Finansų ministerija tikslina siūlomą NT mokestį: būtų skaičiuojamas tik nuo medianą viršijančios būsto vertės

Finansų ministerija tikslina savo siūlymą dėl nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, kuriuo siekiama apmokestinti atskirus NT objektus.
Kaip praneša ministerija, dabar siūloma, kad žmogus už gyvenamąjį būstą, kuriame deklaruota jo gyvenamoji vieta ir kurio vertė neviršija tos savivaldybės NT vidurinės vertės (medianos) mokesčio nemokėtų (ankstesniame siūlyme buvo numatytas 0,03% tarifas).
Tokiu būdu, pusė šalies gyvenamųjų būstų, kuriuose deklaruota gyvenamoji vieta, būtų neapmokestinama, teigiama ministerijos pranešime.
Mokestis būtų skaičiuojamas tik nuo vieną medianą viršijančios būsto vertės. Kaip ir siūlyta anksčiau, jeigu būsto vertė siektų nuo vienos iki dviejų medianų, jis būtų apmokestinamas 0,06%, virš dviejų būtų taikomas 0,1% tarifas.
Ekonomikai mažiau žalingų mokesčių bazės plėtra yra viena svarbiausių tarptautinių institucijų rekomendacijų Lietuvai, o siūlomas NT mokesčio modelio pakeitimas yra reikšmingas žingsnis ta kryptimi. Be to, šiuo siūlymu būtų sukuriamas naujas tvarus pajamų šaltinis savivaldybėms, taip sustiprinant jų finansinį savarankiškumą, pranešime sakė Gintarė Skaistė, finansų ministrė.
Preliminariais skaičiavimais, šalyje vidutiniškai mokestis už pagrindinį gyvenamąjį būstą siektų apie 14 Eur per metus. Nuo mokesčio gyventojas būtų atleistas, jei jo suma neviršytų 5 Eur.
Kaip teigia Finansų ministerija, apmokestinant nekomercinei veiklai naudojamą NT, iš viso savivaldybių biudžetų pajamos iš mokesčio galėtų sudaryti nuo 18 mln. Eur iki 103 mln. Eur, priklausomai nuo savivaldos pasirinkto tarifo kitam nekomerciniam turtui (0,11%).
Numatoma, kad patobulintas projektas Seimą galėtų pasiekti pavasario sesijoje. Jei Seimas priimtų įstatymų pakeitimus, pirmosios NT mokesčio deklaracijos pagal pakeistą modelį gyventojus pasiektų 2026 metais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti