Kontaktų mugė „Convene“ sieks pritraukti bent 40 tarptautinių renginių
FOTOGALERIJA Vilniuje prasidėjo konferencinio turizmo mugė Convene" (42 nuotr.)
Šiandien sostinės parodų centreLitexpo prasidėjo šeštoji konferencijų turizmo industrijos kontaktų mugė Convene. Tikimasi, kad renginyje užmegztų kontaktų dėka, per ateinančius dvejus ketverius metus Vilnius ir Lietuva sulauks bent 40-ies tarptautinių renginių.
Dvi dienas vyksiantis didžiausias Baltijos regione konferencijų turizmo renginys po vienu stogu subūrė renginių industrijos profesionalus iš visos Europos.
Convene padeda vietos verslui atverti duris į tarptautinių renginių rinką, sudaro sąlygas vystyti ir plėsti konferencijų turizmo segmentą ir pritraukti naujų klientų, teigia Jolanta Beniulienė, Go Vilnius turizmo ir konferencijų biuro vadovė. Ji pabrėžia, kad renginių industrija prisideda ne tik prie Vilniaus turizmo sektoriaus augimo, bet ir padeda didinti investuotojų susidomėjimą sostinės prioritetinių industrijų finansinių, biotechnologijų, ICT, lazerių susidomėjimą tarp užsienio investuotojų, vystyti žinių ekonomiką.
nuotrauka::1
Vilniuje garsūs vardai
Dalyvauti dvi dienas truksiančioje Convene šiemet atvyko daugiau nei 165 žinomų pasaulyje konferencijų ir renginių organizatorių, kurie atstovauja tarptautines korporacijas, asociacijas, mokslo bei renginių agentūras.
Tarp jų tokie garsūs vardai kaip Bank of America Merrill Lynch, Peugeot-Citroen, BNP-Paribas, Ecovis, World Association for Medical Law, Oriflame, Eurofedop, Insignia Lifestyle Secvices, Cadillac, MTV Networks Europe, BASF, Qfix, FEPS iš JAV, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Izraelio, Belgijos,
Liuksemburgo, Rusijos, Danijos, Italijos, Indijos. Viso svečiai net iš 30 pasaulio šalių.
Tarptautiniams renginių organizatoriams savo paslaugas ir produktus pristato daugiau kaip 80 paslaugų tiekėjų: viešbučių, konferencijų biurų, konferencijų centrų, netradicinių renginių organizavimo vietų, profesionalių renginių organizatorių, įrangos, maitinimo, transporto ir kitų įstaigų iš Lietuvos ir kitų regiono valstybių.
Tikisi 40 renginių
Parodos metu vyksta profesionalų verslas verslui (B2B susitikimai) bei edukacinė programa, kurios metu visi norintys gali pasiklausyti pasaulinio lygio ekspertų sėkmės istorijų, susipažinti su tarpautinių renginių industrijos tendencijomis, iššūkiais bei inovacijomis.
Kontaktų mugės dalyviai susiplanavę beveik 3.500 dvišalių susitikimų. Po kurių, pasak p. Beniulienės, per ateinančius dvejus - ketverius metus tikimasi Vilniuje sulaukti bent 40 renginių, generuojančių tvarias pajamas ir svariai prisidedančių prie šalies ekonomikos augimo. Conven organizatorės Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros Go Vilnius skaičiavimais, 2016 metais tarptautinių renginių apyvarta Vilniuje galėjo siekti daugiau nei 7 mln. Eur.
Miestai konferencijų lyderiai
Prognozuodami, kaip 2018 m. vystysis tarptautinė renginių rinka, Convene dalyvaujantys šio sektoriaus ekspertai minėjo, jog renginių daugėja, bet jie trumpėja. Dėl riboto biudžeto renginius bus stengiamasi organizuoti arčiau namų. Vienu iš svarbiausių kriterijų renkantis renginio vietą, išliks saugumas.
Iš Europos miestų 2017 m. daugiausiai renginių ir konferencijų pritraukė Londonas, antroje vietoje Barselona, trečioje Berlynas, toliau rikiuojasi Amsterdamas, Paryžius, Madridas, Frankfurtas, Roma, Miunchenas ir Praha.
Paklaustas apie Baltijos šalių perspektyvas pritraukti daugiau konferencijų, Ralphas Knoblauchas, American Express Meetings & Events atstovas, sakė, jog tarp American Express klientų juntamas didėjantis susidomėjimas Baltijos šalimis, tačiau apie jas, kaip apie vietas renginiams rengti, dar per mažai informacijos.
Kas Vilniui kiša koją
Pasaulio šalys ir miestai varžosi tarpusavyje, kas prisitrauks į savo miestus daugiau tarptautinių konferencijų ir renginių. Mat konferencijų turizmas duoda didelės ekonominės naudos šaliai: jis padeda stabilizuoti laisvalaikio turizmo rinkos sezoniškumą, konferencijų turistai dažniausiai yra vidurinės ar aukštesnės grandies vadovai, tad jie mieste išleidžia 34 kartus daugiau nei statistiniai laisvalaikio keliautojai.
Be to, net apie 40% apsilankiusiųjų konferencijose bei kituose tarptautiniuose renginiuose į miestą ir šalį sugrįžta vėliau jau kaip laisvalaikio turistai. Visa tai plečia bendrąjį turizmo sektorių, svariai prisideda prie BVP kūrimo ir investicijų pritraukimui stimuliuoja prioritetines industrijas.
Tiesa, Vilniui vilioti konferencijas sekasi ne taip gerai, kaip norėtųsi. Koją kiša ribotas tiesioginių skrydžių su tradicinėmis oro linijomis pasirinkimas. Kita kliūtis neišvystyta infrastruktūra: erdvių didelėms konferencijoms rengti stoka, trūkumas iškilmingai vakarienei tinkamų maitinimo vietų, kuriose vienu metu tilptų 300 - 400 žmonių, įstrigęs Vilniaus Sporto rūmų rekonstrukcijos, paverčiant juos moderniu Kongresų centru, projektas, ir kt. dalykai.
Rašyti komentarą