L. Pereira: Vilniaus potencialas didelis, reikia tik daugiau ambicijų ir drąsos

Publikuota: 2018-02-11
Linda Pereira, „CPL Meetings& Events“ vadovė: „Turite nesitenkinti kukliu tiekėjo vaidmeniu, privalote turėti beprotiškos mažo, bet ambicingo žaidėjo drąsos ir kelti sau kur kas didesnius tikslus.“
Linda Pereira, „CPL Meetings& Events“ vadovė: „Turite nesitenkinti kukliu tiekėjo vaidmeniu, privalote turėti beprotiškos mažo, bet ambicingo žaidėjo drąsos ir kelti sau kur kas didesnius tikslus.“

Vilnius turi šansų tapti konferencijų verslo traukos centru Baltijos regione, o Lietuvos konferencijų organizatoriai – konkuruoti aukščiausio lygio renginių rinkoje, – tik reikia daugiau ambicijų ir drąsos, patikėti, kad galite, o tada imti ir kryptingai veikti, sako Linda Pereira, „CPL Meetings& Events“ vadovė, viena žinomiausių tarptautinio konferencijų verslo veikėjų.

Ponia Pereira vasario 14–15 d. Vilniaus parodų centre „Litexpo" vyksiančioje konferencijų turizmo parodos „Convene“ edukacinėje programoje dalinsis įžvalgomis apie iššūkius, su kuriais tarptautinė renginių industrija susiduria terorizmo grėsmės akivaizdoje.

Po gausybės grėsmingų įvykių saugumo užtikrinimas tampa vis aštresniu klausimu tarptautinių mokslo bei verslo renginių, konferencijų planuotojams.

„Renkantis renginiui miestą, tarp trijų klasikinių pasirinkimo kriterijų – patogaus susisiekimo, tinkamos infrastruktūros ir galimybių įdomiai praleisti laiką – įsiterpia ir ketvirtasis, kurio reikšmė pastaraisiais metais yra neįtikėtinai išaugusi. Tai – poreikis kuo geriau kontroliuoti renginio dalyvių saugumą“, – pasakoja p. Pereira.

Užmigti nevalia

Vilnius ir Lietuva, didžiuojasi ramybe bei saugumu, laikome tai mūsų koziriu bandant pritraukti kuo daugiau didelių tarptautinių renginių.

Ponia Pereira sako, kad saugumo įvaizdis yra išties svarbus lokacijos privalumas. Tačiau įspėja neužmigti ant laurų tikintis, kad ramybė yra savaime suprantama ir amžina.

„Būtina analizuoti saugumo užtikrinimo strategijas ir imtis profesionalių atsargos priemonių nepaisant to, kad su rimtais išorinės grėsmės incidentais didelių renginių metu Vilniuje dar nebuvo susidurta. Nepamirškime, kad renginių saugumas – tai ne tik išorinė grėsmė. Tai ir duomenų apsauga, ir asmeninė kiekvieno dalyvio patirtis, o tai daugeliu atvejų priklauso nuo pačio renginio ir organizatorių“, – pataria ji.

Komplimentai Vilniui

Paprašyta įvertinti, kokios Vilniaus, kaip lokacijos perspektyvos, ar Lietuvos sostinė gali tapti konferencijų verslo traukos centru Baltijos regione, p. Pereira pažeria komplimentų.

„Aš Vilniuje viešiu jau ketvirtą kartą, asmeniškai man Lietuvos sostinė palieka labai malonų įspūdį, ir kaskart čia apsilankiusi matau akivaizdų miesto tobulėjimą. Vilnius kasmet vis daugiau šypsosi, o tai labai svarbus rodiklis rodantis miesto patrauklumą ir tobulėjimą. Pastebėjau, kad sveikai vertinate renginių organizavimo sektoriaus perspektyvą ir svarbą miesto ekonomikai“, – kalba ji. Negaili gero žodžio p. Pereira ir Lietuvos renginių organizavimo ekspertams.

„Jie išties pasivijo aukščiausius paslaugų kokybės standartus, išmano klientų poreikius ir sugeba profesionaliai juos atliepti. Tai garantuoja patenkintus užsakovus, kurie, gavę puikias paslaugas, turėtų čia grįžti ne kartą, taip augindami jūsų renginių industriją ir gilindami jos patirtį. Ir kartu auginant Vilniaus miesto ar Lietuvos patrauklumą tam tikrų industrijų, verslų ar kompanijų atžvilgiu“, – sako ekspertė.

Ji ragina nepamiršti, kad konferencijų turizmas, tarptautiniai renginių ir konferencijos, yra svarbios ir platesniame ekonomikos patrauklumo ir investicijų kontekste, veikia kitų ekonomikos sektorių vystymąsi.

„Man labai patiko, ir galiu pasidalinti ką man yra pasakojęs San Diego meras. Jis sakė, kad jei ne tarptautiniai renginiai, jo miestas krizės metu būtų paprasčiausiai bankrutavęs. Atminkite tai. Renginių industrija yra kertinis akmuo, ant kurio stovi žinių ekonomika, investicijų pritraukimas ir valstybių sienas peržengiantis verslas. Pati savęs nevertinu kaip dirbančios turizmo sektoriuje, renginių industriją greičiau tiesiogiai siečiau su darbu ekonomikos plėtros srityje. Ji išties yra ekonomikos augimo garantas. Šiuo metu renginių industrija sparčiai transformuojasi, plečia ankstesnes savo ribas, ji nepaprastai ambicinga. Kas to dar nesupranta, akivaizdu, dirba ne savo rogėse“, – aiškina p. Pereira.

Ji vardija, kad išvystyta renginių industrija didžiausią įtaką galėtų padaryti medicinos, ekonomikos, mokslo ir technologijų bei švietimo plėtrai. Tai yra sritys ir industrijos, kurios yra imliausios ir turi bene didžiausio potencialo.

„Manau, kad Lietuva ar Vilnius turi didelio potencialo, pavyzdžiui finansinių technologijų, gyvybės mokslų ar biochemijos srityje. Bendrai technologinės naujovės ir inovacijos yra labiau pastovus procesas tiesiogiai susijęs su žmonių, jų intelekto galimybėmis, o tai tiesiogiai susiję su švietimu. Visose srityse renginių industrija gali daryti įtaka, padėti dalintis kontaktais ar sklisti idėjoms, tai yra ir platforma, ir tuo pačiu tam tikra scena, kuriomis miestas ar valstybė gali naudotis siekiant savų tikslų“, – dėsto ekspertė.

Viskas yra įmanoma

Pašnekovės nuomone, profesionalūs Lietuvos konferencijų organizatoriai turi potencialo konkuruoti tarptautinėje aukščiausio lygio renginių rinkoje.

„Aš puikiai žinau, kaip nelengva yra konkuruoti tarptautinėje renginių industrijoje. Čia labai padeda ambicingas, ir kiek kitoks požiūris. Turite nesitenkinti kukliu tiekėjo vaidmeniu, privalote turėti beprotiškos mažo, bet ambicingo žaidėjo drąsos ir kelti sau kur kas didesnius tikslus. Partnerio ar naujų tendencijų kūrėjo vaidmuo turėtų būti kitas jūsų žingsnis – tada būsite išskirtiniai, įdomūs, inovatyvūs“, – kalba p. Pereira ir iškart siūlo idėją.

„Ateinančių metų „Convene“ galėtume suorganizuoti tarptautinį konferencijų organizatorių susitikimą, kur analizuotume naujausias sektoriaus tendencijas ir brėžtume veiklos kryptis. Kodėl gi ne? Vilnius, Lietuva turi potencialo, jums reikia tik daugiau ambicijų ir drąsos, reikia patikėti savimi, kad jūs galite daryti, o tada imti ir kryptingai veikti“, – drąsina p. Pereira.

Kas Vilniui kiša koją

Pasaulio šalys varžosi tarpusavyje, kas prisitrauks į savo miestus daugiau tarptautinių konferencijų ir renginių. Mat konferencijų turizmas duoda didelės ekonominės naudos šaliai: jis padeda stabilizuoti laisvalaikio turizmo rinkos sezoniškumą, konferencijų turistai dažniausiai yra vidurinės ar aukštesnės grandies vadovai, tad jie mieste išleidžia 3–4 kartus daugiau nei statistiniai laisvalaikio keliautojai.

Be to, net apie 40% apsilankiusiųjų konferencijose bei kituose tarptautiniuose renginiuose į miestą ir šalį sugrįžta vėliau – jau kaip laisvalaikio turistai. Visa tai plečia bendrąjį turizmo sektorių, svariai prisideda prie BVP kūrimo ir investicijų pritraukimui stimuliuoja prioritetines industrijas.

Tiesa, Vilniui vilioti konferencijas sekasi ne taip gerai, kaip norėtųsi. Koją kiša neišvystyta infrastruktūra: erdvių didelėms konferencijoms rengti stoka, trūkumas iškilmingai vakarienei tinkamų maitinimo vietų, kuriose vienu metu tilptų 200 ir daugiau žmonių, įstrigęs Vilniaus Sporto rūmų rekonstrukcijos, paverčiant juos moderniu Kongresų centru projektas, ir kt. dalykai.

2017 m. Vilniaus renginių statistikos dar nėra. VŽ rašė, kad 2016 m. Įvairaus dydžio tarptautinių renginių Vilniuje pernai buvo surengta 6% daugiau nei 2015 m. Tačiau dauguma jų buvo maži, o didelių tarptautinių asociacijų konferencijų derlius 2016 m. toliau mažėjo.

Apie Linda Pereira:

Linda Pereira yra viena įtakingiausių konferencinio turizmo profesionalių pasaulyje, taip pat ji yra vadovaujanti partnerė kompanijoje „L&I Communications Group“, vykdančioji direktorė „CLP Meetings& Events“. Verslininkė, lektorė, knygų autorė pranešimus skaičiusi daugiau nei 143 šalyse. Jos paslaugomis naudojasi tarptautinės kompanijos, vyriausybės ar metropolitenų savivaldybės tam, kad atstovautų pritraukiant didžiuosius pasaulinius renginius. Linda dirba su tokiais renginiais kaip EXPO parodos, Europos futbolo čempionatai (Euro 2004), Europos Sajungos ofiacialūs renginiai ir ES pirmininkavimo renginiai, didelio mąsto profesionalios konferencijos. Linda Pereira dėsto trijuose tarptautiniuose universitetuose, jos specializacija – strateginių renginių vadyba. Moteris turi dvigubą Portugalijos ir Didžiosios Britanijos pilietybę, kelis kartus išrinkta Portugalijos metų moterimi.

Šaltinis: „Go Vilnius“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Naujoji prabanga: kai reikia nedaug, bet gerai 1

Jei sklendžiate prabangių daiktų pasaulyje, tikriausiai pastebėjote kelerius pastaruosius metus vis...

Laisvalaikis
2018.04.22
Socialinį tinklą perkėlė į kitokią kavinę: renkasi superherojai

Vilniuje veikianti „Geek Cafe“ – erdvė, skirta fantastinių žaidimų mėgėjams, kaip ir buvo tikėtasi, pritraukė...

Ortopedijos paslaugų tiekėjams - gera metų pradžia

Kauno UAB „Ortopedijos technika“ plečia mažmeninės prekybos tinklą. Po dviejų iš eilės stabilių metų pradžių...

BDAR: kokius namų darbus turi atlikti viešbučiai

Nuo 2018 m. gegužės 25 d. Lietuvoje ir kitose ES valstybėse įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos...

Ką daryti, kad gautas užsakymas – tiesiog per didelis

Gusto namai su pirkėjais iš Suomijos dėl eksporto derėjosi dvejus metus, tačiau kai sutartis buvo pasirašyta,...

Galimybė susigrąžinti dalį GPM už paslaugas vertinama skirtingai 1

Mokesčių reformą parengusios Vyriausybės siūlymas leisti gyventojams susigrąžinti dalį pajamų mokesčio (GPM)...

„Grotthuss“ viešbutis plečiasi dvigubai 2

Sostinės senamiestyje, Ligoninės g., įsikūręs „boutique“ tipo viešbutis kelių plėtros etapų metu kambarių...

Statyba ir NT
2018.04.21
Įvardijo labiausiai nuo turizmo priklausomas valstybes

Pasaulio turizmo organizacija įvertino, kurių pasaulio šalių ekonomika yra labiausiai priklausoma nuo turizmo.

Ministerija: dėl „Metrail“ nesusitaria patys gamintojai, galutinio sutarties projekto nėra

Gamintojų viltis šiandien sulaukti Aplinkos ministerijos patvirtinimo, kad taikos sutartis dėl „Metrail“ bus...

Į Lietuvą ateina naujas viešbučių ženklas Premium

Lietuvos viešbučių rinką papildys naujas prekės ženklas – „Clarion“. Tai bus antrasis Skandinavijos tinklo...

Statyba ir NT
2018.04.20
Pirmieji „Vytautas Mineral SPA“ metai: nuo plano atsilikta labai nedaug Premium

Birštono naujokas – sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas Mineral SPA“ – 2017 m. pasiekė 60% metinį...

Atidarytas pirmasis Lietuvoje „Marriott“ viešbutis 15

Vilniuje, buvusio Žalgirio stadiono teritorijoje, atidarytas 199 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott...

Statyba ir NT
2018.04.19
Naujas susitarimas dėl „Metrail“: steigs garantinį fondą

Gamintojai ir importuotojai skelbia Aplinkos ministerijai pateikę naują taikos sutarties ginče dėl „Metrail“...

BDAR: draudikai sutrikę, neaiškumų – miškas Premium 6

Gegužės 25-osios, kai įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR), draudikai laukia su nerimu,...

Varšuvos oro uosto keleiviams reklamuos Lietuvą 2

Šiandien Varšuvos Šopeno oro uoste startavo Lietuvos turizmo reklaminė kampanija. Ji truks 4 savaites ir...

Rinkodara
2018.04.19
Sprendimai, kai patalpų nuomos kaina peržengia sveiko proto ribas Premium 1

Kuo smulkesnis verslas, tuo sudėtingiau jam derėtis dėl patalpų nuomos kainos, ypač kai sutartis baigiasi ir...

Tyrimas: medicinos sektoriaus pirkimams trūksta skaidrumo 3

Valstybinės sveikatos priežiūros įstaigos 2007-2016 m. neracionaliai leido valstybės biudžeto pinigus...

Birštono „Vytautas mineral SPA“ siūlo atsiskaityti bitkoinais

Prašmatniausias Birštono sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ paskelbė savo klientams...

Laisvalaikis
2018.04.18
Be modernios veterinarijos klinikos, Ukmergėje – ir greitoji pagalba gyvūnams Premium

Įgyvendinti kadaise puoselėtą svajonę versle užtenka kelių dalykų – patirties, lėšų investicijoms ir tinkamų...

Konkurencijos taryba VP grupės akcininkams leido investuoti į viešbučius Rumunijoje

Lietuvos Konkurencijos taryba leido vykdyti sandorį, kuriuo vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių...

Statyba ir NT
2018.04.17

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau