„Iki“ tinklas investuoja į pastatų valdymo skaitmenizavimą

Mažmeninės prekybos tinklą Iki valdanti bendrovė Palink nusprendė skaitmenizuoti energetinių išteklių kontrolę dalyje parduotuvių. Į tai įmonė šiemet investavo 700.000 Eur.
Pirmu etapu Palink 2.000 taškų įdiegė nuotolines duomenų stebėjimo sistemas.
Pirmasis projekto etapas parduotuvėse jau baigtas įgyvendinti: automatizavome energijos sąnaudų ir mikroklimato parametrų duomenų stebėjimą 180 objektų. Taip pat keičiame ir nuomininkų apskaitos prietaisus, kuriuos jungiame į bendrą nuotolinio nuskaitymo sistemą, pranešime teigė Dovilė Černiauskienė, mažmeninės prekybos tinklo energetinių resursų vadybininkė.
Vėliau į bendrą sistemą bus sujungti šilumos punktai, vėdinimo įrenginiai, apšvietimas.
Sistema pagal specialius algoritmus nuolat apdoroja surenkamą informaciją, pateikia įžvalgas, padeda greičiau reaguoti į sutrikimus. Tinklo valdytoja tikisi, kad projektas leis sumažinti energijos sąnaudas bent 5%, tačiau pagal dabartinius skaičiavimus kai kuriose parduotuvėse pasiektas iki 20% išlaidų sumažėjimas.
Visą projektą Palink planuoja įgyvendinti per trejus metus.
Donatas Karčiauskas, projektą įgyvendinančios komercinių pastatų administravimo įmonės City Service Engineering energijos taupymo grupės vadovas, sako, jog Iki tikslas ne tik automatizuotas duomenų surinkimas, bet ir kuo efektyvesnis jų išnaudojimas.
Anot jo, paprastai prekybos pastatuose naudojamos įvairios sistemos, kurios renka skirtingų skaitiklių ir daviklių duomenis.
Skirtumas yra kiek renkama duomenų ir kaip jie analizuojami, kokie veiksmai atliekami, kad informacija padėtų mažinti sąnaudas. Šiuo atveju, Palink valdo didelį kiekį parduotuvių, kurios yra skirtinguose regionuose. Turint tokį kiekį duomenų iš šių pastatų, galima užtikrinti sklandų jų veikimą, komfortą žmonėms ir maksimalų energijos taupymą, sako jis.
Anot energijos taupymo specialisto, tokių sistemų naudojimui nėra svarbi nei pastato paskirtis, nei dydis.
Galime sistemą pritaikyti visiems pastatams. Kuo didesnis ir kompleksiškesnis pastatas, tuo didesnio jo valdymo efektyvumo galima tikėtis. Kuo sudėtingesnis objektas, tuo sunkiau žmogus gali jį prižiūrėti, nes duomenų kiekis yra nežmoniškas. Todėl pasitelkiame dirbtinį intelektą. Pas prekybininkus tai ypač gerai pasiteisina, nes pas juos didelis objektų kiekis, sako D. Karčiauskas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti