rodikliai nėra prioritetų sąrašo viršūnėje – šiuo metu Tailande visas dėmesys sutelktas į turinio kokybę ir populiarumo didinimą bei lankytojų skaičiaus augimą.

„Manoma, kad pirmaisiais metais Tailande reikės investuoti apie 100.000 Eur per metus, bet jau pradėjome gauti pirmas pajamas, o „įsukti“ verslą tikimės per kelis metus“, – teigia p. Lebedzinskas.

nuotrauka::4

Tikslas – tapti lyderiu

Lietuvių ateities planai Azijos šalyje labai ambicingi.

„Mūsų tikslas per 3-4 metus tapti pirmaujančiu turizmo portalu Tailande. Tai atrodo labai aukštas tikslas, tačiau tikiu, kad įdėjus daug meilės ir proto daug galima nuveikti. Tam tikslui pasiekti prireiks ir papildomų investicijų. Kol kas Tailande vykdome plėtrą iš savo kapitalo, tačiau jei Lietuvoje „Makalius.lt“ projektas išaugo natūraliai, pirmus penkis metus nedarėme jokių investicijų į rinkodarą, tai Tailande, didelėje rinkoje, tai jau būtų sudėtinga“, – kalba pašnekovas.

Anot jo, Tailande pusę pajamų turėtų duoti pačių organizuojamos kelionės, o perspektyvoje „Makalius Thailand“ turi šansų išaugti į daugiamilijoninius pelnus generuojančią įmonę.

„Šalyje 80 mln. gyventojų, tad jei tapsime vieni iš turizmo rinkos lyderių, galima tikėtis virš 10 mln. Eur pelno – per 5 metus tai realu“ – tvirtina p. Lebedzinskas.

Verslo Tailande ypatumai

Ponas Širvinskas džiaugiasi apklausos rezultatais, kurie parodė, jog „Makalių“ tailandiečiai vertina kaip rimtą kompanijos pavadinimą – tailandiečiams imponuoja užsieniniai vardai.

„Tiesa, „Makaliaus“ logo – bėgančios kojytės, atspindinčios mūsų prekės ženklo identitetą „užkeliauk pasaulį“ – gali būti nelabai tinkamas verslui toje šalyje. Mat Tailande kojos siejamos su nešvara, tad girdėjome nuomonių, kad tokio prekės ženklo naudoti ten galbūt nereikėtų, tačiau kol kas nepriėmėme sprendimo jį pakeisti“, – pasakoja kelionių ekspertas.

Ponas Lebedzinskas, paklaustas apie verslo Tailande specifiką, teigia, kad dirbti su tajais nėra labai sunku, nes jie yra itin taktiški, mandagūs, draugiški, tiesa, labai drovūs su užsieniečiais, tad ne visada pavyksta suprasti, ką jie galvoja iš tiesų.

„Tajai yra darboholikai, labai mėgsta tvarką, viskas turi būti sutarta iki smulkmenų ir pasirašyta“, – pastebėjimais dalinasi verslininkas.

nuotrauka::5

Šalyje naudojama 50 mln. išmaniųjų telefonų su interneto ryšiu, tajai labai aktyvūs „Facebook“ socialiniame tinkle. Jie nemėgsta sėdėti prie kompiuterio ekrano.

„Tad visa rinkodara ir pardavimas jau šiuo metu vyksta „Facebook“ žinutėmis. Jeigu tajui patinka kelionė, jis tiesiog parašys žinutę ar paskambins. Jie nemėgsta gilintis ir daug skaityti. Beje, elektroniniu paštu tailandiečiai taip pat beveik nesinaudoja, jie turi savo aplikaciją pavadinimu „Line“. Tai yra programėlė panaši į „Viber“, „WhatsApp“, bet taip pat teikianti papildomas galimybes verslui transliuoti reklamines žinutes. Tad Tailande nėra elektroninio pašto marketingo, ten yra „Line“ marketingas“, – kalba p. Lebedzinskas.

Pradžioje „Makaliaus“ biuras Tailande buvo Puketo mieste, bet dabar persikelta į Bankoką, nes tame mieste daug lengviau rasti specialistus ir iš jo yra pigiau skraidyti po šalį.

Konkurentai: palaukime rezultatų

Imtis didesnių turizmo projektų tolimoje šalyje ryžtasi ne tiek daug Lietuvos verslininkų. Dažniausiai lietuviško kapitalo turizmo verslai veikia arti namų – Lietuvoje ar kaimyninėse rinkose – Latvijoje, Estijoje ir pan.

„Kol kas vietiniai turizmo verslininkai nelabai eina į užsienį, o užsieniečiai neina į Lietuvą. Tai susiję su tuo, kad esame maža rinka – norint plėstis svetur pirmiausiai reikia pasiekti pakankamai dideles verslo apimtis savo šalyje, kad turėtum resursų plėtrai, tačiau Lietuvoje, kur vartotojų nedaug, išaugti dideliu sudėtinga“, – mano Gvidas Aukštuolis, kelionių organizatorės „Kidy Tour“ vadovas.

Kaip seksis „Makaliaus“ projektui Tailande, jis prognozuoti nesiima.

„Užsieniuose mūsų, lietuvių, niekas nelaukia. Tačiau mes tautiečius visada palaikome, jei Makaliaus komandai pasiseks Tailande, jie bus šaunuoliai, o mums visiems tai bus dar vienas įrodymas, kad esame darbšti ir konkurencinga tauta“, – kalba „Kidy Tour“ vadovas.

Tame regione, kurian žengia Makalius – Tailande, Malaizijoje, Vietname, Japonijoje, Kambodžoje – pagrindiniai turistai yra kinai. Regionas išties labai augantis, tik reikia tai suvaldyti, aiškina pašnekovas.

„Lietuvoje Makalius užėmė buvusią laisvą nišą – kelionių konsultanto, patarėjo – ir iš to išvystė labai sėkmingą verslą. Ar tą sėkmės istoriją pavyks pakartoti Tailande, ar Makaliaus koncepcija ten prigis, anksti pasakyti. Palaukime rezultatų“, – kalba p. Aukštuolis.

Azija masina

„Kidy Tour“, priklausanti verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamai aviacijos paslaugų įmonių grupei „Avia Solutions Group“, šiuo metu yra bene aktyviausiai tarptautinėse rinkose besiplečianti Lietuvos turizmo firma.

Prieš trejetą metų Lietuvoje startavęs „Kidy Tour“, jau veikia Lietuvoje, Estijoje, Rusijoje – Maskvoje, o pernai rudenį „Avia Solutions Group“, įsteigė ir kelionių organizavimo bendrovę Latvijoje.

Rengiamasi plėstis ir į kitas Europos šalis.

„Turime planų ir Azijoje, taip pat ir Šiaurės Amerikoje. Mūsų akcininkė „Avia Solutions Group“ jau užsiima verslais Azijoje – angarų, pilotų mokymų, lėktuvų lizingo. Azija mums labai įdomi, būsime ten tikrai, tik kada ir kokia forma, anksti kalbėti. Šiuo metu į Azijos rinką dar nesame tiek „įsigilinę“, kiek į Europos“, – teigia p. Aukštuolis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vilniaus turistų TOP trejetuke – baltarusiai, rusai ir latviai

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Vilnius sulaukė 7,5% daugiau turistų nei pernai šiuo laikotarpiu.

Lietuvos dvarai: vestuvininkų neatsisako, bet uždirba ir iš istorijos, ir iš alaus Premium

Valdyti dvarą – ne tik romantika, bet ir kasdienis darbas. Tie, kas dvaro sodybą nuomoja tik šventėms,...

BDAR įsigaliojo, krūva klausimų ir baimės dėl baudų liko Premium

Šiandien įsigalioja Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR), kuriam kai kurios Lietuvos įmonės rengėsi...

Verslo aplinka
2018.05.25
Higienos pasas kaimo turizmui: buvęs būtinas, vėliau nereikalingas, vėl gali tapti privalomas Premium

Kaimo turizmo, nakvynės ir pusryčių paslaugų teikėjams leidimo-higienos paso nereikėjo nuo 2011 m., bet...

Gamintojai kratosi vieni mokėti už atliekų iš „varpelių“ sutvarkymą Premium 4

Gamintojų organizacijos mano, kad dalį pinigų, reikalingų sutvarkyti į rūšiavimo konteinerius – varpelius –...

Turizmo sektoriaus ketvirtis: 7,7% daugiau užsieniečių ir grįžtantys rusai 3

2018 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvos apgyvendimo įstaigose bent vieną naktį nakvojo 267.900 užsieniečių – 7,7%...

Olandiškas aplinkos tvarkymas: paslauga 2 kartus pigesnė, atlyginimai – 3 kartus didesni Premium 11

Nyderlandų savivaldybės, rengdamos viešuosius aplinkos tvarkymo paslaugų konkursus, naudojasi standartizuota...

Vyriausybė teikia Seimui pataisas dėl sveikatos įstaigų tinklo optimizavimo

Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė ir teikia Seimui svarstyti pataisas, kurios leistų optimizuoti gydymo...

Kinija kirto atliekų vežėjams, šie nori atsiimti iš gamintojų Premium 4

Bėdų dėl „Metrail“ išvargintiems gamintojams – naujas iššūkis. Atliekų vežėjai reikalauja, kad gamintojų ir...

Kavinę ar restoraną uždaryti atostogoms – irgi išeitis Premium

Vasarą papildomos darbo rankos maitinimo įstaigoms yra išsigelbėjimas, tačiau kai kurie restoranai,...

Išrinktos geriausios advokatų kontoros Baltijos šalyse 2

Nepriklausomo advokatų kontorų tyrimo „Prospera Tier 1 Law Firm Review 2018“ duomenimis, „TGS Baltic“ yra...

Dzūkijos perliukai: Lietuvos totorių sostinė ir šimtalapiai su žąsiena

Keliaudami po Dzūkiją būtinai užsukite į Raižius – vieną seniausių Lietuvos totorių kaimų. Vietinio totoriaus...

Istoriniuose Pacų rūmuose duris atveria 5 žvaigždučių viešbutis 22

XVII a. baroko stiliaus Pacų rūmai atgimė į prabangų 5 žvaigždučių viešbutį. Pastatų tyrimai ir...

Statyba ir NT
2018.05.21
Naujojo „Pacų“ viešbučio vadovas: niekas kitas negali pasiūlyti tiek daug istorijos ir autentikos Premium 14

Vis daugiau žmonių keliaudami ieško ne tik vietos pernakvoti, bet tikisi ir unikalios patirties,...

Statyba ir NT
2018.05.21
„BaltCap“ pardavė paslaugų nuomos bendrovę „Runway BPO“  

Didžiausia Baltijos šalyse privataus ir rizikos kapitalo fondų valdymo bendrovė „BaltCap“ kartu su „Dasha...

Gediminas Kuprevičius – apie „Ogmios“ centro pradžią ir mecenatystę 1

„Taip nebus. Nes Kultūros ministerija parengė nekokį mecenatystės įstatymą. Kas gali skirti milijoną eurų?...

Laisvalaikis
2018.05.18
Didžiausias algas kovą mokėję optikos salonai 2

VŽ surikiavo optikos salonus pagal vidutinį šiemet kovą mokėtą darbo užmokestį prie mokesčius.

VMI atleido nuo delspinigių „Metrail“ istorijos dalyvius 2

Bendrovės, kurioms buvo priskaičiuoti delspinigiai dėl laiku nesumokėto mokesčio už aplinkos teršimą, bus...

Finansai
2018.05.17
Vilnius vėl kviečia rinkti svetingiausius

Iki rugsėjo vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami dalyvauti konkurse „Vilniaus svetingumas“ ir balsuoti už...

Laisvalaikis
2018.05.17
Ministerijos žinia įmonėms: taikos sutartis dėl „Metrail“ gali būti pasirašyta 1

Aplinkos ministerija, įvertinusi gamintojų ir importuotojų atstovų pateiktą taikos sutarties projektą,...

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau