Lietuvoje mažai girdėta įmonė Švedijoje – viena stipriausių

Publikuota: 2019-01-22

Konkurencijai Lietuvos statybos sektoriuje vis didėjant, ne viena įmonė žengia į užsienio rinkas, dažniausiai – kaimynines. Bet yra ir tokių lietuviškų bendrovių, kurios mūsų šalyje niekada ir nedirbo.

Lietuviško kapitalo įmonė „Malagris“ užsiima projektavimu bei statybos projektų valdymu, jos specializacija – surenkami pastato karkasai iš gelžbetonio ir metalo elementų. Įkūrus įmonę 2013 m., dalis jos darbuotojų į įmonę atėjo jau sukaupę nemažą darbo patirtį bei kontaktų ratą Švedijoje, tai leido sėkmingai įgyvendinti pirmuosius projektus šioje Skandinavijos šalyje. „To pasekmė – dar platesni Švedijos  rinkos keliai“, – šypsosi projektavimo sk. vadovas Vygandas Dainauskas.

Šiandien „Malagris“ Švedijos karalystėje jau žinomas kaip patikima įmonė, kurios darbai kokybiški, terminų laikomasi, o darbo kultūra ir sutarčių įgyvendinimas neretai nustebina ir pačius švedus.

Dirba patikimoje rinkoje

 „Švedijoje surenkami pastatų karkasai žymiai populiaresni nei Lietuvoje, surenkamų konstrukcijų poreikis didelis, kartais net deficitinis. Įmonė buvo steigiama su tikslu dirbti tik Švedijos rinkai: turėjome kontaktų, žinojome rinkos specifiką ir reikalavimus, išnaudojome didžiųjų tiekėjų paliktas spragas bei silpnybes. Labai svarbus ir bendras verslo klimatas: Švedijoje stipri rekomendacijų, pasitikėjimo kultūra: ir pasitikėjimas turi būti abipusis“, – pasakoja p. Vygandas Dainauskas.

„Malagrio“ stiprybė – darbuotojų, klientų bei tiekėjų vertinimas, pagarba nepriklausomai nuo dydžio ar svarbos. Bendrovė kontroliuoja visą projekto įgyvendinimo procesą – nuo pastato vizualizacijos, projektavimo iki konstruktyvo montavimo, o tai švedai itin vertina. Patyrusiems, aukštos kompetencijos „Malagrio“ projektuotojams patikimi itin sudėtingi darbai, apriboti biudžeto, terminų ir specifinių statinių reikalavimų.

Įmonės vidinė struktūra yra plokščia, specialistai patys atsakingi už savo sprendimus prieš užsakovą, veiksmų su įmonės vadovais derinti nereikia, todėl darbuotojai turi daugiau laisvės ir atsakomybės, bei gali greitai reaguoti į užsakovo pageidavimus, efektyviai spręsti iškilusias problemas.

Daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės, mokyklos, senelių namai – įgyvendintų projektų sąrašas ilgas ir įvairus. Klientui paprašius, įmonė montuoja langus, projektuoja, tiekia ir montuoja įvairius pastato fasadus. Šiuo metu „Malagris“ Švedijoje sutaręs statyti du 14 aukštų viešbučius. „Vidutiniškai prie vieno projekto užtrunkame 3-8  mėn., dažnai užsakovo džiaugsmui darbai lenkia grafiką“, – tęsia pašnekovas.

Bendrovei reikia ne tik suprojektuoti pastatus, suderinti konstrukcinius sprendimus su užsakovu ir kitais pastato subrangovais, sustyguoti darbą su tiekėjais, bet ir sklandžiai laiku patiektas medžiagas surinkti. Efektyviai dirbti „Malagriui“ padeda pažangiausia programinė įranga, kuria bendrovė naudojasi kasdieniame darbe. Įmonės specialistai dirba su surenkamų pastatų BIM valdymo programa Alto 4.0, kuri pajėgi suvaldyti penkias BIM dimensijas (5D BIM).

„Visa tai nemažai kainuoja, tačiau tikrai atsiperka, nes leidžia projekto dalyviams dirbti kur kas efektyviau, vienu metu suvaldyti daugiau projektų“, – tikina įmonės projektų vadovas Antanas Auzbikavičius. Tiesa, anot jo,  skaitmeninių technologijų suteikiamos galimybės pilnai gali būti išnaudojamos tik tada, kai su jomis pasirengę dirbti ir užsakovai, tiekėjai bei kiti projekto dalyviai (pavyzdžiui, šildymo, kondicionavimo ir vėdinimo sistemų rengėjai), o tai net ir Švedijoje neretai būna iššūkis.

Ne paslaptis, kad perėjimas prie skaitmeninio darbo principų nėra lengvas ir darbuotojams, ir vadovams, pratusiems dirbti kitaip. „Malagrio“ jaunas ir draugiškas kolektyvas noriai priima naujoves, o, pasak p. Antano, kai paragauji išmanaus darbo, grįžti prie senųjų metodų nebesinori. Juolab, kad įpročių pakeitimas atneša ir apčiuopiamos naudos: 26 darbuotojus turinčios įmonės apyvarta praėjusiais metais siekė beveik 12 mln. Eur., bendrovė patenka tarp 20 didžiausius atlyginimus mokančių šalies įmonių. 

Atidarė gamyklą

Netrukus „Malagrio“ pozicijos rinkoje dar labiau sustiprės: kompanija Klaipėdoje rugsėjį atidarė gelžbetonio gaminių gamyklą „Malagris Prefab.“ Nuosavos gamyklos idėja brendo seniai. „Bendrovė turi sukaupusi daug žinių kaip gaminti efektyviau ir kokie rinkos dalyvių poreikiai, šias žinias pritaikyti ir išnaudoti jų privalumus geriausia nuosavoje gamykloje. Gamindami patys, būsime dar konkurencingesni, užtikrinsime aukštą gaminių kokybės standartą, dar efektyviau valdysime visą procesą“, – gamybos padalinio privalumus vardina V. Dainauskas.

„Malagris Prefab“ bus įdiegti programos Alto 4.0 gamybiniai ir pardavimų moduliai, tad projektuotojai su gamybininkais dirbs ranka rankon. „Pavyzdžiui, projektuotojui į programą įkėlus reikiamo gaminio brėžinį, mes iškart matysime, kada ir kokių medžiagų reikės jam pagaminti, ar turime jas sandėlyje, ar būtina užsakyti“, –  aiškina Gediminas Binekas, gamyklos vadovas, pats turintis 11 metų projektavimo patirties.

Dėka įmonės viduje sutelkto gamybinių procesų know-how,  gamykla veiklą pradėjo per stulbinančiai trumpą laiką: birželį gavę raktus nuo pastato, rugsėjį „Malagris Prefab“ specialistai jau dirbo. Dar nespėjus perkirpti gamyklos atidarymo juostelės, „Malagris“ sulaukė didelio užsakymo Švedijoje. Naujos Švedijoje statomos mokyklos sienos tapo pirmuoju naujosios gamyklos užsakymu. Darbai pradėti paskutinėmis rugsėjo dienomis, o šiandien trijų aukštų mokykla jau stovi pilnai sumontuota – dviem savaitėmis anksčiau,  nei planuota. Pirmasis objektas buvo pagrindas gamybos sertifikato gavimui. Šiuo metu gamyba vyksta pagal Europinius reikalavimus (EN), pagal kurį buvo išduotas gamybos sertifikatas. Šių metų vasario mėnesį taip pat planuojama gauti Nordcert organizacijos sertifikatą, kuris labiau pripažįstamas Švedijoje.

„Ateityje plėsime gaminamų gaminių asortimentą ir  galbūt atsiras ne tik iš gelžbetonio gaminamos statybinės medžiagos. Tikslas – pasistatyti ir įrengti nuosavą 10.000 kv.m gamyklą, kurios gaminama produkcija labiau atitiks klientų poreikį ir produkcijos gamą“, – planais dalinasi p. Binekas.

FOTOGALERIJA Malagris: Švedijoje – vieni stipriausių (4 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Daugiausia naujų butų Vilniuje pardavusios bendrovės Premium

Keturios nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės pernai Vilniuje iš viso pardavė 1.503 naujos statybos...

Kriminalistai išaiškino šešėliniu statybų verslu įtariamą organizuotą grupę 5

Kriminalinės policijos biuras skelbia išaiškinęs gerai organizuotą asmenų grupę, įtariamą šešėliniu statybos...

Statyba ir NT
2019.01.22
„Vilbros“ verslo centre dėl nuomos susitarta su „Bentley Systems“ 8

Vilniaus Naujamiestyje NT plėtros bendrovės „Vilbra“ statomame verslo centre 2.700 kv. m išsinuomojo JAV...

Statyba ir NT
2019.01.22
KTU atidaromas Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras 4

Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakultete antradienį atidaromas...

Technologijos
2019.01.22
Lietuvoje mažai girdėta įmonė Švedijoje – viena stipriausių Rėmėjo turinys 7

Konkurencijai Lietuvos statybos sektoriuje vis didėjant, ne viena įmonė žengia į užsienio rinkas, dažniausiai...

Statyba ir NT
2019.01.22
Teismas atmetė „Litcon“ pretenzijas dėl nutrauktos darželių statybos sutarties

Teismas atmetė „Litcon“ pretenzijas ginče su Vilniaus miesto savivaldybe dėl keturių modulinių darželių...

Statyba ir NT
2019.01.21
„Blue Bridge“ grįžo į renovuotą biurą „Verslo trikampyje“ 6

IT sprendimų bendrovė „Blue Bridge“, po gerą pusmetį trukusio biuro remonto, grįžo į Vilniaus „Verslo...

Technologijos
2019.01.21
Turto banką paliko M. Kliokys ir A. Grinienė

Nekilnojamąjį valstybės turtą valdantį Turto banką paliko jo direktoriaus pavaduotojas Marius Kliokys,...

Vadyba
2019.01.21
Prezidentė vetavo lengvatinį tarnybinių butų pardavimą 6

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo prieš pusantros savaitės Seimo priimtas pataisas dėl tarnybinių butų...

Verslo aplinka
2019.01.21
„Litexpo“ sklypo nuomos sutartis kempingui Vilniuje kelia abejonių – STT 5

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) teigia, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos valdomos „Litexpo“...

Verslo aplinka
2019.01.21
Statybų tempas Suomijoje lėtėja

Statybų tempas Suomijoje lėtėja – kai kuriuose šalies regionuose leidimų statyboms išduota penktadaliu...

Statyba ir NT
2019.01.21
Būsto rinkos laukia dar viena veiksmo filmo dalis Premium 23

Praėjusių metų pradžioje naujo būsto rinkai prognozuotas pilkesnis scenarijus neišsipildė – didžiuosiuose...

Statyba ir NT
2019.01.21
Investicijos į nekilnojamąjį turtą tarpukario Kaune 6

Sukako 100 metų, kai 1919-ųjų sausio 2 d. iš lenkų okupuoto Vilniaus pasitraukė Lietuvos laikinoji...

Laisvalaikis
2019.01.20
Įvažiavimą į teatro kiemą susiaurinusiems statybininkams teismas nurodė jį atstatyti 5

Statybos leidimas šalia Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Vilniuje esančių pastatų remontui išduotas...

Statyba ir NT
2019.01.20
Vartojimo kreditai ir paskolos su NT įkeitimu: kas rizikingiau 11

Parašyti šį tekstą mane paskatino neseniai VŽ publikuotas straipsnis „Investicijos į paskolas su NT užstatu:...

Rinkos
2019.01.20
Švedijoje užfiksuotas būsto kainų mažėjimas 7

2018 m. trečiąjį ketvirtį tarp Europos Sąjungos (ES) narių būstas buvo atpigęs dviejose valstybėse –...

Statyba ir NT
2019.01.20
Statybos inspekcija galės taikyti sankcijas poilsio namų neįteisinusiai „Rovantai“ 1

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija galės taikyti sankcijas bankrutavusiai nekilnojamojo...

Statyba ir NT
2019.01.19
Statyba: keičiasi energinio naudingumo reikalavimai  6

Nuo šių metų vasario 1-osios kečiasi energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams.

Statyba ir NT
2019.01.19
„YIT Lietuva“ už 12 mln. Eur rekonstruos kelio Šilalė-Šilutė ruožą ir tiltą 1

Statybos bendrovė „YIT Lietuva“ už 12,27 mln. Eur rekonstruos valstybinio kelio Šilalė-Šilutė ruožą ir tiltą...

Statyba ir NT
2019.01.18
„EfTEN Capital“ valdomo turto vertė pasiekė 700 mln. Eur 3

2018-ųjų pabaigoje didžiausio Baltijos šalyse komercinio nekilnojamojo turto (NT) fondų valdymo...

Statyba ir NT
2019.01.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau