Šiuolaikinis būsto pirkėjas: reiklus ir vietai, ir kokybei
FOTOGALERIJA Šiuolaikinis būsto pirkėjas: reiklus ir vietai, ir kokybei (5 nuotr.)
Ieškantiems būsto šiandien privalu pasiūlyti ne tik gerą kainą. Būsto pasirinkimą vis dažniau lemia jo ekonomiškumas ir komfortas, projekto vieta. Be to, pirkėjai yra linkę rinktis butus A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės gyvenamuosiuose namuose, nes šio turto vertė lyginant su B klasės namais aukštesnė.
Europos Sąjunga (ES) iki 2020 m. užsimojo 20% sumažinti bendrijoje suvartojamos energijos kiekį, dėl to nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo įstatymas išduoti leidimus statyti gyvenamuosius namus, atitinkančius A+ klasę. Vis tik tai nereiškia, kad visi šiandien vystomi projektai šią klasę atitinka: iki 2016 m. statybos leidimus gavę projektai gali atitikti vos B energinę klasę.
Gyvenantys A+ klasės namuose, be abejonės, pirmiausia patiria mažesnes išlaidas šildymui ir karšto vandens ruošimui tai leidžia sutaupyti. Ne paslaptis, kad A+ būstai kainuoja kiek brangiau nei B ar žemesnių energinio naudingumo klasių namai, tačiau kiek didesnės pradinės investicijos į tokį namą atsiperka. Negana to, dėl didesnio sandarumo ir modernių vėdinimo sistemų namuose visuomet palaikomas malonus klimatas.
Šiandien pirkėjai nėra linkę pulti stačia galva ir pirkti pigiausio rasto varianto, domisi kokius papildomus privalumus vystomas projektas siūlo. A+ klasė tampa vis populiaresniu pasirinkimu dėl užtikrinto sandarumo, šilumos ir vėdinimo galimybių. Visi šie sprendimai yra komforto ir patogaus gyvenimo namuose garantas, sako projekto pardavimo atstovė Greta Kniežaitė-Novikovienė.
Reikalaujantiems privatumo
Tačiau energinio naudingumo klasė tik viena iš sudedamųjų, lemiančių sprendimą dėl būsto pirkimo. Šiuolaikiniai didmiesčių gyventojai, atsikandę triukšmingo gyvenimo daugiabučiuose, didelėse miniose ir automobilių kamščiuose, į namus nori grįžti tarsi į privačią šventovę, todėl namai statomi vis prabangesnėse vietose gamtos apsuptyje ir įrengiami siekiant užtikrinti kuo didesnį privatumą.
Pavyzdžiui, Antakalnyje, Šveicarijos miško parko pašonėje, plėtojamas projektas Bistryčios namai ne tik pirmasis A+ energetinės klasės reikalavimus atitinkantis daugiabutis namas šio mikrorajono apylinkėse. Jis vystomas vienoje žaliausių ir ramiausių Vilniaus vietų, garantuojančių visavertį privatumą ir harmoniją namo gyventojams.
Gyvenamąjį namą projektavusi architektė Ieva Leinartaitė-Gerliakienė didžiausią dėmesį skyrė gyventojų komfortui: čia orientuojamasi į patogų planavimą ir šiuolaikinius inžinerinius sprendimus, užtikrinančius patogias gyvenimo sąlygas.
Name bus įrengta 19 funkcionaliai suplanuotų 33105 m2 ploto 14 kambarių butų. Ieškantiems išskirtinės ar didesnei erdvės šeimai suteikiama galimybė butus padidinti sujungiant gretimus. Priešingai nei dauguma gyvenamųjų namų, šiame yra ne tik bendra lauko erdvė: butams suprojektuoti privatūs kiemeliai, terasos arba įstiklintos lodžijos.
Šalia esantis miškas bei parkas ir vos 19 butų užtikrina, kad Bistryčios namuose visuomet bus galima atsipalaiduoti. Maža bendruomenė ir asmeniniai kiemeliai, terasos ar lodžijos reiškia mažiau triukšmo ir daugiau privatumo to sostinėje reikalauja vis daugiau žmonių, teigia G. Kniežaitė-Novikovienė
Sprendimai komfortui
Bistryčios namai idealiai A+ klasės reikalavimus atitinkančio projekto pavyzdys. Kaip ir priklauso A+ klasės namui, dalis naudojamos energijos gaunama iš atsinaujinančių šaltinių: namo šildymui ir karšto vandens ruošimui naudojama geoterminė žemės gelmių bei saulės energija. Tai ne tik ekologiški sprendimai atsinaujinančios energijos dėka sumažės karšto vandens ir šildymo sąnaudos.
Šiemet neįprastai šilta vasara parodė, kad namas turi būti ne tik gerai apšiltintas ir saugoti nuo žiemos speigų, bet ir turėti kokybiškas vėsinimo sistemas bei palaikyti gaivų namų orą.
Užuolaidos ar žaliuzės sulaiko vos 15% saulės kaitros, o išoriniai fasado roletai, įrengiami Bistryčios namuose net iki 90%. Be to, kaip ir priklauso A+ būstui, jame įrengiamos efektyvios ventiliacijos sistemos: tokios naudojamos ir vadinamuose pasyviuose namuose tai pastatai, kurių šildymo sąnaudos yra artimos nuliui. Šie šiuolaikiški sprendimai užtikrins nuolat namuose palaikomą gaivų orą, paaiškina energetiškai efektyvių pastatų projektuotojas Darius Baitis.
Naujakuriai į Bistryčios namus galės keltis jau 2019 m. pavasarį.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti