Vilniuje ir Kaune – 37% daugiau sandėliavimo patalpų 

Publikuota: 2018-08-23
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vilniaus ir Kauno regionuose šiemet turėtų būti baigtos 10 įvairios paskirties projektų statybos, kuriuose sandėliavimo patalpų plotas sudarys daugiau 99.000 kv. m, arba beveik 37% daugiau nei pernai, skaičiuoja NT paslaugų bendrovė „Ober-Haus“.

Pasak bendrovės, tokį pokytį sąlygoja sandėliavimo ir transporto įmonių gerėjantys veiklos rodikliai.

Statistikos departamento duomenimis, sandėliavimo ir saugojimo įmonių pardavimo pajamos Lietuvoje 2017 m. sudarė daugiau nei 167 mln. Eur, arba 18,3% daugiau nei 2016 m. Per 2018 metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2017 m. pirmuoju ketvirčiu, tokių įmonių pajamos paaugo 15,3%.

„Taip pat rinkoje jau stebima labiau subalansuota sandėliavimo paskirties patalpų plėtra, kai statomi ne tik konkrečioms įmonėms skirti objektai, bet aktyviau investuojama ir į kompleksines logistikos paslaugas teikiančių įmonių ir nuomai skirtų projektų plėtrą“, – pranešime spaudai cituojamas Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.

[infogram id="2c7a98c5-5827-424e-a49d-6a42574a0751" prefix="33M" format="interactive" title="naujų sandėliavimo patalpų pasiūla vilniaus, kauno, klaipėdos regionuose"]

Vilniaus apylinkėse – 545.900 kv. m 

Per šių metų pirmąjį pusmetį Vilniuje ir jo apylinkėse buvo pastatyti du nauji sandėliavimo ir logistikos patalpų projektai, kuriuose bendras sandėliavimo patalpų plotas sudaro apie 18.400 kv. m.

„MG Valda“ užbaigė pirmojo „Vilnius Business Park“ verslo parko etapo statybas šalia Ukmergės g. Šiame beveik 15.300 kv. m bendro ploto logistikos centre ir administraciniame pastate įsikūrė „Aprangos“ grupė.

Antrasis projektas – statybinių plastikų ir medžiagų reklamos gamybai tiekėjos „Avisma“ išplėtotas 8.700 kv. m bendro ploto sandėliavimo ir biurų pastatas „M7“. Šalia Vilniaus miesto ribos, Kuprioniškėse, esančiame pastate, kuriame sandėliavimo patalpoms skirta 6.400 kv. m, įsikūrė ir šio pastato plėtotoja.

Po šių projektų įgyvendinimo 2018 m. antrojo ketvirčio pabaigoje bendras sandėliavimo patalpų plotas Vilniaus mieste ir jo apylinkėse išaugo iki 545.900 kv. m, skaičiuoja „Ober-Haus“.

2018–2019 m. Vilniaus regione planuojama įgyvendinti dar bent 8 naujus sandėliavimo ar gamybinės paskirties projektus, kuriuose suplanuota apie 65.000 kv. m sandėliavimo patalpų. Šiuo metu dalis iš šių projektų jau yra statomi, o likę dar projektavimo ar nuomininkų paieškos stadijoje.

„Ober-Haus“ apžvalgoje rašoma, kad, nepaisant itin žemo šiuolaikiškų sandėliavimo patalpų laisvų patalpų lygio, kuris šių metų viduryje Vilniaus regione sudarė 2,6%, plėtotojai vis dar neskuba pradėti naujų projektų statybų neturėdami išankstinių sutarčių su nuomininkais bent daliai patalpų.

Tačiau pastebima, kad finansiškai pajėgesni ir sandėliavimo ar transporto srityje patirties turintys plėtotojai (pvz., „Sirin Development“, „Transimeksa“) stengiasi išnaudoti menkos pasiūlos rinkoje galimybes ir imasi aktyvesnių žingsnių bei įgyvendina didesnės apimties projektus skirtus nuomai.

Kaune – 329.000 kv. m

Kaune šiemet įgyvendinti du sandėliavimo patalpų projektai, laukiama dar bent dviejų. Šiuo metu Kauno mieste ir jo apylinkėse modernių sandėliavimo patalpų plotas sudaro 329.000 kv. m.

Mieste ir jo apylinkėse per 2018 m. pirmąjį pusmetį buvo įgyvendinti du projektai, kurie modernių sandėliavimo patalpų rinką papildė 15.200 kv. m. Nekilnojamojo turto plėtros valdymo įmonė „EPRO group“ šalia Islandijos pl. įgyvendino pirmąjį verslo komplekso „A1“ etapą. 14.600 kv. m bendro ploto pastatų kompleksas, kuris yra padalintas į 14 modulių ir išnuomotas įvairioms įmonėms, pasiūlant joms sandėliavimui, gamybai ir kitai komercinei veiklai tinkančias patalpas. 2018 m. pradžioje Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje buvo atidarytas naujas 4.100 kv. m bendro ploto „ABC Farma“ vaistų sandėlis. 

Pasak p. Reginio, iki šių metų pabaigos turėtų būti įgyvendinti keli didesni projektai, kurie Kauno regiono modernių sandėliavimo patalpų rinką papildys dar bent 30.000 kv. m.

2017 m. antrojoje pusėje „Hegelmann transporte“ Kauno rajone pradėjo administracinių ir sandėliavimo pastatų statybas. Skelbiama, kad 20.000 kv. m ploto sandėlio statybos jau bus baigtos šiemet. 2018 m. antrojoje pusėje turėtų būti baigtos mažmeninės prekybos tinklo „Šilas“ logistikos centro statybos. Didžioji 11.000 kv. m bendro ploto sandėliavimo paskirties pastato su administracinėmis patalpomis šalia Vakarinio aplinkkelio bus skirta šiam mažmeninės prekybos tinklui, o likusi dalis – nuomai.

Laukiama investicijų Klaipėdoje

Klaipėdos regione sandėliavimo paskirties patalpų plėtros apimtys, palyginti su Vilniaus ar Kauno regionais, daug kuklesnės, teigia „Ober-Haus“.

„AD REM Group“ 2018 m. pabaigoje planuoja baigti naujo 6.000 kv. m ploto sandėlio su administracinėmis patalpomis statybas Klaipėdos LEZ teritorijoje ir išplėsti šioje teritorijoje valdomų sandėlių plotą iki 14.000 kv. m.

„Ober-Haus“ duomenimis, užbaigus šio pastato statybas šių metų pabaigoje modernių sandėliavimo patalpų plotas Klaipėdos regione sudarys 200.000 kv. m.

Klaipėdos regione vis dar laukiama didesnių investicijų tiek į sandėliavimo, tiek į gamybinės paskirties objektų statybas, apie kurias buvo paskelbta dar 2017 m. pabaigoje. Šių metų antrojoje pusėje SBA koncernas planuoja pradėti logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Pirmojo etapo metu planuojama pastatyti 28.000 kv. m ploto SBA baldų grupės centrinį sandėlį ir 12.000 kv. m ploto gamyklą. Planuojama, kad per ateinančius 10 metų palaipsniui bus plečiamas tiek logistikos centro, tiek gamybinių patalpų plotas.

Vakarų medienos grupė Klaipėdos rajone planuoja įkurti didelį industrinį parką, kuriame numatytos gamyklų ir logistikos centro statybos.

„Kol dar laukiama aktyvesnių stambesnių investuotojų žingsnių tiek į sandėliavimo, tiek į gamybinės paskirties objektus, šiame regione jau veikiančios įmonės vykdo plėtrą“, – sako p. Reginis.

Pavyzdžiui, Klaipėdos LEZ įsikūrusi pakuočių gamintoja „RETAL“ paskelbė apie investicijas į naujo 4.000 kv. m sandėliavimo pastato su administracinėmis patalpomis statybas.

Nuomos kainos augs nuosaikiai

„Pastaruosius kelis metus fiksuojamas gana nuosaikus sandėliavimo patalpų nuomos kainų augimas tęsėsi ir šiais metais. „Išliekantis šiuolaikiškų patalpų poreikis, augančios sandėliavimo patalpas naudojančių įmonių finansinės galimybės bei augantys statybų kaštai prisideda tiek prie šio sektoriaus plėtros, tiek prie nedidelio, bet nuosaikaus turto kainų augimo“, – teigia p. Reginis.

Per 2018 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus ir Kauno regione naujų ir senų sandėliavimo patalpų nuomos kainos augo 2–3%, o naujos pasiūlos trūkumas Klaipėdos regione sandėliavimo patalpų nuomos kainas išaugino 5%.

Augančios nuomininkų finansinės galimybės bei didėjantys statybų kaštai sukuria prielaidas tolimesniam nuosaikiam nuomos kainų augimui netolimoje ateityje, prognozuoja „Ober-Haus“.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Naujos VMI būstinės investicinį projektą rengia „Newsec“

Nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Newsec advisers LT“ laimėjo konkursą parengti investicinį...

„Pacuose“ patalpas įsigiję verslininkai netrukus atidarys parduotuves Premium

Vilniaus senamiestyje atidaryto viešbučio „Pacai“ prekybinėse patalpose pirmame aukšte įrengiamos...

„Eika Asset Management“ kuria komercinio NT fondą Premium 1

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir statybos įmonių grupei „Eika“ priklausanti investicijų valdymo bendrovė...

Trečdalis imigrantų darbinasi statybose: specialistų čia reikia kaip oro Premium 8

Kvalifikuotų statybininkų Lietuvoje reikia kaip oro, sako verslininkai. Akivaizdu, iš trečiųjų šalių...

Vilniaus Pilaitėje planuoja 360 butų projektą 11

UAB „Pilaitės kalvos“ sostinės Pilaitės mikrorajone planuoja išplėtoti mažaaukščių daugiabučių kvartalą.

Nišą verslui atvėrė nauji ES reikalavimai statyboms Premium

Prieš porą metų įsigaliojęs ES reglamentas, nurodantis, kad visi naujai projektuojami pastatai privalo...

Technologijos
2018.10.18
Naujas „Eften“ fondas į NT Baltijos šalyse pasiruošęs investuoti 300 mln. Eur 1

Kompanija „EfTEN Capital“ į naują fondą „Usaldusfond EfTEN Real Estate Fund 4“ pirmuoju etapu iš institucinių...

Statyba ir NT
2018.10.18
Teismas: Vilniaus valdžia gali leisti statyti aukštesnius ar didesnius pastatus 2

Vilniaus valdžia turi teisę suteikti išskirtines sąlygas kai kuriems nekilnojamojo turto (NT) projektams,...

Statyba ir NT
2018.10.18
Atidarytas privatus MO muziejus 25

Tiksliai pagal numatytą planą, kaip kokioje nors Šveicarijos traukinių stotyje, spalio 18 d. Vilniuje...

Laisvalaikis
2018.10.18
„Merko Ehitus“ įmonė Osle statys „Teslų“ aptarnavimo centrą 1

Estijos kapitalo statybos kompanijos „Merko Ehitus“ įmonė Norvegijos sostinėje statys „Teslos“ elektromobilių...

Statyba ir NT
2018.10.17
Teismas: „Lewben Investment Management“ neatitinka nacionalinio saugumo kriterijų 11

Investicijų bendrovei „Lewben Investment Management“, planavusiai su biurų kompleksu „Verslo trikampis“...

Rinkos
2018.10.17
Kauno Laisvės alėjos rekonstrukcija įsibėgėja  5

Kauno Laisvės alėją rekonstruojantys statybininkai ėmėsi ardyti pėsčiųjų gatvės dangos betono plokštes tarp...

Statyba ir NT
2018.10.17
Dauguma prašymų dėl subsidijos pirmajam būstui atmesti

Daugiau nei pusė prašymų pirmojo būsto regione subsidijai gauti atmesti.

Statyba ir NT
2018.10.17
„Ernst & Young Baltic“ suplanavo kraustytis į „Paupį“: vietos ieškojo 2 metus Premium 12

Profesinių paslaugų bendrovė UAB „Ernst & Young Baltic“ (EY) šiuo metu Vilniaus senamiestyje plėtojamame...

Statyba ir NT
2018.10.17
„Newsec“: NT sandorių rinka Baltijos šalyse turi potencialo pasiekti 2 mlrd. Eur 1

Šiemet komercinio nekilnojamojo turto (NT) investicinių sandorių apimtis Baltijos šalyse turėtų pasiekti...

Statyba ir NT
2018.10.17
Į 94 butus Vilniaus Šnipiškėse „Hanner“ investuoja 5,5 mln. Eur 13

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „Hanner“ gavo statybos leidimą ir Vilniuje pradeda „Paparčių namų“...

Statyba ir NT
2018.10.17
Biurų nuomos kaina kyla, ir Vilniuje, ir Kaune laukiama B klasės plėtros 3

Pastaruosius 2–3 metus biurų nuomininkai „išgyvena vidutinio amžiaus krizę“, kai ieško pakeisti senesnes...

Statyba ir NT
2018.10.17
Kauno savivaldybė stadiono rekonstrukcijos sutarties nutraukti nesvarsto  7

Lietuvos apeliaciniam teismui nusprendus, kad Turkijos bendrovės paskelbimas S. Dariaus ir S. Girėno stadiono...

Statyba ir NT
2018.10.17
Vilniaus „Akropolis“ imasi pokyčių: vizualizacijos – ant stalo Premium 11

Po ilgų svarstymų ir sprendimų paieškų „Akropolis Group“ patvirtino projektą „Akropolis persirengia“, kurio...

Su NŽT bylinėjosi 2,5 metų: teismas leido naudotis valstybiniu sklypu Premium

Viena Kauno įmonė beveik pustrečių metų bylinėjosi su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT) dėl teisės naudoti...

Statyba ir NT
2018.10.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau