Rekordinei plėtrai įgyvendinti „Narbutas“ ieško darbuotojų

Reklama publikuota: 2021-09-08
Petras Narbutas, įmonių grupės įkūrėjas ir vadovas.
svg svg
Petras Narbutas, įmonių grupės įkūrėjas ir vadovas.

Biuro baldus gaminanti įmonių grupė „Narbutas“ įgyvendina intensyvią plėtrą: didina gamybinį plotą Ukmergėje, planuoja statyti fabriką Europoje, turi ir kitų infrastruktūros projektų. Vienas geidžiamiausių regiono darbdavių pasiruošęs įdarbinti ne vieną dešimtį žmonių į įvairaus lygio pareigybes – nuo darbininkų iki aukščiausio lygio vadovų.

Greta šiuo metu Ukmergėje esančios „Narbuto“ gamyklos netrukus bus baigtas 21 000 kv. m priestatas, į kuri ketinama kraustytis jau spalį. Teritorijoje projektuojamas ir dar vienas pastatas, o greta esančiame sklype numatyta statyti visiškai naują fabriką. Be to, kompanija žvalgosi ir vietos gamyklai Europoje, arčiau pagrindinių savo eksporto rinkų.

Ambicinga plėtra padės bendrovei atliepti tebeaugančią gaminamos produkcijos paklausą. „Narbutas“ – viena lyderiaujančių biuro baldų gamintojų Europoje, kur parduodama didžioji jos produkcijos dalis. Aktyviai plėtojama veikla ir JAV, Pietų Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose, Australijoje. Pasak Petro Narbuto, įmonių grupės įkūrėjo ir vadovo, platus prekybos partnerių tinklas ir eksportas į įvairias šalis yra nuosekli įmonės strategija, leidžianti į ateitį žvelgti optimistiškai.

„Nepaisant visų pandemijos sąlygotų sutrikimų, matome augimo tendenciją ir manome, kad tokia ji išliks ilgai. Šiuo metu sėkmingai plečiamės Pietų Amerikoje, turime naujus prekybos atstovus Čilėje, Salvadore, Peru, Gvatemaloje, Hondūre. Natūralu, kad toks augimas kuria ir naujas darbo vietas. Pareigybių spektras, reikalingas plečiant veiklą – labai platus: nuo darbininkų iki aukšto lygio vadovų“, – apie žmonių poreikį kalba Petras Narbutas, įmonių grupės įkūrėjas ir vadovas.

Ar šis intensyvios plėtros laikotarpis Jūsų kompanijai yra istorinis savo mastais?

Nuo 2010 m. iki 2019 m. kasmet ūgteldavome 30 – 40 proc., tad teoriškai tai – augimas, prie kurio lyg ir esame įpratę. Tačiau viena yra augti, kai turi 20 mln. Eur apyvartą, ir visai kas kita, kai apyvarta siekia 100 mln. Atitinkamai, yra skirtumas, kai reikia įdarbinti 20-30 žmonių, ir kai naujų darbuotojų poreikis viršija du šimtus. Tad jei vertinsime absoliučiais dydžiais, tuomet taip – tokio augimo „Narbuto“ istorijoje nėra buvę.

Tas pats su pastatais. Turėjome tikrai didelį fabriką, į kurį galėjome talpinti vis daugiau įrengimų ir technologijų. Kas tris metus padvigubindavome apyvartą, tačiau antro fabriko neprireikdavo. Dabar, kai visas plotas prisipildė, turime poreikį antrai tokio pat dydžio gamyklai. Todėl šalia priestato, į kurį kraustysimės jau kitą mėnesį, projektuojame dar vieną 12000 kv. m priestatą. O greta esančioje teritorijoje statysime naują apie 20 000 kv. m fabriką, kuris bus skirtas kiek kitokio profilio gamybai. Šiam projektui suteiktas regioninės reikšmės statusas.

Visgi pagal tai, kokią plėtrą planuojame, ir šio ploto neužteks. Todėl dar vieną maždaug 40 000 kv. m gamyklą ketiname statyti Europoje, šiuo metu svarstome, kurioje šalyje ji galėtų atsirasti. Kodėl užsienyje? Didžiąją dalį gamyboje naudojamų medžiagų atsivežame iš Europos, o dauguma pagamintų baldų iškeliauja ta pačia kryptimi. Dabar kasdien iš Ukmergės išvyksta penkiolika pilnų sunkvežimių, tad nesunku paskaičiuoti, kiek sutaupytume ir kokiu mastu sumažintume poveikį aplinkai, kai nebereikės važinėti poros tūkstančių kilometrų.  Tvari, „žalia“ gamyba – „Narbuto“ strateginė kryptis.

Taip ambicingai plečiantis neišvengiamai turi didėti ir darbuotojų komanda. Kokių kompetencijų ieškote šiuo metu?

Daugiausia, žinoma, reikia darbininkų – mielai artimiausiu metu įdarbintume per du šimtus įvairiausių specialybių darbininkų. Ieškome visame regione, organizuojame atvežimą, mokome ir nekeliame reikalavimų išsilavinimui, tačiau rasti žmonių sunku. Tad į populiarų klausimą apie tai, kiek darbo vietų planuojame sukurti, atsakau – tiek, kiek darbuotojų rasime.

Kita vertus, didėjant darbuotojų skaičiui, atsiranda ir aukštos kvalifikacijos kompetencijų poreikis. Ieškome įvairių grandžių vadovų: gamybos vadovo, pamainų vadovų, techninio skyriaus vadovų. Kadangi anksčiau niekada neturėjome tiek objektų statybų vienu metu, šiems procesams suvaldyti mums reikalingas ir aukšto lygio NT projektų vadovas.

„Narbutas“ stengiasi ne tik gaminti baldus, bet ir žvelgti į klientų poreikius kompleksiškai, siūlo patogaus biuro sprendimus. Matydami smarkiai pasikeitusius žmonių darbo įpročius, biurų pobūdį, ir jausdami didelę paklausą, sukūrėme išmanią programėlę, padedančią rezervuoti susitikimų kambarius ir darbo stalus biure. Kol kas tai pradžia, tačiau regime šio verslo perspektyvas ir ieškome žmogaus, kuris jį galėtų plėtoti. Ruošiamės migravimui į naują verslo valdymo programos „Axapta“ versiją – D365, ieškome šio projekto vadovo. Mūsų IT departamentas yra labiausiai augantis kompanijos padalinys, nuolat ieškome programuotojų, kitų IT specialistų.

Taigi pareigybių spektras, reikalingas „Narbutui“ augant, šiandien išties labai platus, o dalis tų pozicijų – visai naujos.

Kuo „Narbutas“ patrauklus žvelgiant iš darbuotojo ar potencialaus kandidato pozicijos?

Darbo rinkoje mėgstama skirstyti kompanijas į tarptautines ir  lietuviškas, atitinkamai ir jų patrauklumas nevienodas. „Narbutas“ a priori lyg ir patektų į lietuviškųjų kategoriją. Tačiau iš tiesų mes – tikra tarptautinė kompanija su Lietuvoje esančia pagrindine būstine. Tas tarptautiškumas išties juntamas, kai prie virtualaus posėdžių stalo susėda mūsų atstovai iš keliolikos šalių. Pardavimų departamento susirinkimai, Marketingo departamento produktų pristatymai vyksta angliškai, o informacinius bukletus bei interneto tinklapius rengiame penkiomis kalbomis.

Tarptautinė kompanija esame ne vien dėl to, kad turime daug darbuotojų užsienyje bei 95% produkcijos eksportuojame, bet ir vertinant vadybos standartus. Tikrai dažnai iš kitų didelių tarptautinių bendrovių atėję žmonės nustemba pamatę mūsų vakarietiškus standartus, vertybes, požiūrį. Tą patį sako ir iš kitų šalių atvykę darbuotojai.

Tad jei reiktų išskirti vieną esminę „Narbuto“ kaip darbdavio savybę, sakyčiau, kad galime pasiūlyti darbą tarptautinės kompanijos pagrindinėje būstinėje, o ne lietuviškame kompanijos filiale, kaip dažniausiai būna.

Kai kurių pareigybių, kurioms ieškote žmonių, poreikis atsirado dėl intensyvios ir plataus masto plėtros. Kokios šių darbuotojų perspektyvos žvelgiant į ateitį?

Be jau paminėtų šiuo metu baigiamų, projektuojamų ar planuojamų gamybos NT objektų, mūsų įmonės grupė yra įsigijusi sklypą Vilniuje. Jame planuojame įrengti futbolo miestelį: dengtą areną ir stadioną, skirtą „Narbuto“ remiamam futbolo klubui „Vilnius.“ Tad jei kalbėtume apie NT projektų vadovus, tai darbų jiems tikrai turime geriems penkeriems metams. Tai nėra mažas laiko tarpas.

Be to, geri vadybininkai, projektų vadovai paprastai gali puikiai pritapti ir kitose srityse, užimdami vadovaujančias pozicijas ar kildami karjeros laiptais. Galimybės judėti ir augti „Narbute“ tikrai yra, projektų pas mus niekada netrūksta. Darbuotojų išorėje ieškome tik tada, kai neturime poziciją norinčio užimti žmogaus kompanijos viduje.

Prieš penkerius metus buvome išsikėlę tikslą iki 2024 m. apyvartą patrigubinti – iki 300 mln. Pandemija planus šiek tiek pristabdė, tačiau iš to, kokią produkcijos paklausą matome rinkoje, tas tikslas lieka visai realus. Žinoma, daug ką nulems tai, kaip mums pavyks surinkti žmones ir įgyvendinti esamus planus, kaip prie mūsų spartaus augimo prisitaikys tiekėjai. Tad iššūkių tik daugėja, tačiau laukia be galo įdomus darbas tiek esamiems, tiek būsimiems darbuotojams.  

[infogram id="a92bc2fb-374c-4e25-ace7-8b5f67f013cb" prefix="BFs" format="interactive" title="TR: Norbutas"]

FOTOGALERIJA „Narbutas“: (24 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Statyba ir NT“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Teismas: kartelyje dalyvavusiai „Biržų rangai“ bauda skirta teisingai

Karteliniuose susitarimuose savivaldybių viešuosiuose pirkimuose dalyvavusi statybų bendrovė „Biržų ranga“...

Statyba ir NT
2021.09.08
Vyriausybė pavedė Turto bankui įvertinti galimybę įsigyti pastatą VMI būstinei 10

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pavedė VĮ Turto bankui iš naujo konsultuotis su rinka ir įvertinti...

Statyba ir NT
2021.09.08
Palangos Vanagupės gatvėje iškils 79 butai 5

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Inžinerinė grupė“ Palangos Vanagupės gatvėje planuoja pasiūlyti 79...

Statyba ir NT
2021.09.08
Rekordinei plėtrai įgyvendinti „Narbutas“ ieško darbuotojų Verslo tribūna 7

Biuro baldus gaminanti įmonių grupė „Narbutas“ įgyvendina intensyvią plėtrą: didina gamybinį plotą Ukmergėje,...

Statyba ir NT
2021.09.08
Talino prekybos centro T1 pakartotiniame aukcione kartelę nuleido 20 mln. Eur

Pirmadienį prasidėjo pakartotinis Estijos sostinėje Taline esančio prekybos centro T1 aukcionas. Jo pradinė...

Statyba ir NT
2021.09.08
„Hanner Group“ įmonių apyvarta pernai didėjo, šiemet ieško naujų investicijų Premium 4

Estijos kompanijos „Hanner Group“ valdomų nekilnojamojo turto (NT) plėtros grupių „Trust Capital“ bei...

Statyba ir NT
2021.09.08
Pagunda ir rizika įsigyti būstą iš brėžinių: kol kas padėtį valdo statytojai Premium 3

Plėtotojams nespėjant Vilniuje statyti būstų, pirkėjams dėl jų įsigijimo vis dažniau tenka tartis labai...

Statyba ir NT
2021.09.08
„1Partner LT“: per metus butai labiausiai brango Kaune – 26,2% 3

Rugpjūtį didžiausias metinis butų kainos augimas fiksuotas Kauno šiaurinėje dalyje (27,9%), mažiausias –...

Statyba ir NT
2021.09.08
Siūlo naikinti NT mokesčio lengvatas neprižiūrimiems pastatams 2

Trys naujai kuriamos Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narės siūlo plačiau apmokestinti apleistą ar...

Statyba ir NT
2021.09.07
Vilniaus oro uosto terminalo statybos konkursą tikisi paskelbti rugsėjį 1

Valstybės valdoma bendrovė Lietuvos oro uostai naują Vilniaus oro uosto terminalo statybos konkursą ruošiasi...

Statyba ir NT
2021.09.07
Naujas planas: pastatą VMI būstinei svarstoma nusipirkti Premium 3

Nepavykus įgyvendinti idėjos naują Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) būstinę pastatyti sostinės Pilaitės...

Statyba ir NT
2021.09.07
Vilniaus būsto rinką klampina biurokratinė pekla 21

Daiktų kainos nekyla, kai jų būna per daug arba jų niekas neperka. Toks paprastas atsakymas klausiantiems,...

Verslo aplinka
2021.09.07
Pasiūlė mikronamų ir mikropirčių – po metų sunkiai spėja gaminti Premium

Pirmaisiais verslo metais – daug neapibrėžtumo, o jeigu verslas naujoje gamybos srityje – rizika dar didesnė.

Gazelė
2021.09.07
Senatorių pasažas Vilniuje išrinktas geriausiu 2020 m. rekreacinės architektūros kūriniu 1

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) ir architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo konkurse...

Laisvalaikis
2021.09.06
Investicijos į pradedamą statyti „Homanit“ išaugo iki 175 mln. Eur 

Vokietijos medienos plaušo plokščių gamybos bendrovės „Homanit“ planuojamos maždaug 175 mln. Eur vertės...

Pramonė
2021.09.06
„Litgrid“ pasirašys 22 mln. Eur vertės sutartį su „Žilinskiu ir Co“

Elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ akcininkai pirmadienį pritarė 22,04 mln. Eur (su PVM) vertės...

Pramonė
2021.09.06
Registrų centras: NT pardavimai rugpjūtį lėtėjo, bet metinis rezultatas dar trečdaliu didesnis 3

Rugpjūtį įregistruota beveik 12.900 nekilnojamojo turto (NT) sandorių arba 9% daugiau nei 2020 m. tuo pačiu...

Statyba ir NT
2021.09.06
Lietuvos bankas: būsto kainos 7% didesnės nei turėtų būti 43

Būsto plėtotojams skaičiuojant augančius pardavimus, Lietuvos bankas pažymi, kad šiuo metu būsto kainos yra...

Statyba ir NT
2021.09.06
Naujas Vilniaus bendrasis planas davė impulsą NT plėtrai, bet gali įklampinti biurokratija Premium 1

Nekilnojamojo turto (NT) verslas ir ekspertai sutaria, kad šiemet pagaliau patvirtintas naujasis sostinės...

Statyba ir NT
2021.09.06
Palangos oro uoste pradedami rekonstrukcijos darbai

Palangos oro uoste pirmadienį pradedami tris mėnesius truksiantys rekonstrukcijos darbai. Tikimasi, kad...

Logistika
2021.09.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku