L. Pereira: Vilniaus potencialas didelis, reikia tik daugiau ambicijų ir drąsos

Publikuota: 2018-02-11
Linda Pereira, „CPL Meetings& Events“ vadovė: „Turite nesitenkinti kukliu tiekėjo vaidmeniu, privalote turėti beprotiškos mažo, bet ambicingo žaidėjo drąsos ir kelti sau kur kas didesnius tikslus.“
Linda Pereira, „CPL Meetings& Events“ vadovė: „Turite nesitenkinti kukliu tiekėjo vaidmeniu, privalote turėti beprotiškos mažo, bet ambicingo žaidėjo drąsos ir kelti sau kur kas didesnius tikslus.“

Vilnius turi šansų tapti konferencijų verslo traukos centru Baltijos regione, o Lietuvos konferencijų organizatoriai – konkuruoti aukščiausio lygio renginių rinkoje, – tik reikia daugiau ambicijų ir drąsos, patikėti, kad galite, o tada imti ir kryptingai veikti, sako Linda Pereira, „CPL Meetings& Events“ vadovė, viena žinomiausių tarptautinio konferencijų verslo veikėjų.

Ponia Pereira vasario 14–15 d. Vilniaus parodų centre „Litexpo" vyksiančioje konferencijų turizmo parodos „Convene“ edukacinėje programoje dalinsis įžvalgomis apie iššūkius, su kuriais tarptautinė renginių industrija susiduria terorizmo grėsmės akivaizdoje.

Po gausybės grėsmingų įvykių saugumo užtikrinimas tampa vis aštresniu klausimu tarptautinių mokslo bei verslo renginių, konferencijų planuotojams.

„Renkantis renginiui miestą, tarp trijų klasikinių pasirinkimo kriterijų – patogaus susisiekimo, tinkamos infrastruktūros ir galimybių įdomiai praleisti laiką – įsiterpia ir ketvirtasis, kurio reikšmė pastaraisiais metais yra neįtikėtinai išaugusi. Tai – poreikis kuo geriau kontroliuoti renginio dalyvių saugumą“, – pasakoja p. Pereira.

Užmigti nevalia

Vilnius ir Lietuva, didžiuojasi ramybe bei saugumu, laikome tai mūsų koziriu bandant pritraukti kuo daugiau didelių tarptautinių renginių.

Ponia Pereira sako, kad saugumo įvaizdis yra išties svarbus lokacijos privalumas. Tačiau įspėja neužmigti ant laurų tikintis, kad ramybė yra savaime suprantama ir amžina.

„Būtina analizuoti saugumo užtikrinimo strategijas ir imtis profesionalių atsargos priemonių nepaisant to, kad su rimtais išorinės grėsmės incidentais didelių renginių metu Vilniuje dar nebuvo susidurta. Nepamirškime, kad renginių saugumas – tai ne tik išorinė grėsmė. Tai ir duomenų apsauga, ir asmeninė kiekvieno dalyvio patirtis, o tai daugeliu atvejų priklauso nuo pačio renginio ir organizatorių“, – pataria ji.

Komplimentai Vilniui

Paprašyta įvertinti, kokios Vilniaus, kaip lokacijos perspektyvos, ar Lietuvos sostinė gali tapti konferencijų verslo traukos centru Baltijos regione, p. Pereira pažeria komplimentų.

„Aš Vilniuje viešiu jau ketvirtą kartą, asmeniškai man Lietuvos sostinė palieka labai malonų įspūdį, ir kaskart čia apsilankiusi matau akivaizdų miesto tobulėjimą. Vilnius kasmet vis daugiau šypsosi, o tai labai svarbus rodiklis rodantis miesto patrauklumą ir tobulėjimą. Pastebėjau, kad sveikai vertinate renginių organizavimo sektoriaus perspektyvą ir svarbą miesto ekonomikai“, – kalba ji. Negaili gero žodžio p. Pereira ir Lietuvos renginių organizavimo ekspertams.

„Jie išties pasivijo aukščiausius paslaugų kokybės standartus, išmano klientų poreikius ir sugeba profesionaliai juos atliepti. Tai garantuoja patenkintus užsakovus, kurie, gavę puikias paslaugas, turėtų čia grįžti ne kartą, taip augindami jūsų renginių industriją ir gilindami jos patirtį. Ir kartu auginant Vilniaus miesto ar Lietuvos patrauklumą tam tikrų industrijų, verslų ar kompanijų atžvilgiu“, – sako ekspertė.

Ji ragina nepamiršti, kad konferencijų turizmas, tarptautiniai renginių ir konferencijos, yra svarbios ir platesniame ekonomikos patrauklumo ir investicijų kontekste, veikia kitų ekonomikos sektorių vystymąsi.

„Man labai patiko, ir galiu pasidalinti ką man yra pasakojęs San Diego meras. Jis sakė, kad jei ne tarptautiniai renginiai, jo miestas krizės metu būtų paprasčiausiai bankrutavęs. Atminkite tai. Renginių industrija yra kertinis akmuo, ant kurio stovi žinių ekonomika, investicijų pritraukimas ir valstybių sienas peržengiantis verslas. Pati savęs nevertinu kaip dirbančios turizmo sektoriuje, renginių industriją greičiau tiesiogiai siečiau su darbu ekonomikos plėtros srityje. Ji išties yra ekonomikos augimo garantas. Šiuo metu renginių industrija sparčiai transformuojasi, plečia ankstesnes savo ribas, ji nepaprastai ambicinga. Kas to dar nesupranta, akivaizdu, dirba ne savo rogėse“, – aiškina p. Pereira.

Ji vardija, kad išvystyta renginių industrija didžiausią įtaką galėtų padaryti medicinos, ekonomikos, mokslo ir technologijų bei švietimo plėtrai. Tai yra sritys ir industrijos, kurios yra imliausios ir turi bene didžiausio potencialo.

„Manau, kad Lietuva ar Vilnius turi didelio potencialo, pavyzdžiui finansinių technologijų, gyvybės mokslų ar biochemijos srityje. Bendrai technologinės naujovės ir inovacijos yra labiau pastovus procesas tiesiogiai susijęs su žmonių, jų intelekto galimybėmis, o tai tiesiogiai susiję su švietimu. Visose srityse renginių industrija gali daryti įtaka, padėti dalintis kontaktais ar sklisti idėjoms, tai yra ir platforma, ir tuo pačiu tam tikra scena, kuriomis miestas ar valstybė gali naudotis siekiant savų tikslų“, – dėsto ekspertė.

Viskas yra įmanoma

Pašnekovės nuomone, profesionalūs Lietuvos konferencijų organizatoriai turi potencialo konkuruoti tarptautinėje aukščiausio lygio renginių rinkoje.

„Aš puikiai žinau, kaip nelengva yra konkuruoti tarptautinėje renginių industrijoje. Čia labai padeda ambicingas, ir kiek kitoks požiūris. Turite nesitenkinti kukliu tiekėjo vaidmeniu, privalote turėti beprotiškos mažo, bet ambicingo žaidėjo drąsos ir kelti sau kur kas didesnius tikslus. Partnerio ar naujų tendencijų kūrėjo vaidmuo turėtų būti kitas jūsų žingsnis – tada būsite išskirtiniai, įdomūs, inovatyvūs“, – kalba p. Pereira ir iškart siūlo idėją.

„Ateinančių metų „Convene“ galėtume suorganizuoti tarptautinį konferencijų organizatorių susitikimą, kur analizuotume naujausias sektoriaus tendencijas ir brėžtume veiklos kryptis. Kodėl gi ne? Vilnius, Lietuva turi potencialo, jums reikia tik daugiau ambicijų ir drąsos, reikia patikėti savimi, kad jūs galite daryti, o tada imti ir kryptingai veikti“, – drąsina p. Pereira.

Kas Vilniui kiša koją

Pasaulio šalys varžosi tarpusavyje, kas prisitrauks į savo miestus daugiau tarptautinių konferencijų ir renginių. Mat konferencijų turizmas duoda didelės ekonominės naudos šaliai: jis padeda stabilizuoti laisvalaikio turizmo rinkos sezoniškumą, konferencijų turistai dažniausiai yra vidurinės ar aukštesnės grandies vadovai, tad jie mieste išleidžia 3–4 kartus daugiau nei statistiniai laisvalaikio keliautojai.

Be to, net apie 40% apsilankiusiųjų konferencijose bei kituose tarptautiniuose renginiuose į miestą ir šalį sugrįžta vėliau – jau kaip laisvalaikio turistai. Visa tai plečia bendrąjį turizmo sektorių, svariai prisideda prie BVP kūrimo ir investicijų pritraukimui stimuliuoja prioritetines industrijas.

Tiesa, Vilniui vilioti konferencijas sekasi ne taip gerai, kaip norėtųsi. Koją kiša neišvystyta infrastruktūra: erdvių didelėms konferencijoms rengti stoka, trūkumas iškilmingai vakarienei tinkamų maitinimo vietų, kuriose vienu metu tilptų 200 ir daugiau žmonių, įstrigęs Vilniaus Sporto rūmų rekonstrukcijos, paverčiant juos moderniu Kongresų centru projektas, ir kt. dalykai.

2017 m. Vilniaus renginių statistikos dar nėra. VŽ rašė, kad 2016 m. Įvairaus dydžio tarptautinių renginių Vilniuje pernai buvo surengta 6% daugiau nei 2015 m. Tačiau dauguma jų buvo maži, o didelių tarptautinių asociacijų konferencijų derlius 2016 m. toliau mažėjo.

Apie Linda Pereira:

Linda Pereira yra viena įtakingiausių konferencinio turizmo profesionalių pasaulyje, taip pat ji yra vadovaujanti partnerė kompanijoje „L&I Communications Group“, vykdančioji direktorė „CLP Meetings& Events“. Verslininkė, lektorė, knygų autorė pranešimus skaičiusi daugiau nei 143 šalyse. Jos paslaugomis naudojasi tarptautinės kompanijos, vyriausybės ar metropolitenų savivaldybės tam, kad atstovautų pritraukiant didžiuosius pasaulinius renginius. Linda dirba su tokiais renginiais kaip EXPO parodos, Europos futbolo čempionatai (Euro 2004), Europos Sajungos ofiacialūs renginiai ir ES pirmininkavimo renginiai, didelio mąsto profesionalios konferencijos. Linda Pereira dėsto trijuose tarptautiniuose universitetuose, jos specializacija – strateginių renginių vadyba. Moteris turi dvigubą Portugalijos ir Didžiosios Britanijos pilietybę, kelis kartus išrinkta Portugalijos metų moterimi.

Šaltinis: „Go Vilnius“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas 1

Vilniaus Gedimino kalno papėdėje kadaise veikusios kavinės-ledainės „Rotonda“ patalpos išnuomojamos viešojo...

DKV plečia aptarnavimo tinklą Italijoje ir Šveicarijoje

Bendrovė „DKV Euro Service“ išplėtė savo aptarnavimo tinklą Italijoje ir Šveicarijoje. Tinklą, kuriame galima...

Po tyrimų Marijampolėje vėl galima gerti vandenį 1

Po Marijampolėje atliktų vandens tyrimų nustatyta, kad jis saugus vartoti, penktadienį paskelbė vietinė...

Ukmergės autoservisas: kuo mažiau gyventojų, tuo daugiau paslaugų reikia siūlyti Premium

Daugiausia uždirba tie autoservisai, kurie turi didesnį nuolatinių klientų būrį. Vis dėlto konkurencija...

Transportas
2018.07.20
„Starbucks“ ir „McDonald‘s“ skelbia konkursą ir žada solidų atlygį – dalyvauti gali kiekvienas

Du gigantai – „Starbucks“ ir McDonald‘s, suvienijo jėgas kovai su plastiko atliekomis – iki 2021 m.

Pramonė
2018.07.19
Dėl užteršto vandens atsistatydino „Sūduvos vandenų“ direktorius 1

Po antro incidento dėl užteršto geriamojo vandens Marijampolėje iš pareigų traukiasi bendrovės „Sūduvos...

„Eugestos“ ir „Forto“ restoranų valdytoja pernai uždirbo 3,4 mln. Eur pelno

Didmeninės prekybos bendrovę „Eugesta“ bei restoranų grupę „Fortas“ valdanti verslininko Kęstučio Stabingio...

„Ecoservice“ įgijo „Marijampolės švaros“ kontrolę

Atliekų tvarkymo bendrovė „Ecoservice“ įsigijo 66,31% komunalinių paslaugų, antrinių žaliavų bei aplinkos...

„Workland“ planuoja tolesnę plėtrą Vilniuje, investuos 1,5 mln. Eur

Estijos biurų nuomos paslaugų bendrovė „Workland Group“ šį rudenį atidarys jau antrą savo centrą Vilniuje, o...

Statyba ir NT
2018.07.18
TOP 1000: pirmuoju smuiku grojo prekyba ir pramonė Premium 4

„Verslo žinių“ kasmet sudaromo didžiausio Lietuvos bendrovių TOP 1000 viršūnėje – didmeninės ir mažmeninės...

Pramonė
2018.07.18
„Nordea“ padalinį senamiestyje keičia bendradarbystės erdvė, restoranas ir parduotuvė 1

Vilniaus senamiestyje, Didžiosios ir Savičiaus gatvių sankirtoje, kuriasi bendradarbystės erdvė „Workland“,...

Statyba ir NT
2018.07.17
Kauniečiai dėl krematoriumo neapsisprendė 3

Savaitę trukusi apklausa dėl galimybės Kauno miesto teritorijoje statyti krematoriumą apčiuopiamų rezultatų...

Laisvalaikis
2018.07.16
Eurokomisija liepė „Airbnb“ teikti vartotojams tikrąsias kainas 6

Apgyvendinimo paslaugų įsigijimo tarpininkavimo paslaugas teikianti interneto platforma „Airbnb“ privalo...

Verslo aplinka
2018.07.16
Atnaujinta Vilniaus „Akropolio“ Ledo arena

Vilniaus „Akropolyje“ atnaujinta 1.200 kv.m. dydžio Ledo arena. Užliejus naują ledą, permontavus bortus ir...

Ant prekystalio – dvi pelningai veikiančios Tauragės įmonės 8

Savivaldybei priklausančių UAB „Dunokai“ (56,14%) ir Tauragės butų ūkio (100%) akcijos, kurių bendra pradinė...

Rinkos
2018.07.16
„Novaturas“ birželį pardavimus didino 26%

Birželį kelionių organizatoriaus pardavimai siekė  21,7 mln. Eur ir buvo 26% didesni nei 2017 m. birželio...

Rinkos
2018.07.16
Paštomatų pavyzdį pritaiko drabužių valymo versle 1

UAB „Valykla.lt“ plečia drabužių valymo spintų verslo centruose tinklą. Šiuo metu veikia 6, tariamasi dėl...

Futbolo įtaka: daugiau uždirbo lažybų punktai, prekybininkai ir kavinės 2

Sekmadienį pasibaigiantis pasaulio futbolo čempionatas į šalies lažybų punktus pritraukė rekordinį skaičių...

Dainų šventės organizatoriai rengia pretenziją maitinimo tiekėjams 1

Dainų šventės organizatoriai dėl nekokybiško maitinimo Dainų šventės metu rengia tiekėjams pretenziją.

Jaunasis Metų CEO Artūras Salda: kaip sukurti „sanatoriją 2.0“ Premium 14

Druskininkų ir Birštono „Eglės“ sanatorijų vadovas Artūras Salda „Verslo žinių“ ir „Luminor“ banko...

Verslo klasė
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau