Verygos atsakymai į interpeliaciją: medikų algos kils, naujovės į vaistines atnešė daugiau tvarkos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, atsakydamas į interpeliacijos klausimus, pabrėžė, kad medikų ir slaugytojų algos kils jau kitąmet, o sugriežtinta vaistų prekybos priežiūra vertintina teigiamai, nes vaistinės ėmė labiau laikytis tvarkos.
VŽ rašė, kad Seimo opozicinės frakcijos pateikė interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui. Kreipimesi į p. Verygą reikalauta atsakyti į klausimus dėl padėties sveikatos apsaugos sistemoje.
Užtikrino: algos kils
Atsakydamas į interpeliacijos klausimą, kodėl esant realioms finansinėms galimybėms atsisakoma Lietuvos medikams ir rezidentams kelti atlyginimus nuo 2018 m. sausio 1 d. bei sutinkama Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo lėšas perleisti kitiems ministrams, kad jie galėtų dangstyti biudžeto skyles, ministras nurodė, kad paskutinį kartą atlyginimai medikams didinti nuo š. m. liepos, jie kilo vidutiniškai 8%, o su profsąjungomis yra sutarta, kad kitąmet algos kils ne mažiau kaip 20%.
Taip pat ministras žada siekti, kad 2020 metais gydytojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų ne mažiau kaip 3 šalies vidutinius darbo užmokesčius, o slaugytojų ne mažiau kaip 1,5 šalies vidutinio darbo užmokesčio.
Apie vaistus
Opozicinių frakcijų atstovai taip pat domėjosi, kodėl prieš pateikiant Farmacijos įstatymo pataisas dėl slaptų kontrolinių pirkimų nebuvo atliktas pasekmių vertinimas ir nenumatytos galimos neigiamos pasekmės. VŽ rašė, kad visuomenėje kilo ažiotažas po to, kai vaistinės, bijodamos įsigaliojus naujai tvarkai galimų patikrinimų, ėmė žmonėms nebeišduoti kai kurių receptinių vaistų be recepto, nors anksčiau tą darydavo.
Atsakydamas į šį klausimą, ministras sakė, kad nepaisant kilusio nepasitenkinimo, tai, jog vaistinės dabar ėmė laikytis reikalavimų ir išduoda receptinius vaistus tik gyventojui pateikus receptą, turi teigiamą poveikį, nes tokiu būdu saugoma žmogaus sveikata. Esą gyventojai ne visuomet vaistus vartoja atsakingai ir laikydamiesi gydytojų nurodymų, todėl tai, kad vaistininkai pradėjo laikytis jau seniai galiojusių reikalavimų ir išduoti receptinius vaistus tik su receptais , yra vertintina teigiamai.
Taip pat ministro klausta apie pakeistą kompensuojamųjų vaistų kainyno sudarymo tvarką, pagal kurią nuo š. m. liepos iš kainyno buvo išbraukta arba į jį nepateko 300 vaistų. Atsakydamas į klausimą, kodėl žmonėms nebuvo sudaryta galimybė rinktis tą vaistą, kuris jiems tinka geriausiai, p. Veryga tvirtino, kad pacientų sveikatai toks sprendimas nepakenkė, o jų galimybė rinktis nebuvo apribota, mat generinių vaistų sudėtis ir vartojimo būdas yra tokie patys, kaip originalių (patentinių). Pasak ministro, veikliosios medžiagos kiekis juose yra toks pats, skiriasi tik šalutinių medžiagų kiekiai, be to, bet kuris vaistas tiek originalus, tiek gali sukelti žmogui šalutinį poveikį.
Spaudimo teigia nedaręs
Teiginius, kad buvo darytas spaudimas išeiti iš darbo kurių nors sveikatos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovams, ministerijos darbuotojams, p. Veryga pavadino neatitinkančiais tikrovės. Ministras nurodė jokio spaudimo niekada nedaręs. Pasak jo, Valstybės tarnybos departamentas, ištyręs konkursų užimti pareigas ministerijai pavaldžiose įstaigiose sklaidrumą, pažeidimų nenustatė.
Ministras pateikė skaičius, kad jo vadovavimo metu darbuotojų kaita ministerijoje sudarė 12%. Minėtu laikotarpiu 5 žmonės išėjo į pensiją, 6 jiems patiems prašant pervesti į kitas institucijas, 13 išėjo šalių susitarimu, o 17 buvo atleisti.
Apsvarstęs p. Verygos pateiktus atsakymus, Seimas spręs, ar jiems pritarti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti