Lietuvoje mažai girdėta įmonė Švedijoje – viena stipriausių

Publikuota: 2019-01-22

Konkurencijai Lietuvos statybos sektoriuje vis didėjant, ne viena įmonė žengia į užsienio rinkas, dažniausiai – kaimynines. Bet yra ir tokių lietuviškų bendrovių, kurios mūsų šalyje niekada ir nedirbo.

Lietuviško kapitalo įmonė „Malagris“ užsiima projektavimu bei statybos projektų valdymu, jos specializacija – surenkami pastato karkasai iš gelžbetonio ir metalo elementų. Įkūrus įmonę 2013 m., dalis jos darbuotojų į įmonę atėjo jau sukaupę nemažą darbo patirtį bei kontaktų ratą Švedijoje, tai leido sėkmingai įgyvendinti pirmuosius projektus šioje Skandinavijos šalyje. „To pasekmė – dar platesni Švedijos  rinkos keliai“, – šypsosi projektavimo sk. vadovas Vygandas Dainauskas.

Šiandien „Malagris“ Švedijos karalystėje jau žinomas kaip patikima įmonė, kurios darbai kokybiški, terminų laikomasi, o darbo kultūra ir sutarčių įgyvendinimas neretai nustebina ir pačius švedus.

Dirba patikimoje rinkoje

 „Švedijoje surenkami pastatų karkasai žymiai populiaresni nei Lietuvoje, surenkamų konstrukcijų poreikis didelis, kartais net deficitinis. Įmonė buvo steigiama su tikslu dirbti tik Švedijos rinkai: turėjome kontaktų, žinojome rinkos specifiką ir reikalavimus, išnaudojome didžiųjų tiekėjų paliktas spragas bei silpnybes. Labai svarbus ir bendras verslo klimatas: Švedijoje stipri rekomendacijų, pasitikėjimo kultūra: ir pasitikėjimas turi būti abipusis“, – pasakoja p. Vygandas Dainauskas.

„Malagrio“ stiprybė – darbuotojų, klientų bei tiekėjų vertinimas, pagarba nepriklausomai nuo dydžio ar svarbos. Bendrovė kontroliuoja visą projekto įgyvendinimo procesą – nuo pastato vizualizacijos, projektavimo iki konstruktyvo montavimo, o tai švedai itin vertina. Patyrusiems, aukštos kompetencijos „Malagrio“ projektuotojams patikimi itin sudėtingi darbai, apriboti biudžeto, terminų ir specifinių statinių reikalavimų.

Įmonės vidinė struktūra yra plokščia, specialistai patys atsakingi už savo sprendimus prieš užsakovą, veiksmų su įmonės vadovais derinti nereikia, todėl darbuotojai turi daugiau laisvės ir atsakomybės, bei gali greitai reaguoti į užsakovo pageidavimus, efektyviai spręsti iškilusias problemas.

Daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės, mokyklos, senelių namai – įgyvendintų projektų sąrašas ilgas ir įvairus. Klientui paprašius, įmonė montuoja langus, projektuoja, tiekia ir montuoja įvairius pastato fasadus. Šiuo metu „Malagris“ Švedijoje sutaręs statyti du 14 aukštų viešbučius. „Vidutiniškai prie vieno projekto užtrunkame 3-8  mėn., dažnai užsakovo džiaugsmui darbai lenkia grafiką“, – tęsia pašnekovas.

Bendrovei reikia ne tik suprojektuoti pastatus, suderinti konstrukcinius sprendimus su užsakovu ir kitais pastato subrangovais, sustyguoti darbą su tiekėjais, bet ir sklandžiai laiku patiektas medžiagas surinkti. Efektyviai dirbti „Malagriui“ padeda pažangiausia programinė įranga, kuria bendrovė naudojasi kasdieniame darbe. Įmonės specialistai dirba su surenkamų pastatų BIM valdymo programa Alto 4.0, kuri pajėgi suvaldyti penkias BIM dimensijas (5D BIM).

„Visa tai nemažai kainuoja, tačiau tikrai atsiperka, nes leidžia projekto dalyviams dirbti kur kas efektyviau, vienu metu suvaldyti daugiau projektų“, – tikina įmonės projektų vadovas Antanas Auzbikavičius. Tiesa, anot jo,  skaitmeninių technologijų suteikiamos galimybės pilnai gali būti išnaudojamos tik tada, kai su jomis pasirengę dirbti ir užsakovai, tiekėjai bei kiti projekto dalyviai (pavyzdžiui, šildymo, kondicionavimo ir vėdinimo sistemų rengėjai), o tai net ir Švedijoje neretai būna iššūkis.

Ne paslaptis, kad perėjimas prie skaitmeninio darbo principų nėra lengvas ir darbuotojams, ir vadovams, pratusiems dirbti kitaip. „Malagrio“ jaunas ir draugiškas kolektyvas noriai priima naujoves, o, pasak p. Antano, kai paragauji išmanaus darbo, grįžti prie senųjų metodų nebesinori. Juolab, kad įpročių pakeitimas atneša ir apčiuopiamos naudos: 26 darbuotojus turinčios įmonės apyvarta praėjusiais metais siekė beveik 12 mln. Eur., bendrovė patenka tarp 20 didžiausius atlyginimus mokančių šalies įmonių. 

Atidarė gamyklą

Netrukus „Malagrio“ pozicijos rinkoje dar labiau sustiprės: kompanija Klaipėdoje rugsėjį atidarė gelžbetonio gaminių gamyklą „Malagris Prefab.“ Nuosavos gamyklos idėja brendo seniai. „Bendrovė turi sukaupusi daug žinių kaip gaminti efektyviau ir kokie rinkos dalyvių poreikiai, šias žinias pritaikyti ir išnaudoti jų privalumus geriausia nuosavoje gamykloje. Gamindami patys, būsime dar konkurencingesni, užtikrinsime aukštą gaminių kokybės standartą, dar efektyviau valdysime visą procesą“, – gamybos padalinio privalumus vardina V. Dainauskas.

„Malagris Prefab“ bus įdiegti programos Alto 4.0 gamybiniai ir pardavimų moduliai, tad projektuotojai su gamybininkais dirbs ranka rankon. „Pavyzdžiui, projektuotojui į programą įkėlus reikiamo gaminio brėžinį, mes iškart matysime, kada ir kokių medžiagų reikės jam pagaminti, ar turime jas sandėlyje, ar būtina užsakyti“, –  aiškina Gediminas Binekas, gamyklos vadovas, pats turintis 11 metų projektavimo patirties.

Dėka įmonės viduje sutelkto gamybinių procesų know-how,  gamykla veiklą pradėjo per stulbinančiai trumpą laiką: birželį gavę raktus nuo pastato, rugsėjį „Malagris Prefab“ specialistai jau dirbo. Dar nespėjus perkirpti gamyklos atidarymo juostelės, „Malagris“ sulaukė didelio užsakymo Švedijoje. Naujos Švedijoje statomos mokyklos sienos tapo pirmuoju naujosios gamyklos užsakymu. Darbai pradėti paskutinėmis rugsėjo dienomis, o šiandien trijų aukštų mokykla jau stovi pilnai sumontuota – dviem savaitėmis anksčiau,  nei planuota. Pirmasis objektas buvo pagrindas gamybos sertifikato gavimui. Šiuo metu gamyba vyksta pagal Europinius reikalavimus (EN), pagal kurį buvo išduotas gamybos sertifikatas. Šių metų vasario mėnesį taip pat planuojama gauti Nordcert organizacijos sertifikatą, kuris labiau pripažįstamas Švedijoje.

„Ateityje plėsime gaminamų gaminių asortimentą ir  galbūt atsiras ne tik iš gelžbetonio gaminamos statybinės medžiagos. Tikslas – pasistatyti ir įrengti nuosavą 10.000 kv.m gamyklą, kurios gaminama produkcija labiau atitiks klientų poreikį ir produkcijos gamą“, – planais dalinasi p. Binekas.

FOTOGALERIJA Malagris: Švedijoje – vieni stipriausių (4 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Bendradarbystės centrų operatoriai plėtrą planuoja ir Lietuvoje, ir užsienyje

Keli bendradarbystės (angl. co-working) centrų operatoriai žada naujų vietų tiek Vilniuje, tiek Kaune. Be to,...

Kaune ir Klaipėdoje – dviženklis naujų butų kainų augimas 1

Pirmąjį šių metų ketvirtį šalyje būstui įsigyti buvo išleista apie 440 mln. Eur, arba 15,6% daugiau nei...

„Belmonto“ savininkė Vilniaus centre planuoja būstus „prabangą galintiems leisti žmonėms“ 5

„Belmonto“ laisvalaikio kompleksą Vilniuje valdanti UAB „Vordana“ prie Vilniaus sporto rūmų planuoja būstų...

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio suplanavo 30.000 kv. m ploto biurų kompleksą 9

Estų investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) valdymo bendrovė „Capital Mill“ Vilniuje, šalia Vakarinio...

Inovatyvūs gaminiai ir spalvų sprendimai – Baltijos šalių rinkai Verslo tribūna

Didžiosios Britanijos aplinkotvarkos specialistai įvardindami 2019 m. vyrausiančias aplinkotvarkos...

Ateities statyba
2019.04.17
Vyriausybė spartina ministerijų pastatų atnaujinimą  1

Lietuvai rizikuojant sulaukti baudų už lėtą viešųjų pastatų renovavimą, Vyriausybė trečiadienį pritarė...

Statyba ir NT
2019.04.17
Vyriausybė pritarė siūlymui „Nemuno žiedo“ trasą atnaujinti koncesijos būdu

Ministrų kabinetas trečiadienį pasitarime pritarė, kad lenktynių trasa „Nemuno žiedas“ būtų atnaujinta...

Statyba ir NT
2019.04.17
„Girteka“ imasi būstinės statybos Vilniuje – investuoja 60 mln. Eur 23

Krovinių gabenimo UAB „Girteka logistics“ investuoja į naują būstinę Vilniuje, kurioje po kelerių metų...

Statyba ir NT
2019.04.17
Ieško, kas už 2,1 mln. Eur sutvarkytų Gedimino kalną  5

Lietuvos nacionalinis muziejus antrą kartą skelbia Gedimino kalno sutvarkymo konkursą – pernykštis neįvyko...

Statyba ir NT
2019.04.17
„3 burė“ įvertinta aukščiausiu LEED sertifikatu 1

Vilniaus biurų komplekso „3 burės“ trečiasis pastatas įvertintas aukščiausiu tarptautinės tvarių pastatų...

Statyba ir NT
2019.04.17
„BaltCap“ investicija – senelių namai 6

Didžiausias Baltijos šalyse privačių fondų valdytojas „BaltCap“ investuoja į senelių namus.

Rinkos
2019.04.17
Su „Vlantana“ susijusi „Stonus Invest“ prie Klaipėdos planuoja logistikos centrą Premium 1

Bendrovė „Stonus Invest“ Klaipėdos rajone, šalia autostrados Vilnius–Klaipėda, ketina statyti naują...

„Eikos“ rangos verslas šovė į viršų, planuose – daugiau bendrabučių Premium 3

Praėjusiais metais nekilnojamojo turto (NT) įmonių grupėje „Eika“ į viršų šovė rangos verslas. Vis dėlto...

Statyba ir NT
2019.04.17
 Populiarėjantis pastatų BREEAM standartas – keliama kartelė vystytojams Verslo tribūna 2

Mūsų šalyje BREEAM standartu įvertintų pastatų kol kas – vienetai. Vis dėlto specialistai teigia, kad šis...

Išmani Lietuva
2019.04.16
„Luminor“ aukcione išparduoda turto už 7,8 mln. Eur 1

Bankas „Luminor“ e. aukcione ruošiasi parduoti 53 nekilnojamojo turto (NT) objektus, kurių bendra pradinė...

Statyba ir NT
2019.04.16
„Ober-Haus“: butų kainos kovą didmiesčiuose augo 5% 6

Bendras butų kainų lygis penkiuose Lietuvos didmiesčiuose per 12 mėnesių nuo kovo buvo paaugęs 5%.

Statyba ir NT
2019.04.16
„Akropolio Group“ įmonė skolinasi 140 mln. Eur 9

UAB „Ozo turtas“, kuriai priklauso Vilniaus prekybos centras (PC) „Akropolis“, iš kelių bankų skolinasi 140...

Statyba ir NT
2019.04.16
Naujam daugiabučių renovacijos etapui – beveik trečdalis milijardo Verslo tribūna

Investicijos į naują senos statybos daugiabučių namų renovacijos etapą Lietuvoje turėtų siekti 304 mln. eurų.

Statyba ir NT
2019.04.16
Renesansas statybų aikštelėse – sugrįžta gelžbetonio konstrukcijos Premium 1

Augantys statybų tempai ir didėjančios sąnaudos NT plėtotojus verčia ieškoti vis efektyvesnių statybos būdų –...

Statyba ir NT
2019.04.16
Reikalavimą pagal galiojančias vartojimo kredito sutartis gali perimti ne kiekvienas kreditorius Verslo tribūna

Civilinis kodeksas prievolę apibrėžia kaip teisinį santykį, kurio viena šalis (skolininkas) privalo atlikti...

Finansai
2019.04.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau