Generalinės rangos ir statybos paslaugas teikianti „Conresta“ plečia veiklą užsienio rinkose

Reklama publikuota: 2021-10-06
svg svg

Įmonė, veikianti statybų sektoriuje – UAB „Conresta“, šiemet kartu su eksporto šalimis planuoja pasiekti 140 mln eurų apyvartą. Šiuo metu bendrovė vykdo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Prancūzijoje bei Šv. Bartolomėjaus saloje Karibuose. Tarp pagrindinių įmonės prioritetų išlieka stabilus augimas ir projektų tęstinumas užsienio rinkose.

Viena didžiausių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“ siūlo pažangius, inovatyvius ir tvarius statybos sprendimus viešajam ir privačiam sektoriui. Tarp įmonės įgyvendintų projektų –  Palangos koncertų salė, 5* viešbutis „Pacai“, „Continental“ gamykla. Šiuo metu „Conresta“ vykdo tokius projektus, kaip „Žalgirio“ vandens ir sporto centras, verslo centrai „Freedom 36“ ir „BH Meraki“ ir kt. Bendras įmonės pastatytų projektų plotas per 12 veiklos metų siekia net 700 000 kv. m.  – tai prilygsta 98 futbolo stadionų plotui. „Conresta“ pernai metus baigė tarp geriausių verslo lyderių Lietuvoje. „Lietuvos verslo lyderiai 500“ bendrame sąraše įmonė užėmė net 28 vietą, o statybos bendrovių tarpe pasiekė aukščiausią – 1-ąją vietą.

„Lietuva – viena iš mums strategiškai svarbių rinkų, tačiau ir veiklos plėtra užsienio šalyse, dirbant su statybos projektais, yra nuosekliai įgyvendinamos strategijos rezultatas. Dar 2016 m. buvome numatę siekti, kad apyvartos dalis iš eksporto šalių siektų 30%, šiai dienai, efektyvaus darbo ir pastangų dėka eksportas sudaro beveik pusę visos apyvartos. Todėl ir toliau planuojame aktyviai ieškoti plėtros galimybių užsienio rinkose bei nuosekliai augti Lietuvoje“, – sako „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis.

[infogram id="217be73c-6230-42ae-945b-87c3964ed441" prefix="jPE" format="interactive" title="TR:Conresta"]

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Projektavimo ir statybų procesai – vienose rankose

Lankstus bendradarbiavimas ir šiuolaikiniai technologiniai sprendimai jau penktus metus užtikrina sklandų projektų įgyvendinimą Švedijoje. Per visus veiklos metus šalyje, bendrovė įgyvendino net 12 projektavimo ir statybos (angl. Design & Build) projektų. Šių dviejų procesų sujungimas lemia didesnį efektyvumą, kaštų ir procesų  optimizavimą išlaikant aukštą kokybę bei lankstų ir partnerišką bendradarbiavimą. Taip yra taupomas kliento laikas, ištekliai, supaprastinama komunikacija.

Švedijoje šiuo metu dirba 35 darbuotojai ir iki šių metų pabaigos planuojama pasiekti 10 mln. eurų apyvartą. Turimas „Conresta Sweden“ projektų krepšelis ateinantiems dvejiems metams siekia 20 mln. eurų. Vienas iš įgyvendintų projektų „Nya Gatan“ Stokholme, kurio plotas siekia 25 000 kv. m. Tai kol kas didžiausias gyvenamosios paskirties objektas visų „Conresta“ vienijančių bendrovių tarpe. Pastatas turi net 174 butus ir dviaukštę požeminę automobilių stovėjimo aikštelę su 147 vietomis.

„Šiuo metu, statome tris projektus ir dar tiek pat projektuojame ateinantiems 2022 metams. Nuo veiklos pradžios Švedijoje remiamės šiuolaikinėmis technologijomis bei tarptautiniais statybos standartais, ieškome geriausių bei efektyviausių statybos procesų, kurie leistų siekti tik aukščiausių kokybės, funkcionalumo ir ilgaamžiškumo rezultatų. Taip pat ypatingai didelį dėmesį kreipiame į tvarumo ir poveikio aplinkai mažinimo sprendimus, pradedant nuo optimalių projektavimo spendimų, atsakingų partnerių parinkimo, logistikos optimizavimo iki efektyvios statybos“, – tikina „Conresta Sweden“ vadovas Vaidotas Macys.

nuotrauka::1

Egzotiškas kraštas statyboms

Statybos darbai Karibuose – Šv. Bartolomėjaus saloje, nuosekliai tęsiasi jau ketvirti metai. Ši sala oficialiai priklauso Prancūzijos užjūrio bendrijai, kurioje galioja Europos reikalavimai ir reglamentai. Per visą aktyvų veiklos laikotarpį, įmonė jau yra įgyvendinusi 5 projektus ir bendradarbiauja su pasaulinio lygio architektais, projektuotojais bei subrangovais. Šių metų planuojama įmonės apyvarta siekia 30 mln. eurų ir tai yra daugiau nei 3 kartus aukštesnis rezultatas lyginant su pernai metais.

Šv. Bartolomėjaus saloje įmonės komandą sudaro ne tik aukščiausios kvalifikacijos Lietuvos profesionalai, bet ir specialistai iš kitų šalių: Prancūzijos, Izraelio, Portugalijos. Turėti multikultūrinį kolektyvą yra didelis privalumas ir pridėtinė vertė visai komandai.  Tai padeda greičiau tobulėti, dalintis tarptautine patirtimi ir gerąja praktika, greičiau perprasti vietinius statybų reikalavimus, kalbos ir kultūrų skirtumus, kurių egzotiškame krašte tikrai netrūksta.

Šiuo metu „Conresta St. Barth“ profesionalai dirba ties vienu didžiausių projektų – „Etoile Hotel“ 5 žvaigždučių viešbučio statybomis. Ateinantiems dvejiems metams įmonės pasirašytų darbų vertė siekia 90 mln. eurų.

nuotrauka::2

Pradėjus plėtoti veiklą Šv. Bartolomėjaus saloje, pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susidūrė generalinės rangos įmonė buvo nauji rinkos statybos normatyvai ir reglamentai, itin detalus ir ankstyvas planavimas norint suvaldyti tiekimo ir logistikos rizikas. Vis tik, pagrindinį skirtumą nuo Lietuvos – įmonė įvardino aukščiausios kategorijos seisminę, uraganinę zoną. Dėl to, visi projektavimo sprendiniai, statybos technologijos, statybinės medžiagos yra specifinės, privalo atitikti vietovėje galiojantiems statybos įstatymams ir normoms.

„Per šiuos veiklos metus Šv. Bartolomėjaus saloje statybos darbų krepšelis nuolatos auga. Visa tai tik patvirtina, kad siekdami tikslo esame pilnai pasirengę kokybiškai dirbti sudėtingomis, mums neįprastomis sąlygomis. Džiaugiuosi, kad užsienio partneriai vis labiau vertina Lietuvos specialistus“, – kalba „Conresta St. Barth“ vadovas Donatas Vaitkus.

Įgautas pasitikėjimas dėl įvykdytų įsipareigojimų, darbų atlikimo laiku bei kokybiškai, garantuoja reputaciją tarp tarptautinių investuotojų, kas ir yra pagrindinė įmonės projektų tęstinumo formulė. Generalinės rangos ir statybos bendrovė didžiuojasi galėdama dirbti su stambiausiomis pasaulinėmis kompanijomis, tokiomis kaip: Barriere group, ES Development, Keller, Malin Kirscher Architecte DPLG, Gilles & Boissier, Bruneau & Ghezzi, Muzza Lab ir kt.

Statybos rekonstruojant XII amžiaus pilį

Nuo šių metų pradžios „Conresta“ pradėjo plėtrą ir Prancūzijos rinkoje, kurioje teikia generalinės rangos bei statybos paslaugas. Įsteigta įmonė „Conresta France“ UNESCO saugomoje teritorijoje įgyvendina „Chateau de la Commaraine“ 5 žvaigždučių viešbučio su SPA centru bei vyno gamyklos statybos ir rekonstrukcijos projektą greta kompleksui priklausančio 3,75 ha vynuogyno. Per dvejus metus bus rekonstruota pilis, kuri savo istoriją skaičiuoja net nuo XII a., pastatyti dar keturi viešbučio korpusai, įrengtas SPA centras, vyno rūsiai bei požeminės techninės patalpos po pastatais. Darbus užbaigti planuojama jau 2022 metų pabaigoje.

nuotrauka::3

„Įgyvendinti sudėtingą istorinio paveldo rekonstrukcijos projektą yra didžiulis įmonės pripažinimas ir laimėjimas, žinoma, kartu ir milžiniška atsakomybė. Suprantame šio objekto svarbą ir mūsų tolimesnių projektų tęstinumui Prancūzijoje, tad esame įsipareigoję net tik užsakovui, bet ir sau patiems. Džiaugiuosi, kad ambicinga ir profesionali komanda statybos procesus valdant toli nuo „namų“, sėkmingai įveikia atsirandančius iššūkius, atsižvelgiant į itin aukštus Prancūzijos statybos reikalavimus. Statybos projektų valdymas, sudėtingas ir dinamiškas procesas – tuo jis mus ir žavi“ – dalijasi naujienomis Audrius Malinauskas, „Conresta France“ vadovas.

Per pirmuosius veiklos metus Prancūzijoje, įmonė planuoja pasiekti 20 mln. eurų apyvartą. Per sekančius metus ketinama įsisavinti papildomus 39 mln. eurų bei pradėti dar vieno projekto įgyvendinimą. „Conresta France“ vadovas taip pat priduria, kad norint patenkinti klientų poreikius įmonė bendradarbiauja su tokiomis tarptautinėmis įmonėmis, kaip: Affine Design, Egis Group, KP1, Socna ir kt.    

[infogram id="29c9c2d3-af78-41c9-8455-2694a09d27bf" prefix="fVY" format="interactive" title="TR:Conresta2"]

Žmonės – verslo sėkmės pagrindas

Verslo augimas galimas tik turint stiprią komandą. Įmonė tai suprasdama nuolatos investuoja į darbuotojų ugdymą, naujų specialistų pritraukimą ir auginimą. „Ieškome tinkamų žmonių ir patys investuojame į jų mokymus. Mums svarbiausia kandidatų požiūris, jų noras tobulėti ir siekti ambicingų tikslų. Norime kurti ilgalaikę vertę visuomenei, statyti draugiškus aplinkai pastatus“, – pabrėžia „Conresta“ personalo vadovė Dalia Vitkuvienė.

„Mūsų specialistai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Nors ir jaučiamas statybos specialistų trūkumas, tačiau randame komandos narių, norinčių įgyvendinti projektus tiek Lietuvoje, tiek užsienio rinkose“, –  teigia D. Vitkuvienė. Naujos rinkos suteikia ne tik verslo augimo galimybes, bet ir naujų žinių, kompetencijų darbuotojams.  Personalo vadovė sako, kad „Conresta“ įmonės privalumas yra galimybė specialistams įgyti patirties su skirtingais projektais, skirtingose šalyse bei kultūrose, įgyvendinus projektą Lietuvoje yra galimybė pasirinkti dirbti ir su užsienio projektais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
TOP 10 statybos ir NT rubrikoje 2022 m. skaitytojų įvertintų tekstų

Pateikiame 2022 m. daugiausia „Verslo žinių“ skaitytojų dėmesio sulaukusių publikacijų statybos ir NT...

Statyba ir NT
2022.12.31
„Akropolis“ Vilniuje planuoja priestatą, derina jį su visuomene

Prekybos centrus valdančios bendrovės „Akropolis Group“ planuose – ne tik naujas komercinis kvartalas,...

Prekyba
2022.12.31
Gruodį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Gruodį Vilniuje pradėta būsto projekto plėtra, baigtos kito gyvenamojo objekto statybos. Kaune pastatyta...

Statyba ir NT
2022.12.31
Prezidentas vetavo ūkininkų sodybų statybas griežtinančias pataisas 8

Gitanas Nausėda, prezidentas, vetavo Ūkininko ūkio įstatymo pataisas, griežtinusias sodybų statybas.

Verslo aplinka
2022.12.30
„Realco“ išsirinko viziją 700 butų kvartalui sostinės Lazdynuose 3

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ išrinko geriausią architektūros idėją dideliam būsto...

Statyba ir NT
2022.12.30
„Leonhard Weiss“ ir „Autokausta“ toliau bylinėjasi dėl darbų „Rail Baltica“ projekte

Europinio geležinkelio „Rail Baltica“ atšakos Kaunas–Palemonas generalinei rangovei, Vokietijos kapitalo...

Statyba ir NT
2022.12.30
RC žada daugiau NT paslaugų nuotoliniu būdu 1

Nuo sausio pradžios gyventojai Registrų centre (RC) galės savarankiškai, neišeidami iš namų gauti su savo...

Verslo aplinka
2022.12.29
NT agentūrų asociacija: kreipėmės dėl konsultacijos, gavome tyrimą ir baudų Premium 19

Konkurencijos tarybai ketvirtadienį paskelbus apie beveik 1 mln. Eur baudų, skirtų trims dešimtims Lietuvos...

Statyba ir NT
2022.12.29
„Eika“: 2022 m. plėtotojai Vilniuje susitarė dėl 67% mažiau butų 3

Jei 2021 m. pabaigoje nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika“ skelbė, kad statytojai sostinėje sudarė...

Statyba ir NT
2022.12.29
Konkurencijos taryba NT agentūroms skyrė kone 1 mln. Eur baudų 10

Konkurencijos taryba pranešė po tyrimo nusprendusi, kad 39 Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) agentūros,...

Statyba ir NT
2022.12.29
„BaltCap“ fondas imsis Šiaulių policijos komisariato PPP

Investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas su Policijos departamentu pasirašė sutartį dėl Šiaulių apskrities...

Statyba ir NT
2022.12.29
Statybos Latvijoje per metus brango penktadaliu

Lapkritį Latvijoje statybų kainos buvo vidutiniškai 19,5% didesnės nei pernai tuo pačiu metu, pranešė...

Statyba ir NT
2022.12.29
2023 m. NT sektoriaus juodasis arkliukas: viltys dedamos į būsto nuomą Premium

Smarkiai sumažėjus būsto įperkamumui ir prognozuojant ekonomikos lėtėjimą, klestėjimo laikotarpį išgyvenęs...

Statyba ir NT
2022.12.29
Pro fabrikų, saulės ir vėjo elektrinių projektus alkūnėmis kelią skinasi būsima biodujų pramonė Premium

Šie metai nelepino pranešimų apie naujų fabrikų statybas skaičiumi, o kai kas statybų planus pristabdo arba...

Pramonė
2022.12.29
A. Barštys. 2022 metų NT tiesos, kurios negalios 2023-iaisiais 8

Vakarėlis eina link pabaigos. Kažkas primokėjo DJ’ui, kad pagrotų dar kelias dainas, bet kaimynas už sienos...

Nuomonės
2022.12.28
Vėluojančių „Rail Baltica“ statybų Estijoje sąmata pabrango 50%

Išaugusios statybų kainos tarptautinės geležinkelio magistralės ruožo statybos kainą padidino 50%, iki beveik...

Logistika
2022.12.28
Įsibėgėja Registrų centro projektas sostinės Žvėryne 1

Valstybės valdomas Registrų centras pranešė su Suomijos kapitalo statybos bei inžinerinių sprendimų UAB...

Statyba ir NT
2022.12.28
Rekonstruodami kelius Neringoje aplinkai padarė daugiau nei 5,6 mln. Eur žalos 2

Prokurorai Klaipėdos apygardos teismui perdavė bylą dėl 5,6 mln. Eur dydžio žalos aplinkai, padarytos...

Statyba ir NT
2022.12.28
Valstybinių pastatų renovacijai – 40 mln. Eur parama 1

Valstybei nuosavybės teise priklausančių ir biudžetinių įstaigų naudojamų pastatų renovacijai iš ES...

Statyba ir NT
2022.12.28
Investuotojai be streso: „Vilbra“ baigia apstatyti trikampį sostinės Naujamiestyje Premium 6

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Vilbra“ dėlioja planus antrojo „Uptown park“ biurų pastato...

Statyba ir NT
2022.12.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku