„Swedbank“: būsto įperkamumas dar auga

Šių metų III ketvirtį stabilios būsto kainos, žemos palūkanos ir augusios pajamos lėmė būsto įperkamumo didėjimą.
III ketvirtį vidutines pajamas gaunanti šeima Vilniuje galėjo įpirkti 77,4 kv. m ploto būstą, skelbia komercinis bankas Swedbank. Per ketvirtį šis rodiklis didėjo 5,2 kv. m, o per metus mažėjo 0,48 kv. m.
Atitinkamai Kaune ir Klaipėdoje III ketvirtį šeimos galėjo įpirkti po 120 kv. m būstą. Per metus Kaune įperkamumas didėjo 1,7 kv. m, Klaipėdoje 11,64 kv. m, per ketvirtį augo 7 kv. m ir 8,2 kv. m.
Po būsto rinką antrąjį ketvirtį kausčiusio sąstingio aktyvumas į rinką grįžo su nauja jėga. Trečiąjį ketvirtį stiprus pardavimų augimas buvo stebimas visuose trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau į spartų kainų augimą jis neišvirto. Vilniuje ir toliau būsto rinkos pokyčiams įtakos turi dideli svyravimai sandorių struktūroje, pranešime teigia Vytenis Šimkus, Swedbank vyresnysis ekonomistas.
Pasak jo, Klaipėdoje būsto įperkamumas trečiąjį ketvirtį buvo aukščiausias istorijoje.
Ir Kaune, ir Klaipėdoje vidutinė kvadratinio metro kaina per trečiąjį ketvirtį traukėsi. Kaip ir Vilniuje, pagrindinė to priežastis buvo daug spartesnis senos statybos būsto rinkos atsigavimas, pranešime teigė V. Šimkus.
Swedbank ekonomistai prognozuoja, kad dėl besitęsiančios pandemijos paskelbtas antrasis karantinas aktyvumą šalies būsto rinkoje trumpam prigesins, tačiau prielaidų tikėtis didesnių kainų korekcijų nėra.
Taline trečiąjį ketvirtį šis rodiklis siekia 83,2 kv. m, Rygoje 99,5 kv. m. Per metus jis atitinkamai augo 0,7 kv. m ir 1,5 kv. m, o per ketvirtį didėjo 2,28 kv. m ir mažėjo 0,44 kv. m.
Swedbank būsto įperkamumo indeksas parodo, kaip standartinį 55 kv. m butą įperka šeima, kurios pajamos siekia pusantro vidutinio atlyginimo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti