Keičiasi „Radisson“ savininkai: sandoriui pritarė EK

Vieną didžiausių viešbučių valdytojų pasaulyje, Radisson Hotel Group, viena Kinijos bendrovė parduoda kitai.
Sandoriui, kuris apima Radisson įmones JAV ir Europoje, pirmadienį pritarė Europos Komisija.
HNA Group, privatus Kinijos konglomeratas, valdantis verslus nuo aviacijos iki finansinių paslaugų, šią vasarą pasirašė susitarimą parduoti Radisson Hotel Group.
Pirkėjas viešbučių ir turizmo grupės Jin Jiang International vadovaujamas konsorciumas.
Rugpjūtį paskelbta, kad ši Kinijos valstybės kontroliuojama bendrovė už neskelbiamą sumą įsigis JAV veikiančią Radisson Holdings Inc., taip pat iš HNA Group perims 51,2% dalį Briuselyje įsikūrusios ir Stokholme listinguojamos Radisson Hospitality AB, su teise vėliau perimti dar 18,5% pastarosios akcijų.
Šios dvi bendrovės, anksčiau buvusios atskiros partnerės Carlson Hotels ir Rezidor Hotel Group, sudaro Radisson Hotel Group.
Kontrolinis Radisson Holdings AB paketas sandoryje įvertintas 3 mlrd. SEK (291 mln. Eur). Visa grupė, kaip rugpjūtį skelbė naujienų agentūra Bloomberg, gali būti verta apie 2 mlrd. USD (1,75 mlrd. Eur).
Pasak Reuters šaltinių, pati HNA Group už šią viešbučių grupę sumokėjo daugiau nei 2 mlrd. USD.
Radisson Hotel Group visame pasaulyje valdo 1.423 viešbučius, kuriuose yra 224.000 kambarių, teigiama bendrovės tinklapyje.
Po sandorio Jin Jiang International turėtų tapti 7 pagal dydį viešbučių bendrove pasaulyje su 344.000 kambarių, verslo statistikos bendrovę STR cituoja Bloomberg.
Rezidor ir Carlson veikė kaip partnerės nuo 1994 m., o 2012 m., Carlson įsigijus 51% dalį Rezidor akcijų, buvos sukurta Carlson Rezidor Hotel Group.
2016 m. šią grupę perėmė HNA Group, daug investavusi į įvairias viešbučių ir turizmo bendroves, tarp jų ir į Hilton Worldwide. Tačiau dėl įsigijimų daug prasiskolinusi Kinijos bendrovė pastaraisiais metais ėmėsi turto pardavimo.
Šiemet ji už 8,5 mlrd. USD (7,4 mlrd. Eur) jau pardavė savo dalį Hilton Worldwide ir susijusiose bendrovėse, susitarė dėl Ispanijos viešbučių tinklo NH Hotel Group akcijų pardavimo.
Be viešbučių Kinijoje, Jin Jiang valdo Prancūzijos viešbučių bendrovę Groupe du Louvre, kurią už 1,21 mlrd. Eur įsigijo 2015 m., taip pat 12% kitos Prancūzijos viešbučių bendrovės, didžiausią tinklą Europoje valdančios Accor Hotels akcijų.
Radisson Hotel Group turi didžiausią viešbučių tinklą Baltijos šalyse. Lietuvoje jam priklauso trys Radisson Blu Vilniuje ir Kaipėdoje bei Park Inn Kaune. Šiuo metu taip pat planuojama atidaryti Radisson Red sostinės Konstitucijos prospekte ir Park Inn prie Vilniaus oro uosto.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti