Apie obuoliavimo su valdžia ypatumus

Publikuota: 2019-09-02
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Redakcijos nuomonė

Stebint farsu virstančią Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo / neperkėlimo į Kauną istoriją, prisimeni liaudies išmintį: neik su velniu obuoliauti – paliksi ir be obuolių, ir be terbos.

Gyvenime, pasirodo, obuoliauti pavojinga su valdžia: tvyrant neapibrėžtumui, SBA grupės įmonė „Bei Capital“ penktadienį pranešė atsiėmusi paraišką iš ŽŪM organizuoto konkurso dėl patalpų nuomos Kaune. Konkurso laimėtoja nusprendė nelaukti, kol valdžios koridoriuose bus (ar nebus) susitarta, ką daryti, kieno patalpas iš tikrųjų siekiama nuomotis, kas yra svarbiausias koalicijoje etc.

„Gerokai išaugus neapibrėžtumui ir dėl sutarties pasirašymo atidėliojimo kylant projekto įgyvendinimo rizikoms, priėmėme sprendimą iš Žemės ūkio ministerijos konkurso pasitraukti. Visą energiją nukreipsime į darbą su privačiais klientais, kurie šiuo metu ypač aktyviai domisi galimybe įsikurti verslo centre BLC ir pretenduoja į tas pačias patalpas, kurias buvome numatę ministerijai“, – pranešime cituojamas Lionginas Šepetys, „Bei Capital“ vadovas.

Jis sako, kad tokia nežinomybė ir privertė apsispręsti pasitraukti iš konkurso. Vadovo žodžiais, laikas ir partnerio prognozuojamumas yra didžiulės vertybės, o šiame projekte nesant aiškumo ir tvirto apsisprendimo, kasdien augo potencialių nuostolių tikimybė, kurios bendrovė nebegalėtų toleruoti.

Diena anksčiau iš chaosu virstančio proceso pasitraukė ŽŪM persikėlimui vadovaujanti Vitalija Zumerienė, pareiškusi, kad projektas turi „daugybę neapibrėžtumų ir interesų. Nematau galimybių tęsti savo, kaip projekto vadovės, darbo“. Ji teigia buvusi nusamdyta labai konkrečiam projektui – perkelti ministeriją į Kauną, su labai aiškiu tikslu ir aiškiais terminais. „Manau, kad dabar viešai išsakoma dabartinės vadovybės pozicija yra kitokia ir ji prieštaraujanti šiam tikslui, o kaip suprantu iš kitos viešai išsakomos Vyriausybės informacijos, tikslas nepasikeitęs“, – BNS sakė V. Zumerienė. „Buvau pratusi dirbti su privataus verslo projektais, kurių sėkminga baigtimi suinteresuoti ir savininkai, ir kiti projektu suinteresuoti asmenys, o šitas, tikrai ne paslaptis, yra labai politinis ir turintis daugybę neapibrėžtumų, ir, matyt, interesų“, – pridūrė ji.

Vyriausybė ŽŪM perkėlimą į Kauną įtraukė į savo programą. Tačiau kai į naujos valdančiosios koalicijos gretas įsiliejusi Socialdemokratų darbo partija gavo ŽŪM vadovo postą, sumanymas pakibo ant plauko: naujasis ministras Andrius Palionis pareiškė, kad ministerija niekur nekeliaus. Toliau viskas vyko kaip prastame trileryje: patalpų konkurso laimėtojas laiku nebuvo pakviestas pasirašyti sutarties, nes esą ministerija neturi kanclerio, todėl parašo nėra kam suraityti. Kai apie tai parašė „Verslo žinios“, įmonė „Bei Capital“ vakarop jau gavo ŽŪM raštą, kad vis dėlto kviečia pasirašyti sutartį – rugsėjo 10 dieną.

Tačiau ministras vėl tarė savo žodį: sukūrė darbo grupę, kuri iki rugsėjo 6 dienos turi įvertinti ministerijos „perkėlimo pagrįstumą ir tikslingumą“. Dėmesio: darbo grupė sudaryta rugpjūčio 26 dieną, t. y. likus 11 darbo dienų iki bendrovei „Bei Capital“ pažadėto pasirašymo. Per tokį terminą ministerijos neretai tesugeba sukurpti kokį nereikšmingą pranešimą spaudai, bet įvertinti „perkėlimo pagrįstumą ir tikslingumą“ per 11 dienų – tai jau tikrai misija neįmanoma... Pone ministre, reikėtų ne paskubomis sunarstytos rašliavos, o kaštų analizės, nes už viso to slypi valstybės pinigai!

Beje, ankstesnis ŽŪM vadovas Giedrius Surplys šių metų sausį tikino, kad yra atlikta ministerijos ir jai pavaldžių institucijų perkėlimo į Kauną galimybių socialinė ir ekonominė analizė. Tačiau A. Palionis, dar be savos „analizės“ jau rugpjūčio 28 dieną aiškino, kad ministerijos perkėlimui į Kauną reikia daugiau pinigų, nei numatyta dabar. Susitikęs tą dieną su premjeru Sauliumi Skverneliu ministras pranešė, kad kitų metų biudžeto projekte perkėlimui numatyta 1,25 mln. Eur, tačiau šių lėšų nepakaktų. Anot A. Palionio, didelė dalis šių lėšų būtų skirta patalpų nuomai, tačiau pinigų reikės ir įrengimui, baldų įsigijimui. Taip toliau lendama gilyn į valstybės kišenę, taip tebesitęsia farso „kelsiu / nekelsiu“ veiksmas.

Premjeras praėjusį penktadienį pareiškė, kad ministerija Kaune bus, o patalpos – antraeilis dalykas. Tačiau diena po dienos iš vis dar Vilniuje veikiančios ŽŪM vienas po kito išeina darbuotojai. Žinoma, pamaina bus surasta – vienokia ar kitokia, ir patalpos Kaune atsiras, gal net jas pasiūlys valstiečius remiantis Laikinosios sostinės meras. Stebėtis gal ir nereikėtų, nes Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamos „Vičiūnų“ grupės netiesiogiai valdoma įmonė „Magnumo investicijos“ irgi dalyvavo patalpų nuomos konkurse – ji siūlė būsimą verslo centrą „Magnum“.

„Mūsų supratimu, dabar turėtų būti skelbiamas naujas konkursas dėl ŽŪM patalpų nuomos Kaune. Kai tai įvyks ir susipažinsime su konkrečiomis sąlygomis, ir spręsime, dalyvauti jame ar ne“, – VŽ sakė Mindaugas Snicorius, „Vičiūnai Group“ komunikacijos vadovas.

VŽ mano, kad kaštų analizės, matyt, nesulauksime, ministerija galiausiai keliaus į Kauną, kad ir kiek tai mokesčių mokėtojams kainuotų, tačiau tokie valdžios atstovų žingsneliai pirmyn / atgal neleidžia atsikratyti įkyrios minties, kad stebime eilinį politinės rizikos ir neatsakingumo pavyzdį – politikuojama daugiau, nei dirbama. Ir jau išties nebeaišku, ar turime koalicinę Vyriausybę, ar tik atskirų šakų ministrų būrį, ir kieno interesai iš tiesų slypi jau gandais apaugusiame projekte?

REDAKCINIS STRAIPSNIS (vedamasis) - redakcijos nuostatas atspindintis, jos vardu parašytas, neretai nenurodant konkretaus autoriaus, rašinys, dažnai atsiliepiantis į kokius nors įvykius, paaiškėjusius faktus, tendencijas. Būdinga nedidelė, neretai vienoda visiems leidinio redakciniams straipsniams apimtis, glaustas minčių dėstymas, tezių pobūdžio argumentacija, naudojami publicistinės retorikos elementai. Įprasta pateikti išvadas, apibendrinimus, atspindinčius redakcijos nuostatas. / Žurnalistikos enciklopedija /

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Konkurencijos taryba leido įsigyti verslo centrą Vilniuje „Quadrum“

Konkurencijos taryba Vokietijos įmonių grupės „Deka Group“ įmonei „Deka Immobilien Investment GmbH“ leido...

„Akropolis“ prie Vingio parko gali tapti didžiausiu PC Baltijos šalyse 2

VP grupei priklausanti UAB „Akropolis Group“ Vilniuje, buvusios „Velgos“ teritorijoje, šalia Vingio parko,...

R. Šimašius siunčia žinią dėl naujo Vilniaus bendrojo plano

Norintys pasitvirtinti nekilnojamojo turto (NT) projektus pagal dabar galiojantį sostinės bendrąjį planą,...

Juda į priekį peržiūrėto NT mokesčio įvedimas  2

Seimas iš antro karto sutiko imtis svarstyti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio bazės plėtrą. Siūloma...

Kaunas aplenkė Vilnių: pirmą kartą moderniausios grindinio technologijos panaudotos rekonstruojant sankryžą miesto širdyje  Verslo tribūna 3

Kaune pirmą kartą Lietuvoje panaudotos moderniausios grindinio judėjimo prevenciją užtikrinsiančios...

Planuojamas Vilniaus Sapiegų parko kraštovaizdžio architektūros konkursas 1

Vilniaus Sapiegų parkui sutvarkyti planuojamas kraštovaizdžio architektūros konkursas.

Statyba ir NT
2019.11.11
Kauno centre suplanavo 6 aukštų automobilių stovėjimo aikštelę

Kauno centrinėje dalyje esančioje K. Donelaičio g. ketinama statyti beveik 7.000 kv. m ploto automobilių...

Statyba ir NT
2019.11.11
Ketina atnaujinti Vilniaus autobusų stotį

Vilniaus autobusų stotis nebus iškelta į kitą vietą, o jos valdytojai skirs resursų rekonstrukcijai.

Statyba ir NT
2019.11.11
Vilniuje suplanavo pėsčiųjų tunelį po geležinkeliu 

Ties sostinės Zuikių g. ketinama įrengti 113 m. ilgio pėsčiųjų tunelį, sujungsiantį Aukštųjų ir Žemųjų...

Statyba ir NT
2019.11.11
„Transmedos projektai“ gaivina verslo centro idėją Vilniaus J. Jasinskio g. Premium

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Transmedos projektai“ Vilniaus Naujamiestyje imasi praėjusios...

Statyba ir NT
2019.11.11
Valdantieji po truputį atsitraukia dėl NT mokesčio  2

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis bando ieškoti Seimo...

Verslo aplinka
2019.11.11
Molėtuose parduotas pastatas, kuriame įsikūrusi „Maxima“

Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto (NT) investicijų bendrovės EECP įmonė Molėtuose įsigijo parduotuvę,...

Statyba ir NT
2019.11.11
„Rail Balticos“ terminalo Taline architektūrinį konkursą laimėjo „Zaha Hadid Architects“ ir „Esplan“  1

Europinės vėžės „Rail Baltica“ terminalą Estijos sostinėje gali projektuoti viena garsiausių architektūros...

Statyba ir NT
2019.11.11
Ar „nepritempti“ vertinimai NT platformose: Domeikavos atvejis Premium 6

Lietuvos NT platformose atsirandantys pirmieji NT plėtotojų nemokumo atvejai rodo, kad užstatų vertė gali...

Rinkos
2019.11.11
Didžiausias algas mokančios statybos įmonės Premium

Iš 1.000 didžiausių pagal 2018 m. apyvartą Lietuvos bendrovių VŽ atrinko statybos sektoriaus įmones,...

Statyba ir NT
2019.11.11
Nusilpus kronai, norvegų partneriai spaudžia dėl mažesnių kainų Premium

Susilpnėjusi Norvegijos krona kol kas nepakirto Lietuvos eksporto į šią rinką. Tačiau verslininkai sako, kad...

Verslo aplinka
2019.11.11
Rengiamasi rekonstruoti „Via Baltica“ ruožą iki Lenkijos sienos 4

Kelių direkcija rengiasi maždaug 300 mln. vertės „Via Baltica“ atkarpos nuo Marijampolės iki sienos su...

Verslo aplinka
2019.11.10
Naujo „Akropolio“ vystytojai koncepciją pristatė Vilniaus savivaldybei

Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ sklype nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtros įmonė...

Verslo aplinka
2019.11.08
Vilniaus savivaldybė pasirašė 31 mln. Eur sankryžos rekonstrukcijos sutartį 7

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis penktadienį pranešė pasirašęs 31 mln. Eur...

Statyba ir NT
2019.11.08
„Rail Balticos“ progresą atidžiai stebi ir užsienio investuotojai Premium

Ignas Degutis, „Rail Balticos“ projektą įgyvendinančios bendros Lietuvos, Latvijos ir Esti­jos įmonės „RB...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau