„WeWork“ IPO kyla grėsmė

Viena didžiausių pasaulyje bendradarbystės erdvių (angl. co-working) operatorių, besiruošianti žengti į biržą, investuotojų gali būti įvertinta kelis kartus mažesne suma, nei skaičiuota anksčiau. Tokias nuotaikas pajutęs didžiausias išorės investuotojas spaudžia atsisakyti IPO.
Financial Times šaltinių teigimu, viešo akcijų siūlymo (angl. initial public offering, IPO) metu kompanija investuotojų gali būti įvertinta tik apie 1520 mlrd. USD, kai per paskutinę pagrindinio išorinio investuotojo japonų SoftBank investiciją vertinimas siekė 47 mlrd. USD.
Kompanija pagaliau susiduria su realybe, leidiniui sakė vienas WeWork darbuotojas. Ji tiesiog nėra verta 50 ar 60 mlrd. USD, kaip kad jie norėtų.
Keli IPO procesuose dalyvaujantys šaltiniai patvirtino, kad kompanija vis dar deda viltis, kad vertė galėtų pasiekti 2530 mlrd. USD.
Tokį aštrų pjūvį gali sąlygoti tai, kad žingsniui į biržą besiruošianti kompanija apie save atvėrė daug informacijos, kuri potencialiems investuotojams paliko nekokį įspūdį.
nuotrauka::1left
WeWork kritikai ne kartą atkreipė dėmesį į optimizmu ir euforija grįstą kompanijos vertinimą, nepaisant to, kad ši vis dar skendi nuostoliuose, kurie pernai pasiekė 1,9 mlrd. USD, ir kol kas nėra aišku, kada juos galėtų pakeisti pelnu.
Taip pat nemažai triukšmo rinkoje sukėlė ne nuostoliai, o tai, kaip kompanija buvo valdoma. Pavyzdžiui, WeWork praktiškai už dyką (0,64% palūkanas) skolino lėšų įkūrėjui Adamui Neumannui. Jis taip pat nuosavus verslo centrus išnuomodavo WeWork. Pajutusi išorinį spaudimą operatorė atšaukė 5,9 mlrd. USD mokėjimą kitai įkūrėjo įmonei už galimybę naudoti prekės ženklą we.
Volstritui taip pat nepatiko keisti apskaitos standartai. Pavyzdžiui, įmonė nustoja skaičiuoti išlaidas objektui nuo jo atidarymo momento esą duodamas 2 metų apšilimo laikotarpis. Be to, kai kurios investicijos į patalpas ataskaitose vadinamos kompensacijomis ar grantais panašiai, kaip verslus kartais remia juos privilioti siekiančios vyriausybinės agentūros.
Kompanijos prospekte pateikiama verslo struktūra yra labai sudėtinga. Išskyrus kai kurias Kinijos kompanijas, tai pati sudėtingiausia schema, kokią esu matęs. O tai yra didelė raudona vėliava, sako vienas potencialus investuotojas.
Kompanija per IPO, kuris gali tapti vienu didžiausiu šiais metais, tikisi pritraukti daugiau kaip 3 mlrd. USD. Dar 6 mlrd. USD atkeliautų kaip paskola, kurios suteikimas priklausys nuo IPO rezultatų. Ją teiktų grupė bankų, tarp kurių JPMorgan Chase ir Goldman Sachs.
SoftBank spaudimas
nuotrauka::2right
Minėtą 47 mlrd. USD WeWork įkainojimą lėmė gilios japonų SoftBank ir Saudo Arabijos remiamo 100 mlrd. USD vertės fondo Vision Fund investicijos. Būtent šis fondas yra didžiausias kompanijos išorės investuotojas. Į WeWork jis įdėjo apie 10,7 mlrd. USD, paskutinė šiais metais atlikta investicija ir lėmė pastarąjį įvertinimą.
Manau, kad po žinių apie mažesnę kompanijos vertę žmonės pradeda persigalvoti dėl dalyvavimo WeWork IPO, komentuoja aukšto pajamingumo obligacijų prekybininkas iš Niujorke įsikūrusios Dinosaur Finacial.
Dvigubai ar trigubai mažesnis kompanijos įvertinimas kelia problemų SoftBank, nes prastai iliustruoja sprendimą investuoti į šią bendradarbystės erdvių operatorę. Nesėkmingas IPO fondui gali reikšti iki 5 mlrd. USD nuostolius, skaičiuoja investicijų valdymo bendrovė AllianceBernstein. Toks scenarijus, turint omenyje taip pat ne visai nusisekusias investicijas į Uber ir Slack, keltų sunkumų pritraukti lėšas į antrąjį Vision Fund, kurio dydis turėtų būti 108 mlrd. USD.
O IPO atidėjimas ar atšaukimas būtų skausmingas WeWork, kuriai vis dar itin reikalingas kapitalas. Be IPO ir papildomos paskolos kompanijai gali tekti platinti aukšto pajamingumo obligacijas, t. y. skolintis brangiai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti